Strona główna Polityka Burmistrz z absolutorium i wotum zaufania

Burmistrz z absolutorium i wotum zaufania

4269
19

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Krzysztof Dereziński otrzymał wotum zaufania i absolutorium za 2021 r.

Zanim to nastąpiło, odbyła się debata nad „raportem o stanie gminy”. Burmistrz na bieżąco odpowiadał na zadawane pytania i uwagi radnych.

W głosowaniu nad wotum zaufania uzyskał 8 głosów „za” i 7 'przeciw”.

Za udzieleniem wotum zagłosowali Magdalena laskowska, Renata Wiśniewska, Marcin Jakubiak, Piotr Kołodziejczak, Grzegorz Koperski, Rafał Nawrocki, Tadeusz Pawlak i Dominik Woźniak. Przeciw byli natomiast Renata Buzała, Agnieszka Bartz, Daniel Bisikiewicz, Maciej Dalewski, Piotr Lewandowski, Kacper Lipiński i Benedykt Nitka.

Przeciw udzieleniu absolutorium zagłosował Benedykt Nitka, pozostali radni byli „za”.

Całość obrad można obejrzeć |TUTAJ|.

19 KOMENTARZE

 1. Radna Laskowska i radny Kołodziejczak to radni od kandydata na burmistrza Piechowiaka z jego macierzy czyli okolic Kamieńca, Szydłowa, Trzemżala. Ci dwaj radni są w komisji rewizyjnej i głosują za udzieleniem votum zaufania? Czyżby szykował się transfer ze Żnina? To by przyćmilo nawet to, że trzeci skarbnik zrezygnował w ciągu 5 lat. No chyba, że ciocia radnego z Trzemżala ( ex skarbnik ) wróci na fotel skarbnika. Lato w samorządzie w Trzemesznie zapowiada się nader ciekawie.
  Kiedyś przez głos jednej radnej, która dostała się z listy Pawła Piechowiaka nie doszło do referendum. Teraz ta radna stała się radną, która głosuje w większości po myśli burmistrza. Można by powiedzieć, że mają trwałość poglądów. Zmienić zdanie o 180 stopni. Albo radni od Pawła Piechowiaka stanowią późniejsze zaplecze dla obcecnego burmistrza. Podsumowując. Nic tylko głosować na tego, który podobno nie ma już kandydować na burmistrza. Bareja tego by lepiej nie wymyślił.

  • To jest ta słynna „incjatywa naprawcza”? Z czym szli do wyborów, z czym zostali teraz? Oby choć trochę wstydu im zostało i więcej nie stawiali swoich kandydatur w kolejnych wyborach. A jeśli, oby wyborcom nie zabrakło rozumu i więcej na bezradnych i niedotrzymujacych obietnic przedwyborczych już nie głosowali.

 2. Może by tak zająć się sytuacją na ul. Kopernika? Dzisiejszej nocy,do godziny 1,30 było bardzo głośno! Znowu nasuwa się pytanie,czy nocny z alkoholem musi tu być?Skoro musi ,to proszę zająć się spokojem nocnym.Wiem, że macie to gdzieś ale tu kiedyś kogoś zabiją!

 3. Brawo radni a może bezradni szczególne gratulacje dla p. Laskowskiej z Inicjatywy Naprawczej. Widzę wszystko już naprawione w naszej Gminie, diety podniesione, votum klepnięte. Panie Piechowiak ostatni raz zaufałem tworowi, który Pan stworzył. Błazenada to jakby nic nie powiedzieć. Trzech pana radnych głosuje za votum. Przyjdź pan do mnie przed wyborami to pana odpowiednio powitam.

  • Nic nie mów. Szkoda w ogóle czasu na ludzi, którzy raz mówią, że burmistrza trzeba zmienić bo się nie nadaje a po wyborach głosują za tym burmistrzem.

  • Ale durnowato rozumujesz,zejdź na ziemię,co może p.Paweł Piechowiak za taką właśnie Laskowską,Kołodziejczaka czy Nawrockiego,przecież widzimy co te osoby prezentują nawet w prostych sprawach nie potrafią się wypowiedzieć,to pr
   awie niemowy,gdyby Piechowiak byłby tutaj na miejscu pewnie byłoby zgoła odmiennie więc jego nie obarczajcie bo to nie jest tak jak piszesz,p.Paweł działa tam gdzie jest ,wystarczy zobaczyć jak w ostatnich latach zmieniił się Żnin ,jednak i otwórz oczy ile tam się robi a nie pierdol głupot i nie szkaluj

   • Gdybys był rozsądny, nie wyrażałbyś się w taki ordynarny sposób. To po pierwsze. Po drugie zaś, kto powołał do istnienia i po co „Inicjatywę naprawczą”? Kto dobrał ludzi i jakimi kryteriami się kierował? Jest coś takiego, każdy rozsądny wie o tym, jak odpowiedzialność! Jeśli jej nie ma, to można wyciągnąć wniosek, że cała ta inicjatywa to „kolokwialnie mówiąc lipa”, a jej inicjator chciał „z tylnego siedzenia” wpływać na samorząd tutaj (nic w tym złego) i budować ttampolinę do kolejnych wyborów. Tylko właśnie okazało się i gołym okiem widać jak nie wyszło. Można też przewidywać, jak wyjdzie w wyborach.

  • Inicjatywa i program który stworzył Pan Piechowiak w 2018 r jest aktualny,przecież już wtedy podkreślano m.innymi że urząd działa fatalnie,inwestycje rozchwiane ,niektóre pod publikę i na kredyt bez odpowiednich środków unijnych,złe zarządzanie finansami,czy to nie jest aktualne dzisiaj ,ocena rzeczową i obiektywna,tylko kto miał tą inicjatywę wprowadzić w życie,kto ta trójca ?,która dzisiaj się całkowicie skompromitowała,nawet burmistrz lekko odpowiada dzisiaj nie ma zespołu,nie ma tego czy innego,to wszystko to jedna dyskwalifikacja,w większości wielka porażka którą my mieszkańcy surowo zapłacimy i już płacimy,przykład nikt nie potrafi wyjaśnić koszty zarządu remondisu i transferu pieniędzy na zewnątrz,to tylko jedna ze spraw

 4. Ubliża wam od najgorszych a wy na niego glosujecie.
  Ot i mądrość naszych rajców a może po prostu głupota bo jak inaczej to nazwać ?

 5. to juz wiadomo na kogo NIE GLOSOWAC jak przyjdzie co do czego skoro tak zaj..scie jest to powodzenia w nastepnej kadencji !

 6. Wstyd żeby nie było kasy na chodnik po całości w Rudkach przejedźcie się w okolice gniezna jakie inwestycje się robi ścieżki rowerowe chodniki wymieniane co u nas mogą pomarzyć takie rządy wstyd aż się płakać chce do czego doprowadzili

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj