Strona główna Różne Dziewięć psów w 25-metrowym mieszkaniu. Interwencja TOZ i policji

Dziewięć psów w 25-metrowym mieszkaniu. Interwencja TOZ i policji

5089
12

Inspektorzy gnieźnieńskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wraz z mogileńską grupą interwencyjną ponownie pracowali w gminie Trzemeszno.

Zostali poinformowani, iż w jednym z mieszkań w naszym mieście – o powierzchni około 25m2 – znajduje się dziewięć psów, w tym 6 szczeniąt. Sąsiedzi skarżyli się na hałas oraz silny, bardzo nieprzyjemny zapach.

Szczenięta były zamknięte w małej klatce kennelowej, w potwornym smrodzie, całe zabrudzone własnymi odchodami.

Potrzebowałyśmy chwile czasu, aby znaleźć dla nich dom tymczasowy, w którym mogłyby przebywać do momentu adopcji. W ustalonym dniu właścicielka poinformowała nas, ze przebywa poza terenem zamieszkania i nie znajdzie czasu, aby przyjechać i wydać szczenięta. Dzień później otrzymałyśmy wiadomość, ze zwierzęta znalazły dobre domy, dlatego kolejny raz udałyśmy się do Trzemeszna, ustalić miejsca ich pobytu. Okazało się, że szczenięta zabrał partner kobiety, do Jastrzębowa. Po dotarciu na miejsce właściciel nie chciał ich dobrowolnie oddać, dlatego na miejsce został wezwany patrol policji. Szczeniaki przy pomocy funkcjonariuszy zostały zabezpieczone” – pisze nam przedstawicielka TOZ-u.

W tej chwili zwierzęta są już po kilku kąpielach, przechodzą odrobaczanie i socjalizują się z człowiekiem. Maluchy pilnie szukają domów adopcyjnych.

Osoby chętne do przygarnięcia szczeniąt są proszone o kontakt z inspektorami TOZ-u, numer telefonu 692687779 lub 531493434.

12 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję że osoba, która trzymała psy w klatce poniesie konsekwencje. Uważam że to jest skrajna nieodpowiedzialność. Ciekawe jakby właściciele się czuli zamknięci w klatce przez tyle godzin.

    • masz racje Polak to musi dowalić taka jego natura obgadują innych zdradzają swoich partnerów i tacy ludzie się uważają za idealnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj