Strona główna Kultura Ewa Borowiak laureatką wojewódzkiego konkursu matematycznego

Ewa Borowiak laureatką wojewódzkiego konkursu matematycznego

1270
10

11 kwietnia w Poznaniu odbyła się uroczystość nagrodzenia laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów, organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Nagrody i zaświadczenia wręczył dr Krzysztof Błaszczyk – Wicekurator Oświaty.

Do konkursów z dwunastu przedmiotów w roku szkolnym 2016 / 2017 przystąpiło w województwie wielkopolskim 38509 gimnazjalistów. Tytuł laureata uzyskało 556 uczniów. Uczniowie musieli przejść trzy etapy konkursu: szkolny, rejonowy i wojewódzki.

W gronie laureatów z matematyki znalazła się Ewa Borowiak – uczennica klasy III gimnazjum Zespołu Szkół SP i Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 r. w Trzemżalu. Uzyskany tytuł zwalnia Ewę z części matematycznej egzaminu gimnazjalnego.

Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z tej części egzaminu najwyższego wyniku – 100 %. Jednocześnie laureatka ma przywilej przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne gratulują sukcesu i powtórzenia wyniku w szkole średniej.

(ZS w Trzemżalu)


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

10 KOMENTARZE

  1. Gratuluję.To jest radośc bo mój wnuk Wojtek /mieszka w Komornikach/ też w tym konkursie został laureatem,zajął 6 miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj