Strona główna Artykuł partnera Chcesz zmienić pracę? Sprawdź dostępne oferty pracy w Gnieźnie na GoWork.pl!

Chcesz zmienić pracę? Sprawdź dostępne oferty pracy w Gnieźnie na GoWork.pl!

1832
0

Zmiana pracy to poważna decyzja, której nie należy podejmować pochopnie. Odwiecznie ścierają się tutaj dwie koncepcje: dobre jest wrogiem lepszego (czyli zmieniaj, może być znacznie lepiej) albo przeciwnie: lepsze jest wrogiem dobrego (czyli nie zmieniaj, tu nie jest aż tak źle). Na pewno warto wziąć pod uwagę wiele czynników, ale prawda jest taka, że jeśli już zacząłeś rozważać modyfikację w swoim życiu zawodowym, to zapewne jest ci ona potrzebna. Sprawdź, jak skutecznie zmienić pracę w Gnieźnie.

Kiedy warto rozważyć zmianę pracy?

W każdym przedsiębiorstwie zdarzają się lepsze i gorsze dni. Jednorazowa bura od szefa albo jeden wyjątkowo nieuprzejmy klient to trochę za mała motywacja do zmiany pracy, zwłaszcza jeśli pozostałe warunki są satysfakcjonujące. Jeżeli jednak przełożony cię nie szanuje, zarabiasz za mało, nie masz możliwości rozwoju i awansu albo po prostu nie lubisz tego, co robisz i każdego dnia idziesz do pracy jak za karę – wówczas zdecydowanie rozejrzyj się za innymi opcjami.

Nie rzucaj pracy z dnia na dzień – chyba że realnie zagraża ona twojemu zdrowiu fizycznemu czy psychicznemu, pracodawca wymaga działań niezgodnych z prawem, albo po prostu masz dość oszczędności, żeby na spokojnie poszukać nowego zatrudnienia.

Zmiana pracy – jak się do niej przygotować, żeby nie żałować?

Decyzja zapadła – chcesz zmienić pracę. Im dłużej byłeś zatrudniony w jednym miejscu, tym ciężej będzie przeprowadzić zmianę. Na początku zastanów się, dlaczego w ogóle wykonujesz ten ruch? Co cię drażni, czego chcesz uniknąć? Pozwoli to w sporym stopniu zawęzić opcje poszukiwania. Jeśli doszedłeś do wniosku, że nie znosisz open space’ów – nie wybieraj korporacji. Jeśli męczą cię dalekie dojazdy – wybierz pracodawcę na miejscu albo pracę zdalną.

Przygotuj lub zaktualizuj swoją teczkę aplikacyjną, zawierającą świadectwa pracy i szkoły, dyplomy z ukończonych kursów, CV, rekomendacje, portfolio. Zadbaj o stronę merytoryczną (czy dane są poprawne), ale i o estetyczną (czy CV wpada w oko).

W jakich branżach łatwo o pracę w Gnieźnie?

Zanim złożysz wypowiedzenie, przyjrzyj się lokalnemu rynkowi pracy. Zweryfikuj, czy w twoim zawodzie lub w profesji, którą chciałbyś się zająć, trwają w ogóle rekrutacje. Najlepiej w tym celu sprawdzaj regularnie ogłoszenia na https://www.gowork.pl/praca/gniezno;l. Zapoznaj się również z oferowanymi przez pracodawców warunkami – wynagrodzeniem, godzinami pracy, benefitami.

Gniezno jest miastem sporych możliwości. Nie ma tutaj zawodów nadwyżkowych, są za to deficytowe, a wśród nich – skrajnie deficytowe. Do tych ostatnich należą kierowcy ciężarówek i autobusów oraz maszyniści, diagności samochodowi, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, lekarze, psycholodzy i psychoterapeuci, ślusarze, a także pracownicy obsługi e-sklepu.

Dotkliwe braki kadrowe w Gnieźnie odczuwa branża budowlana (poszukiwani są zarówno kierownicy budowy, jak i wykwalifikowani oraz niewykwalifikowani pracownicy fizyczni), branża IT (nie ma wystarczającej ilości testerów oprogramowania, administratorów stron internetowych, automatyków i robotyków procesów, analityków systemów) oraz edukacja i opieka (zarówno instytucjonalna, w szkołach i przedszkolach, jak i prywatna, w charakterze niani czy opiekuna osoby starszej).

Nie brakuje pracy nawet dla osób związanych z branżą artystyczną i wzornictwem (projektantów CAD, dekoratorów wnętrz, plastyków), a także dla rzemieślników i pracowników fizycznych: spawaczy, tapicerów, magazynierów czy lakierników.

artykuł partnera