Strona główna Kultura Burmistrz nie otworzy przedszkoli

Burmistrz nie otworzy przedszkoli

14710
62

Dzisiaj – 4 maja – burmistrz Krzysztof Dereziński wydał oświadczenie, w którym poinformował o dalszym funkcjonowaniu przedszkoli w czasie pandemii koronawirusa.

Jak czytamy w piśmie, przedszkola publiczne oraz oddziały przedszkolne przy publicznych szkołach podstawowych nie zostaną jeszcze otwarte.

Pełna treść oświadczenia poniżej:

W dniu dzisiejszym (4 maja 2020 r.) podjąłem decyzję, że dnia 6 maja 2020 r. nie otwieram przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych przy publicznych szkołach podstawowych na terenie miasta i gminy Trzemeszno.

Decyzję swą motywuję głęboką analizą otrzymanych na ten temat dokumentów i zaleceń, szeroką konsultacją oraz permanentną kontrolą dynamicznej sytuacji epidemiologicznej w kraju, szczególnie w powiecie gnieźnieńskim, w tym w gminie Trzemeszno.

Jesteśmy w szczycie pandemii. Na terenie powiatu gnieźnieńskiego jest duże ognisko epidemiologiczne, co ma przełożenie na sytuację w Gminie Trzemeszno.

Decyzje władz państwowych wzajemnie sobie zaprzeczają, a przesłane zalecenia nie są obecnie możliwe do spełnienia. Pomimo tego dyrektorzy placówek oświatowych prowadzących oddziały przedszkolne, dyrektorzy przedszkoli zostali zobligowani do przeprowadzenia działań związanych z przygotowaniem do ewentualnego otwarcia tych jednostek i przyjęcia dzieci.

Jeśli okaże się, że jednostki te będą w stanie zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa, a także zgłoszą się chętni, wtedy placówki zostaną otwarte. Nastąpi to jednak nie wcześniej niż w dniu 18 maja 2020 roku.

Ewentualne otwarcie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy placówkach oświatowych poprzedzone zostanie głęboką analizą sytuacji epidemiologicznej, w szczególności pod kątem ilości zakażeń na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Bezpieczeństwo dzieci i rodziców, a także pracowników jest w tej sytuacji sprawą priorytetową .

Życzę wszystkim dużo zdrowia. Bądźmy ostrożni i roztropni.

Burmistrz Trzemeszna
Krzysztof Dereziński”

62 KOMENTARZE

 1. To co ja mam teraz zrobic z dziecmi? Nie stac mnie na nianie ponieważ nie pracuje, powinni dawac matkom co najmniej 1000+…

 2. Bardzo mądra i odpowiedzialna decyzja Burmistrza. Nie zapominajmy, że za dzieci odpowiadają przede wszystkim rodzice. Szczególnie w tak ciężkim czasie pandemii powinniśmy mieć na względzie bezpieczeństwo swoich pociech, a nie patrzeć, na kogo zrzucić opiekę nad nimi. W tym momencie edukacja schodzi na dalszy plan (choć i tak wiele zajęć i materiałów dla dzieci dostępnych jest online), liczy sie przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo.

  • Zrzucić opiekę? Ludzie pracują i odprowadzają dzieci nie dla 'widzi mi się’ polatam po sklepach i kawkę wypije byle mieć spokój. Niestety dla dużej części społeczeństwa ta opieka płatna jest niewystarczająca. Przykre jest to, że ludziom zaradnym jeszcze się podcina nogi. Wracajmy do normalności, A kto czuje potrzebę niech nosi maskę do końca życia.

 3. Może decyzja mądra i odpowiedzialna ale niestety są w naszej gminie rodzice którzy nie mogą juz brać opieki i muszą wrocic do pracy. Dla mnie to decyzja druzgocąca ponieważ nievmam pojęcia jaka decyzjie teraz podjąć 🙁

 4. Jezeli przedszkola nie czynne to wyplat tez niech Burmistrz nie wyplaca jesli nauczyciele siedza w domu i kropka albo niech placi ze swoich

   • Do Taty: zrób, przeczytaj, wyślij, zrób, przeczytaj, wyślij, weź matkę niech wyjaśni – to nie jest nauczanie zdalne Tatku. To jest […], zapomnieć, żyć dalej. I choć mk to pasuje, wiem ze jestem głąbem przez to.

    • Akurat mam dziecko w przedszkolu i tam też jest nauczanie zdalne. Ludzie, poprzewracało Wam się w głowach. Czasy są jakie są. Nikt nie był na to przygotowany, a Wy oczekujecie cudów na kiju. Obudźcie się.

     • nauczanie zdalne? ile godzin trwa? czego uczą? czy wrzucają raczej do wydrukowania zadania, które należy zrobić? a kto z dziećmi je robi? nauczyciel? czy rodzic? Jaja chyba sobie Tatuś robi z lekcjami zdalnym w przedszkolu

 5. Zlikwidowac przedszkola i spokoj moze Gmina wyjdzie na prosta jak nie umie zarzadzac przedszkolami niech sie nie bierze

 6. Jesli przedszkola nie sa czynne to nauczyciele i personel jest na zasilku dla bezrobotnych tak mysle gdyz nie pracuja tak Burmistrzu czy to twoje widzimisie odgorne od kolesiow tak jak Dom dziecka

  • Do mama: To niczyja wina ze wirusa mamy i nie mogą nauczyciele swojej pracy wykonywać. Poza tym dość się w ciągu roku napracuja wiec chwila przerwy dobrze im zrobi. A pensji nie mają aż tak wysokich za tyle godzin pracy z dzieckiem. Nawet nie mogą teraz strajkowac o podwyżkę bo pandemia jest przecież. Nie patrz innym w portfel kobieto

   • Ale kto ma przerwę? Nasze dzieci w przedszkolu mają nauczanie zdalne i to całkiem nieźle zorganizowane. Widać, że panie stają na głowach żeby umilić dzieciom ten czas. Gry, piosenki, bajki, zabawy. Nikt nie narzeka. Jedynie Ci co nie mają dzieci na tym etapie, bo widać jak są zorientowani w temacie.

    • Śmiechu warte. To ty youtube nie potrafisz włączyć piosenek dla dzieci? linka z bajkami audio nie potrafisz znaleźć? gier zabaw i zadań typu pokoloruj nie potrafisz zrobić? serio? nauczyciel staje na głowie bo wrzuci link do piosenek bajkowisko.pl itd.? albo piosenki baby shark? To jest nauka zdalna? Minimalny wysiłek i 0 kretywnosci.

    • ja mam dziecko przedszkolaka i nie mam pojęcia o jakim nauczaniu zdalnym ty człowieku mówisz. Owszem, są na stronie zadania dla poszczególnych grup. Lecz to samo mniej więcej znajdziesz wpisując w Google „zajęcia z przedszkolakiem”, „piosenki dla przedszkolaka” itd. Wiec co to za różnica z której strony skorzystam?

 7. popieram działania Burmistrza w tym przypadku,nie oszukujmy się to nie zabawa,chyba ,ze chcemy więcej zarażonych mieć w Naszym mieście.Do rodzicow rozumiem Was doskonale ale nalezy do przetrwac , ten kryzys ,ktory moze potrwac nawet 1,5 roku….oby mniej Zdowia Wszystkim zycze

 8. Dobrze szeryfie zgoda zamknac przedszkola na najblizsze 2lata a dyrektorzy opiekunki na zasilek dla bezrobotnych tak mam rozumiec czy siedziec w domu i pensyjke brac to by bylo dobre lepiej odwolac Burmistrza i nie bedzie nas zarazal ta zaraza panujaca w naszej kochanej Polsce bo nas by chcieli znowu sprzedawac jak bylo 10lat temu

 9. Brawo super decyzja – pandemia i otwarte przedszkola – jedno z drugim się wyklucza no a przecież nikt nie będzie narażał swoje dzieci.

  • Zamknac przedszkola na caly rok gdyz Pandemia tak szybko nie minie a nie teraz nie otwieramy moze 18maja a moze jeszcze kiedy indziej na najblizsze 5lat zlikwidowac a personel na bezrobocie innego wyjscia nie ma

 10. Kochany Dyziu, że kadencje Twych rządów przejdą do historii jako Wielka Degrengolada, wiadomo nie od dziś. Jeśli jednak teraz liczysz, że – tańcząc jak Ci Gruszczyński i cała kapela totalnej opozycji gnieźnieńskiej zagra, wkładając kij w szprychy PiSu – gdy przyjdzie czas cała ta śmieszna ferajna ujmie się za Tobą, to chyba sam w to nie wierzysz, prawda?! Aż tak naiwny jesteś?
  Bo przyjdzie czas, że ktoś kiedyś będzie musiał odpowiedzieć za te Wielką Degrengoladę. Za tę dosłownie zatrutą gminę. I choćby za oczy szeroko zamknięte na wszystko.
  Np. na te egipskie ciemności w XXI wieku – 21 godzina, ciemno jak w… jaskini, a przecież nie każdy -(chyba zdajesz sobie sprawę) jeździ po tym miasteczku autem. Oby nikt się nie potknął, nóg nie połamał i gminy odszkodowaniem nie obciążył. Wydatków mamy dość, a na finansach gminnych kto jak kto, ale Ty, Inwestor Na Medal, znasz się przecież najlepiej?!

 11. Bardzo dobra decyzja burmistrzu. Ja jako mama przedszkolaka planuje ponownie puścić córkę dopiero od września.

  • To ale ty mądra jesteś. Współczuję córce która od września pójdzie do przedszkola w czasie pandemii.

  • no co się czepiasz? mama przedszkolaka da porostu w innym terminie pandemii hehehe może ma info ze we wrześniu juz pandemii nie będzie? i corunie pośle

   • dopiero od września powiadasz…….to gratuluję poczucia humoru i nadziei, widzę że wydaje się komuś, że to czy córka pójdzie do przedszkola /szkoły zależy od mamusi.

 12. Burmistrzu nie otwierasz przedszkoli ze wzgledu bezpieczenstwa i zycia bierz przyklad z CIECHANOWA koncerty na maksa oczym ty mowisz jakie zagrozenia i nikt sie nie zarazil atyle gapiow bylo ze lepiej wez Burmistrzu sprawy Gminy w swoje rece bo jak widac ta Gmina kieruje ktos inny czy ty jeszcze panujesz nad naszy miastem

  • No tak nie do końca, to dla niektórych może być naj droższy koncert w życiu za 30 tys. plus za 3 tyg.koronawirus w pakiecie, lub więzienie. Burmistrz ma głowę na karku i podejmuje rozsdane, mądre decyzje. Chwała za takiego Burmistrza.

   • „Chwała za takiego burmistrza” – pomijając bezsens wypowiedzi (chyba, ze zrozumieć to dosłownie: wymienimy burmistrza za chwałę), to tylko dopytam, czy chodzi o tego samego, co to pod wpływem za kółkiem jakby nigdy nic i nadal jakby nigdy nic?!

    • Tak, dokładnie ten sam. Jeśli nie widzisz sensu tej wypowiedzi, to to ty masz problem ze zrozumieniem a nie ja.
     Mozesz kocha Kaczyńskiego, ja ciebie za to nie potępiam. A ty mnie nie potepiaj za to,.że chwałę Burmistrza.
     Swoją drogą, mniej nienawiści, więcej szacunku. Spójrz na siebie i zrób coś ze sobą, inaczej żyłka ci pęknie z zawiści.

    • Ja jestem zadowolony z decyzji Burmistrza naszego. Widać, że kieruje się dobrem mieszkańców. Niestety, nie każdemu się dogodzi. Sa typy ludzi, którzy bez względu na działania czyjeś, zawsze będą psioczyc. Taka ich natura. Brawo Panie Burmistrzu!!!

 13. Nie wierzę, ta Anitka, to jakaś losowa pomyłka albo ktoś żarty sibie robi, ponieważ śmieszne to nie jest absolutnie. Żenada jakaś…..

  • Kiedyś bym nie uwierzyła w istnienie takiej A nitki. Ale jakiś czas temu, po chyba 20 latach spotkałam koleżankę z podstawówki. Z zasiłków żyje się jej rodzinie lepiej niż mnie pracujacej. Wypoczeta, fitness, siłownia, tipsy, sztuczne rzęsy narzekajaca na wydatki… cyt.” co to jest 2 tys.z czymś z dodatków na dzieci jak nike kosztują …. Podsumowując :wierzę w istnienietakich Antek, ale nie w istnienie tej Anitki. Podpucha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj