Strona główna Różne Czy warto inwestować w stary budynek?

Czy warto inwestować w stary budynek?

3229
21

Propozycja rozdzielenia źródeł ciepła w dwóch budynkach Urzędu Miejskiego Trzemeszna oraz montaż instalacji gazowej w budynku przy ul 1 Maja wywołała wątpliwości u niektórych radnych.

W propozycjach zamian budżetowych omawianych na niedawnym posiedzeniu komisji Rady Miejskiej znalazła się kwota 9.500 złotych na sporządzenie stosownej dokumentacji. Pozostała kwota (110.500) miałaby być przeznaczona na realizację zadania w przyszłym roku.

Czy jest to celowe wydatkowanie pieniędzy, skoro planowana jest adaptacja budynku po szkole zawodowej na urząd, pytał Kacper Lipiński. Pomysłu bronił wiceburmistrz Dariusz Jankowski. Jak stwierdził, nie planuje się likwidacji budynków po urzędzie. Były różne pomysły na ich zagospodarowanie, być może będą z nich korzystać jednostki podległe gminie, stąd inwestycja w ten obiekt nie będzie niepotrzebną stratą pieniędzy.

Kolejnym argumentem jest utrata ciepła na linii przesyłowej. Oba budynki posiadają jedną kotłownię przy ul. Dąbrowskiego. Wątpliwości miał również Benedykt Nitka, który zauważył, że budynek przy ul. 1 Maja nie jest ocieplony. K. Lipiński przypomniał, iż jednym z argumentów na modernizacje budynku przy ul. Mickiewicza była możliwość sprzedania pozostałych obiektów, co w znacznej mierze miało zwrócić koszty inwestycji. Teraz zastępca burmistrza mówi o ich dalszym wykorzystaniu.

Radny pytał też, czy wiadomo jakie są przewidywane oszczędności związane z likwidacją ciepłociągu. Kierownik referatu inwestycyjnego Norbert Dombek przekonywał, że nawet w przypadku przeznaczenia nieruchomości do sprzedaży będzie to korzyść w postaci zwiększenia jej wartości.

Jaka będzie ostateczna decyzja radnych okaże się na jutrzejszej sesji.

21 KOMENTARZE

 1. Dobre to radni nic nie wiedzieli jak skrzynka od gazu już wisi na Maja dobre a szkoły na zdalne bo węgla nie ma tak mam rozumieć z te pieniądze to by węgiel dla szkół kupili ach te rządy byle do wyborów PiS wam gazu Ne zakładał ta raza

 2. Kierownika twierdzenie, że wartość się zwiększy… Te ruiny to nadają się zepchnięcia ciężkim sprzętem a nie inwestowania. Nagle teraz obudzili się, że trzeba gaz założyć.
  Jankowski ma plan. Sobie zrobić pałac na obrzeżach a tu w centrum zostawić chcę te dwie ruiny urzędu na dom Kultury i bibliotekę? Tak coś intuicja mi podpowiada. My idziemy na nowe pałace a kultura niech czeka na lepsze czasy. Najpierw burmistrz bez opamiętania ładował pieniądze w sport. Teraz wymyślił sobie urząd po zawodówce. Swoją drogą. To jest inwestowanie w kolejnego trupa. Taniej byłoby to zburzyć i wybudować zachowując ten sam charakter budynku. Kto na tym remoncie zarobi? Wykonawca, który tylko będzie szukał robót dodatkowych. Przykłady w tej gminie już były. A to brak fundamentów w Kruchowie a to w Trzemżalu. Inny przykład to zlecenie wykonania nawadniania po zakończeniu prac na placu św. Wojciecha. Innymi słowy. Ktoś robi niezły biznes na tej przenikliwej postawie urzędników.

 3. We wtorek ruszy #BalticPipe. To zwieńczenie koncepcji mojego rządu uniezależnienia się od dostaw z #GAZPROM i połączenia się z szelfem norweskim. Ten projekt nie powstałby bez @PiotrNaimski
  Piotrze, dziękuję Ci za niezłomność i gratuluję otrzymanego dziś Orderu Orła Białego!
  Zgadnijcie, kto tak wypowiedział się o Baltic Pipe?
  Szacun dla autora tychże słów. Pokazuje to, że jednak można wspiąć się ponad polityczne podziały.

 4. Czyli jednak Trzemeszno ma pieniądze i zaraz rusza inwestycje w to co powonno býc zrobione, czyli Dąbrowskiego, chodniki, osp, nowe ulice…. ? Dlaczego gmina, która nie wykonała żadnej inwestycji, ma wydawać budzet tylko urząd?

 5. To jest obraz rządów tych dwóch panów w gminie,ludzie obudźcie się bo gmina pójdzie całkowicie na dno,wydawanie już ponad 100 tys zł na koncepcję,programy po zawodówce jest jednym z przykładów,p.Nitka nie pozwól na takie wydawanie naszych pieniędzy

 6. ot chore Trzemeszno…ta stara buda…nazywana URZĘDEM MIEJSKIM …powinna być zlikwidowana 30 lat temu…to jest siedlisko zarazy…budynek po tzw.domu dziecka…w miarę nowy…to miejsce na NIEROBÓW URZĘDNIKÓW…kto za ???

  • Jest to z pewnością lepsze rozwiązanie aniżeli robienie urzędu bez parkingu dla petentów przy urzędzie. Urząd po zawodówce to istna poraża. Kto tego nie widzi ten ślepiec lub ignorant.

 7. Znowu sobie vice coś wymyślił i tak ma być bo ” to jest słuszna koncepcja”. Tak jak rondo przy zawodówce i dwie koncepcje za grubą kasę, co z tą zawodówką zrobić.
  Czekam z niecierpliwością na ustawę o odpowiedzialności finansowej urzędników za nietrafione/głupie decyzje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj