Strona główna Różne „Ekologiczne” kontenery

„Ekologiczne” kontenery

2244
11

Od pewnego czasu otrzymujemy od naszych Czytelników informacje, mówiące o stosach zużytej odzieży, zalegających wokół kontenerów przeznaczonych na ich składowanie. Pojemniki te są zapełnione, a osoby zamierzające pozbyć się niepotrzebnych ubrań, wyrzucają je obok.

Jak na ironię, napisy na kontenerach zachęcają, aby zachowywać się ekologicznie, co w sąsiedztwie góry śmieci nie brzmi zbyt wiarygodnie.

Jak ustaliliśmy w Urzędzie Miejskim, pojemniki należą do firmy „Wtórpol” ze Skarżyska – Kamiennej. Na swojej stronie internetowej firma przedstawia się jako zakład uczciwy, chroniący naturę, odpowiedzialny społecznie. Pisze o sobie, że jest liderem recyklingu odzieży używanej. Podkreśla też działalność charytatywną.

Gmina podpisała z Wtórpolem umowę na dwie lokalizacje – ulice Staszica i Kopernika. Pojemniki stoją też w kilku innych miejscach, między innymi na terenie spółdzielni mieszkaniowej.

Zastępca burmistrza Dariusz Jankowski nie ukrywa, że współpraca z Wtórpolem nie należy do łatwych. Jak mówi, przypadki nieopróżniania na czas kontenerów zdarzają się co jakiś czas. Występują opóźnienia w płatnościach za dzierżawę gruntu, a także trudności w kontakcie z firmą. Wiceburmistrz nie wyklucza podjęcia bardziej radykalnych kroków, z wypowiedzeniem umowy włącznie.

Nieco lepiej sytuacja wygląda na terenie spółdzielni mieszkaniowej, chociaż jej prezes Krzysztof Kilian również potwierdza przypadki przepełnionych pojemników. Ostatnio ma to miejsce przy ulicy Chrobrego. Zarówno D. Jankowski jak i K. Kilian zwracają uwagę na pozytywny aspekt takiej zbiórki. Jest to według nich jeden z elementów segregacji odpadów, które trafiają do recyklingu.

Zdjęcia kontenerów, które wykonaliśmy na terenie miasta wysłaliśmy do ich właścicieli z prośbą o komentarz. Otrzymaliśmy odpowiedź od Mateusza Bolechowskiego z działu PR firmy.

Obsługujący teren gminy Trzemeszno pojemnikarz został już powiadomiony i w ciągu dwóch dni roboczych (w związku z weekendem – do wtorku) powinien uprzątnąć teren wokół kontenerów i opróżnić je. Kontenery na odzież opróżniane są dwa razy w miesiącu. Jeśli zdarzy się, że w międzyczasie został napełniony, prosimy mieszkańców o informację – telefon interwencyjny dla województwa wielkopolskiego to 507-614-177. Jednocześnie prosimy o nie pozostawianie odzieży przy zapełnionych pojemnikach” – czytamy w odpowiedzi.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

11 KOMENTARZE

 1. Proszę przejść troszkę dalej,na siłownię pod chmurką.Dzisiejszej nocy.połamano następną ławkę a bałagan,śmierci i setki niedopałków,to stały już element wystroju tego obiektu.Zastanawiam się,czy ta ulica to skansen i „reklama” jakiegoś śmietniska z czasów PRL.Pusty śmiech mnie ogarnia na widok dumnej tablicy z tzw.REGULAMIEM SIŁOWNI.

   • Nie jestem zwolenniczką PRL-u ,ale dorastałam w tych czasach i pamiętam …Reakcja władz na takie sytuacje jeśli się zdarzały ( a miało to miejsce) była błyskawiczna . To nie do pomyślenia , żeby Urząd ( burmistrz)nie reagował na taką dewastację . Przecież to są nasze pieniądze! I słusznie zauważył ” Kopernik” , po co „regulamin” , skoro nikt go nie egzekwuje ? Pusty śmiech..

 2. Tak nawiązując do tych pojemników to pan Jankowski obiecał usunięcie
  chociaż jednego ponieważ stwarzają niebezpieczeństwo podczas wyjazdu z posesji ,dopiero jak komuś stanie się krzywda to będzie wielki lament

 3. A z kim układa się współpraca naszemu urzędowi? Wieczne „awarie” oświetlenia, teraz walające się ubrania, wymieniać można jeszcze dalej.
  Burmistrzom obu proponuję po ich odejściu z urzędu wystawić pomnik – nieporadność, bezmyślność, degrengolada – takie napisy umieścić ku przestrodze.

 4. Interwencja pomogła. Śmierdzący problem został rozwiązany. Wokół kontenerów czysto aż miło. Dzięki za poruszenie poruszonej kwestii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj