Strona główna Różne Ćwiczenia strażaków z 3 powiatów w Kamieńcu

Ćwiczenia strażaków z 3 powiatów w Kamieńcu

2421
5

W ostatni weekend września na terenie przylegającym do kościoła w Kamieńcu odbyły się międzywojewódzkie ćwiczenia państwowej i ochotniczej straży pożarnej z powiatów gnieźnieńskiego, słupeckiego oraz mogileńskiego, pod kryptonimem „Kamieniec – Pompa 2023”.

Ich celem było poszerzenie wiedzy z zakresu zaopatrzenia wodnego, budowy i obsługi układów wodno-pianowych w samochodach pożarniczych, sprawdzenie gotowości bojowej oraz zgrywanie jednostek z sąsiadujących gmin i powiatów na pograniczu województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Teren manewrów nie był przypadkowy. To właśnie w Kamieńcu znajduje się jedyny na terenie gminy, zabytkowy, drewniany kościół liczący niemal 300 lat.

W ćwiczeniach wzięły udział jednostki OSP Trzemżal, Wymysłowo, Trzemeszno, Kruchowo, Ławki, Gołąbki, Słowikowo, Gębice oraz PSP Mogilno, której zastęp w trakcie ćwiczeń został zadysponowany do wypadku drogowego.

W czasie wydarzenia, które miało charakter warsztatowy, uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy które nabywały wiedzę teoretyczną i praktyczną pod okiem doświadczonych instruktorów – funkcjonariuszy PSP w Gnieźnie, uczestników polskich misji gaszenia lasów w Szwecji i dwukrotnie w Grecji. Dowódcą ćwiczeń był Łukasz Michalak, zastępca komendanta PSP w Gnieźnie. Ich zwieńczeniem było wspólne wykonanie przez wszystkie jednostki założenia taktycznego.

Szkolących się strażaków odwiedził burmistrz Krzysztof Dereziński, obecny był również ks. Ryszard Borowicz – proboszcz kamieniecki. Całość zakończyła wspólna grochówka oraz ognisko przygotowane przez OSP w Trzemżalu.

Całość zorganizowała Komenda Powiatowa PSP w Gnieźnie, przy współpracy Urzędu Miejskiego w Trzemesznie, sołtysa sołectwa Kamieniec, OSP w Trzemżalu, KP PSP w Mogilnie i Komendanta Gminnego Związku OSP RP w Trzemesznie. 

tekst: P. Dzięcielak, Trzemeszno24.info, zdjęcia: P. Dzięcielak

5 KOMENTARZE

  1. A ja się pytam gdzie te płaczki którzy narzekali non stop dlaczego tyle wozów strażackich przyjechało Nie wystarczył jeden ? Matko i córko toż to strata naszych piniądzów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj