Strona główna Kultura Gmina otrzyma dofinansowanie na rozbudowę przedszkola

Gmina otrzyma dofinansowanie na rozbudowę przedszkola

2020
36

Sukcesem zakończyły się starania pracowników Urzędu Miejskiego o uzyskanie środków unijnych na rozbudowę Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka. Całkowity koszt inwestycji wyliczono na 1.190.104,20 złotych. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Został on bardzo wysoko oceniony.

Na 30 wniosków trzy otrzymały po 20 punktów, a sześć – wśród nich trzemeszeński – po 19 punktów. Pozostałe uzyskały słabsze oceny. Kwota pomocy wyniosła 994.044,14 . Jak się dowiedzieliśmy w biurze prasowym Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, w dniu wczorajszym zarząd województwa podjął ostateczną decyzję o wyborze projektu gminy Trzemeszno do dofinansowania.

Inwestycja będzie polegała na dobudowaniu jednopiętrowego skrzydła do istniejącego budynku. Urządzone w nim będą pomieszczenia dla sześciu dodatkowych grup przedszkolaków z zapleczem higieniczno – sanitarnym, gastronomicznym oraz szatnie. Przewidziano także windę dla osób niepełnosprawnych.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

36 KOMENTARZE

 1. Niebawem tylko przedszkola w Trzemesznie zostaną. I jedna podstawówka – moloch. Został rok do wyborów, burmistrz i Świerkot mają jeszcze sporo czasu na kolejne dewastacje w naszej gminie.

  • Lepsza jedna szkoła podstawowa z dobrą halą sportową, salami, przygotowana jak przedszkole dla dzieci niepełnosprawne, niż dwie byle jakie.

   • A wcale! Lepsza mala szkółka z kilkoma uczniami w klasie niż moloch produkujący masowo nieuków, którym zmarnowany nauczyciel w przeładowanych klasach nie jest w stanie poświęcić czasu. Dyziu, ty tu nie wypisuj bzdur, i lepiej trzymaj się już z dala od oświaty. Dość popsułeś!

    • A właśnie, że nie zacofanie tylko próba nowoczesności. Taka osoba wyrwie się z Trzemeszna i trafi do Poznania i co? Tam nie ma tłumow? Trzeba sobie radzić później samemu. Więc lepiej dobrzy nauczyciele w jednym miejscu plus nowoczesność.

     • Bzdury odpowiadasz znowu. Popatrz na Skandynawów. Bija nas na głowę z poziomem wykształcenia (mierzalnym, a nie papierkami dyplomów), stawiają nowe szkoły w wioskach gdzie jest kilkoro uczniów. Warto? Warto! Tam poważnie traktuje się edukację i dlatego trzyma się od niej z daleka takich pseudoekspertów jak Ty.

     • Ciekawe że Polacy sobie radzą. Mamy sukcesy na świecie. Gdzie Skandynawia a gdzie Polska? U nich są wielkie obszary z pojedynczymi miejscowosciami.

 2. To przedszkole to powinno być już kilka lat temu rozbudowane ze żłobkiem włącznie bo były też pieniądze ,to nie byłoby problemów z dzieciakami,,Pani Dyrektor Popielarz umiała sięgnąć po miliony na przedszkole Nr 1 i dawno zrealizowała i dostała kasę unijną.Widać że mało gmin teraz się ubiegało na tak duży region Wielkopolski tylko 30 było chętnych więc pewnie wszyscy dostali

 3. No i proszę a nie mówiłem, ręka rękę myje. Ta Pani to ma tupet a zero własnego pomysłu, grunt to gotowa kasa, ktoś jej zawsze załatwi.Później to już się dogadają, jak zwykle. Ponadto pomysł rozbudowy przedszkola to wielka bzdura, kiedy Szkoła Zawodowa stoi jako pusto-stal i marnieje.To się nazywa niegospodarność.

 4. Jeśli faktycznie był to pomysł pani Korzyckiej to brawo za skuteczność. Każdy dyrektor powinien zabiegać o rozwój swojej placówki ale jak widać z niektórych zazdrosnych wpisów, taka postawa nie budzi szacunku w Trzemesznie. Inna sprawa to pytanie, czy ta inwestycja jest tak niezbędna gdy za chwile nie będzie szkoły nr 2. A własnie na przedszkole nadawałaby się bardzo dobrze. W samym pawilonie są już 4 sale a w starym budynku na parterze dwie. To już sześć razem. Ale tak strategicznych decyzji nie podejmuje dyrektor tylko burmistrz i radni. No ale jak to u nas bywa, zawsze obrywa sie komu innemu a decydenci mogą sobie spokojnie wypoczywać.

 5. Niedawno mogliśmy przeczytać, że nie udało sie pozyskać kasy na budynek zawodówki. Była krytyka. Dziś czytamy o sukcesie. Też niedobrze. Jest okazja dowalić to dowalimy. Kto Wam ludzie dogodzi???

 6. Co tu się dzieje w tej gminie gdzie brak gospodarza ,budynki puste niezagospodarowane a my mamy rozbudowywać kolejny obiekt,te rządy w tej gminie sięgają absurdu ,burmistrz z tą całą radą miejską z jej przewodniczącym to wysłać na księżyc bo to są osoby bez wyobrażni na finanse publicze,póżniej się dziwimy że na wszystko brakuje pieniędzy

 7. Przecież, taki projekt był już napisany ale autorem było inne przedszkole oczywiście Przedszkole nr 1,które samo napisało i pozyskało fundusze unijne.Wszyscy w gminie mieli dostęp do treści tego projektu. To proszę się domyślić dlaczego urzędnicy gminy postarali się o dofinansowanie. Tylko Pogratulować?

 8. Trzeba pamiętać że środki unijne bierze się na przemyślany cel a nie po to aby mówić że dostaliśmy i się licytować,trzeba się zastanowić nad rzeczywistymi potrzebami w gminie i tam uderzać o pomoc

 9. Przepraszam Bardzo, ale tu niema się z czego cieszyć, ponieważ projekt powinien być napisany na Szkołę Zawodową z całym tego słowa Szacunkiem dla historii tego budynku . Po pierwsze, jeśli osoby które starają się pozyskać fundusze europejskie wiedzą, ale o ile w ogóle wiedzą- to informuję. Unia Europejska dofinansowuje w pierwszej kolejności budynki stare zabytkowe i to one mają większą szansę na zdobycie finansów.To było jedno, ale trzeba mieć pomysł jak napisać,z jakim przeznaczeniem tego budynku itp. tyle mojej podpowiedzi, dla super Urzędników!!! Bo wzorować się na gotowym projekcie, co ktoś napisał, to Trochę Słabe.

  • Szkoła zawodowa to trup. Zamiast nowoczesnie to Ty chcesz trwonić kasę. Nowe szkszydło jeden poziom, winda. Wszystko w jednym miejscu. A Ty co? Sama winda w starym budynku byłaby ogromnym kosztem. Brak placu zabaw. Remont starego, strasznego budynku dla dzieci, masakra. Brak parkingu, nawet przy ulicy tam nie ma gdzie się zatrzymać. Sprzedać ten budynek i po problemie. Moze mogłby kupić go poprawczak?

   • Szkoła zawodowa, to „trup” przez takich” ekspertów” jak Ty. Już byli tacy,którzy stawiali na przyszłość i nowoczesność. Propaganda komunistyczna też chciała wyrugować wszelkie tradycje i wszelkie pomniki historyczne. Nie udało się. A wszyscy”postępowcy” zbankrutowali i wylądowali na śmietniku historii. Przynajmniej u nas. Powiedz te swoje złote rady w Krakowie, Może jedź z nimi do Oxfordu, tam większość budynków szkolnych nie spełnia Twoich nowoczesnych oczekiwań. I tak w wielu miejscach Europy, gdzie dba się o swoje dziedzictwo. Szkoła zawodowa miała przed sobą świetlaną przyszłość, nowoczesną, której pozbawili koniunkturalni towarzysze z Gniezna pospołu z bezmyślnymi ale wiernymi towarzyszami z naszych władz. W imię postępu i nowoczesności oczywiście!

    • Przecież Gniezno załaywiło Trzemeszno i już takiej szkoły zawodowej u nas nie będzie. Popatrz nieuku, glupcze, że szkoły budują nowe kompleksy. W Poznaniu wszystkie uczelnie. W starych budynkach zostaną praktycznie pomieszczenia historyczne , pojedyncze sale reprezentacyjne. Nowoczesnie wygodnie. Budynek szkoły historychny, ale pusty. Nie stać nas na wielkie koszty, kredyty. W mieście jest sporo inwestycji do wykonania.

     • Wypraszam sobie! Może nieukiem i głupcem jesteś Ty. Twoje wypowiedzi na to wskazują. I nudzi mnie tłumaczenie ciągłe czegoś, czego nie chcesz, lub nie możesz zrozumieć.
      Nie podawaj Polski za przykład, bo wiele architektury zabytkowej było zburzone podczas wojen, inne zdewastowane przez „nowoczesnych” komunistów, jeszcze inne dzis przez ich dzikich „postępowych” pogrobowców.
      Jeszcze raz odsyłam na Zachód i do historii, która oby nauczyła m.in. Ciebie szacunku dla osiągnięć poprzednich pokoleń.
      Gdy trafisz kiedyś do Italii, być może będzie Ci dane przespać się w kilkusetletniej kamienicy, domu. Miłych snów i namysłu przed zaśnięciem.

 10. Pani Popielarz była zdana na siebie nikt na tacy jej nic nie podał tak jak pani Korzyckiej potrafiła sukcesywnie ulepszać przedszkole dzięki czemu to przedszkole jest najlepsze pod każdym względem .

 11. Do Anonim-to według Ciebie naszej bazyliki Ksiądz proboszcz też nie powinien, remontować i starać się o środki Unijne. A jednak się postarał i kościół będzie remontowany pomimo, że jest stary. To są atutu starych budynków, które są trwalsze od nowo pobudowanych, jeśli w ogóle wiesz z czego teraz się buduje.Nasza bazylika jest historyczną perełką, tak jak Szkoła Zawodowa i wiele innych historycznych budynków na terenie naszego Miasta Trzemeszna. Jesteś w błędzie Anonim, jeśli uważasz, że Szkoła Zawodowa to trup. MOIM ZDANIEM, powtarzam stare budynki to nasz ATUT I O NIE powinniśmy dbać. Są solidne tylko trzeba o nie zadbać i trzeba widzieć w nich TO PIĘKNO. Anonim masz brak wyczucia taktu i poczucia estetyki lepiej się nie wypowiadaj.

  • Zacofany jesteś i tyle. Co ma wspólnego bazylika? Przed pożarem była ładniejsza. To miejsce trzeba dbać i odnowić. Już dawno potrzebuje remontu, konserwacji na kolejne lata. Na to lepiej dać niż Rydzykowi. A teraz szkoła, przedszkole. Idealne miejsce na blokach, jedno miejsce, nowoczesnie i kolesiowi się nie podoba. To co zamknąć to przedszkole i utworzyć w byłej szkole zawodowej? Głupota totalna. Jaką masz wizję tego budynku? Użyteczności publicznej powinien to być budynek przystosowany na 21 wiek, dla osób niepełnosprawnych również, z łatwym dostępem. Brak pomysłów więc zburzyć i zrobić parking. Żartuje sprzedać i niech ktoś o niego dba.

   • Wszystko byś posprzedawał, na co nie masz pomysłu i co wg. Ciebie kryteriów nowoczesności nie spełnia? I tak zlikwidowaliście np. wiejskie szkoły i widać gołym okiem jaki postęp nastąpił. Już w samych budynkach wieje nowoczesnością wreszcie!

  • Tam szkoły zawodowej nie będzie. Jest cały kompleks LO na szkołe ponad podstawową. Duże możliwości. Pałace w Polse kupują i dzięki temu żyją budynki do dzisiaj i dalej będą.

   • „Tam szkoły zawodowej nie będzie” – jesteś jednym z tych, co przyłożyli rękę do jej dewastacji? I demolują teraz LO. Bezmyślni, niekompetentni amatorzy, szkoła, to nie pałac. Choć w budynku pałacowym szkołę urządzić można, to już niekoniecznie w drugą stronę. Szkoła to nie budynek, dyletanci!
    Swoją drogą, ciekawa rzecz, że w naszym kraju tak malo ocalało zabytków. Poza zniszczeniami licznych wojen, zdaje się, że wielu myślało podobnie jak Wy – stare, niemodne, nienowoczesne, więc porzucić na dewastację, zburzyć, przerobić…
    Mentalność jaskiniowców.

    • Popatrz ile budynków w naszym powiecie stoi pustych, niszczeją. Gorzej wyglądają od szkoły zawodowej. Dlaczego więc taki budynek przykładowo byłby złym pomysłem przyłączony do poprawczaka? Jest reforma edukacji. Mamy przedszkola, podstawówki i cały kompleks lo i warsztaty. Bibliotekę jaką mamy, ale jest w idealnym wygodnym punkcie i przystosowana do osób niepełnosprawnych. Gdybyśmy byli bogatą gmina jak kleszczów moglibyśmy pozwolić sobie na wszystko. Tak warto budynek uratować przez sprzedaż.

 12. Fajnie, że, przedszkole zostanie rozbudowane szkoda tylko że dla 6 latków nie ma już w nim miejsca ….dzieci zostały potraktowane jak nie potrzebne rzeczy , które można przerzucać lub wyrzucać…Tak się nie robi…Nie miały możliwości pożegnać się z tym przedszkolem…jest im przykro ale to nikogo nie obchodzi …one miały pierwszeństwo zostać…dlaczego mają ustępować miejsc młodszym …Przedszkole to ma coraz to gorszą opinię, dzieci nie są traktowane równe…a jedna grupa była traktowana jakby jej wcale nie było ..prawie nigdy nie brała udziału w występach itd…Najlepiej było się ich pozbyć.. Rodzice nie polecam tego przedszkola …Miałem możliwość być i widzieć dzieci z przedszkola nr 1 i jest ogromna różnica gdzie występują wszystkie grupy a nie tylko jedna i ta sama lub dwie wybrane … Gdzie w tym wszystkim dobro dziecka …Dzieci są różne ,te z dużą energią powinny ją wykorzystać np na boisku a nie w sali …

 13. Anonim jak wypisujesz takie rzeczy o przedszkolu to miej odwage sie pod tym podpisac albo sie zamknij i przestan oczernic publicznie.

 14. Witam serdecznie. Mam nadzieję, że Hipolit Cegielski niemiałby nic przeciw utworzeniu w budynku szkoły zawodowej dziennego domu pobytu dla seniorów naszego miasta i gminy. Gdyby tylko podnajęto obiekt spółdzielni socjalnej Światowid, gmina miałaby całkiem niezłą wizytówkę. Pani prezes – Pani inicjatywy czekają na realizacje…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj