Strona główna Polityka Burmistrz z absolutorium i wotum zaufania

Burmistrz z absolutorium i wotum zaufania

5896
90

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni udzielili absolutorium oraz wotum zaufania za 2022 rok, burmistrzowi Krzysztofowi Derezińskiemu. Zanim jednak doszło do głosowania, odbyła się dyskusja, w której można było usłyszeć wiele zarówno pozytywnych jak i negatywnych uwag.

Daniel Bisikiewicz zauważył, że każda, nawet najmniejsza inwestycja jest bardzo ważna. Jako pozytywny aspekt wymienił m.in. przebudowy ulic na terenie osiedla nr 2. Jako negatywny trend uznał słabe zainteresowanie budową domów w naszej gminie. Jak stwierdził, lepsze warunki oferują ku temu gminy ościenne, które posiadają odpowiednią infrastrukturę oraz aktualne plany zagospodarowania. Wspomniał też o niezałatwionej od wielu lat sprawie planu zagospodarowania przestrzennego terenu za Szkołą Podstawową nr 1.

Kacper Lipiński nawiązał m.in. do sprawy remontu budynku po szkole zawodowej na potrzeby Urzędu Miejskiego. Zaproponował całkowite odstąpienie od tej inwestycji, a nawet sprzedaż budynku. Pieniądze należałoby przeznaczyć na inne, bardzie pilne potrzeby jak chociażby wodociąg w Kruchowie czy rozpoczętą przed laty budowę zaplecza OSP. Według radnego, urzędnicy mają nie najgorsze warunki do pracy. W czasach nowoczesnych narzędzi – wideokonferencji, maili, skanerów itp. urzędowanie w kilku budynkach nie powinno być wielkim problemem. „Zdaję sobie sprawę, że może to nie być łatwe w urzędzie, w którym burmistrz nie posługuje się w ogóle komputerem, a jego zastępca uważa, że internet kończy się na BIPie. Ale przecież na naukę nigdy nie jest za późno” – komentował radny.

Renata Buzała pozytywnie oceniła zaangażowanie organizacji pożytku publicznego, sołectw i wszelkich społeczników. Jak mówiła, to dzięki nim rozwija się wiele obszarów życia społecznego w gminie. Wskazywała przy tym na braki w zakresie bazy lokalowej dla kultury. Jak mówiła, oczekiwałaby w tym zakresie większego zaangażowania burmistrza w poszukiwaniu źródeł zewnętrznych. Jako przykład podała starania o środki na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. W tej sprawie burmistrz, jak sam wcześniej informował, udawał się na rozmowy z wysokiej rangi politykami i urzędnikami. „Czyli jak burmistrz chce, to działa” – zauważyła radna.

Odnosząc się do wystąpienia K. Lipińskiego stwierdziła, że popiera jego wystąpienie z jednym tylko wyjątkiem. Nie zgodziła się z propozycją sprzedaży budynku przy ul. Mickiewicza 33, bo „sprzedając go, sprzedajemy też swoje dziedzictwo i tożsamość”.

Według Macieja Dalewskiego priorytetem powinny być drogi i ulice w mieście. Jak stwierdził, w tym zakresie jest najwięcej do zrobienia i właśnie tego typu inwestycji oczekują najbardziej mieszkańcy. Dodał też, iż burmistrz ma wiele szczęścia, że ma takich dyrektorów, którzy „ciągną ten wóz, bo w przeciwnym razie nie wiadomo jakby to było”.

Benedykt Nitka skupił się na sprawach finansowych. Pytał m.in. z czego burmistrz zamierza sfinansować brakujące środki na wynagrodzenia dla nauczycieli. Powołując się na wcześniejsze wypowiedzi burmistrza przypomniał, że w ostatnich 4 miesiącach roku może zabraknąć na ten cel około 5.000.000 zł.

Tadeusz Pawlak zarzucił burmistrzowi brak decyzji lub ich niepotrzebne odwlekanie. Według radnego jest to szczególnie niezrozumiałe przy sprawach drobnych, które można by załatwić od ręki.

Rafał Nawrocki zwrócił uwagę, że choć nasza gmina bogata jest w zabytki, to wiele z nich znajduje się w bardzo złym stanie. Jako przykład podał pałac w Kruchowie.

K. Dereziński odpowiadał radnym na bieżąco, po wypowiedzi każdego z nich. Przyznał się, że obsługa komputera nie jest jego mocną stroną, ale robi w tej materii wiele, aby to poprawić. Odpowiadając R. Buzale oświadczył, że chociaż kojarzony jest bardziej ze sportem, to nieprawdą jest, iż kultura jest dla niego mniej ważna. W dalszej części swojej wypowiedzi mówił już jednak o obiektach sportowych, do meritum pytania radnej się nie odniósł.

Przyznał częściowo rację T. Pawlakowi zapewniając jednak, że w kwestii podejmowania decyzji stara się ostatnio robić to bardziej sprawnie. Na temat brakujących środków odpowiadała skarbniczka Jolanta Dzięcielak. Przyznała, że pieniędzy będzie brakować. Mają być one pokryte częściowo z wolnych środków z ub. roku oraz kredytu.

W głosowaniu nad wotum zaufania, za jego udzieleniem opowiedziało się 8 radnych – Marcin Jakubiak, Piotr Kołodziejczak, Grzegorz Koperski, Magdalena Laskowska, Rafał Nawrocki, Tadeusz Pawlak, Renata Wiśniewska, Dominik Woźniak. Przeciw zagłosowali – Agnieszka Bartz, Daniel Bisikiewicz, Renata Buzała, Maciej Dalewski, Piotr Lewandowski, Kacper Lipiński, Benedykt Nitka.

Zupełnie inaczej wyglądało głosowanie nad absolutorium. W tym przypadku przeciw zagłosował jedynie B. Nitka.

Dziękując za udzielenie wotum zaufania K. Dereziński podkreślił, że dyskusja była spokojna i rzeczowa. Przypomniał, że wymiana zdań pomiędzy nim a radnymi nie zawsze tak wyglądała. Zauważył jednocześnie, że głosowanie nad prawdziwym wotum zaufania odbędzie się w przyszłym roku, w dniu wyborów samorządowych. Zadeklarował przy tym, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom – jeśli zdrowie mu pozwoli – wystartuje w wyborach po raz kolejny.

Po głosowaniach nie obyło się bez gratulacji. Oprócz burmistrza, kwiaty otrzymały również była i obecna skarbniczka – Hanna Koperska i Jolanta Dzięcielak, a także przewodnicząca komisji rewizyjnej Magdalena Laskowska. 

W trakcie obrad kilkakrotnie przewijał się temat remontu budynku przy ulicy Mickiewicza 33 na potrzeby urzędu. Przypomnijmy, że jedyna oferta w przetargu przewyższa o ponad 5.000.000 zł kwotę przewidziana na tę inwestycję. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom burmistrz nie przedstawił radnym żadnej propozycji. Zapowiedział, że zrobi to niebawem. Do tematu z pewnością jeszcze wrócimy.

90 KOMENTARZE

 1. Brawa dla najgorszej gminy w kraju. Cel osiągnięty. Dzięki naszej lokalnej władzy, władza centralna zaoszczędzi kilka miliomów. Przeznaczy innym, lepszym. Tak to jest jak się nie złożyło w tym roku żadnych projektów na dotacje. Było kilka funduszy na drogi, gminne, powiatowe, wiejskie, rolnicze. Wszystkie gminy w powiecie dostawały tylko nie nasza. Dodatkowo złożono najgorsze projekty, abstrakcyjne oraz nieprzemyślane do Polskiego ładu i gmina będzie najbardziej stratną ze wszystkich innych. Funduszy unijnych u nas nie ma. Ogólnie urzędnicy w naszej gminie to tacy aby im było dobrze i nikt nie przychodził i nie musieliby współpracować z innymi. Nie mamy kontaktu z władzami wojewódzkimi, widać po pociągach, z powiatem jest dramat, z GDDKiA również nic gmina nie potrafi ustalić.

  • Jak to nie złożyło? Przeciemamy tyłu specjalistów ….. od wszystkiego…… rozliczyć i wy…. skoro efektów pracy od lat nie widać! Prywaciarz by trzymał.osoby bezproduktywne! Proponuję się obudzić bo jesteśmy jedna z najgorzej zarządzanych gmin! To świadczy o nieodpowiednich osobach na stanowiskach!

  • Od kiedy nie ma w naszej gminie Pana Pawła Piechowiaka to widać gołym okiem że nie ma funduszy zewnętrznych takich jak wraz z zespołem pozyskiwał, burmistrz ma to w nosie, ważne że wyeliminował konkurenta bo już kilka lat temu Pan Paweł przeciwstawił się takiemu zarządzaniu gminą, wtedy pewnie z nasileniem działań obecnego burmistrza i jego wspomagierów, pseudodoradców prowadzono szkalującą kampanię przeciw Panu Pawłowi, dzisiaj widzimy całą prawdę i obecną rzeczywistość w naszej gminie. Jeżeli burmistrz nie opiera się na ludziach przygotowanych zawodowo mających wiedzę , doświadczenie i chęci do pracy to mamy to co mamy , marazm ,beznadzieję i ogólną flustrację.Anonim ma pełną rację jak można było składać na budynek po zawodówce taki wniosek o dofinansowanie.Są tak ważne dla mieszkańców inne inwestycje jak drogi , nie tylko osiedlowe ale te lączące miejscowości gdzie na niektórych nie da się jechać.Do cholery a ten wybieg do psów, trzeba ściągnąć telewizję aby sporządzić odpowiedni reportaż na cały kraj jak realizuję się taką inwestycję.To będzie prawdziwy hit.

   • Mieszkanko skąd nadajesz? Ze Żnina czy z jakiejś innej górki z widokiem? Przestań wielbić człowieka, który lobbował za wprowadzeniem do rady miejskiej ludzi, którzy głosują za obecnym burmistrzem, którego tak krytykujesz. Kto jest przewodniczącym komisji rewizyjnej? Czyż nie człowiek od Twojego idola? Kto zasiada w komisji rewizyjnej? Czyż nie kolejny wybrany z listy jak to nazwaliście ją przewrotnie inicjatywy naprawczej? Co ci ludzie zrobili (a jest ich 1/3 składu rady) przez te wszystkie lata zasiadając w komisji rewizyjnej, której podstawowym zadaniem jest kontrolowanie pracy burmistrza? Jakie nieprawidłowości wychwycili? Co oni NAPRAWILI poza stanem swojego konta w związku z comiesięcznym wpływem diety niezależnie czy się było czy nie ma sesji czy komisji? Za trudne pytania? Zadzwoń do Twojego idola niech Ci powie co trzeba odpowiedzieć bo sama pewnie będziesz miała problem. Kto nie napiszę lepszej odpowiedzi niż on. W końcu wszystko robi najlepiej.

    • Nie,z gminy trzemeszno,masz pełną rację że radni od p.Pawła się skompromitowali,swoją postawą zaprzeczyli wszystkiemu co prezentował p.Paweł na zebraniach wyborczych i materiałach,ale bądź sprawiedliwy w ocenie p.Pawła,przecież pracuje z dużymi osiągnięciami w Żninie i bardzo dobrze zna się na robocie,wie jak należy rozwijać gminę , co może że go zawiedli,gdyby był w naszej gminie na pewno nie byłoby tego co jest

     • Jaką mam gwarancję, że za jego rządów nie potworzą się układy towarzysko- biznesowe, które będą skupiały się tylko na swoim prywatnym interesie? Możesz mi to zagwarantować? Naprawdę myślisz, że przeciętny wyborca nie rozumie reguł panujących w tej gminie? Przecież to, że wybierany jest ten a nie inny burmistrz wynika z jednej podstawowej sprawy. On gwarantuje dalsze trwanie tej sytuacji, która sprawia, że osoby mające z tej sytuacji jakiekolwiek profity ( chociażby pracy w administracji) nie będą chciały zmian. Możesz sobie stawać na rzęsach, robić ze swojego idola ( zapewne oczekiwanego przez Ciebie przyszłego przełożonego) świętego a i tak ludzie go nie wybiorą. Zrozum to w końcu. To jest Trzemeszno. Ostatnie wybory pokazały jaki ma posłuch ten Twój idol. Rozumiem. Męczące są dla niego i jego koleżanek dojazdy do Żnina. A tak swija

     • Anonimie, jest gwarancja bo musisz przyznać p.Paweł miał odwagę jako urzędnik podlegly się przeciwstawić i to było autentyczne b0 co wyprawiał dyzio wpadał w szał urzędnicy też się boją bo p.Paweł nie będzie się z nimi cackał tylko zagoni do roboty stąd ten strach i upór,proszę zrozum to

 2. Ze co […]? Chce do reszty zrujnowac te dziurę? Ukradł i układziki trzeba zlikwidować. Od lat te same gęby i syf w mieście a im się dobrze zyje.

 3. A nie pisałam ,że będzie to samo co poprzednio ,nie chce wulgarnych słów pisać bo by było ,piiiiii piiiiii piiiiii. Mnie z firmy na zbity pysk by wywalili i kopnęli w odwłok ,za to co ty się odp,,,,,,a wstyd na cały kraj ,.Jeśli jeden z drugim będą łazic przed wyborami ,zapytam się czy nie wstyd wam zawracać mi odwłok ,1000 zł za mój czas spędzony na niczym ?

 4. O bezpieczeństwie i patologii na ul Kopernika nikt nie wspomniał?! Nadal będzie terror związany z nocnym handlem alkoholem?

  • Układ i układziki od lat. Ich hałas i niebezpieczeństwo nie dotyczy więc problemu nie ma. Jakby ktoś z ich dzieci tam mieszkało to już by problem był rozwiązany. Układziki od lat a w gminie chodniki dziurawe ścieżek rowerowych brak

 5. A te bukiety to za co? Juz ja bym bukiet dal za te drogi, pozwolenia na budowę betoniarni, brak miejsc rozrywki dla młodzieży, za to targowisko teren tak duży wykorzystywany dwa razy w tygodniu. Mlodziez powinna wam właśnie bawić się na targowisku, pod domami, sklepami. Nie mają gdzie isc to niech samo sobie organizują miejscówki. Proponuję przypomnieć sobie ranking Rzeczypospolitej.

 6. Kiedy mieszkańcy Bystrzycy będą mieć chodnik? Kopo biedronki tez rosło duże drzewo. Już nie rośnie. Stoją tam auta. Ile lat ludzie mieszkający na Bystrzycy mają chodzic niebezpieczną droga? Wydaj zgody na zabetonowanie całej tej dziury, potem będziemy się martwić jak iść żeby betoniarka ci w du pę nie wjechała. Najgorzej zagospodarowana gmina. Pamiętajcie, nie dajcie się nabrać na żadne baseny, kurtyny wodne itd. Bo już kolejne pajace się pchają na funkcje radnego. Pieniążki pachną

 7. Dramat jak się słucha i obserwuje tą beznadziejność takich radnych m. inymi jak P.Laskowska,p.Nawrocki,p.Kołodziejczak,,ci ludzie nie mają poczucia wstydu ,właszcza jak wcześniej to ujął anonim,jak można głosować za tak udzielenia wotum zaufania,nie pokazujcie się na oczy wyborcom w swoich okręgach ,Panie Pawle trzeba za takich ludzi się wstydzić i rozpaczać co oni prezentują

  • Najwyraźniej muszą być w jakiś sposób zależni albo czuć, że mogą być w przyszłości zależni od burmistrza i jego decyzji.

   Wicie, rozumicie burmistrz jest zły ale. I chodzi o to ale. Ale nie można się narazić burmistrzowi bo … Tutaj można z kolei wpisać wiele różnych powodów, dla których radni, którzy startujący z komitetu, który chciał wymienić obecnego burmistrza na innego, bo ten obecny, wg tego co mówili swoim wyborcom, nie nadaje się na ten urząd nagle zmienili zdanie.

   Teraz dla tych radnych burmistrz jest wzorem i mają do niego zaufanie. Koń by się uśmiał. Ten on wiadra oczywiście.

   Nie pozostaje nic innego jak wybrać w kolejnych wyborach radnych, którzy na pierwszym miejscu będą stawiali interes publiczny a na ostatnim interes prywatny.

  • Panie Pawle trzeba postawić na tego typu osoby jak p. Kacper Lipiński itp. trzeba stworzyć taki team to wtedy inicjatywa naprawcza i to co Pan prezentował w swoim programie wyborczym w roku 2018 który był autentyczną diagnozą i planem działania może ujrzeć faktyczną realizację

   • Czy z inicjatywy naprawczej są radni, którzy udzielili w tym roku i wcześniejszych latach wotum zaufania dla burmistrza?
    Czy z inicjatywy naprawczej są radni zasiadający w komisji rewizyjnej, której podstawowym zadaniem jest kontrolowanie pracy burmistrza?
    Tak
    Tak
    Nie mam więcej nic do dodania.

 8. Kiedy ten chory układ zostanie odsunięty ?
  Oby tak się stało już nie długo. Szacunek dla siódemki radnych za trzeźwe myślenie , które nie jest chyba silną stroną pozostałych.

  • Trzeba było wczoraj na meczu w Szamotułach być i widzieć jak się prowadzali p. Dereziński z p. Jakubiakiem. Co wy z tego miasta zrobiliście ?
   Czy tym miastem naprawdę rządzi wóda ???????????????

   • To jest hipokryzja i obłuda tych ludzi, czy nie jest faktem że jeszcze nie tak dawno na zebraniu zjednoczonych jeden z funkcyjnych tego klubu wygarnął jemu czyli burmistrzowi całą prawdę o nim to później chyba nawet zażądał zwrotu dotacji udzielonej na klub.Panie Jakubiak podobno kandydacie na burmistrza co Ty prezentujesz ????.Ludzie obudźcie się bo będzie po naszej gminie

 9. Zrobi to niebawem. 😂😂😂😂 Burmistrz jedyne co opanował do perfekcji przez te niespełna dwie dekady swojego urzędowania na fotelu burmistrza to rozbawianie gawiedź swoimi jakże przenikliwymi wypowiedziami publicznymi. Co może oznaczać ten zwrot. „Burmistrz zrobi coś niebawem”. Za godzinę, następnego dnia, za tydzień, za miesiąc, za rok a może wcale? Jaką opcję obstawiacie?

 10. Słaba komunikacja Burmistrza z mieszkańcami jeśli Burmistrz przyjmuje interesantów w danym dniu to niech będzie a nie za niego wice i kity nam wciska na zadawane mu pytania i bolączki aby pozbyć i tyle my chcemy x Burmistrzem rozmawiać o niektórych sprawach a go ciągle nie ma albo wyjechał co to ma być absolutorium no nie wiem jak to określić no ale wybory już niedługo poczekamy zobaczymy

 11. Tyle długu co ma Gmina a jeszcze chcą się brać za remont ruiny na Mickiewicza sprzedać to nasi chapacze z Trzemeszna łykną a nie pakować się w długi lepiej kupić budynek po domu dziecka gdzie jest po remoncie lepiej na tym wyjdziemy ludziska ruszcie te mózgi

 12. Wiecie ze te osoby powinny być rozliczone ze swojej pracy w dniu wyborów? Tylko spójrzcie na dziury w chodnikach zanim znow wybierzecie to samo bagno.

 13. Sto lat nie zaśpiewali? Tak na to czekałem. Na początku myślałem, że to jest jakiś żart ze strony Pana Przewodniczącego (taki sam żart jak wynik głosowania nad wotum zaufania i absolutorium). Czuję niedosyt. Naprawdę. Panie Przewodniczący trzeba było samemu zaintonować a nie liczyć na innych a cała sala wiernopoddańczych na pewno podchwyciłaby melodię. Sądząc po zdjęciach i po tym jak zaczęli się ścigać kto pierwszy doleci z wiechciem do burmistrza śpiewających sto lat byłoby sporo. Ryby w popielewskim odpłynęły w drugi koniec jeziora a Janek Kiliński z wrażenia spojrzałby w kierunku szkoły i sobie pomyślał. Co oni jarają? Kto na trzeźwo chce śpiewać sto lat burmistrzowi? Takie rzeczy to tylko w Trzemesznie – kozim mieście.

 14. Problemy małe i duże, ale szkoda, że nikt nie wspomniał o tym największym. Deficycie trzeźwości… Takie sprawy sie u nas zamiata pod dywan.

 15. Chyba znajdę ten artykuł, w którym burmistrz zarzekał się, że nie będzie ubiegać się o kolejną kadencję. Tyle znaczą jego słowa. Co wybory jest to samo. Najpierw zarzeka się, że już ma dosyć i że nie będzie startować a kiedy przychodzi kilka miesięcy do wyborów zmienia zdanie. Naprawdę ktoś jeszcze wierzy w jego słowa? Poza radnymi, którzy głosowali dziś za? Zobaczmy jakich kandydatów na radnych wystawi. Nie zdziwię się jeśli nastąpią jakieś transfery z teoretycznej opozycji do koalicji rządzącej korytem.

  • Dla tego człowieka nie zostać burmistrzem to jego koniec egzystencji , zobaczycie jak będzie nabierał ludzi znów na litość że on chce , się naprawi itp. ,że zostały jemu tylko pięć lat do emerytury itp. jak on już teraz się zachowuje , kiwa główką do wszystkich , z każdym się wita i heja .Pełen luzik i nie ważne jak przewodniczący rady wczoraj popdał że od września nie ma juz pieniędzy na oświatę , brakują miliony. Kto ponosi odpowiedzialność za budżet, usłyszymy znó to radni to nie ja, tak jak remondis , przecież to krasnoludki przygotowały te haniebne projekty uchwał pod obrady. W normalnym państwie prawa za takie działania burmistrza byłyby ogromne konsekwencje, a co mamy ?Pis tak jedzie na unię i Niemców a remondis to jaki twór ?

   • Zanim coś skomentujesz to najpierw się dowiedz kto finansuje i z jakich pieniędzy oświatę w gminach, miastach czy wsiach a później krytykuj

 16. Rządzą nami ludzie, którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu. Czym oni poza zarządzaniem swoją nieudolnością potrafią zarządzać? Czego można było się dowiedzieć na dzisiejszej sesji. Nie ma pieniędzy na nic a oni rozmyślają o budowie hali przy SP 1 i SP2. Najpierw skończcie to co zaczęliście a nie zabieracie się za tematy, które Was przerastają. Przypomnieć Wam co rozgrzebaliście i nie skończyliście?

  • Oj nie gadaj bo swoi naja dobrze. Dobre stanowiska pensje, układziki. Swoj w tym układzie ma się dobrze. Nic tylko pomarzyć. Wszyscy chodzą zadowoleni. A tylko ci nie majacy korzyści w tych układów (czyli córce synowi pracy nie zalatwia) psioczą. Układ trwa i kolejne pokolenia będą z niego korzystać. W imie zasady mierny ale wierny i ciepła posadka jest. W tej gminie praca do domu dzwoni jak sie ma znajomości 🙂

 17. Jaka jest gwarancja, że jak przyjdą inni to będzie lepiej żadna. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Po co się napinać – Życie choć piękne tak kruche jest. 🙂

  • Gwarancja jest taka, że w innych gminach są włodarze, którzy potrafią sprawnie zarządzać gminą. Skoro twierdzisz, że w całej gminie Trzemeszno nie ma ludzi o umiejętnościach przewyższających umiejętności obecnego to obrażasz mieszkańców. Napisz wprost. Boisz się utraty swojego statutu, jaki gwarantuje Tobie obecna władza. Co więcej. Za jakiś czas a dokładnie za 5 lat będzie musiał być nowy burmistrz. I co wtedy? Wyprowadzisz się z Trzemeszna? Nie ma ludzi niezastąpionych. Przestań pisać te bzdury bo z daleka śmierdzi, że jesteś albo nauczycielem, pracownikiem tej rozpasłej administracji lub jakimś zleceniobiorcą biorącym intratne zlecenia. Tym trzem grupom zawodowym obecny układ idealne pasuje.

 18. Jedno pytanie,do tych siedzących na sali ,gdyby Derezinski nie dostał wotum zaufania ,komu te kwiatki byście dali ?????? Totalna żenada,wstyd na was patrzeć,oj wstyd.

  • Kwiaty trafiłyby do sekretarek lub jakiś innych pracowników, których nie brakuje w tej machinie zwanej samorządem. Co do wstydu. Oni już dawno nie mają wstydu. Liczy się ciepła posada, comiesięczny wpływ na konto i możliwość utrzymania tego schematu.

 19. Panie szewc – może by tak sprzedać teren przed ośrodkiem zdrowia i wydać zgodę na budowie domów ,a ławki przenieść na ul.Lipową? No i żeby zadbać o to towarzystwo co teraz tam przesiaduje, parasole by się jeszcze przydały w razie deszczu czy słońca.

 20. Ludzie! Kochani! Rodacy! W naszej Gminie jest 11000 wyborców, jeżeli nie podobają sie Wam rządy obecnego burmistrza to ruszcie d*py i idźcie zagłosować na innego. Obecny sam sie nie wybrał!

   • Czy w gminie jest tylko wybór pomiędzy burmistrzem i „szefcem”? Jest mnóstwo ludzi, którzy potrafiliby lepiej zarządzać gminą niż ci dwaj wymienieni przez Ciebie panowie. Chociaż są ludzie, którzy uważają tych panów za wyjątkowe okazy wśród całego ludu. Mają do tego pełne prawo. Czym oni wcześniej zarządzali? Wymień mi choć po jednym przykładzie z ich działalności sprzed wyjścia tych panów do lokalnej polityki. Tylko mi nie pisz o tym, że jeden z nich zarządzał tłumem na imprezach typu dożynki czy dni Trzemeszna. Zakładam, że jesteś poważną osobą więc oczekuję poważnych odpowiedzi. Wyjdź poza pasujący Tobie układ. Potrafisz? Chcesz? Może potrafisz a nie chcesz rezygnować z obecnego układu. Jak to z Tobą jest?

    • ale tu nie chodzi o dobre zarzadzanie – sam zobacz po radnych jak glosowani – tu chodzi o znajomosci ? kaske 15 tysia na miesiac ?

     • Ja o tym wiem. Tylko niech nie przychodzą do mnie kandydaci na radnego czy burmistrza bo pogonie ich psem. Wybierasz radnego który nadaje Tobie na burmistrza, że jest taki śmaki i owaki a jak został radnym to chyba ani razu głosu nie zabrał. Dosyć, że niemowa to jeszcze głosuje za burmistrzem, którego krytykował. Żenada.

     • Znajomości. Gdyby chodziło o kompetencje, gdyby byli rozliczani z efektów pracy, to żadnej osoby byśmy juz od bardzo dawna nie widzieli. Niestety, jak to w Polsce. Interes społeczny się nie liczy a jedynie interes kliki. Ręką rękę myje. Jak w pis, tak i w po i w naszej dziurze to samo. A społeczność marzy o skateparku, czy chodnikach dla ludzi. Proponuję sprawdzić ilu członków rodziny gdzie pracuje. Tak w wolnym czasie 😀 a ludzie kompetentni, pracowici nie maja szans, choć o wiele lepiej by zarządzali. Pomysłów młodym nie brakuje. Czasem trzeba je trochę doszlifować. Ale tym wszystkim juz powinniśmy podziękować. Za niechlubne…. prawie ostatnie miejsce najgorzej zarządzanej gminie. Za to kwiaty jeszcze sobie dali hahaha.

    • a ktory tu pasjonatem jest ? tylko prosze pana zeby sprawdzic kto pasjonat nalezy zadać trudne pytanie zeby odroznic 'populiste” od „pasjonata” oba slowa na P ale ciut inne znaczenie maja 😉

 21. Panie Radny Kacprze L., zyczę Panu żeby Pan nigdy nie znalazł się w sytuacji mojego niepełnosprawnego kolegi którego 4 osoby musiały wnosić do budynku urzędu. Chyba Pan często nie była w urzędzie skoro nie widzi Pan ograniczeń dla niepełnosprawnych. Wstyd

  • Zgadzam się, że bariery architektoniczne są spore. Ale czy z tego powodu trzeba budować nowy urząd? Czy wybudowanie windy to wydatek ponad możliwości gminy? Oczywiście takiej z prawdziwego zdarzenia, a nie takiej jak przy przychodni. Nie kupuje się browaru, żeby sie napić piwa.

   • Dokładnie tak. Żadnego inwestowania w tego budowlanego trupa jakim jest budynek przy Mickiewicza 33. Wynająć buldożery i zrównać to z ziemią a w miejsce tego wybudować coś nowego i funkcjonalnego oczywiście że nie urząd w tym miejscu bo nie ma tam wystarczająco dużo miejsca do parkingu dla petentów. Może być nowy dom kultury. Którego nie ma a jest on oczekiwany przez znaczną część społeczeństwa. I teraz pytanie do radnych którzy podnieśli swoje rączki za wotum zaufania dla burmistrza. Jak się czujecie jak burmistrz wydał już po raz trzeci grube dziesiątki tysięcy (łącznie setki tysięcy) na papierologię z której nic nie wynika? Nie jest Wam wstyd firmując swoim nazwiskiem te nieudacznictwo? Możecie spojrzeć w lustro? Miłych snów.

 22. Windę w starych kamienicach? Byłeś tam? Na Maja są drewniane schody a Ty windę tam chciałeś wstawiać? Poza tym w którym budynku? Bo urząd mamy chyba w 5 lokalizacjach 🙂

  • Ale żeś sie urzędniku uparł na te schody. Weźcie sie za robote w tym urzędzie zamiast marzyć o nowych salonach. I nie podpierajcie sie w tym osobami niepełnosprawnymi. Wystarczy zejść do nich i załatwić sprawę. A ta mnogość lokalizacji to wam przecież pasuje. Zawsze można powiedzieć, ze idę do innego budynku i w tym czasie zakupy zrobić.

   • zalozyc ruchome schody dla wyGody, dac podwyzki, pokupowac kezdemu telefony S23 ULTRA albo Ajfoniki, wygodne fotele i mozna zyc panie

 23. A ja zapytam, mam córkę i syna, mierni ale poprą wszystko. Orły z nauki nie są ale poprą każdy projekt i będą wiecie głosować za a nawet przeciw. Znajdzie się jakas pracka dla nich w gminie? Obaj magistry. Po prestiżowym uniwerku w Gnieźnie. Zabawni szybko nawiązują znajomości także będzie się z nimi dobrze robić 😀

  • w gminie to tylko na radnego takie urwisy albo na burmistrza – jeden taki tez szybko polecial do Milenium do gniezna zby kandydowac mowil ze nawet na egzaminy nie trzebanylo jezdzic tylko zalacznik do indeksu sie daje wiec szansa jest

   • Bądźmy poważni. W Gnieźnie „zdobywają” „wyższe” „wykształcenie” ci, którzy w normalnym trybie nie zaliczyliby żadnego egzaminu na poważnej uczelni. Ci wszyscy, którzy nie dostali się na studia w wyniku normalnej rekrutacji poszli do płatnych uczelni, gdzie każdy jest klientem. Płacisz, żądasz. Także ci wszyscy, którzy mając swoje lata chwalą się tytułem z takich „uczelni” są śmieszni. Nikomu nie bronię dokształcania się ale tworzenie takiej otoczki jakby ukończyło się niewiadomo jaki kierunek studiów w sytuacji, kiedy ma się ewidentnie braki w umiejętności poprawnego posługiwania się językiem polskim jest żenujące. Najpierw nauczcie się ortografii a dopiero później chwalcie się „dyplomami”.

    • Wszystko popieram oprócz jednego. Co Wy macie z tą ortografią? Myślisz że na politechnice ważne jest ó czy u? Nigdy nie rozumiałem sensu ortografii, nigdy nie byłem pasjonatem literatury (nie myślic z ksiazkami), wiedziałem że na znajomości ortografii w życiu dobrego pieniądza nie zarobię. Dlatego zawsze poświęcałem uwagę fizyce, chemii, matmie. Dziś rozumiem swiat (poniekąd), ukończyłem studia dzienne na uniwersytecie, pracuję w wymarzonym zawodzie. I mam to gdzieś przez jakie ó napisze Góra, bo ortografia nie ma NIC WSPOLNEGO Z INTELIGENCJĄ.

     • Chcesz Burmistrza, który byłby przedmiotem drwin jak były Prezydent RP Bronisław Komorowski vel. bul? Oczywiście burmistrz powinien w pierwszej kolejności być dobrym gospodarzem ale miej na uwadze fakt, że osoba będąca burmistrzem pełni funkcję reprezentacyjną na zewnątrz gminy. Może się to Tobie podobać lub nie ale takie wpadki burmistrza nie przynoszą chluby gminie, którą reprezentuje. Jak jesteś inżynierem to pewnie nie ma to znaczenia jak napiszesz ale burmistrz to nie inżynier. Po drugie zawsze trzeba wymagać więcej a nie obniżać poprzeczkę wobec kandydatów na najważniejszy urząd.

  • Panie oni spełniają wszystkie wymogi na urzędnika w tym kozim mieście. Im mniej potrafią i im mniej są skrupulatni tym lepiej. Niech szybko składają papiery i zasilą ten okręt. Będziesz Pan dumny, że masz kontakt z BMW*

   *Bierny Mierny ale Wierny

  • Właśnie dla obecnego burmistrza tego typu osoby pasują.Jego obłuda i blefowanie musi się skończyć, nawet do dzisiaj nie zatrudnił żadnego specjalisty do pozyskiwania środków zewnętrznych , na sesji ostatniej jak się tłumaczy absurdalnie , dlaczego jedna oferta na remont budynku przy ul. Mickiewicza i tak drogo, bo wszystko się przeciągało, gdybyś był prawdziwym gospodarzem i rozumiał na czym polega wydawanie w sposób racjonalny pieniędzy publicznych to nie powinien ten projekt być zgłaszany do dofinansowania a po drugie kto to tak wycenił, przecież można było odpowiedzialnie sporządzić wycenę bo ceny robót budowlanych się już na określonym poziomie od dłuższego czasu ustabilizowały a ceny niektórych materiałów nawet się obniżyły.Takich przykładów niegospodarności można mnozyć , co było z nawodnieniem placu Wojciecha , czy Park Baba- gdzie miały być środki unijne a jak się okazało poszło wszystko z budżetu gminy i na ogólny kredyt , który po dzień dzisiejszy chyba jeszcze nie spłacamy tylko odraczamy a koszty jego obsługi cały czas ponosimy.Panie Dereziński ,burmistrzu czy ta polityka ma dalej tak trwać ? nie masz nawet poczucia odrobiny honoru i minimalnego wstydu.
   Potencjalni kandydaci na burmistrza musicie osiagnąć wspólne porozumienie bo to jest jedyny sposób na to wszystko , bo głosy się rozproszą i może być powtórka z rozrywki.Przecież sam burmistrz kiedyś się wypowiedział że im więcej kandydatów tym on jest radośniejszy.Musi się coś zmienić bo inaczej gmina stanie całkowicie w obliczu zatrzymania na tle innych.Jemu chodzi tylko o załapanie się na ostatnią kadencję, później trochę w kratkę pojawiania się w pracy a na końcu kadencji dłuższa choroba i po zawodach. Ważne aby pensja do emeryturki wpływała

   • Pełna zgoda. Wynik głosowania nad wotum zaufania to kompromitacja Rady Miejskiej. Ktoś tam zadał pytanie na kogo głosować. Na kogoś takiego, kto będzie miał podobne podejście do zarządzania gminą jak chociażby wójt Łubowa. Takich ludzi w Trzemesznie nie brakuje. Poczytajcie i posłuchajcie jego wypowiedzi a zobaczcie, że można żyć w gminie, gdzie włodarz jest prawdziwym gospodarzem a nie w gminie, gdzie trzeba się wstydzić za władze.
    https://gniezno.naszemiasto.pl/gmina-lubowo-trwa-przebudowa-wezla-s5-w-falkowie/ar/c1-9376091p

   • a ja wam mowie ze wybierzecie znowu jakiegos rzemieślnika na burmistrza i gosc nawet nie bedzie wiedzial czy go na VAT nie kiwają nie mowiac o cwaniakach z Remondisu

    • Masz coś do ludzi, którzy ciężko pracują? Rzemieślnik musi ciężko pracować, aby utrzymać siebie i rodzinę. Jeśli nie będzie pracować nie będzie miał pieniędzy. Jak jest w przypadku urzędu burmistrza? Każdy kto ma oczy widzi jak jest. Istna komuna. Czy się stoi czy się leży piętnaście patyków co miesiąc się należy. Przestań obrażać ludzi uczciwie pracujących na chleb. Nie mam żadnej wątpliwości, że każdy rzemieślnik z naszej gminy zdecydowanie lepiej zarządzałby gminą. Tylko samozwańcza elita próbuje od lat narzucić taki oto obraz, że historyk, który ani jednego dnia nie prowadził żadnego biznesu lepiej poradzi sobie z gospodarowaniem tak ogromnym budżetem i majątkiem niż ktoś, kto na co dzień musi sobie sam radzić bez żadnej gwarancji, że na koniec miesiąca ktoś mu przeleje 15 patyków.

     • Rolnik ciężki pracuje, pracownik fizyczny ciężko pracuje, biurowy w firmie prywatnej ciężko pracuje, korporacji itd. Chodzi bardziej o to, żeby rolnik nie trudnił się np.zarzadzaniem miastem, nauczyciel nie bawił się np.w lekarza, pracownik biurowy w prawnika itd. Do zarządzania miastem powinna być osoba kompetentna, która oprócz chęci ma również jakieś predyspozycje do pełnienia tej funkcji itd. Nie pytaj mnie znow jakie powinny mieć predyspozycje i kompetencje bo nie wiem. Nigdy nie miałem chęci zostawać burmistrzem. Jestem tylko zwykłym architektem. I w tym zawodzie pracuje, bo się na tym znam. Oprócz niego mógłbym wykonywać jeszcze wiele innych zawodów do których przyuczenie trwa dobę np.piker, paker itd. Nikt nikogo nie obraża tylko sugeruje – rolnik niech zostanie rolnikiem, rzemieślnik rzemieślnikiem, nauczyciel nauczycielem itd. Wiemy dobrze czym się kończy zarządzanie przez osoby niekompetentne. Przykładem jest nasza gmina.

     • panie nie pisz pan z okopow zajmij sie pan praca ktora moze i dobrze robisz a daj rzdzic tym co maja o tym wiedze ! ja wiem ze mozna sobie Milenium w Gnieznie skonczyc zeby tylko 16 tysia brac na miesiac ale czy o to w tym chodzi ? pokaz mi pan radnego z obecnej kadencji co czegos dopilnowal ?? jakie inwestycje ? coscie zrobili ws 2 burmistrzów ? a moze na ta mala miescine co pieszo mozna przejsc zrobicie 3 burmistrzow ? moze inni tez by chcieli miec po 16-17 kola ? albo i 4 ? panie nie pisz pan z okopow i sie podpisz widac po ściegu kto to pisal od razu

 24. Anonim w swym wpisie z godziny 18:09 twierdzi, że osoby, które osiągnęły sukces w swojej pracy zawodowej nie mogę być dobrym burmistrzem. To kto wg Ciebie ma być tym kandydatem? Jakiś oderwany od rzeczywistości urzędas? Jak ktoś jest dobrym rzemieślnikiem to dlaczego miałby być złym burmistrzem?Jak ktoś jest dobrym pracownikiem to dlaczego miałby być złym burmistrzem? Jak ktoś jest dobrym rolnikiem to dlaczego miałby być złym burmistrzem? Jak ktoś kto jest dobrym nauczycielem to dlaczego miałby być złym burmistrzem? Chętnie poczytam co masz do ludzi, którzy osiągnęli coś w życiu. Tylko nie zapomnij wskazać jakie grupy osób kwalifikują się według Ciebie na burmistrza?

  • Bo nie zna się na inwestycjach, nie zna się na dotacjach unijnych, nie analizuje, nie zestawia, nie porównuje się z innymi gminami itd. Tylko grzebie w polu itd. De bi lu czy tak ciężko to zrozumieć? Masz w rządzie awanse beż kompetencji, masz ludzi z nieadekwatnhm wykształceniem i masz realny rozyklad jaki jest tego efekt. Juz lepiej de bi lu nie można tego wytłumaczyć.

   • Natka po pierwsze to sama swoim wpisem udowadniasz jaki poziom reprezentujesz. Poza obrażaniem potrafisz coś więcej? Obrażasz ludzi ciężko pracujących. Twierdzisz, że rzemieślnik, rolnik, nauczyciel czy pracownik nie potrafi analizować? Nie potrafi pozyskać funduszy na rozwój swojego warsztatu pracy? Nie zna się na inwestycjach? Kim Ty jesteś, że obrażasz tak znaczącą część naszego społeczeństwa? Może Ty grzebiesz sobie z nudów w nosie siedząc w urzędzie i spijając kolejną kawunię. Po drugie nie odpowiedziałaś na zadane pytanie. Kto jest niby tym kandydatem, który spełnia określone przez Ciebie wymagania na burmistrza? Kto tak się zna na fundusz europejskich, kto się tak zna na inwestycjach? Kto jest takim świetnym analitykiem? Jaka grupa zawodowa jest widziana przez Ciebie do piastowania urzędu burmistrza? Potrafisz odpowiedzieć na tak proste pytania? Inaczej czytelnicy uznają, że pisząc w swoim wpisie „debil” dokonałaś autoprezentacji.

   • Natka chyba ty na niczym się nie znasz,bo o pozyskanie funduszy zewnętrznych wcale nie jest trudne tylko trochę do roboty się zabrać

  • ale miałes juz Dobrego Nauczyciela na stanowisku Burmistrza i widzisz jak to jest

   chlopie zacznij myslec zanim cos napiszesz

   ludzie ogarnijcie sie rownie dobrze mozna wziac pana z remondisu ktory mi upojemniki sprzwta bo nie powiem robi to bardzo dokladnie niech pan kandyduje oddam na pana glos

 25. Jestem oburzony wpisem niejakiej Natki. Gwarantuję Tobie, że każdy przedsiębiorca z gminy Trzemeszno bardzo dobrze radziłby sobie z obowiązkami burmistrza. Doskonale analizują, pozyskują dotacje, etc. Ludzie nie dajcie sobie wmówić, że skompromitowani urzędnicy mają wyłączność na obejmowanie najważniejszych stanowisk w gminie.
  Przedsiębiorca z gminy Trzemeszno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj