Strona główna Sport i rekreacja Debiut nowego trenera ”Zjednoczonych”

Debiut nowego trenera ”Zjednoczonych”

1273
3

”Zjednoczeni” rozegrali dzisiaj ma własnym boisku pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera – Damiana Malczewskiego. Był to sparing z czwartoligową ”Cuiavią” Inowrocław zakończony remisem 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Eryk Grzegorski.

Przed meczem mieliśmy okazję porozmawiać z nowym szkoleniowcem naszej drużyny, który pozostał jednocześnie czynnym zawodnikiem. Jak nam powiedział, jeśli zobaczy, że drużyna dobrze funkcjonuje, wtedy zajmie się tylko pracą trenerską. Nie ukrywał też, iż ma zamiar sprowadzić jeszcze dwóch lub trzech zawodników, którzy dodadzą jakości zespołowi.

Nie ma jeszcze konkretnych kandydatów, ale zamierza rozmawiać przede wszystkim z piłkarzami, którzy wywodzą się z Trzemeszna, a grają w innych klubach. Nowy trener chce postawić również na młodych zawodników. W drużynie juniorów gra kilku bardzo zdolnych piłkarzy. Umożliwienie im gry w pierwszej drużynie doda im z pewnością animuszu i chęci do dalszej pracy – uważa D. Malczewski.

Zapytany jak ocenia obecny poziom trzemeszeńskiego zespołu stwierdził, że 6. miejsce w tabeli było zdecydowanie za niskie jak na możliwości „Zjednoczonych”. Na pytanie o cele jakie stawia przed zespołem odparł, że jest to co najmniej „góra tabeli”.

D. Malczewski ma 37 lat. Zanim trafił do naszego zespołu był zawodnikiem Pogoni Mogilno. Posiada odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia drużyny – dyplom UEFA B.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj