Strona główna Różne Burmistrz przedłużył kadencję Jarosławowi Kaniastemu

Burmistrz przedłużył kadencję Jarosławowi Kaniastemu

2121
37

Dobiegła końca 5 letnia kadencja dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzemesznie, Jarosława Kaniastego. Wybrany on został w 2008 roku w drodze konkursu. Jak się dowiedzieliśmy, burmistrz Krzysztof Dereziński wyznaczył go jednak do pełnienia obowiązków przez okres kolejnych pięciu lat.

Skorzystał z przysługującego mu prawa – pozwala na to bowiem ustawa o systemie oświaty, która przewiduje, że organ prowadzący może powierzać obowiązki dyrektora szkoły na następne kadencje bez procedury konkursowej.

37 KOMENTARZE

 1. Serdeczne gratulacje!!! Za chwilę i tak nastąpi lawina jadu i obrażania. Moim zdaniem wszelkie komentarze pod wszystkimi artykułami powinny być zabronione. Tylko obrażają i każdego krytykują. Obojętnie czy robi coś dobrego, czy złego. A jak się chce każdego, nawet świętego mozna skrzywdzić i skrytykować.

  • Kasiu,przez monitor czuć jak się cieszysz.Masz z czego się cieszyć i masz komu gratulować .Ja nie gratuluję bo pan Kaniasty nie wygrał konkursu a został wyznaczony do dyrektorowania.Zyczę mu jednak szczerze powodzenia.złośliwe komentarze dotyczą niegodziwości,podłosci,niesprawiedliwości i bardzo złych ludzi.nie bój się ,pan kaniasty popełnia błędy ale na nie ma zaco go obrażać bo z tymi błędami jest człowiekiem jak każdy czasem dobry czasem zły.kasia ty nie zabraniaj ludziom komentarzy,przeciez wiesz ze p.kaniasty nie jest taki zły.
   Spokojnie głowa mocniej do góry.

  • A ostatnio słyszałem, że pan Kaniasty z poparciem „pewnych osób” z otoczenia burmistrza (min dyrektora pewnej instytucji i pani zajmującej się pieniędzmi) szykują się do wystartowania w nowych wyborach wbrew swojemu dobroczyńcy.
   Co prawda nasz burmistrz to ciepłe kluchy, jednak wolę już go niż kogoś kto aktywnie działałby przeciwko miastu. Trochę mi go żal patrząc na ludzi, którymi się otoczył.

 2. Gratuluję panie Kaniasty. Wiele pan zrobił w tej szkole dobrego boisko, toalety. Bardzo żałuję że akurat został pad dyrektorem tej szkoły kiedy odchodziłem do gimnazjum. Kasia jeśli faktycznie zaczną się obrażania to nie koniecznie na niego bo on jest dobrym dyrektorem czego nie można powiedzieć o żonie. Razem z Dyziem zdradzili Trzemeszno. Jeszcze raz gratulację i powodzenia 🙂

  • Przepraszam bardzo, za co te gratulacje dal pana Kaniastego, przecież otrzymał gotowe pieniądze, i to dzięki inicjatywie rady (nie swojej), która udowadniała mu, że remont jest konieczny. W tamtym roku otrzymał ponad 300 tys zł przekroczył dyscyplinę finansową, w tym roku dostał ponad 70 tys tym razem ze swojej inicjatywy. Już widziałem, że ludzie tu udowadniali, że pan Kaniasty w dodatku za wszystko kilkukrotnie „przepłacił”. Zastanawiam się co zrobiliby inni dyrektorzy z taką pulą pieniędzy na same remonty, z pewnością więcej.

   Mimo to uważam, że remont i plac były potrzebne i konieczne, jednak nie są sukcesem Kaniastego, który praktycznie za wszystko „przepłacił”.

   To smutne, że niektóre placówki mówią i mają pieniądze na zawołanie (jak pan Kaniasty w tym roku), a te które są dobrze zarządzane są ignorowane.

  • ten gośc nie niszczy ludzi nie jest okrutny do ludzi i bezwzględny.Nie pastwi się nad pracownikami bo wiem jak jest w szkole 2nr.Nikt przez niego nie płacze.Nie mści się za byle co.To niech sobie będzie tym dyrektorem,tylko niewiadomo czemu burmistrz się bał i nie powołał go z konkursu.w tej szkole jest inna sytuacja jak Byłym rozwalonym liceum.ten pan to nie ta pani.

  • Wszyscy jesteśmy rodziną, bo jak śpiewa klasyk….”wszyscy Polacy to jedna rodzina….” Poza tym pochodzimy od tych samych rodziców- Adama i Ewy

  • nie no super!wierzyć się ne chce!widzicie jak wszystko ucichło?a pamiętam, że czytałam to kiedyś „na świeżo”!ciekawe czy na oddział pięciolatków był ogłoszony konkurs na wolne stanowisko,bo ja się dowiedziałam po fakcie….!ach…wiele rzeczy można tu poruszyć, ale dnia by nie starczyło!!!!żałosne!!!!

 3. jojo – nie pisz tak zle o panach.Poniewaz jak ja np.cos nie pomysli p.redaktora napisze,to albo mnie zablokuje,w najlepszym wypadku jak to zrobil dzisiaj usunie moj komentarz.
  Demokracja – wolnosc „slowa” Sz.Panie M.N

   • chodzi mi o lacznik ul.Kopernika – Sniadeckich.Przeczytalem w sklepie 24,ze dn.17.09 o godz.17 jest spotkanie mieszkancow zainteresowanych budowa tego lacznika zorganizowanego przez nie pamietam nazwiska p.radnego.Ile to jeszcze ma trwac znowu jesien bloto idac do miasta,przy sklepie trzeba czyscic obuwie bo wstyd w miescie w tak brudnym obuwiu sie pokazac.Kpina w bialy dzien.Ul.Sniadeckich jedna z pierwszych w miescie,a nie ma nawet chodnika.Nam nie sa potrzebne zadne parkingi,zatoczki,a chociaz 100cm szerokosci chodnik.Na dzien dzisiejszy chociaz o wysypanie jakiegos tlucznia itp.Niech ktos zobaczy jak sa ustawione znaki drogowe i to od kilku lat.Zeby z ul. Sniadeckich dojechac np. do osrodka zdrowia, nie jadac po tych okropnych wybojach to zgodnie z przepisami trzeba jechac prze Manchatan.Dla mnie przecietnego smiertelnika to jest chore – pozdrawiam

 4. Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego.Informujemy że nasz szef nie jest okrutnym sadystą,tyranem bez miłosierdzia i bez serca.A czy to możliwe by w naszej okolicy byli lub są tacy szefowie szkoły?Bo skąd mi ta myśl przyszła do głowy.

 5. Oj Kasiu widać, że jesteś z tych dziewczyn, które nie dorosły do życia i czują się księżniczkami całe życie… No cóż demokracja pozwala na wyrażanie opinii i tych pozytywnych jak i negatywnych, więc twoje zapędy ku nadmiernej cenzurze nie są sprawiedliwe. Zgadza się, że większość komentarzy to obraźliwe i dokuczające opinie ale człowiek mądry potrafi wyważyć i odróżnić konstruktywną krytykę od hejtów, w przeciwieństwie do księżniczek, których nie można przecież obrazić, bo królowa wrzaśnie: Ściąć im głowę!

  • Albo wrzasnie tez z dokuczyc zamknąć zniszczyc.Niektóre księzniczki jak zadadzą komuś ból to tylko wtedy są szczęsliwe czerpią raosć jak ktoś cierpi mocno z ich powodu

 6. Do ona. Apomyślałaś o tym, że człowiekamozna zniszczyc psychicznie? Kazda z tych osob prywatnych, ktore sie tyka, np. p Giemza maja rodziny i dzieci. Iz tych ostatnich sie smieja i dokuczają. Chcialabyś, żeby z Twoich się smiano i wytykano? Troche rozsadku ludzie

  • Nie przesadzajmy już naprawdę, to jest ból Trzemeszna, że ludzie tutaj nie mają za grosz dystansu. Wystarczy napisać, że się komuś nie podoba dane zachowanie to już jest obraza hrabii i hrabinek. Nikt tutaj nie prześladuje nikogo w komentarzach, nie pisze o jego życiu intymnym czy nie nęka, więc nie wiem jak zwykła opinią można kogoś zniszczyć psychicznie. To już jest problem osób o takiej psychice i powinny się udać do odpowiedniego specjalisty. I poza tym od komentowania w internecie i wyśmiewania na ulicy jest różnica. Jeżeli dotyka to dzieci i w sposób jawnie notoryczny to trzeba temu przeciwdziałać ale na forum mamy do czynienia z osobami dorosłymi, które nie są nagminnie nękane. To tylko parenaście opinii od różnych osób.

  • Kasia ale rzuciłaś jak łysy grzywką w tym momencie, beka z ciebie na całego. Rozsądku tobie brakuje dziewczynko, nie wiem na jakiej podstawie domagasz się takiej cenzury jak nikt tutaj nikogo nie niszczy psychicznie. Myślisz, że jak wyłączy się komentowanie pod artykułami to ludzie przestaną jak to powiedziałaś ,,smiać się i wytykać” na ulicy? Otóż odpowiem tobie: nie przestaną, więc nie czepiaj się komentowania w necie bo jesteś śmieszna.

 7. Kasiu a ty pomyślałaś jak niszczyć psychicznie i jak łatwo kogoś zniszczyć?Nie wiem jak jest bo nie jestem tobą.zajrzyj wgłąb siebie a potem zachęcaj ludzi do rossądku.

 8. Pan dyrektor ma zwierzchników radnych RIO komisje rewizyjne itd. to oni tylko mogą go sprawdzić i ewentualnie postawić zarzuty niegospodarnosci, jeśli takie są.Ludzie są nie złośliwi,nie tykaja panaK. Ogólnie jako człowiekowi daja mu spokój w tych komentarzach,chociaż Kasia i looozik zapowiadali lawinę jadu brudu i frustracji. jak kuba bogu tak bóg kubie pani kasiu.

 9. „Komisja dokonała m.in. następujących ustaleń:
  * Systematycznie w szkole tej rośnie liczba godzin tygodniowo w świetlicy szkolnej. W roku szkolnym 2009/2010 było to 26 godzin, 2010/2011 – 39 godzin, a w obecnym roku szkolnym – 46 godzin. Z tych 46 godzin dyżurów w bieżącym roku szkolnym aż 40 godzin mają dyrektor szkoły oraz jego żona. Tylko 6 godzin dyżurów w świetlicy pełni inny nauczyciel.
  * Wymiar pracy dyrektora szkoły w ilości ponadwymiarowej przyjęty jest w arkuszu organizacyjnym na 9 godzin tygodniowo, na co brak jest zgody burmistrza.
  * Zgodnie z przyjętym i zatwierdzonym arkuszem organizacyjnym w SP 2 funkcjonują małe oddziały liczące po 14 i 15 uczniów”

  Nieładnie Panie K.nieładnie tak doić Gminę i biedne dzieci ojj nieładnie Panie K. kazdy tylko widzi interes i kaske ktos cos zrobi bezinteresownie ?

 10. Kasia skoro życzysz komuś tego, co sama nie chciałabyś przechodzić, to musisz być moralnie zdegenerowaną jednostką… Piszesz o jadzie, który rzekomo wylewają inni a sama niestety jesteś tego najlepszym przykładem. Do tego na słowach się nie kończy, bo życzysz innym przykrych sytuacji, tak zachowuje się frustratka, która za swoje życiowe niepowodzenia wini innych. Jeżeli chcesz zmieniać innych to najpierw zmień się sama, bo jak wytykasz komuś błędy, które sama popełniasz! to jesteś dla mnie kompletnym zerem i nie widzę perspektyw do dyskusji z tobą.

  • jak ktoś okryje się hańbą,kto nie zna granic nikczemności musi się liczyć z potępieniem spłecznym.Można mieć pieniądze ,auta nowe i nowe atrakcyjne prace ale już się pozostanie maleńkim ludzikiem .

 11. Panie K. smród sie wije cale zycie za czlowiekiem ale dziwne jest to ze ludzie sie klaniają wielce na ulicy takiemu i potem tai mysli ze jest Łoś – Super Ktoś 🙂

 12. O jacy wszyscy tu chwalebni i wszystko wiedzący, szastający wielkimi słowami jak HAŃBA, NIKCZEMNOŚĆ, FAŁSZYWOŚĆ, KUMOTERSTWO… ale jakoś nazwisk prawdziwych nie widzę 🙂 Zwyczajni tchórze zawsze mają najwięcej do powiedzenia…

  Jak komuś coś nie pasuje to powinien się wziąć do roboty i udowodnić, że można inaczej. Ale po co? 🙂 Lepiej ponarzekać na innych bo jeszcze by się okazało, że jednak nie mieliście racji ??? 🙂

  Wszyscy zapominają o jednym, niestety najważniejszym czynniku… Czy dzieci mają lepiej? ZDECYDOWANIE! Ale tego się nie widzi i to zawsze są zasługi tych „poprzednich”. Tylko dlaczego Ci poprzedni, ta rada i całe kółko wzajemnej adoracji nie zrobiło nic w tym kierunku wcześniej?

  Człowiek przyszedł, zrobił po swojemu, stworzył szkołę na jaką dzieci zasługują a i tak w dupach źle.

  Tak więc proponuję, żeby każdy zamiast kłapać anonimowo wziął się zwyczajnie do roboty i dopiero kiedy będzie miał efekty niech zarzuca innym w/w.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj