Strona główna Polityka Dogadali się w sprawie budynku po Domu Dziecka

Dogadali się w sprawie budynku po Domu Dziecka

3384
13

Na dzisiejszych obradach Rady Powiatu w Gnieźnie podjęto temat sprzedaży budynku po Domu Dziecka w Trzemesznie. Pytał o tę sprawę radny Edmund Załęski.

Starosta Piotr Gruszczyński poinformował, że doszło do uzgodnień pomiędzy gminą i powiatem. „Czekamy tylko na jeden dokument, uchwałę Rady Miejskiej, w której zwrócą się do nas z zamiarem kupna. Jeśli to zrobią, mam nadzieję, że w przyszłym roku zaczną tam inwestycję. I tego gminie życzę” – mówił P. Gruszczyński.

Jest mi niezmiernie miło, że razem z zarządem podejmujemy decyzję o wycofaniu przetargu na sprzedaż budynku na rzecz samorządu ościennego, zaprzyjaźnionego. Mam nadzieję, że w tym zasobie znajdzie się samorząd, na co namawiałem burmistrza Derezińskiego już 3 lata temu. Dobrze, że się teraz obudzili, ale 3 lata temu sugerowałem mu, aby iść w tym kierunku. Cieszę się, że radni podjęli tę inicjatywę” – dodał starosta.

Beata Tarczyńska dopytywała o kwotę, na jaką ustalono sprzedaż (cena wywoławcza ostatniego przetargu to 1.700.000 zł). Z uwagi na chwilową nieobecność starosty na sali, odpowiedzi udzielił członek zarządu Telesfor Gościniak.

Zeszliśmy do 1.500.000 zł. Próbowano za jeszcze niższą kwotę. Jesteśmy dogadani za kwotę niższą, która zadowala gminę Trzemeszno. Nie chciałbym ujawniać ostatecznej kwoty, bo nie wiemy, czy będzie to zrealizowane czy nie. Mamy taką nadzieję” – informował radnych T. Gościniak.

13 KOMENTARZE

 1. Litościwie możemy kupić od powiatu budynek, który nie może być przeznaczony na nic innego bez zgody naszej rady miejskiej. Trzemeszno to jednak miasto frajerów. Trzeba było zostawić tych cwaniaków z Gniezna z tym budynkiem i sami by w końcu przyszli aby pozbyć się kosztów. Brawo!!! Kolejny dobry interes (powiatu) na nieruchomościach przy pełnej aprobacie władz gminy. Najpierw pozbyli się kukułczego jaja jakim okazuje się szkolnictwo ponadgimnazjalne. Teraz najwybitniejsi negocjatorzy (ci sami co przyjmowali na barki gminy szkoły ponadgimnazjalne) nie wykorzystują okazji aby wynegocjować zdecydowanie korzystniejsze warunki tylko działają pod presją.

 2. A co z budynkiem po szkole zawodowej. Czy Pan burmistrz zapłaci za tą inwestycje z własnej kieszeni. Budynek nikomu nie potrzebny. Ile to gmina a raczej mieszkańcy ponieśli już kosztów związanych z tym budynkiem.

  • Szkoda ze nie są rozliczani za ferelne inwestycje i jakieś projekty dodupne z własnej kieszeni. Wtedy szybko inwestycje byłyby trafne, szybkie i służyły mieszkańcom. Nie wybranym 😛

   • Teraz biorą się za tych co rozpuścili pieniądze ,mam nadzieję że do Trzemeszna też zawitają ,i co niektórzy zostaną postawieni pod pręgierzem

    • no wczoraj sie wzieli za tych 2 co to naduzywali wladzy ws korupcji Powolani do spraw zwalczania korupcji probowali dawac łapówki kontrolowane a jak ktos nie chcial przyjac łapowki to upili ofiare i zostawiali przy nim walizke z pieniedzmi – teraz rozumiecie DLACZEGO SKAZANI ??? to łamanie prawa bylo co innego gdyby ktos chcial wziac lapowke ale jak nie chcial i upijac go i zostawiac przy nim pieniadze to niedopuszczalne i koncza sie te standardy idziemy do Europy ponownie droga z Białorusi

 3. A podatek starostwo płaciło czy za friko stoi w naszej gminie. Internat był budowany w czynię społecznym, a teraz chcą kasę.

 4. Dziękujemy za to, że możemy kupić coś, co sami wybudowaliśmy a powiat otrzymał za darmo od nas i realizował na tym swoje zadanie. Naprawdę szczerze dziękujemy. Mamy wybitnych fachowców, którzy na coś takiego godzą.

  • Jak to kto? Nikt. Trzemeszno to kozie miasto i gmina, w której mieszkańcy to w większości frajerzy, którzy pozwalają wydawać w sposób idiotyczny pieniądze publiczne (czyli NASZE). Tak. Frajerzy. W normalnym (trzeźwo myślącym) społeczeństwie już dawno za wydanie 3 razy pieniędzy na opracowania projektowe za łącznie setki tysięcy złotych, z których nic nie wynika (trafią najzwyczajniej do kosza) wywiozło na taczkach takie „władze”. Później narzekacie, że miasto obskurne i nic tu nie ma ciekawego. Jak ma tu być coś ciekawego jak sami wybieracie tych samych do władzy. To tak jakby chodzić do burdelu i być oburzonym, że nie trafi się tam na dziewicę.

   • Banalny to ty jesteś i ten twój komentarz. Jak ktoś narzeka ,to zawsze moze sie do,, postępowego,, Berlina wyprowadzić. Tuska też na taczkach wywieziesz ? Przed wyborami zamydlił oczy wyborcom że Morawiecki marnotrawi pieniądze i na kancelarię premiera wydał 1,5 miliarda i to był skandal według niego , a teraz sam sobie do obecnego budżetu na kancelarię premiera dopisał 2 miliardy. Tak więc zamiast do burdelu chodzić bierz taczki i zasuwaj na Warszawę.

 5. To może by tak Starostwo za użytkowanie i przejęcie budynku w naszej gminie się poczuło i w ramach dobrej współpracy wybudowało rondo przy szkole zawodowej ,

 6. To są priorytety – jedno z najbardziej obskurnych miasteczek jakie można znaleźć a ci wydają miliony na deweloperke gdzie to dopiero początek kosztów xD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj