Strona główna Kultura Festyn w Kamieńcu

Festyn w Kamieńcu

1570
6

295. rocznica rozpoczęcia budowy kościoła p.w. św. Jakuba Większego w Kamieńcu była okazją do zorganizowania wczorajszego festynu rodzinnego. Odbył się on na terenie przykościelnym, przylegającym między innymi do Jeziora Kamienieckiego. Poprzedziła go msza święta.

Organizatorami było stowarzyszenie ”Teraz” oraz parafia i sołectwo Kamieniec. Przygotowano bardzo dużo atrakcji. Można było skorzystać ze sprzętu pływającego, obejrzeć występy młodych artystów z naszej gminy. Odbyły się tez kolejne rozgrywki w piłkę siatkową plażową.

Ciekawe pokazy zorganizowały studentki Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy. Były to proste, ale bardzo efektowne doświadczenia chemiczne oparte na ogólnie dostępnych składnikach. Duże zainteresowanie wzbudziła grupa motocyklistów, która zawitała na festynie.

Były zabawy i animacje dla dzieci, nie zabrakło też poczęstunku. Przygotowały go miejscowe gospodynie oraz panie z Kruchowa. Kiełbaski z grilla i ciasto były sprzedawane za symboliczną opłatą, w ramach prowadzonej zbiórki pieniędzy. Przeznaczone one zostaną na zakup specjalnego podjazdu dla Natalii z Kruchowa.

6 KOMENTARZE

  1. Takie tam – to się chwali
    kiedy widać z bliska lub z oddali .
    Krwi nikt dzisiaj nie utoczy
    na imprezkę można skoczyć . Fotka nr9 🙂

  2. Nikt nie wspomina o udziale OSiR Trzemeszno / motorowka, rowery wodne i kajaki/ oraz żaglówkach Stowarzyszenia pod żaglami. Jeżeli mówimy i piszemy to wymieniajmy wszystkich wspierajacych festyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj