Strona główna Polityka Drożej za wodę i ścieki

Drożej za wodę i ścieki

3121
53

Spółka Remondis Aqua Trzemeszno ogłosiła nowe taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków. Wchodzą one w życie z dniem dzisiejszym. Ogłoszenie zawiera kilka różnych grup taryfowych, czytelników z pewnością zainteresują ceny dla odbiorców indywidualnych.

Za wodę zapłacimy od dzisiaj 3,05 zł (do tej pory 2,77), a za odbiór ścieków 7,93 zł (do tej pory 7,43). Są to stawki netto, należy do nich doliczyć 8% podatku VAT.

Ostatnia podwyżka miała miejsce rok temu. Tym razem nowe stawki mają obowiązywać przez trzy lata.

Czytelników może zastanawiać niespodziewany tryb wprowadzenia nowych stawek. Wszystko to za sprawą nowych przepisów, obowiązujących od bieżącego roku. Wcześniej, dostawca wody i odbiorca ścieków – w naszym przypadku Remondis Aqua Trzemeszno – przedstawiał propozycje nowych cen Radzie Miejskiej. Temat ten zawsze wywoływał dyskusje, wielokrotnie radni sprzeciwiali się ich podnoszeniu.

Z początkiem roku kompetencje w zakresie zatwierdzania taryf przejął nowy państwowy podmiot, określany „regulatorem”. Jest nim Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”.

Od burmistrza Krzysztofa Derezińskiego dowiedzieliśmy się, że był on informowany o planowanej podwyżce i akceptował wyliczenia spółki.

Pełna informacja o obowiązujących od dzisiaj cenach za wodę i ścieki znajduje się |TUTAJ|.

53 KOMENTARZE

 1. Brawo p.Burmistrzu nadal słucha Pan p. Łozowskiego i Remondisu oraz Kancelarii Leśny ? Gratulacje 3,05 za wodę. Człowieku i Ty to akceptujesz. Masz ku…..wa umowę którą podpisaleś. Ludzie jak go wybierzecie na burmistrza to jesteście naprawdę idiotami. Bryluje na imprezach puchary, medale i pie. …li wciąż to samo. Odejdź i nie kompromituj się dalej.Gdzie masz honor? Nie wspomnę o jeździe po pijanemu.

  • A co ma Burmistrz do tego? zastanów się trochę zanim zaczniesz rzucać oskarżenia na lewo i prawo, w ogłoszeniu masz wyraźnie napisane że ceny wchodzą w życie DECYZJĄ DYREKTORA REGIONALNEGO ZARZĄDU GOSPODARKI WODNEJ PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA WODNEGO WODY POLSKIE Z SIEDZIBĄ W BYDGOSZCZY. Wystarczy trochę poczytać i zorientować się w sytuacji żeby wiedzieć że tak jest w całej Polsce, ale niektórzy wolą rzucać kur….mi, przykre.

   • Szanowny „Mieszkańcu”
    Krótka analiza logiczna:
    urzędnik Wód polskich ZATWIERDZIŁ tylko projekt podwyżki cen wody i odprowadzania ścieków PRZYGOTOWANE przez spółkę Remondis.
    Pod rządami poprzedniej ustawy Remondis trzykrotnie próbował wprowadzić nowe , wyższe taryfy-na szczęście Radni odrzucali te zmiany. Obecne regulacje odebrały Radnym możliwość sprzeciwu wobec podwyżek.
    Zatem jedynym odpowiedzialnym za wejście w życie wyższych taryf jest Remondis , a konkretnie podpisany pod wnioskiem jego prezes. Wody polskie wyłącznie „przyklepały” wniosek przygotowany i przedłożony przez Remondis.
    Na czele Remondisu stoi prezes-powoływany przez właścicieli podmiotu-w tym reprezentującego gminę burmistrza.
    Remondis to spółka w której gmina ma 60 % udziałów.
    Jedynym zatem sposobem na „utrącenie” podwyżki było zablokowanie jego złożenia do Wód polskich.
    Jedyną osobą w gminie władną to uczynić (tzn albo przemówić Panu Prezesowi T. do rozumu i zmusić do odstąpienia od podwyżki lub… odwołać-wszak gmina jest WIĘKSZOŚCIOWYM udziałowcem) był i jest Pan Burmistrz.
    Co zrobił by nie dopuścić do podwyżki?
    Odpowiedź brzmi NIC !
    Zatem komu „zawdzięczamy” podwyżkę ?
    Pozdrawiam
    TDi

    • Niestety ale jesteś w błędzie. W związku z zmianami w Prawie wszystkie przedsiębiorstwa Wod – Kan musiały złożyć wnioski o zmianę cen, min. przez wzrost opłat środowiskowych. Wystarczy trochę poczytać. Na stronach wód polskich można przeczytać:

     „Przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne do 12 marca powinny przesłać do odpowiednich oddziałów Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie wnioski o zatwierdzenie taryf. W strukturze PGW Wody Polskie na poziomie centralnym i w 11 Regionalnych Zarządach Gospodarki Wodnej zostały wyodrębnione wydziały taryf, a pracownicy tych komórek są przeszkoleni w zakresie rozpatrywania wniosków o zatwierdzenie taryf składanych przez przedsiębiorców”

     Ponadto to Regulator pilnuje cen wody. „Wody Polskie są od 1 stycznia centralnym regulatorem cen. Zdaniem ustawodawcy interesy klientów są teraz lepiej chronione, bo ktoś czuwa nad wysokością opłat za wodę i ścieki.”

     • Czytaj ze zrozumieniem cyt:”burmistrz akceptował wyliczenia spółki” komentarz zbędny.

     • Szanowny „Mieszkańcu”,
      polecam ANALIZĘ tego co czytasz i piszesz:

      “Przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne do 12 marca powinny przesłać do odpowiednich oddziałów Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie wnioski o zatwierdzenie taryf. W strukturze PGW Wody Polskie na poziomie centralnym i w 11 Regionalnych Zarządach Gospodarki Wodnej zostały wyodrębnione wydziały taryf, a pracownicy tych komórek są przeszkoleni w zakresie rozpatrywania wniosków o zatwierdzenie taryf składanych przez przedsiębiorców”

      W którym miejscu jest tu mowa o konieczności PODWYŻSZENIA taryf?
      Remondis miał tylko obowiązek przesłać taryfę do zatwierdzenia .
      Mógł przesłać „starą”-niższą.Przesłał nową-wyższą.
      Nie urzędnik Wód polskich odpowiada za podwyżkę-on tylko zatwierdził taryfę przygotowaną przez Remondis !

      Kto mógł zablokować przesłanie nowej-wyższej taryfy… ?
      Pozdrawiam
      TDi

 2. Teraz mieszkańcy sami dostrzegamy jak nasz burmistrz chroni interesy nas wszystkich,to co czytamy z jego wypowiedzi w kwestii wprowadzenia Remondisu na nasz rynek to nie mieści się po ludzku w głowie i jest porażające..Mówiąc ze zdaje sobie sprawę z niekorzystnej umowy z remondisem ,zawierzył władzom tej spółki,kancelarii Lesny.Czy ktoś już nie może zadziałać skutecznie bo to jest jedna chyba z największych afer.Ktoś już wczesniej napisał o trójcy czyli Dereziński,Leśny,Kociemba.Czy to czasem nie mialo ścisłego związku z odzyskiwaniem vatu ????Jezeli kancelaria doradzala i akceptowała, a może wręcz z jej to inicjatywy tak to następowało i taki była konstrukcja tej prywatyzacji, to odpowiedzialność jest jeszcze większa?.To się w głowie nie mieści.Burmistrz przedkładał takie uchwały i zapewniał o korzyściach dla mieszkańców.Cała ta komisja niech uruchomi media ogólnokrajowe,zrobią reportaż to służby w tym kraju się z pewnością zainteresują a nie traci czas na rozwiązywanie tych niuansów bo poprostu nie mają wiedzy prawniczej czy finansowej.Ludzie muszą ponieść odpowiedzialność bo wszystko ma swoje granice wytrzymałości.Podejmuje szereg straszliwych ,niekorzystnych decyzji a na końcu przypaleniem stwierdzenia mówi nie wiedziałem,myślałem że będzie inaczej itp.Nasuwa się brutalne słowo…….., a raczej słowa.

  • A co ma Burmistrz do nowych cen. Maszy wyraźnie napisane że:

   „zatwierdzanie taryf przejął nowy państwowy podmiot, określany “regulatorem”. Jest nim Państwowe Gospodarstwo Wodne “Wody Polskie”.

   Podwyżki są bo zmienia się prawo, a ceny będą takie przez 3 lata. Takie samo prawo jest w Całej Unii, w energetyce jakoś nikt nie drze szat że jest za drogo a ustalanie cen jest podobne.

   • Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Odnoszę wrażenie, że robisz to celowo. Wody Polskie zastąpiły Radę Miejską w zatwierdzaniu taryf. I tylko tyle. Wody Polskie nie narzuciły Trzemesznu nowych cen. Wody Polskie zatwierdziły wniosek Remondisu, który wcześniej zaakceptował burmistrz.

    • Mylisz się człowieku, odnoszę wrażenie że celowo chcesz zrzucić winę na Burmistrza (co nie dziwi przed wyborami). To Wody Polskie analizują wniosek pod względem merytorycznym, przede wszystkim zasadnością przedstawionych cen, a nie przyklepują wszystko co im się podrzuci bo REMONDIS tak chce. Między innymi dlatego w ogóle Wody Polskie powstały.

     • To Ty się mylisz Burmistrz wiedział i akceptował wyliczenia spółki. Kiedyś przedstawiał je Radzie a ona odmawiała podwyżek i ich nie było. A dzisiaj jak papuga dalej akceptuje tylko wysyła podwyżki do wód polskich. Skandal goni skandal a jaką do k….wy nędzy podpisał umowę z Remondisem? Też nie jego wina ?

     • Oj to chyba jednak ktoś inny trzęsie portkami przed wyborami. Czy zaprzeczysz, że Remondis złożył wniosek o podwyżkę? Czy musiał to robić? Dobrze wiesz, że gdyby nie wniosek remondisu, pobłogosławiony przez burmistrza, to Wody Polskie nie wiedziałyby gdzie Trzemeszno leży.

     • Do Anonima w punkt. Masz piątkę oni naprawdę mają nas za idiotów. Jeszcze czym będą próbować się wykręcić ? Jeszcze sami pewnie piszą te obrończe komentarze. To się w głowie nie mieści.

    • Dokładnie masz rację obrońcy burmistrza niech lepiej milczą. Tak się kończy pijane zarządzanie. Burmistrz akceptuje nowe ceny Remondisu i dopiero idą do wód polskich. Kiedyś szły do Rady. Tak że sprawa jasna tylko on za to odpowiada gdyby cen takich nie zaakceptował to po ludzku by ich nie było. Hejterzy burmistrza czy myślicie że ciemny lud to kupi. A więc Wam odpowiadam NIE KUPI. Kończ waść wstydu oszczędź.

 3. Ludzie czytać trzeba takie ceny przedstawił remadis a burmistrz zakceptowal i wysłano do zatwierdzenia do wody polskie a nie ktos samowolnie Panie mieszkaniec tylko hańbą jest to ze wiedział a nie powiedział w środę na komisji to jest szacunek dla wyborczej elity burmistrza i kce kandydować ludzie którzy mają odwagę pokażcie siłę ludu co on potŕafi .on ma w głowie wczasy za granicą a nie sesjie wode ulice babe dobrze żejest wice choć nie raz mówi jak mu każą ale trzyma sprawny bieżące no i przyjmuje mieszkańców te tabliczki sa nie potrzebne nieszkodzą.dareczku ja ci współczuje masz dylemat ale ta wypłata cie trzyma wytrzymaj

 4. RADNI NO I CO GDZIE JESTESCIE BIADOLILISCIE I TO KOMU DO D…Y BYLO POTRZEBNE REMONDIS ZROBIL TO CO CHCIAL ALE WAS ZAKRECIL W BAWELNE DOBRE .KOMUNALKE SPRZEDAC TEN CO SIE DO TEGO PRZYCZYNIL TO BYM NA SUCHEJ GALEZI NO …..

 5. To co się dzieje z opłatami za wodę i ścieki dla mieszkańców naszego miasta jest SKANDALEM!!! Czy my mieszkamy w Warszawie?! Woda jest najbardziej strategicznym punktem w każdym mieście – jaki imbecyl dopuścił do tak idiotycznej umowy!!! Czy mamy cofnąć się kilka wieków i chodzić nad jezioro aby utrzymać się w higienie europejskiej?! Jak mają żyć ludzie z najniższym uposażeniem/emeryturą/rentą/wielodzietne rodziny???!!! Czy pokolenia które przyjdą po nas będą obdrapywać brud szpachelką??? Czy będzie zbiorowa kąpiel w jednej wodzie (najmłodsi, średni, starsi, najstarsi), a balia z wodą na środku podwórka? A może czekanie na deszcz?! MAM TEGO DOSYĆ!!!

 6. JAK MILO MI TO CZYTAC – TE POLGLOWKI CO NANIEGO GLOSOWAŁY TERAZ MOGA TYLKO PLACIC BO O ICH INTERSY NIE DBA TYLO O SWOJE – DOBRZE WAM TAK LUDZISKA

 7. Cena wody i ścieków to efekt wieloletnich zabiedbań włodarza miasta przy świadomej decyzji również Rady Miasta no nie oszukujmy się jest ich 15
  zawsze głos 8 zatrzyma pewne ruchy, koncepcje starania ;(
  Nieracjonalnosc poczynionych inwestycji lokalnego samorządu do roku 2007 w Oczyszczalnie Sciekow sprawia również że woda kosztuje nas nieco drożej dziś
  Ile m kanalizacji natomiast wykonano w latach 2007-2010 ,
  2011-2014 , a ile w latach 2015-2018 ? Moze redaktor stworzy nam statystyczny pogląd dokonań bo na bipe to robią co chcą !

  o promocji już czytaliśmy, teraz może jest czas ocenić dokonania
  w zakresie gospodarki wod-kan, inwestycyjne,
  Może środowiskowe może drogowe
  tyle,że drogami też się pochwalić nie może
  Pana Kierownika miernie należy ocenić
  tylko konsumpcja, usługi a efekt place na obligacje ?!
  Nie stać Nas ?Polak potrafi Robimy plac za ponad 300 000 ?
  Do lata nie zdążymy ? Nowa kostka nowe ścieżki ?
  A po co, bo u tesciow też podwórko trzeba to się wliczy ?
  Zatrudniamy firmy by obslugiwały place ktore 10 lat temu obsługiwały 4 osoby i było pięknie
  pani Bilewska kierowała cudnie
  z Panem Stopczyńskim też sprawnie poszło
  a za Tomczaka co ? Poszło w obce łapy … wszyskie usługi
  a zakład budżetowy mógł przetrwać
  Ale to już nie Burmistrz przyjął korzyść największą
  Afera jest … będzie jeszcze się smród ciągnął
  A w wyborach jak Dereziński stanie to chyba mu w pysk dam, bo chamstwa nie zniese
  Urząd Miejski prosi by rolnicy zglaszali plantacje do szacowania strat spowodowanych suszą to jest fenomen poziomu administracji urząd w Ogłoszeniu informuje, a przewodniczący komisji ds. szacowania strat to śpi ?!

 8. Że wstyd a przede wszystkim honor nie spala nieuprawnionej żądzy do władzy ludzi, na tyle słabiuteńkich, że nawet nic o sobie nie wiedzą i nie pojmują swoich wszelkich braków.

 9. Czy rada nie wiedziała Panie Peno czekamy na wyjaśnienia sprawy -mieszkańców szlak trafia a Pan co 60% udziału g… mamy do gadania to pan kce być nastepcom może Walczak biedny ma znowu działać a wy dyjete bierzecie wstyd Walczak sam a was 15 pikoz Bisikiewicz spiom więcej zrobił chłop ze wsi on jeden radny zastapi was wszystkich podobno wykrył aferę w Ostrowitym z tujami taki dobry sołtys Ostrowitego a brakuje kto buchnol TAKICH ludz ma burmistrz wstydu nie BURMISTRZ.

 10. Ktos tu próbuje zręcznie manipulować. Prawda jest następująca. Nowe przepisy zmieniły tylko kompetencje w zakresie zatwierdzania taryf. Przedtem robiła to rada miejska teraz Wody polskie. Nawet jeśli ustawa nakłada obowiązek wystąpienia z nowymi wnioskami to czy również określa jakie powinny być te nowe ceny? Nie. To nadal należy do dostawcy wody. Swój udział ma tutaj też burmistrz, który je opiniuje. Jak sam przyznał akceptował te ceny. A mówienie , że te nowe przepisy powstały aby zapobiegać nieuzasadnionym podwyżkom to już jest typowa pisowska propaganda. Kto chce niech wierzy. Przykład podwyżek w Trzemesznie dla mnie jest wystarczający.

 11. Błąd u podstaw – prywatyzacja TPK, błąd kolejny kardynalny wręcz aż niemożliwy do założenie, że to stało się na prawdę – warunki tej prywatyzacji …

  Jeśli ktoś założył u podstaw, że nie będzie potrafił zarządzać przedsiębiorstwem, które ma monopol na dostarczanie najbardziej podstawowego produktu jakim jest wodo – to dyskwalifikuje go kompletnie do zarządzania kimkolwiek i czymkolwiek …

  Ale co ja piszę, wróć – przecież Pan Burmistrz niedawno dostał medal przedsiębiorcy i chełpił się pozyskanie środków na inwestycję rozbudowy przedszkola w wojewódzkiej TV więc chyba coś ze mną jest nie tak ;-/

  Tylko szkoda tej wierzby na terenie przedszkola, którą zamordowano kosztem Waszego chaosu i kompromitacji oraz powierzchni cienia jaką dzięki niej miały dzieci – rozmiar porównywalny tylko z Waszą butą w jedności z głupotą, ignorancją w jedności z brakiem samorozwoju i menelizacją lokalnej polityki dzięki zachowaniu Burmistrza …

 12. Leonora i reszta co była za,powinna płacić 10 zł. za metr wody i 100 zł. za śmieci od osoby,to by trochę się zastanowili nad swoją decyzją.Nie wystarczy dużo mówić ale coś z rozumem zrobić.

 13. Czy ktoś z radnych zażądał od burmistrza jakiej dokonał analizy kosztów przedstawionych przez remondis,co poddawał szczegółowej analityce.Znając życie pewnie wcale ?To jest dramaturgia tego wszystkiego.Wody Polskie tylko potwierdzają prawidłowość tej taryfy nie zaś czy woda i ścieki będą na poziomie 10 zł czy 12.To jest rola burmistrza aby opiniować to wnikliwie i chronić nas przed remondisem,który przyszedł zarabiać i robić kasę.Czy w normalnym przedsiębiorstwie jeżeli prezes jest nieudolny to się je sprzedaje czy zmienia zarząd.Kto odpowiada za to że odwołano w roku 2008 Pana Stopczyńskiego a powołano tego co jest w remondisie.Mamy odpowiedż co się działo z naszą komunalką.Kto za to odpowiada??.Jeżeli tak niekorzystnie jest zawarta umowa mówiąca o jednomyślności w podejmowaniu decyzji to mamy odpowiedż.Zobaczcie punkt zlewny oraz cała oczyszczalnia miała być pod potrzeby naszej gminy , a ścieki są przywożone skąd, ogromne ilości,te ścieki z szamb muszą być przerobione.Dlaczego inne oczyszczalnie chronią i pewnie tak łatwo nie przyjmują szambiarek, stosując też ceny wyższe.U nas odwrotnie..Zbija się interes,tylko po 25 latach eksploatacji tych urządzeń jak to będzie się miało jak umowa z remondisem zostanie zakończona.

 14. Musicie drodzy WYBORCY zrozumieć to , że każdy Rząd jaki on by nie był , będzie stosował wszelkie możliwe formy nacisku na obywateli . To dopiero początek podwyżek , które będą nam fundowane . Burmistrz jest gospodarzem i reprezentantem najniższego szczebla władzy . Jego obowiązkiem było zapoznać
  Radę Miasta Trzemeszna i obywateli z propozycją podwyżki zaproponowanej przez Remondis w odniesieniu do nowych przepisów Państwowego Gospodarstwa Wodnego . Nie uczynił tego , gdyż jest to świetna wymówka na ratowanie budżetowych interesów Urzędu i firmy Remondis .
  Jest jeszcze jedna sprawa , która należy przyjąć do wiadomości . Obojętnie czy byłoby to TPK , Remondis czy inny podmiot gospodarczy podwyżki będą i mają swoje uzasadnienie ekonomiczne . Nikt nie będzie nas sponsorował . To nie PRL .
  Jest takie powiedzenie : jak wół puszcza bąka to stodoła słucha ! Rwanie włosów nie ma sensu , gdyż jesteśmy traktowani jak ta stodoła .
  Gdy staniecie przed urnami wyborczymi dobrze zastanówcie się nad swoimi decyzjami aby później nie płakać .

 15. Oddali przedsiębiorstwo w ręce Niemców nie posiadając chociaż by szczątków wiedzy jakichkolwiek wyliczeń ile zaoszczedza i w jak sposób to bedzie funkcjonować .Kwestia samej umowy to też jest tragedia jak wyzej już ktoś pisał .Za to mieszkancy jak by poczytac komentarze które pisali w momencie prywatyzacji to min. ” w końcu zrobią porządek ” teraz macie porządek ceny rosną z na tym nie koniec …Społeczeństwo głupie władza robi co chce .

 16. Wiem, że to nie na temat,ale sprawa równie ważna-jeśli nie ważniejsza:
  od 2 dni niższe kominy Paroca pracują pełną parą-ŻRĄCY, TOKSYCZNY FENOL ściele się po całej okolicy. Nie można wyjść z domu-goście pytają -jak wy możecie tu żyć ?
  Regularne, z premedytacją emitowane wyłącznie w dni wolne od pracy (by nie można było wezwać odpowiednich służb ochrony środowiska) wyziewy są zabójcze dla ludzi, zwierząt i roślin.
  Jak długo jeszcze Pan Burmistrz , Rada Miejska i Panowie Dyrektorzy -w tym mieszkający w Trzemesznie- będą udawać, że nic nie widzą i nie czują ?
  Jak długo jeszcze , w imię dobra zakładu dającego zatrudnienie kilkuset osobom, tolerować będziemy ten haniebny proceder zagrażający zdrowiu i życiu kilkunastu tysięcy mieszkańców gminy?
  Jak długo przedkładać będziemy dobro zagranicznego inwestora, stwarzającego złudne wrażenie dbałości o zabezpieczenie socjalne pracowników i przestrzeganie najwyższych standardów ochrony środowiska (a w rzeczywistości będącego największym trucicielem gminy) NAD ZDROWIE I ZYCIE MIESZKAŃCÓW ?
  Jak długo?
  Jak długo jeszcze ????????????????????????????????????????????

  PS
  Panie Redaktorze -może warto uruchomić rubrykę w której mieszkańcy sami sygnalizowaliby ważne dla nich sprawy, nagłe zdarzenia, nurtujące ich tematy.
  Uniknęlibyśmy dzięki temu konieczności „podczepiania” się pod inne tematy z wpisami tyczącym zupełnie innych zagadnień.
  Proponuję nawet tytuł: Hyde Park

  • Popieram!
   Ten syf z niższych kominów widać codziennie wcześnie rano. Wyedy jest największa moc tego trucia.
   Moze ktos wystapi z oficjalnym zapytaniem do Paroca co wydobywa sie z tych kominow, w jakim stezeniu i co firma robi zeby chronic lokalna ludnosc i srodowisko przed truciem tymi oparami?

 17. Czytam i wspomnienia mnie ogarniaja Walczak prosil o wsparcie a my co daliśmy du..y a teraz łzy w oczach zapuzno to samo ścieki z Gniezna tak długo az będzie dzecko przejechane to będzie wina wszystkich co glosowali na niego anie jego tak jak tłumaczy że to radni byli za remadisem a nie on tylko kancelaria Prawna obsługująca Urząd gminy tak przygotowała umowę ze został biedny wprowadzony w maliny wat skarbnik plac Wojciecha kto kupil dzialki doktorek mlynosz a kto przygotował uchwały burmistrz a radni zaklepali i drga sprawa a gdzie był radny stu lecia to on zlikwidowal parking kolo banku TO jego incjatywa byla aby poprzec Wojciecha ?a dlaczego?To on młodych radnych wpuścił w maliny a dlaczego nie było go na głosowaniu obligacji tylko swoje sprawy rozgrywa prywatne udawanie kompetencji i społecznika? dawanie świadectwa? nieznania tematow poczucie bezkarności bycie słabym ekonomiczne to zalety niektórych radnych brak konsekwecji działań swietlica tak nie czynią członkowie komisji rewizyjnej oni mają znaczenie społeczne szkodzą wizerunkowi rady gminy aspiracje bycia radnym to gadanie godzinami bez treści czas to skończyć bo ludzie mają znaczenie społecznego szacunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj