Strona główna Różne Co dalej z pomieszczeniami po NZOZ „Zdrowie”?

Co dalej z pomieszczeniami po NZOZ „Zdrowie”?

2275
35

Niebawem spółka NZOZ „Zdrowie” przeniesie się do nowego budynku. Jak już informowaliśmy |TUTAJ|, zagospodarowaniem zwalnianych pomieszczeń zainteresowany jest jeden z banków. Temat ten poruszyła na ostatniej sesji Rady Miejskiej Magdalena Krzyżaniak – Świątek.

Pytała, jakie działania podjęła gmina w tej sprawie. Apelowała, aby rozważyć w pierwszej kolejności przeznaczenie tych lokali na działalność związaną z ochroną zdrowia. Jak zaznaczyła, za takim rozwiązaniem są wszystkie osoby, z którymi na ten temat rozmawiała.

Burmistrz Krzysztof Dereziński poinformował, że żadne ostateczne decyzje nie zapadły, ale nadal jedynym podmiotem zainteresowanym tą częścią budynku jest Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie – oddział w Trzemesznie – i ta właśnie propozycja jest najbardziej realna. Zaznaczył, iż zamierzeniem samorządu jest dalsze wydzierżawianie tych pomieszczeń po to, aby na nich zarabiać.

Drugą propozycją – dotyczącą tylko części zwalnianej powierzchni – jest działające już tam laboratorium, które chciałoby przenieść się do pomieszczeń po NZOZ „Zdrowie”. Gdyby jednak przyjąć ofertę banku, propozycja laboratorium byłaby nieaktualna, ponieważ PBS jest zainteresowany całą zwalnianą powierzchnią.

Burmistrz dodał, że jest za konkurencją i chciałby, aby w Trzemesznie powstał kolejny NZOZ, bo tam gdzie nie ma konkurencji, tam jest „wielka lipa”.

Daniel Bisikiewicz wyraził nadzieję, iż jeśli będzie to inny podmiot niż medyczny, to w końcu zacznie płacić za media. Przypomniał, że dotychczasowi użytkownicy płacą tylko czynsz w wysokości ustalonej przez burmistrza, nie są natomiast obciążani opłatami za media. Jak dodał, z budżetu gminy do utrzymania obiektu dokłada się rocznie około 80000 złotych oprócz kosztów remontów i konserwacji.

Przemysław Woźny zwrócił uwagę burmistrzowi, że czekając na podmioty medyczne możemy się ich nie doczekać. Bank jest na miejscu i wiedział o zwalnianych pomieszczeniach. To urząd – według radnego – powinien wykazać inicjatywę w poszukiwaniu ewentualnych dzierżawców, a nowy NZOZ jest w Trzemesznie bardzo potrzebny.

Jak przyznał K. Dereziński, należy rozważyć ogłoszenia w branżowej, medycznej prasie czy portalach.

M. Krzyżaniak – Świątek pytała też, czy wydzierżawienie pomieszczeń powinno odbyć się w drodze przetargu. Obecna na sali mec. Justyna Gałęcka odpowiedziała, iż jeśli będzie większa liczba zainteresowanych to należałoby to załatwić na zasadach rynkowych.

Maria Sobieszak zauważyła, że zakłady opieki zdrowotnej podpisują umowy z NFZ zawsze od początku roku, stąd należałoby odczekać kilka miesięcy. Przy tej okazji burmistrz zauważył, iż gmina jest tylko wydzierżawiającym pomieszczenia, a lekarze w żaden sposób mu nie podlegają.

Jak się okazuje, wielu mieszkańców tego nie rozumie. Świadczą o tym skargi składane do niego np. na złe traktowanie pacjentów czy brak lekarzy w dni wolne. W takich wypadkach należy zwracać się do Rzecznika Pacjenta – tłumaczył burmistrz. Nadmienił też, że pierwotny termin opuszczenia pomieszczeń – 1 września – prawdopodobnie zostanie przesunięty o miesiąc.

35 KOMENTARZE

 1. Malo tych bankow w tak malym Trzemesznie dosyc sprowadzic lekarzy nawet niech przyjmuja prywatnie po co mamy jezdzic po Gnieznach czy Poznaniach.Jak nie bedzie konkirencji to rzeczywiscie bedzie klapa za to karetka bedzie miala wiecej zgloszen nie dajcie sie zwariowac.

 2. Powinna być nowa przychodnia NZOZ a nie bank jeśli burmistrz ma troszkę oleju w głowie to taka decyzję powinien podjąć
  Lekarzy rodzinnych mamy wiadomo jakich … jeden lekarz z żartem jak zwykły … a drugi nie ma ochoty wychodzić do ludzi jak potrzebują pomocy w drugiej przychodni notoryczne spóznianie się do pracy konkurencja jest potrzebna i tyle
  Ale znając życie pan szanowny burmistrz mieszka blisko lekarzy i nie pozwoli przecież na to by sąsiadowi lekarzowi pokrzyżować plany więc będzie BANK
  Sprowadzenie innych lekarzy do Trzemeszna to realne REALNE zagrożenie dla tych którzy tutaj są.
  Proszę popatrzeć na chirurgię w Gnieznie i zwolnienie wszystkich lekarzy i rozpisanie przez dyrektora Bestwinę oferty – co się okazało chirurgia funkcjonuje lepiej jest bardziej rozwojowa przeprowadza się zabiegi na ”skalę” ogólnokrajową.Przypomnijmy sobie zdania i wieszanie wszytko co złe na nowym dyrektorze a co się okazało decyzja dobra
  Więc panie burmistzu jak masz troszkę klasy i nie będziesz krecił podejmij decyzję o tym ze ma powstać nowy NZOZ i koniec Pisz ofertę i wysyłaj gdzie się da bo branżowych gazet itd lub zlec zakładanie NZOZU osobie kompetentnej
  Bądz na koniec facetem z klasą … pozdrawiam

 3. Trzemesznianie chcą przychodni. Rafał napisał co robić ma burmistrz. Ogłaszać po Polsce, że mamy u nas wolne pomieszczenia na przychodnię. Przychodnia i nic więcej. Radni i Pan Peno do dzieła i pokierujcie panem burmistrzem.

 4. Ile przychodni ma podobna wielkością do Trzemeszna gmina i miasto witkowo ? Ze trzy na bank i jacy renomowani fachowcy tam pracują i karetkę z 10 lat wcześniej mieli …

 5. Dentystyke otworzyc z prawdziwego zdarzenia a nie jak teraz mam ochote to przyjme jak mi sie nie chce to nie i tak pozniej szukamy po prywatnych ale prywacizna do wieczora za jakie pieniadze smieszne ale prawdziwe .

 6. Do wyborów samorządowych pozostały m.n.4 miesiące . Zacznijmy od podziękowania Panu Burmistrzowi za wyjątkowo odpowiedzialną pracę . Podziękujmy Radzie Miasta i jej ferajnie za brylowanie
  w obszarach nowych wyzwań i mało efektywnych działań .
  Proponuję im wszystkim upajanie się słońcem i korzystanie z okresu wakacji .
  Od jak dawna był znany problem przychodni i pozostałych budynków stanowiących własność Gminy ?
  Może znów wyskoczył z kieszeni chochlik a może zerwał się z choinki kolejny pajac tańczący Lambadę ?
  Moja propozycją jest dołączenie wybrańców paranoi do tańca obłąkanych ciem wokół płomienia !
  Jeśli nie znają ci znakomici myśliciele XXI wieku potrzeb społecznych w tym medycznych to radzę im nie tykać tych problemów bo znów coś spieprzą .
  Nie po to pobudowano z pieniędzy Naszych ojców PRZYCHODNIE żeby teraz jakiś baran zburzył to co udało się osiągnąć .

  • Anonimie, kimkolwiek jesteś, pytanie czy Twoje porównanie nawiązuje do obrazu ” Błędne koło” Malczewskiego, czy raczej nie.
   Czasami lepiej używać języka prostego w przekazywaniu myśli.

 7. Sprawa jest prosta, jasna i oczywista. O tym, że opróżnia sie pomieszczenia wiadomo co najmniej od 2 miesięcy. Gdyby komuś zależało, aby nadal były tam usługi lecznicze to już dawno ogłoszenia o pomieszczeniach do wynajęcia wisiałyby w internecie prasie itp. Ale jeśli komuś zależy na czymś odwrotnym, no to mamy co mamy…

 8. Panie radny Bisikiewicz ! Od miesiąca przy przychodni na skrzyżowani ul . Langiewicz z ul. Kopernika są odwrócone znaki drogowe . Jest to Pana rejon wyborczy ! Nie widzi Pan bardzo ważnej z punktu widzenia bezpieczeństwa sprawy a zaczyna Pan dyskusję z problemem przerastającym Pana , Pańskich koleżanek i kolegów . Czy Pan należy również do tych ,,myślicieli,, XXI wieku ?

   • Mam pytanie do p. Bisikiewicza ponieważ ludzie gadają. Czy nadal jest bezrobotnym ? A jak jest to dlaczego mówi raz że pracuje u ojca a drugi raz że pracuje u siebie. Nic z tego nie rozumiem.

 9. Dzień dobry,
  na co czekają Włodarze miasta, aż się dotychczasowy najemca wyprowadzi ? Informacja o tym jest publicznie znana od wielu miesięcy. Co zrobiono?
  Niska jakość usług medycznych w Trzemesznie i związane z tym oczekiwania mieszkańców są jasne -zwolnione pomieszczenia winna zająć kolejna, konkurencyjna przychodnia. Tylko to może sytuację poprawić, a dotychczasowych usługodawców zmobilizować.
  Specjalistyczne portale i branżowe czasopisma już dawno powinny informować o wolnych pomieszczeniach i zachęcać do uruchomienia placówki, oferując dotychczasowe, bardzo preferencyjne warunki najmu.
  Chyba, że plan jest inny: siedzimy cicho, nie ma chętnych poza bankiem- ale też tylko na warunkach jak poprzedni najemca- więc żeby obiekt nie stał pusty, podpisujemy umowę i dofinansowujemy bank 80 tysiącami (nie licząc remontów i napraw) rocznie z kieszeni mieszkańców .
  Kolejny „świetny” interes na horyzoncie…
  Przestrzegam.
  TDi

 10. I w tym miejscu nie można przejść obojętnie . Problem służby zdrowia w Trzemesznie trwa nieco dłużej . W mojej ocenie ciągnie się on od kilkudziesięciu lat . Powiedzmy od wprowadzenia reformy służby zdrowia . Jak do tej pory tutejsze władze nie znalazły recepty na uzdrowienie lokalnej służby spełniającej wymogi i oczekiwania społeczne na miarę ich potrzeb . To wygląda tak jakby zgłodniałemu psu rzucać do jedzenia ochłapy bez podania wody !
  Trzemesznianie są zmuszani jeździć poza granice miasta do specjalistów prywatnie bądź oczekiwać w kolejkach na przyjęcia zgodnie z ubezpieczeniem . Jak do tej pory nie stworzono żadnych warunków dla potencjalnych lekarzy specjalistów działających na zasadzie umów z NFZ .
  Dziwne , że udaje się to w innych miastach , gminach tylko nie tu . Podobnie sprawa przedstawia się ze szkolnictwem . Nie będę wchodził w szczegóły bo i tak obecne władze nie dorosła do sprawowania obowiązków jakich oczekuje się i nakładają przepisy . Nie zrozumieją tego .
  Chcę jeszcze raz podkreślić NIE MOŻNA PRZEJŚĆ NAD TYM DO PORZĄDKU DZIENNEGO . NIGDY NIE DOPUŚCIĆ IGNORANTÓW , NIEUDACZNIKÓW ŻYCIOWYCH DO WŁADZY !!!

 11. Najłatwiej dać przychodnie bankowi i sie chwalić że jest z tego kasa. A dla wielu osób starszych i schorowanych ośrodek przy langiewicza to bardzo dobre miejsce w centrum miasta jest gdzie zaparkować itp. Apteka blisko .To miejsce do leczenia ludzi a bank ma swoj teren z tyłu przy ul. Wodnej to niech się tam buduje.

 12. To kolejny szopka . Ośrodek Pomocy Społecznej przenosi się do budynku banku a bank umieszcza się w budynku przychodni . Z biur Szkoły Zawodowej wyrzuca się jej administrację do budynku przystanku autobusowego a w jej miejsce wprowadzając się firmę Remondis . Co jeszcze szanowny Pan Burmistrz wymyśli ?
  Panie Burmistrzu czas odejść to wszystko przestaje być zabawne . W Trzemesznie działy się różne rzeczy ale takich cyrków to jeszcze nie widziałem .

 13. Nie ważne jaka władza ale jest winna ludziom opieke lekarską po truciu tyle lat azbestem . kiedyś ośrodek zdrowia to było dziadostwo w budynku gdzie jest urząd przy dąbrowskiego. Potem powstała nowa przychodnia którą teraz chcą wynająć czy kupić rokefelery z banku a potem doszła nowoczesna porodówka a teraz ma być bank jak z piosenki golec orkiestra .

 14. Wynajem lokalu przychodni bez opłacania mediów to chyba jakaś kpina. Gmina dopłacała tyle lat do tej farsy służby zdrowia w wykonaniu naszych doktorów.Sam bym wynajął taki lokal, jeszcze konkurencja nie ma szans bo samorząd mierny…

 15. To nie pacjent powinien czekać na lekarza tylko lekarz na pacjenta. Potrzebna jest konkurencja i trzecia przychdnia ze specjalistami i puste poczekalnie.

 16. urząd ma obowiązek a nie łaskę zabezpieczyć społeczeństwu dostęp do publicznej służby zdrowia !! to gwarantuje konstytucja !!spółek morze być 20 !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj