Strona główna Polityka Co się stanie z pomieszczeniem poszkolnym w Trzemżalu?

Co się stanie z pomieszczeniem poszkolnym w Trzemżalu?

1216
14

Na ostatniej komisji radna Eleonora Mądra zapytała o pomieszczenie poszkolne Zespołu Szkół w Trzemżalu. Dyrektor placówki Mieczysław Chojecki pisemnie poinformował, że lokal nie spełnia standardów koniecznych do prowadzenia działalności kulturalno-oświatowej i wymaga remontu, a najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedaż pustostanu na rzecz właściciela mieszkania znajdującego się  w budynku, czyli samego dyrektora.

Stanowisko to poparł dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Mirosław Świerkot stwierdzając, że przedmiotowy lokal jest zaniedbany, wymaga kosztownych remontów i nie spełnia standardów pomieszczenia  na działalność kulturalno-oświatową. Przedmiotowe pomieszczenie znajdujące się w budynku starej szkoły ma około 60m2  i wcześniej było wykorzystane na przedszkole.

Inne zdanie w tej sprawie mają mieszkańcy Trzemżala, którzy negatywnie odnieśli się do tej koncepcji, nie zgadzając się na sprzedaż lokalu. W ich ocenie pomieszczenie to może w przyszłości posłużyć na cele organizacji pozarządowych, straży pożarnej, lokalnego muzeum czy do prawidłowego funkcjonowania szkoły. Zbulwersowani stwierdzili, że o sprawie dowiedzieli się w momencie, gdy miała trafić do zatwierdzenia przez radnych i przetargu. Według nich budynek, który budowali niegdyś mieszkańcy powinien służyć społeczności wsi.

Na zapytanie radnej odpowiedziała Monika Nowickia – referent ds. dodatków mieszkaniowych i obrotu nieruchomościami UMiG w Trzemesznie, która poinformowała, że z uwagi na zaistniałą rozbieżność, sprzedaż pomieszczenia została wstrzymana do czasu jednoznacznego określenia jego funkcji, w świetle oczekiwań samorządu mieszkańców wsi Trzemżal.

 

14 KOMENTARZE

 1. Nie dość, że młodzi nie mają szans na rozwój a rodzice pracują za tanie pieniądze żeby utrzymać dzieci i książki które kosztują nawet po 400zł na jedno dziecko to jeszcze budynki rozdają….Śmieszy mnie ta cała demokracja!

 2. Dokładnie zgadzam się z poprzednikami nie należy sprzedac tego pomieszczenia a jeśli już sprzedać to za konkretne pieniądze a nie za ochłapy grosze.

 3. Mirosław Świerkot się w coś zaangażował, aż dziwne. Ten „pan” przez większość czasu nic nie robi, co go przyciągnęło do wydawania opinii w tej sprawie. Poza tym z pewnością Śwerkot jest specem od robót budowlanych i określania stanu rzeczowego pomieszczenia, bez wątpienia ma w tym kierunku jakieś wykształcenie, nieprawdaż? (to była ironia)

 4. Świerkot musiał wyczuć w tym interes, jak go znam to gdyby nic z tego nie miał nawet palcem by nie ruszył.
  Sam zresztą w podobny sposób nabył za grosze spore mieszkanie. W dodatku miał pretensje do gminy, że nie ogrzewa mu za darmo mieszkania po likwidacji szkoły w pobliżu, której był dyrektorem, i którą opuścił, gdy zaczęła „tonąć” (można się domyśleć z czyjej winy).
  Zostawił na pastwę losu tą placówkę i znalazł ciepłą posadkę gdzie indziej.

  • No, wiadomo, że pan Mirosław Świerkot dba o swoich współwinowajców.
   Na przykład taki burmistrz był kiedyś jego pracownikiem, a teraz jest na odwrót
   Nic osobiście do burmistrza nie mam, ale otacza się niewłaściwymi ludźmi.

   Dziwi mnie, że społeczność naszej gminy, a przede wszytkim Trzemżala nic nie robi. Pozwalają sobie, żeby opinię o nich wydawał człowiek, który doprowadził do zamknięcia własną szkołe.

 5. Pan Świerkot chce poprzeć sprawę sprzedaży, ponieważ ma do kupienia taką samą salkę przy swoim domku, po byłej świetlicy którą wcześniej zaniedbał.

 6. ZOSTAWIĆ MŁODYM LUDZIOM !!! NIECH SOBIE ZAGOSPODARUJĄ WEDŁUG WŁASNYCH POTRZEB !!!MAJĄ TAKIE PRAWO !!!!!!!!! ŁAPY PRECZ OD TEGO BUDYNKU |!!!PRZYDUPASY BURMISTRZA !!!!!!

 7. Dlaczego ktoś wytyka Trzemżalowi,że nic nie robi.To napisała Alina.A ile wiosek pozbyło się majątku szkolnego?Co więc stoi na przeszkodzie aby kolejnym domem obdarować dyrektora?Jak budynek jest w złym stanie,to wyremontujmy go gminnymi siłami i dajmy temu,kto się o niego upomina.

  • Dlaczego??? Dlaczego??? Hahahaha!!!
   Dlaczego by wydać za bezcen budynek, na który można zrobić mały przetarg i zarobić dla gminy i miasteczka kilkakrotnie więcej pieniędzy? Świetny żart Lena.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here