Strona główna Polityka Finalizacja sprzedaży budynku po Domu Dziecka

Finalizacja sprzedaży budynku po Domu Dziecka

3395
33
fot. Powiat Gniezno
fot. Powiat Gniezno

Finalizacja sprzedaży budynku po Domu Dziecka

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie poinformowało dziś w swoich mediach społecznościowych, iż starosta Piotr Gruszczyński wraz z Mariuszem Mądrowskim (etatowym członkiem Zarządu Powiatu) oraz burmistrzem Trzemeszna Krzysztofem Derezińskim, podpisali protokół uzgodnień dotyczący sprzedaży nieruchomości przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3 w Trzemesznie.

Dzięki decyzjom władz, transakcja została zrealizowana w trybie bezprzetargowym. Po udzieleniu bonifikaty w wysokości 45% cena sprzedaży wyniosła 1.338.150,00 złotych.

Starosta Piotr Gruszczyński podkreślił znaczenie tej transakcji dla dalszego rozwoju naszego regionu, mówiąc: „Jesteśmy zadowoleni z pozytywnego efektu naszych wysiłków w negocjacjach z Gminą Trzemeszno”.

W spotkaniu uczestniczyli wiceburmistrz Trzemeszna Dariusz Jankowski, Monika Majewska (dyrektor Powiatowego Zarządu Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości w Gnieźnie) wraz z Damianem Kuźniakiem, pełniącym obowiązki kierownika Działu Nieruchomości i Administracji. Ich wkład w merytoryczne przygotowanie dokumentacji odegrał kluczową rolę w pomyślnym zakończeniu spotkania.

Kolejnym etapem będzie podpisanie aktu notarialnego, które zaplanowano na przyszły tydzień.

To istotne wydarzenie potwierdza naszą współpracę oraz zaangażowanie w rozwój naszej społeczności” – czytamy na stronie Powiatu Gnieźnieńskiego.

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Trzemeszno24.info

33 KOMENTARZE

 1. Czy nie odnosicie wrażenia, że najbardziej zadowolony z tej transakcji jest Starosta, który otrzyma od gminy okół półtorej bańki na potrzeby powiatu? Trudno się dziwić tym uśmiechom na twarzy Starosty. Sprzedać coś, co uzyskało się za darmo to trudno się nie cieszyć. Czyżby smutek na twarzy włodarzy gminy oznaczał, że dotarło do nich jak dali się sami ograć?

   • Drugie tyle? To jesteś słabo poinformowany. Przecież oni to robili na siłę, aby wydać za wszelką cenę przyznaną za czasów PiS dotację z Polskiego Ładu w wysokości coś około 6,2 mln złotych (jakby nie można było wydać tej dotacji na coś innego w naszej gminie). Także nie drugie tyle, jak piszesz, tylko może okazać się, że wielokrotność kwoty, za którą kupili. Może warto, aby mieszkańcy zdali sobie w końcu sprawę na co są wydawane publiczne pieniądze (ich pieniądze). To tak jak w przypadku, o którym wczoraj mówiono w telewizji, gdzie wójt jakiejś gminy zlecił wykonanie zbyt wąskiej bramy wyjazdowej z remizy OSP a tłumaczeniem takiego postępowania było … otrzymana dotacja. Tłumaczono się, że w sumie to z kasy gminy niewiele wydali bo resztę pokryła dotacja. A dotacja to skąd się do cholery bierze? Z drukarki? Naprawdę wierzycie w to, że ktoś dając dotacje daje jakieś swoje pieniądze? Naprawdę jesteście tak naiwni? Każdy wójt, burmistrz, prezydenta miasta, starosta, wojewoda, premier czy UE nie daje swoich pieniędzy. Są to pieniądze nas wszystkich. Podatników, którzy swoją ciężką pracą płacąc podatki zasilają kasę publiczną. Sztuką jest, aby zabraną kasę z podatków mądrze wykorzystać.

    • Czy ktoś przeczy że nie były to pieniądze z ładu? Gdzieś je muszą ulokowac. Ktoś po drodze na tym solidnie zarobił. To tak jak chodnik na Mogilenskiej. Był dobry. Zrobili w krótkim czasie nowy chodnik. Ktoś na tym solidnie zarobił. Co z tego że inne ulice potrzebują pilnego remontu. Tu się liczy kto potrzebuje zlecenia na co i kto może pięknie zarobic. Układy są tak silne że Dyzio wygra na bank.

    • Może jak na trzeźwo klepiesz taki głupoty robiąc z siebie pseudointeligenta. Próbując robic z rzeczy oczywistych cos ponadto to może chłopie zacznij pić.

    • Zanim skomentujesz do się poinformuj. Dotacja to są pieniądze na konkretny cel i skoro dotacja była na zakup nieruchomości to nie może być przeznaczona np na zakup węgla. Na szczęście z Nowego Ładu udało pozyskać gminie ok 7,6 mln na remont dróg.

  • I tu idealnie się sprawdza powiedzenie „jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodzi”. Gmina nie kupuje budynku źle, kupuje też źle. A to że powiat przejął budynek za darmo to już inna bajka.

 2. Do cholery , wszystko się sypie a nasz włodarz chce urzadzić urzad , czy to jest najpilniejsze? w bliskim sąsiedztwie budynek straszy a tam na konecepcje urzędu wydano grubo ponad 100 tys zł, to jest gospodarka w tej gminie. Nie , nie już takiego burmistrza i z_ cę, ludzie otwórzcie oczy 7.04.2024 r

  • Obecne dwa budynki urzędu są w podobnym stanie co budynek po „zawodówce” to raz a dwa obecnie biura urzędu mieszczą się w 6 czy 7 budynkach a mogą w jednym. Przypomnę że decyzję o zakupie tego budynku podjeli radni a nie sam burmistrz.

   • Co za bzdury, obecne budynki urzędu były remontowane i nic się nie sypie? zejdź na ziemię, jeżeli na pks- się czy w bliskiej odległości przychodni to jest problem w innych miastach są urzędy daleko oddalone i jest ok. ta twoja retoryka to czysta argumentacja Derezińskiego- to nie ja to rada a kto poddawał pod głosowanie tą sprawę ?? Nie robić z nas durniów

    • Uważasz że słusznym jest że gmina płaci za wynajem pomieszczeń np w PKO za pomieszczenia Pomocy Społecznej?
     I uważasz że utrzymywanie wynajmowanych pomieszczeń w kliku budynkach zamiast w swoim jednym jest tańsze? Jeśli tak to albo zmień swoją retorykę albo.. szkoda mojej klawiatury na dalszą dyskusję.

   • Kto przygotował projekt uchwały a wcześniej negocjował z powiatem warunki nabycia tej nieruchomości?

    Radni czy burmistrz ze swoim pełnomocnikiem, który obecnie jest jego kontrkandydatem w wyborach?

    Próbujesz zrzucić cały ciężar odpowiedzialności na tych złych radnych to odpowiedz na pytanie.

    Skoro te warunki, uchwalone przez radnych, są takie złe to dlaczego burmistrz wykonuje tę uchwałę podpisując jakieś dokumenty ze starostą? Za niecały miesiąc wybory i skoro, jak twierdzisz, radni uchwalili złą uchwałę to dlaczego burmistrz nie poczeka na nowy skład rady miejskiej, który może spowodować, że burmistrz nie będzie musiał realizować tego, jak sam twierdzisz, złego pomysłu obecnej rady?

    • Uważasz że burmistrz może nie wykonywać uchwały rady? A skoro ta uchwała była taka zła to dlaczego radni jej nie odrzucili? Mogli ją odrzucić i sami zgłosić swoją uchwałę pod głosowanie. Nie zrobili tego więc chyba uznali że projekt uchwały burmistrza jest dobry.

     • Ja nic nie uważam. Zadałem proste pytanie. Podsumowując. Sam stwierdziłeś, że kolejność była taka.
      1. Projekt uchwały przygotował Burmistrz.
      2. Rada Miejska podjęła uchwałę, którą przygotował Burmistrz.
      Na podstawie Twojego wpisu warto pytać:
      – burmistrza – dlaczego przygotował projekt uchwały takiej treści?;
      – radnych – dlaczego nie przygotowali innego projektu?;
      – radnych, którzy głosowali za projektem burmistrza – dlaczego tak głosowali?

 3. O jakiej bonifikacie mowa? Nie mogli sprzedać bo nikt nie zgłosił się do przetargu i musieli obniżyć cenę.
  A teraz dobrodusznie mówią o bonifikacie.
  Dość pana Panie Gruszczyński i Dereziński.

 4. W 2025 roku mają być znowu podwyżki dla nauczycieli o 30 %. Czy te podwyżki będą dotyczyły wszystkich jak leci? Czy tylko osób bardzo dobrze wykształconych i wykonujących swoją pracę? Popularny „umiwersytet” millenium w Gnieźnie nie znajduje się w czołówce 250 najlepszych uniwersytetów na świecie. Ba. Nie znajduje się nawet na szarym końcu. Moim skromnym zdaniem! Podwyżki? Ba! Nawet 20 tys. Tylko dla osób bardzo dobrze wykształconych i wykonujących zawód w sposób genialny! Nie, żeby rodzic musiał płacić za korepetycje. Nie rozumiem dziecko? Tłumaczę różnymi metodami. Od tego są nauczyciele. Właśnie od tego. I zlikwidować w końcu te kartę. Przejść na system premiowania, rozliczania z wyników. To znakomicie działa.

 5. Pisirom w Trzemesznie mówimy nie mam nadzieję ,że plakaty posprzątanie po wyborach , a nie jak .opłata syf w Trzemesznie zostawił Gniezno niech sobie śmieci

  • Z czyim poparciem dostał się na fotel obecny burmistrz? Tak, tak. Z poparciem PiS. Niektóre ulotki wyborcze źle się starzeją. To burmistrzowi, którego tak popierasz też mówisz nie? Jakieś rozdwojenie jaźni można u Ciebie zdiagnozować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj