Strona główna Na sygnale Drzewo uderzyło mężczyznę, w akcji śmigłowiec LPR

Drzewo uderzyło mężczyznę, w akcji śmigłowiec LPR

8878
11

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj, około godziny 15, na alei Szymańskiego w Trzemesznie. Podczas wycinki, przewracające się drzewo uderzyło około 60-letniego mężczyznę.

Ranny został znaleziony przez sąsiada, który zaalarmował pogotowie ratunkowe. Z uwagi na stan zdrowia poszkodowanego zdecydowano o transporcie do szpitala specjalistycznego i wezwanie w tym celu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Miejsce lądowania maszyny z poznańskiej bazy LPR zabezpieczali – na stadionie miejskim – strażacy z OSP w Trzemesznie.

Ciężko ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Poznaniu.

11 KOMENTARZE

  • Najważniejszą funkcją drzew, mającą bezpośredni wpływ na nasze życie, ale też na życie na całej planecie, to produkcja tlenu i pochłanianie dwutlenku węgla. Stuletni buk pochłania rocznie ok. 4800 kg CO2 i produkuje 3500 kg tlenu, który starcza dla 10 osób na rok. Taką samą produktywnością będzie się charakteryzować 1700 drzewek 10-letnich, zajmujących 265 razy większą powierzchnię niż dojrzały buk . Oczywiście jest jeszcze wiele aspektów które przemawiają na korzyść drzew choćby cień który dają drzewa w którym możemy się schować przed palącym słońcem czy użyźnianie gleby przez korzenie drzew dzięki którym ziemia lepiej wchłania wodę , która to woda nie podmywa nam domów , piwnic czy poprostu nie zostaje na chodnikach , ulicach po których później nie można by przejść Jest jeszcze coś co się określa jako PIĘKNO PRZYRODY czyli to co daje nam kopa do życia Na wiosnę stajemy się przez takie pewnie według ciebie głupie zazielenienie otaczającego nas świata pogodni , radośni i pozytywnie nastawieni do życia , pełni energii Zanim napiszesz coś takiego głupie na temat drzew i przyrody włącz mózg którego widocznie nie używasz Mimo wszystko życzę ci miłego dnia

   • Głupotą zabłysnąłeś Ty. Miło całych swoich starań i słusznych uwag. Tak, to możliwe, ale pewnych rzeczy pojąć nie potrafisz. Co udowodniłeś swoim wpisem.

   • Mnie również przeraża bezmózgowość, jak w przypadku osobnika „wyciąć w pień”. Plastik, fantastik. Smutne to, ale tłumaczenie takiemu osobnikowi rzeczy ważnych, jest nieskuteczne. Dlaczego? Odpowiedz prosta.

 1. Pytanie czy było zezwolenie na wycinkę i jakie zabezpieczenie przy wycince tzn bezpieczeństwo i na jakiej działce wycinka prywatna czy gminna nic w zmianie cisza

 2. Powszechnie wiadomo, że obecność drzew w mieście ma pozytywny wpływ na jakość życia mieszkańców. Jakie są konkretne właściwości, na które powinnyśmy zwracać uwagę? Poniższe przykłady to dopiero początek długiej listy zalet, jakie posiadają drzewa!

  Lepsza jakość powietrza

  Drzewa pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla poprzez proces fotosyntezy. W ten sposób wytwarzają tlen, który jest konieczny do życia. Dzięki temu zapobiegają powstawaniu smogu, a mieszkańcy rzadziej zapadają na choroby układu oddechowego.

  Wyciszenie

  Drzewa skutecznie redukują poziom hałasu. Zaleca się, aby osiedla mieszkaniowe znajdujące się przy ruchliwych trasach były od nich odgradzane za pomocą ściany drzew.

  Zrównoważone temperatury

  Jest udowodnione, że drzewa zmniejszają odczuwalne skutki temperatur latem i zimą. Latem zapewniają cień i dostarczają niezbędnego tlenu, a zimą stanowią naturalną barierę przed wiatrem, co zapobiega wychładzaniu budynków i zmniejsza koszty ogrzewania.

  Ograniczone skutki nawałnic

  Drzewa ulepszają jakość gleby, zwiększając jej możliwości pochłaniania wody. To sprawia, że w czasie obfitych opadów deszczu większość wody wsiąka w ziemię i nie zalewa ulic.

  Kojące działanie

  Liczne badania pokazały, że obecność zieleni redukuje poziom stresu, odpowiadając na naszą potrzebę bliskości z naturą. Tam, gdzie są drzewa, żyje się po prostu lepiej!

  • Dlatego tak lubię wyjeżdżać poza te wieś 🙂 u nas wszystko przystrzyżone, lekko popada już kałuże jak jeziora…..
   Miasto wygląda dokladnie tak jak ich zwoje mózgowe. Czyli wszystko niebezpiecznie nieciekawe 🙂

  • Tylko w mieście takim jak Trzemeszno, społeczności zdominowanej przez orków, gnomów i trolli, nadaje się chlubną nazwę „Aleja drzew”, po czym wycina się je na potęgę tak w mieście, jak i w gminie, nawet przy owej alei.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj