Strona główna Różne Czy powróci parking naprzeciw postoju taxi?

Czy powróci parking naprzeciw postoju taxi?

4110
27

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wrócił temat miejsc parkingowych, a dokładniej ich braku. Pojawił się wniosek o przywrócenie możliwości parkowania na pl. Kilińskiego, naprzeciw postoju taksówek.

Propozycję tę złożył Benedykt Nitka. Przy okazji przyznał, że jego wcześniejszy pomysł wyłączenia części parkingu przy sklepie 24H był błędem. Jak zauważył, w niektórych godzinach trudno w naszym mieście znaleźć miejsce do parkowania. Stąd jego propozycja, aby przywrócić wspomniany parking.

Z jego pomysłem w pełni zgodził się burmistrz Krzysztof Dereziński. Jak stwierdził, likwidacja tego parkingu wyszła przed laty od zarządu osiedla, a wprowadzał to wówczas „tak trochę wbrew sobie i pod presją”. Dodał, iż jest to na pewno propozycja do zrealizowania. Wniosek został poddany pod głosowanie, poparli go wszyscy radni.

W tej sytuacji wydawać by się mogło, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby niebawem pojawiło się kilka dodatkowych miejsc do parkowania. Wydaje się jednak, że uczestnikom sesji umknął jeden szczegół. Likwidacja parkingu została wprowadzona wraz z wprowadzeniem w tym miejscu ruchu jednokierunkowego. Wcześniej obowiązywał on na pozostałej części pl. Kilińskiego, a odcinek przy postoju był dwukierunkowy.

Przy tej okazji zasięgano opinii komisji ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu przy Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. To właśnie ta komisja zwróciła wówczas uwagę na nieprawidłowe usytuowanie parkingu (w obrębie skrzyżowań). Pisaliśmy o tym |TUTAJ|.

Jak będzie tym razem nie wiadomo. Norbert Dombek z Urzędu Miejskiego poinformował nas, że również w tym przypadku, aby wprowadzić w życie lub odrzucić wniosek radnych, niezbędne będzie uzyskanie opinii tej komisji.

27 KOMENTARZE

 1. Pewnie że powinien być parking jeden kierunek szeroko jest a kto taki mądry był że mu przeszkadzało że tam był kiedyś parking i dla mieszkańców by był

 2. To coś zmieni ? Ludzie i tak parkują pod zakaz i to widać w sobotę najczęściej. Parkują ponieważ w tym mieście nie ma miejsca na parkowanie

  • zupelnei jak w rzadzie tu dac tam doj…ć podatki , ale rolnikow to wyd..i bez mydla !

   uruchomione szczekaczki na Unie bo za duze poparcie wsrod ludzi teraz jest ale na jesien sie zrobi referendum ze unia wszystkiemu winna i ludzie zdecyduja ze wychdozimy i robcie sobie paszporty

   a ja sie pytam przez 6 -7 lat kto podpisywal te papiery ze pl sie godzi ? kto wzial pieniadze na odbudowe niezaleznych zrodel energii gdzie sa te miliardy ? aaa łake kosza za 30 tysia na miesiac pod budowe lotniska ktore nie powstalo ahaaa

   a teraz ze prad drogi to wina Unii no tak…

 3. Kiedy czyta się wpisy na Facebooku pełne pochwał dla „pomysłodawców” tego jakże wybitnego wniosku trudno nie odnieść wrażenia, że mieszkańcy naszej gminy są mało pamiętliwi, by nie użyć innych słów. Raz jeszcze. To nie kto inny, jak cała ta ekipa zwana samorządowcami najpierw doprowadziła do likwidacji w całkowicie bezmyślny sposób (co wynika chociażby ze słów jednego z tych wybitnych samorządowców) tych miejsc postojowych. Jeśli dla Was złożenie wniosku pod koniec 5 letniej kadencji tej rady jest powodem do składania podziękowań to trzeba przyznać, że mało wymagających mamy mieszkańców. Wystarczy zobaczyć kogo ludzie wybierają w ostatnich latach i też dojdzie się do takiego wniosku.

  • Bo samorządowcy i politycy to są ludzie których się wybiera bo ładnie mówią podczas wyborów i oczywiście dużo obiecują Z perspektywy czasu zauważyłem że niestety na kogo człowiek by nie głosował to prawie zawsze jest tak samo Są tacy którzy mówią i coś tam z tych obietnic spełniają i są też ludzie którzy tylko mówią Chciałoby się głosować na PAWLAKA z filmu Sami Swoi który mówił – Mnie słowo droższe pieniędzy Czyli mówiąc wprost ludzie którzy mają godność osobistą i honor już wyginęli bo jeśli coś powiedzieli , jeśli coś obiecali to zawsze dotrzymywali danego słowa A teraz ? Cóż pozostaje nam tylko nadzieja na to że już teraz , już ten człowiek którego wybieramy będzie lepszy, wart oddania na niego naszego głosu Rzeczywistość niestety koryguje nasze oczekiwania

   • Twoja diagnoza prowadzi do smutnych wniosków. Ludzie wybierając po raz kolejny osobę lub osoby, które nie dotrzymują obietnic mają albo coś nie tak z głową albo mają w tym interes aby taka patologiczna sytuacja miała miejsce w nieskończoność. Innej opcji nie widzę, co nie wyklucza, że ich nie ma. Wczoraj jednak słyszałem, że mają obniżyć próg referendalny, co ukróci kolejną patologię jaką było jawne namawianie do niebrania udziału w referendum o odwołanie wójta, burmistrza czy prezydenta. Odniosłem wrażenie, że najbardziej niezadowoleni z proponowanych zmian w prawie byli politycy z PO. Może odniosłem mylne wrażenie ale chyba czują nadciągającą kupę. Trzeba będzie mobilizować swój elektorat, aby nie zlecieć ze stołka.

   • Adwokat się znalazł. Zastanawiam się nad tym czy kiedy mieszkańcy wnioskują od dekad o poprawę stanu ulic to po jej długo wyczekiwanej realizacji „winni” tej naprawie są samorządowcy czy mieszkańcy, którzy wnioskowali o ten remont od dekad? Kiedy jest jakiś sukces to pomysłodawcą są burmistrz i radni. Przypinają sobie ordery. Kupują za nasze, podatników, pieniądze tytułu inwestora na medal, itp. Kiedy nie potrafią rozwiązać prostego problemu to winni są mieszkańcy. Znana od lat taktyka szukania kozła ofiarnego. Nieudacznicy zawsze szukają kozła ofiarnego. W jednym mogę się zgodzić. Mieszkańcy tej gminy są odpowiedzialni za to, kto jest radnym lub burmistrzem.

 4. Czy ktokolwiek zastanowił się lub dostrzegł problem przejść dla pieszych na skrzyżowaniach?
  Rozumiem, ze ma to sens w przypadku zainstalowanej sygnalizacji swietlnej. Przy jej braku stwarza to chaos i możliwość spowodowania kolizji lub wypadku, zwłaszcza po wprowadzeniu przepisu o pierwszeństwie pieszego na pasach.
  Zastanawiam sie jak dligo jeszcze będzie trwalo manipulowanie przy niby poprawianiem bezpieczeństwa na drogach. Jak długo odpowiedzialni za bezpieczeństwo będą dzialac na wręcz coś przeciwnego! Skad rekrutuje się ludzi do tworzenia prawa, które zaprzecza zdrowemu rozsądkowi i faktycznym stanem bezpieczeństwa.

  • Popieram. Myślą, że prawo daje im nieśmiertelność! Obecnie te przepisy stwarzają zdecydowanie więcej zagrożenia, gdyż nigdy nie wiadomo czy nie wtargnie ktoś kto idzie chodnikiem wzdłuż przejścia.

 5. Wywalić taksówki i parking będzie, albo niech płacą za postój tam w tym miejscu, bo widać mają chyba jakiś specjalny przywilej że mogą stać tam całymi dniami ,a zwykły samochód nie może nawet na parę minut tam zaparkować.

  • Był parking – taksówki stały Nie ma parkingu – taksówki stoją Przed Piekusiem stoi taki jeden – nazywa się Jan Kiliński – podejdź do niego i powiedz ” Pan tu nie stał ” Czepiasz się taksówek żeby do czegoś się doczepić czy jak ?

 6. A może przesiąść się na rowery? Albo zacząć chodzić pieszo? Czy trzeba czekać, aż nas UE zmusi do niewpuszczania aut do miast? Jakże by było znów pięknie i czysto i cicho w mieście!

 7. Strefa zamieszkania- a brak wyznaczonych miejsc – Ulica Szkolna, Śniadeckich

  Widać, że w końcu przyznał się p. Nitka o swoim super pomyśle. Pytanie, kiedy takie miejsca w końcu zostaną wyznaczone?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj