Strona główna Artykuł partnera Czy laptop nadaje się do gier?

Czy laptop nadaje się do gier?

1763
0

Nowoczesne gry mają niezwykle rozbudowaną grafikę, opartą na bardzo dopracowanych szczegółach. Możliwości współczesnych tytułów dają ogromne pole do działania fanom gamingu. Wielu kupuje standardowe, stacjonarne PC, aby sprawnie uruchamiać kolejne gry i cieszyć się ich działaniem. A jak jest z kwestią notebooków? Czy laptop nadaje się do gier? Sprawdźmy!

Laptop to komputer przenośmy, który dość znacznie różni się od tradycyjnych PC. Ma zintegrowany osprzęt, wbudowaną płytę główną, monitor i klawiaturę, a także specjalną pamięć i kartę graficzną o mniejszych rozmiarach. Niegdyś laptopy kojarzyły się z mniejszymi możliwościami niż nowoczesne komputery stacjonarne. Dzisiaj jest już trochę inaczej.

Laptop nadaje się do gier? Zdecydowanie!

Nowoczesne urządzenia przenośne mają ogromne możliwości pod względem technicznym. Posiadają bardzo dużo pamięci RAM, przekraczając niekiedy zakres standardowego komputera typu PC. Ich zintegrowana karta graficzna potrafi wyświetlać ogromnej jakości obraz (nawet 4K w liczbie wielu klatek na sekundę), a monitor nadąża za dynamicznie zmieniającym się obrazem.

Poza tym laptopy mają dziś wygodną klawiaturę gamingową, wiele miejsca na dysku (powyżej 1 terabajta) oraz szybką i rozbudowaną płytę główną. Stanowią ogromną konkurencję pod względem gamingu dla standardowych PC. Uwzględniając inne zalety notebooków możemy stwierdzić, że nie tylko nadaje się do gier, ale też jest do nich przystosowany najbardziej!

Zobacz także: Czy laptop do gier ma sens?

Co jeszcze sprawia, że warto kupić laptopa do gamingu? Jego przenośny charakter. Nie zajmuje on tyle miejsca co PC i łatwiej go podłączyć. Ze względu na wbudowany monitor i klawiaturę, sprawdzi się bardzo dobrze nawet na mniejszych powierzchniach. Pamiętajmy, że z łatwością zabierzemy swój komputer w podróż, a bateria (która jednak w laptopach gamingowych jest trochę mniej wydajna niż w pozostałych sprzętach) daje też możliwość grania poza miejscem zamieszkania – bez zasilania z gniazdka!

Jaki komputer przenośny sprawdzi się w gamingu?

Laptopy gamingowe muszą spełniać jednak określone warunki. Co jest najważniejsze? Zdecydowanie karta graficzna, monitor oraz pamięć RAM. Te trzy kwestie wpływają na stabilne działanie najnowszych gier. Ile „ramu” powinien mieć notebook do grania? 8GB pamięci RAM to absolutne minimum. Dużo lepiej sprawdzi się 16GB pamięci RAM. Jeżeli chodzi o kartę graficzną to na pewno należy zastanowić się nad podzespołami GeForce RTX lub Radeon RX. Kupując komputer gamingowy zwróćmy uwagę również na to, jak dużo pamięci posiada taka karta.

Monitor gamingowy w laptopie nie powinien mieć odświeżania niższego niż 144Hz (to liczba odświeżeń ekranu na sekundę) oraz emitowanie obrazu nie niższe niż 120 klatek na sekundę. To wpływa na komfort grania.

Dodatkowo koniecznie trzeba uwzględnić też charakter wbudowanej klawiatury (polecamy mechaniczny rodzaj, który świetnie przyjmuje każde urządzenie), dostępne porty oraz sam wygląd i kształt laptopa. To wszystko przekłada się na radość z grania!

Więcej ciekawych artykułów na portalu Uzdlanieni.pl

artykuł partnera