Strona główna Polityka Burmistrz nie otrzymał wotum zaufania

Burmistrz nie otrzymał wotum zaufania

10853
92

Sporo uwag do swojej pracy musiał wysłuchać na wczorajszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Krzysztof Dereziński. Radni mieli zdecydować o udzieleniu mu wotum zaufania. Ostatecznie tylko sześciu radnych zagłosowało „za”, a dziewięciu „przeciw”.

Wcześniej odbyła się debata nad przygotowanym przez burmistrza „Raportem o stanie gminy”. W pierwszej kolejności wypowiadali się radni. Renata Buzała pytała m.in. o opóźnienia w pracach związanych z zagospodarowaniem przestrzennym. Zwracała też uwagę na niedostatki w zakresie inwestycji w kulturę.

Kacper Lipiński zarzucił na wstępie mało przystępną dla zwykłego mieszkańca formę przedstawionego raportu, a także jego ogólnikowość w niektórych punktach. Przypomniał o nierealizowanych uchwałach Rady Miejskiej. Jedną z nich to uchwała mająca na celu zaprzestanie przywożenia na oczyszczalnie ścieków nieczystości spoza naszej gminy, inna dotyczy renegocjacji umowy z Remondisem. „Obawiam się jednak, że to moje produkowanie się nie będzie miało żadnego sensu, bo burmistrz weźmie wszystko na klatę i powie, że trzeba to poprawić, a i tak nic nie będzie poprawione” – zakończył swoje wystąpienie K. Lipiński.

Daniel Bisikiewicz zauważył, że gmina po rozpadzie „Światowida” nie należy do żadnej lokalnej grupy działania, pytał o zamierzenia burmistrza w tej sprawie. Radnego interesowało także zagadnienie partnerstwa publiczno–prywatnego i szanse na realizację tego rozwiązania w naszej gminie, a także stan realizacji rekultywacji wysypiska w Świętem.

Benedykt Nitka zwracał uwagę, że w publikowanych rankingach nasza gmina zajmuje coraz wyższe pozycje, a jak się okazuje pieniędzy ciągle brakuje. Zastanawiał się gdzie są te pieniądze. Według przewodniczącego, jest to efekt zbyt wysokich kosztów utrzymania urzędu oraz jednostek organizacyjnych gminy, łącznie ze szkołami.

Tadeusz Pawlak skupił się na sprawach kadrowych. Jak powiedział, burmistrz w wielu kuluarowych rozmowach przyznaje, że w urzędzie musiałyby nastąpić zmiany na niektórych stanowiskach. Co w takim razie zamierza zrobić? – dopytywał radny.

Po wypowiedziach radnych przyszedł czas na wystąpienia mieszkańców. Do dyskusji zgłosiło się ich czterech. Jako pierwszy wystąpił Jacek Nurzyński z Trzemeszna. Mówił głównie na temat palenia odpadami w piecach pytając jednocześnie radnych, co zamierzają z tym zrobić. Znaczną część swego wystąpienia poświęcił działalności kulturalnej, krytykując szczególnie pracę Domu Kultury, m.in. za brak starań o środki zewnętrzne.

Henryk Kierejewski z Trzemeszna krytykował stan dróg na terenie miasta. Zarzucił burmistrzowi brak jasnych programów w tym zakresie, a także niewykorzystywanie środków z innych źródeł niż gminne. Według mieszkańca, Trzemeszno plasuje się na dalekich pozycjach w skuteczności pozyskiwania tych środków.

Jakub Sobecki z Kamieńca rozpoczął swoje wystąpienie od krytyki sposobu zarządzania przez K. Derezińskiego, który według niego, na trudne pytania odpowiada często „nie wiem, rozeznam się, nie znam tematu, muszę się przyjrzeć, będziemy rozmawiać, nie umiem się do tego odnieść, wykonam telefon”. Gdyby tak odpowiadał szef firmy na zarządzie to po miesiącu nie byłoby czego szukać – komentował mieszkaniec Kamieńca. Mówił też o braku promocji przedsiębiorczości oraz słabym wykorzystaniu potencjału przemysłowego i dobrej lokalizacji naszej gminy, a także o oddaniu infrastruktury komunalnej w ręce kapitału niemieckiego. Krytykował ciągłe wewnętrzne audyty, ekspertyzy, raporty. „W urzędzie brakuje tylko szafy, do której śpiewano by łubudubu niech żyje prezes klubu” – stwierdził J. Sobecki.   

Barbarę Frelich z Miat interesowało wykorzystanie środków finansowych na remont świetlic wiejskich. Mówiła też o budżecie obywatelskim, który mimo wcześniejszych deklaracji ze strony burmistrza nie jest u nas realizowany.

W głosowaniu sześciu radnych opowiedziało się za udzieleniem wotum zaufania. Byli to: Renata Wiśniewska, Dominik Woźniak, Tadeusz Pawlak, Marcin Jakubiak, Maciej Dalewski, Grzegorz Koperski. Przeciw było dziewięciu radnych – Renata Buzała, Agnieszka Bartz, Magdalena Laskowska, Daniel Bisikiewicz, Piotr Lewandowski, Kacper Lipiński, Rafał Nawrocki, Benedykt Nitka, Piotr Kołodziejczak.

Zupełnie inaczej wyglądało głosowanie nad absolutorium, które odnosi się tylko do spraw finansowych gminy, a szczególnie do wykonania budżetu za ubiegły rok. Nikt z radnych nie był przeciwny. Od głosu wstrzymali się D. Bisikiewicz i P. Lewandowski.

Wczorajsza sesja trwała sześć godzin, z czego zdecydowanie największą część zajęła dyskusja nad wotum zaufania. Z całością obrad, w tym debaty nad wotum zaufania, można zapoznać się |TUTAJ|.

92 KOMENTARZE

 1. Nie macie pieniędzy? A te ponad 74 mln przychodów w budżecie to co to jest? Nie pieniądze? Wióry? Śmiecii? A więc pieniądze są tylko problem w tym, że wydajecie je na rzeczy niepotrzebne bo brak wam umiejętności ustalania priorytetów, tego co ważne a co ważniejsze. Gdybyście musieli utrzymać siebie, współmałżonka i dzieci za najniższą krajową to byście nauczyli się nie wydawać na luksusy i rzeczy nie potrzebe a każdą złotówke przed wydaniem okladali kilkakrotnie. Ale publiczne pieniądze czyli przez was nie zarobione wydajecie lekką ręką. Place, placyki, boiska, siłownie pod chmurką przez większą część roku stoją niewykorzystane albo służą do spotkań menelstwa. Czy uczniowi w szkole potrzebny jest komputer z parametrami jak w NASA czy CIA? Do nauki worda cze excela wystarczyłby taki za 200 zł. Ale nie, wam nie honor taki kupić, od razu musi być taki za 5 tyś z gwarancjami i wszystkimi bajerami. Także zastanówcie się na co wydajecie a później narzekajcie na brak pieniędzy.

  • Do Anonim racja a Kto dostal laptopa tacy co w domu juz maja nawet po dwa bylo dzwonione do rodzin wybranych czy nie chca laptopa a sa rodziny co dzieci nie maja wcale dobrerzady

 2. To jest obraz rzeczywisty naszego burmistrza, ludzie otwórzcie wreszcie oczy kogo wybraliście , to żenada,prawda gdyby tak miał zarządzać spółką prowadzącą biznes to bankructwo w krótkim czasie.Trzeba wiedzy,predyspozycji i ciężkiej pracy aby były efekty.!!!!Wypowiedź Pana Jakuba Sobeckiego to strzał w dziesiątkę, to najbardziej łagodna i kulturalna wypowiedż i ocena faktów, cisną się tutaj na usta inne słowa………,

  • Panie przedsiębiorco sam nie zrobi nic jeśli pracownicy nie będą przykładali się do pracy a radni nie będą współpracować to kazy kto by nie był nie podoła!

   • Radni i p.Przewodniczący juz chyba dość łagodnie otwierali się aby burmistrz wziął się do konkretów, lecz nic z tego wiec co mają radni robić ? przykrywać brak działań

  • przede wszystkim to należy być w pracy i dopilnować i zmotywować współpracowników aby mieli chęci i zapal do pracy jaka zdecydowali się wykonywać, bo jak na razie to większość robi wszystko z wielką łaską.

 3. A gdzie nasi kochani radni? Co robią? Tylko krytykują, a czy któryś z nich wpadł na pomysł jak np z innych źródeł uzyskać finansowanie? Czy fizycznie ktoś się tym zainteresował? Pomysłów jest wiele, są dobre ale brak realizacji, po to mamy radnych aby też się w takie rzeczy angażowali a nie brali pieniądze za to że spotykają się raz na jakiś czas żeby powiedzieć co jest źle.

  Racją jest że struktura pracowników gminy powinna zostać prześwietlona. Jeśli gmina nie radzi sobie na przykład z pozyskaniem środków chociażby unijnych to powinniśmy mieć specjalistę w tym zakresie.

 4. Pan Krajewski , mieszkaniec obnarzył całkowicie burmistrza i jego służby na drogi inne gminy pozyskują środki i to milionowe z dotacji od wojewody wielkopolskiego i to już od kilku lat a my zero. Za taką postawę burmistrz powinien natychmiast przestać być burmistrzem,zresztą to już powinno za inne sprawy dawno być tej funkcji pozbawiony

 5. Burmistrz ze wstydu juz powinien odejsc nic dla Gminy konkretow nie ma a ci co glosowali za to powinni wlez pod lawke i sie nie pokazywac wstyd a brawo dla tych co byli przeciw wreszcie trzeba to dziadostwo rozwalic bo nie dlugo nie bedzie nic z Trzemeszna radni ktorzy byli przeciw bierzcie sprawy w swoje rece a wyprowadzicie nasza gmine z tak wielkich mozna juz powiedziec dlugow nie patrzcie na tych co nie maja pojecia a sie pchali na radnych

 6. Brawo dla mieszkańców, którzy w końcu pokazali brak pracy burmistrza, małe zainteresowanie interesem gminnym, brak pozyskiwania środków unijnych.
  Wynika z tego, że nie dość że burmistrz nic nie robi, to też nic nie robią jego pracownicy!!!
  Widać biorą przykład z góry!

 7. człowieku jeden z drugim jeśli już nosisz maseczkę to do cholery noś ją prawidłowo i zasłaniaj nie tylko brode ale również usta i nos.

 8. Drodzy mieszkańcy, wczoraj dowiedzieliście się jak działa nasz urząd, którego szefem jest burmistrz.
  -0 zł pozyskane środki unijne na remont dróg,
  – REMONDIS firma niemiecka (udział 40%) rządzi i ustala warunki gminie która ma udział 60%, podwyższa ceny ścieków, wody, kanalizacji, odpadów,
  – ciągłe kłótnie z firmami, przegrana z Paroc i SANO,
  Jednym słowem nasz burmistrz obrósł w piórka i zapomniał, ze ma służyć mieszkańcom, pracować dla nich. Gmina to jest dobro mieszkańców a nie jego własna firma! Rozdawać nie swoje pieniądze potrafi każdy a on jeszcze się tym szczyci!
  Panie burmistrzu- burmistrzem, prezydentem lub wójtem się bywa, a nie jest.

  • Ładnie napisali o środkach pozyskanych na dom dziennego pobytu dla dorosłych i o środkach, za które zmontowali dostęp do bezpłatnego internetu. Z tego portalu wiemy, że pozostało im 25000 euro i 31000 złotych. Na ww. przeznaczyła gmina 60000 złotych. Grzecznie zapytuję w jakim referacie urzędu wymienia się euro na złotego w stosunku jeden do jednego? Na skwerze JP2 internet już się skończył.

 9. Nie umiesz rzadzic odejdz sam jesli nie odwolac i tyle rozpisac nowe wybory gdyz na takich warunkach gminanie ujedzie niestety ilu jest radnych co w swojej kadencji nawt glosu nie zabieraja to po co oni przychodza na sesje chyba tylko po diete czas na zmiany

 10. Stawiam zakład, że nic się nie zmieni. Radni z opozycji poza radnym Dalewskim zagłosowali przeciw udzieleniu Burmistrzowi wotum zaufania. Mówiąc językiem sportowym dali z jednej strony czerwona kartkę a z drugiej cały czas dają grać zawodnikowi który powinien być poza boiskiem. Jak ktoś uważnie sluchal radnych którzy głosowali przeciw wotum to mógł usłyszeć, że za rok burmistrz musi inaczej przygotować… Raport czyli zakładają że nie będzie żadnego referendum.

 11. To widać teraz po głosowaniu jak zawsze lizaj
  D y ZA nie mają swojego zdania tylko byle się slizgac A za plecami wcielają co innego …

 12. w sumie psy wieszacie na jednym a ten drugi tez tyle samo warty

  Obaj tyle zrobili wiec krzyknac jak do lukaszenki UCHADI !

  wstyd panowie burmistrzowie tak piastowac urzad

  • Pędziwiatr, uważaj i licz się z odpowiedzialnościa karną bo p. Kuba i jego prowadzona działalność nie ma nic wspólnego z tymi śmieciami, więc radzę wyprostuj to bo ten adres zabezpieczę odpowiednio celem dochodzenia ochrony dóbr osobistych, zapewniam Ciebie

    • Rozumiem, że w Kamieńcu jest jedna osoba o nazwisku Sobecki i prowadząca zarazem działalność gospodarczą?
     Te społeczeństwo jest skretyniałe i tyle. Powyższy przykład powiązania J. Sobeckiego ze śmieciami w jego rodzinnej wiosce to tylko drobnostka.

     W tej gminie jest źle od x lat i teraz to votum nieufności mnie tylko śmieszy. Do niczego to nie doprowadzi, do niczego konstruktywnego.
     Radni wystawili sobie złe świadectwo, przewodniczący to w ogóle inny temat…bez komentarza, człowiek bez kompetencji, za to z ogromnym ego, ale to i tak nic bo najlepsi są mieszkańcy tej gminy, którzy wybrali Derezińskiego kolejny raz. CYRK.
     Przecież to się nie mieści w głowie. Ile razy jeszcze będzie powtarzany zarzut o Remondis? Przecież ta saga się nie kończy i nic z niej nie wynika, a szanowny burmistrz tylko się śmieje i wymijająco każdego zbywa. I tak od lat.

     Gratuluję osobiście burmistrzowi Derezińskiemu, że z tak słabymi kompetencjami, arogancją i brakiem kontroli nadal tkwi na tym stanowisku.

     • No tak, trzech o nazwisku S prowadzących działalność pod jednym adresem i nikt nic nie wie co ten drugi za interes robi. To chyba Ty myślisz, że społeczeństwo jest skretyniałe, ale tak niestety dla Ciebie nie jest.

 13. A kto go każe trzymać tyle lat na stołku? Ten drugi sam się nie mianował drugim. No chyba że przez zasiedzenie jak te grunty, które niemieckie Sano chce zasiedziec. 20 lat w dobrej wierze a 30 lat w złej wierze. Myślę że już niedługo 30 lat minie jak jest na stołku zastępcy. Odpowiedzialność za wszystko bierze jednak pierwszy bo to on go trzyma.

 14. Sprawa jest prosta albo Rada Miasta odda głos mieszkańcom w postaci uchwalenia uchwały o przeprowadzeniu referendum i mieszkańcy zadecydują czy chcą takiego Burmistrza czy nie , a są do tego zobowiązani ponieważ to drugie z rzędu nie udzielenie wotum zaufania. Drugie wyjście jest takie trzeba zebrać 10 % podpisów z ogólnej liczby osób uprawnionych do głosowania czyli z 11 000 osób wychodzi, że trzeba zebrać około 1100 podpisów. Jest to jak najbardziej realna alternatywa. Przy czym Rada nie odwołuje Burmistrza a daje możliwość wypowiedzenia się wyborcom. I jak najbardziej mamy do tego prawo. Pytanie jest zasadnicze czy Przewodniczący będzie miał odwagę aby ten proces doprowadzić do końca i dać pod obrady taką uchwałę. Śmiem wątpić, dlatego będziemy musieli zrobić to sami. Bo referendum to nie łaska ale jeden z mechanizmów demokracji i to mieszkańcy powinni zadecydować o losach nie tylko Burmistrza ale Gminy na najbliższe lata. A jak to wszystko wygląda mogliśmy obejrzeć i wysłuchać. Wstyd i żenada w pakiecie.

 15. Głosowanie było do przewidzenia 😀
  Żenada, takiej rady w moim długim życiu jeszcze nie widziałam. Ale czego się tu innego spodziewać, kompletny brak współpracy, jeden ważniejszy od drugiego, ciągłe przepychanki, utarczki słowne i udowadnianie kto lepszy.

  • Co ty bredzisz anonimie,p.przewodniczący i radni(choc nieliczni) nie pozwalają aby burmistrz który odpowiada za gminę doprowadził do katastrofy finansowej naszej gminy, zobaczcie jak podczas debaty p.Frelich zadała pytanie co sie stało że nie wykorzystał 100 tys na zadanie remonty swietlic to jak zwykle nie potrafił odpowiedziec , szukał nosem po papierach- żeby nie orientować się w tak wysokiej kwocie wydatku, rozumiem mógłby nie pamietać wydatku np. na pucharek, to żenada przygotował raport i nie wie tak waznych spraw więc to dobitnie świadczy jak pracuje, by się wstydził ale wstydu juz w ogóle nie posiada, to jest jego dyskwalifikacja, próbuje wciąż powoływać jakieś zespoły i tylko rozmydlać odpowiedzialność-Panie Benedykcie nie pozwól na taką grę- to on powinien przygotowywać rozwiązania alternatywne dla okreslonych problemów w gminie i radzie przedkładać aby radni mogli podjąć dyskusję na wyborem najlepszego rozwiązania.Panie burmistrzu z remondisem doprowadziłeś to co p.Lipiński odczytał na sesji, to jest twoja wraz z kancelarią p Lesnego odpowiedzialność- kto forsował uchwały 10. kwietnia 2014 r- krasnoludek?????? za tak skonstruowaną umowę, teraz na Tobie spoczywa obowiązek rozwiązania tego problemu i tyle !!!!!Panie Przewodniczący liczymy że tak dalej poprowadzisz że umożliwisz społeczeństwu aby zorganizować niezwłocznie referendum i aby mieszkańcy się wypowiedzieli czy dalej chcą takiego burmistrza, bo za rok bedzie to samo bo przecież niedługo skończy się III kwartał biezącego roku i co p. burmistrz dokonał ?????za rok o tej porze powie że to wszystko przez koronawirus a pożniej że to skutki.Co nas czeka????

 16. Szanuje decyzje radnych. Tak tych którzy byli za jak i tych przeciw. Ich prawo. Tylko ci, którzy glosowali przeciw potrafili jakoś uzasadnić swoje zdanie. Nie wszyscy, ale rozumiem, ze pozostali nie chcieli powielać tych samych zastrzeżeń . Oczekiwałbym od tych, którzy poparli burmistrza aby tez jakoś to uzasadnili. Takie to trudne?

 17. Najlepsze jest to, ze w trakcie sesji padło stwierdzenie ze w 2019 roku gmina wybudowala 4 km dróg. W pewnym momencie zaczęto się zastanawiać czy 4 km czy za 4 mln. I radni w to uwierzyli, że wybudowano 4 km. Jakby im powiedzieli że w 2019 wybudowali kino w Trzemesznie też by łyknęli.
  Jakub Sobecki trafnie i w punkt brakuje szafy.

 18. Dzień dobry,
  jak mówi mądre powiedzenie, nawet najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku.
  A ta, jest bardzo długa, wyboista i wcale nie ma pewności, że doprowadzi do celu…
  Czy Szanowni Radni zdecydują się nią podążyć ?- okaże się wkrótce.
  Czy nieudzielenie votum zaufania nie będzie tylko pustym gestem i będzie miało dalsze konsekwencje i oznaczało- mówiąc językiem myśliwych- załadownie flinty pociskiem na grubego zwierza, czyli złożenie i przegłosowanie przez RM wniosku o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania Pana Burmistrza, czy też okaże się bezwartościową demonstracją i strzelaniem ślepakami w powietrze, bo Szanowni Radni przestraszą się huku i drugiego kroku już nie zrobią? Zobaczymy.
  Szanowni Radni- pamiętajcie: nie WY odwołujecie Pana Burmistrza, tylko mieszkańcy. Wy możecie im to tylko umożliwić (co wcale nie jest jednoznaczne z negatywnym dla Pana Burmistrza wynikiem) i zadość uczynić regułom demokracji, albo wystraszyć się (ulec presji, dać zastraszyć, kierować własnym partykularnym interesem, dać się „kupić” obietnicami- niepotrzebne skreślić) i -nie dając szansy wypowiedzenia się mieszkańcom- zakneblować im usta i zdeptać zasady demokracji.
  Wybór należy do Was.
  Tym, którzy się wahają(i nie tylko), polecam prosty sprawdzian: weźcie czystą kartkę papieru i podzielcie ją ołówkiem na pół, pionową linią.
  U góry, po prawej zróbcie znak „+”, po lewej” -„.
  A potem- odpowiadając zgodnie ze swoim sumieniem- wypiszcie(pod +) sukcesy, załatwione problemy mieszkańców, zrealizowane inwestycje, osiągnięcia, pozyskane dotacje, itd Naszych Włodarzy, a (pod -) ich porażki, sprawy niezałatwione, niespełnione obietnice, utracone i roztrwonione pieniądze gminnego budżetu, itd.
  A potem, kierując się wyłącznie merytoryczną oceną, podejmijcie -w zgodzie ze swoim sumieniem- ostateczną decyzję.
  Mieszkańcy- powierzając mandat- obdarzyli Was zaufaniem, ale i odpowiedzialnością, przed którą nie powinniście i nie możecie uciec…
  Pozdrawiam
  TDi

   • W Trzemesznie + jak widać. Trzeba było być na komisjach tydzień temu. Tam dopiero dał popis. Szkoda, że nie ma transmisji z komisji tam można było zobaczyć prawdziwą twarz burmistrza. Masakra.

    • Ciekawe, co tam takiego dzieje się na komisjach, że nie można ich po prostu udostępnić opinii publicznej w postaci nagrań identycznych jak na sesji? Najlepsze, jest to jak w czasie sesji są obrady komisji i obraz znika. To jest istny kabaret.
     Jest to następujący przekaz – możecie wiedzieć (widzieć) tyle drodzy mieszkańcy ile będziemy chcieli wam pokazać!!!
     Zarówno Burmistrz, Radni jak i pracownicy Urzędu są opłacani z podatków, czyli pieniędzy wszystkich mieszkańców Gminy Trzemeszno. To o czym rozmawiają jest dyskusją publiczną a nie prywatnymi „pogaduchami i strojeniem głupich min” jak to mawiał klasyk https://www.youtube.com/watch?v=pIi-QFZd7fA
     Jakie są przeszkody i komu nie zależy na transparentności? Być może dowiedzielibyśmy się, jakie jest zdanie niektórych radnych, bo są tacy, którzy chyba nigdy nie zabrali głosu na sesji od początku tej kadencji.

    • Panie Nowaczyk to z tej komisji prosimy o relację,może Pan napisać?Panie Nitka przecież możesz wnioskowac aby to gteż bylo na jutube

 19. Panie Tomaszu-mądrze i słusznie,zawsze Pan trafnie diagnozuje, jak w kampanii wyborczej jeden z kandydatów na burmistrza dokonał rzeczywistej oceny stanu naszej gminy i braku działań ze strony burmistrza to niektórzy postrzegali to jako ataki na p. Derezińskiego, teraz to wszystko jest potwierdzone z podwójną mocą, a najgorsze jest to że my jako mieszkańcy będziemy za to wszystko ponosić konsekwencje, sprawą przekształcenia komunalki jak się czyta i odsłucha sprawozdanie z powołanej w poprzedniej kadencji rady specjalnego zespołu to skóra drętwieje ,jak mozna było do tego dopuściiiiić

 20. Ludzie , co my słyszymy,burmistrz mówi to nie ja , to rada ale zespół negocjacyjny d/s remondisu zbierał się kilka razy przez pół roku i negocjował i podobno z tych negocjacji nie ma żadnych protokołów, to niewyobrażalne jeżeli tak jest ,każdy urzędnik nawet najmniejszego stopnia ma obowiązek podczas czynności służbowych sporządzić przynajmniej notatkę służbową w której opisuje czego dotyczyło , jaki problem podjęto , kto jakie zajął stanowisko , co ustalono.Tutaj gdzie gigantyczny majątek gminy wypracowany przez lata z ogromnym trudem i staraniem i uzyskaniem wielomilionowych dotacji z unii przekazuje się w użytkowanie na 25 lat i sporządza się taką umowę nie ma tych dokumentów.To nie do wiary, tym trzeba zainteresować posłów , przecież obecna władza rządowa ma obowiazek zainteresować się tym tematem.Radni , nogi za pas i pojechać na szczeble centralne i przedstawić dokładny stan , osoby które stały za takim rozwiązaniem do pełnej odpowiedzialności .To ma cechy chyba grubszej sprawy.Burmistrz wciąż opracowuje audyty,opinie a w tak strategicznej sprawie nie ma niezależnej opinii renomowanej kancelarii prawnej specjalizującej się w obrocie gospodarczym.Tylko taki jest sposób na efektywne rozwiązanie tego problemu, inaczej każdy upływający rok a niedługo będzie siódmy bardziej nas stawia w trudnej sytuacji.Od Pana Lipińskiego wiadomo, bo tak odworzył wnioski z komisji która sformulowała skalę niezgodności które porażają i byłych radnych którzy byli przeciwni takiemu przekształceniu m.innymi p.Pokorski potwierdzał że ekspresowo przedłożono projekt uchwały aby błyskawicznie podejmować decyzje, oceniał to jako skandal. Czy vice też nie reagował na to ?

 21. Na jakie rzeczy zostały przeznaczone pieniądze pozyskane przez pracowników w ramach dofinansowania zewnętrznego? Słuchając sprawozdania komisji rewizyjnej można było usłyszeć, że gmina jednak pozyskała w 2019 środki jakieś dotacje.

 22. radni co glos oddali ZA tymi Dobrymi uczynkami dla gminy to nie oddam na ich glosu na takie rzady niestety nie ma zgody – zegam WAS juz CZAS ….

 23. Radni, którzy głosowali za wotum chcą pozostawienia obecnego stanu bez zmian.
  Radni, którzy głosowali przeciw udzieleniu wotum nie chcą kontynuacji tego stanu.
  Pytanie do tych drugich.
  Co dalej?
  Czy głosowanie przeciw wotum było działaniem w kierunku zmiany (macie przecież ku temu możliwość – podjęcie uchwały w sprawie referendum), czy tylko dumnym zagłosowaniem przeciw, z którego po miesiącu ujdzie całe powietrze i znowu wróci narracja w postaci, że to ten zły burmistrz nas nie słucha?

 24. Burmistrz jest od zarządzania gminą, a radni od uchwalania lokalnego prawa. Burmistrz zajmuje się głównie wykrętami, a nie zarządzaniem. Nie podejmuje inicjatyw. Nie stara się. Pozbył się ze swojego otoczenia ludzi, którzy mówili prawdę. Ludzi, którzy potrafili pracować. I jest jak jest. Czyli beznadziejnie.

 25. Jak w czasie kampanii jeden z kandydatów mówił, że Trzemeszno jest dużo gorszym stanie, niż burmistrz mówi, to mało kto brał to poważnie. A teraz wychodzi na to, że mówił prawdę. Ostrzegał przed tym, co mamy. A mamy nic. Marazm.

 26. Promocja miasta? Ile kosztowała? Jakie są efekty? Ilu turystów odwiedziło w 2019 roku Trzemeszno? Czy pan burmistrz byłby łaskaw podać takie dane?

 27. W jakich konkursach o dofinansowania startowało miasto i jego jednostki? Efekty marne, ale może chociaż próbowali. Czy dowiemy się gdzie?

 28. Czas pokaże na co kogo stać. Czy ciąg dalszy nastąpi…
  Może radni co nieśmiało podnieśli rączkę „za” skuszą się uchylić rąbka tajemnicy skąd taka decyzja.

 29. Każda normalna gmina posiada dokumenty strategiczne w postaci planów, strategii, itp. Pozwala to sukcesywnie i w sposób przewidywalny realizować kolejne zadania. Trzemeszno posiada tylko jeden główny plan. Plan imprez. 😄 i jest on naprawdę konsekwentnie realizowany. Dlaczego? Bo tam nie potrzeba się za bardzo wysilać. Jak już zacznie się jakiś inny temat niż sport no to już tak kolorowo nie wygląda.

 30. Dziwicie się, że pomimo krytyki sposobu sprawowania najważniejszych funkcji w gminie nic się nie zmienia. Popatrzcie na to co się dzieje w Warszawie.
  Po raz kolejny ścieki płyną do Wisły.
  Jak bała kampania to w Płocku zaślepieni w ładnego ale niekompetentnego Rafała wybuczeli konkretne pytanie o funkcjonowanie kluczowej infrastruktury miejskiej. Jak ktoś nie pamięta to umieszczam poniżej link
  https://youtu.be/Bhxs0j_Pv1M
  Co na to wszyscy obrońcy indolentów, którzy uważali pytania o funkcjonowanie oczyszczalni za bezzasadne. Czy teraz prezydent Płocka i zwolennicy Platformy będą ze spokojem pić wodę z sieci?
  Wciskają ludziom, że ozonowanie rozwiązuje wszystkie problemy.
  To po co oczyszczania skoro można ozonować i będzie ok?
  Trzaskwianka niczym Cisowianka:)
  Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie dodać do podręczników geografii nowy dopływ Wisły 😁
  A w Warszawie i tak większość popiera takich zarządców jak Rafał.

 31. Kochani Radni miasta w drodze troski obezpieczeństwa i dobrobyt naszej Gminy w dobie pandemi nie wszedzie pamiętamy o przestrzeganiu higieny i dezynfekcji dloni w urzędach komunikacji puplicznej np. Poczta i temu podobne ogólnopolski wzrost zakażeń daje nam do myślenia żeby wyczulic szczególną uwagę na przestrzeganie tych zasad i zobowiązuje Burmistrza do respektowania tego w Gminie

 32. Dlaczego raport o stanie miasta jest napisany w tak odrzucajacy sposob? Czy naprawde nie mozna mowic o tym, jak jest w miescie w sposob szczery i przyjazny dla mieszkancow? Infografiki gryza? Skorzystanie z wzoru przygotowanego przez watchdog byloby bardzo bolesne?

 33. Dlaczego za wieloletnia nieudolnosc burmistrza maja odpowiadac radni? Oni moga kontrolowac burmistrza, moga uchwalac kierunki rozwoju, ale od prowadzenia tego miasta jest burmistrz. A nasz burmistrz zamiast zarzadzac, kierowac i kreowac, zajmuje sie wykretami i tuszowaniem wlasnej nieudolnosci.

  • Słusznie trzeba dostrzec jedno przez te kadencje burmistrz jako słaby zarzadca tak mamił społeczeństwo że pomimo wielu kandydatów jakoś na litosci mieszkańców zoztał wybrany,to ciągłe gadanie biorę to na klatę działalo lecz teraz to widzimy,poprzednia rada pod przewodnictwem p.Peno byla jemu niewygodna obecna pod p.Nitką ktory z pewnoscią próbuje z większym spokojem poszukiwać rozwiazań lecz burmistrz ma to zlewkę wiec drodzy radni teraz przyszedł czas aby to już zmienić tak dalej być nie może bo dokąd ta nasza gmina zmierza a mamy potencjał.Panie Nitka i radni co mają kręgosłup do działania,z tym burmistrzem sie już nie da i bedzie was zwodzil on się po prostu nie nadaję i szkodzi Nam

  • Biorą to co dają aż slinia taki to efekt że nie widzą nieprawidłowości w własnym otoczeniu A co tu mówić o kontroli burmistrza

 34. Jak macie wątpliwość jaka jest rola Mieszkańców, Rady Miejskiej i Burmistrza to może na przykładzie funkcjonowania spółki spróbuję to pokazać.
  Mieszkańcy Gminy Trzemeszno – Udziałowcy – Właściciele – najważniejsi w całym tym układzie.
  Rada Miejska Trzemeszna – Rada Nadzorcza.
  Burmistrz Trzemeszna – Prezes Zarządu.
  Jeśli Prezes Zarządu nie realizuje polityki określonej przez Radę to w normalnej spółce nie jest za długo prezesem. Jeśli Rada Nadzorcza tuszuje niekompetencje prezesa, co jest mało prawdopodobne ale możliwe wtedy udziałowcy mogą zmienić Radę Nadzorczą.
  Chyba nie macie wątpliwosci jaką rolę pełni Rada Miejska.
  I nie dajcie się nabrać na tanie chwyty w postaci, że oni nic nie mogą. Mogą i to bardzo dużo. Tylko muszą chcieć. Pytanie czy chcą czy tylko mydlą wam oczy?

 35. jak sie człowiek zapoznaje z tym wszystkim to muszę wyznać wszystkim to co ja myślę i muszę szczerze wyznać jedną ważną kwestię.śledzę Pana Pawła Piechowiaka jego karierę zawodową i przyznaję jak wystartował w wyborach na burmistrza w 2014 to oceniałem że zrobił krok niewłaściwy że sprzeniewierzył się ,jak mógł wystąpic przeciw swojemu burmistrzowi, nielojalny pracownik.Teraz przyznaję jemu rację i mam szacunek do niego bo faktycznie miał odwagę powiedzieć Panu Derezińskiemu NIE.Uczynił to tez w 2018 r i przedstawił faktyczna ocenę do czego doprowadza p. Derezinski. Dzisiaj mówię – Panie Pawle ogromny szacunek bo rzeczywiście jestes człowiekiem pracy i jej tyranem.To odzwierciedla krótki filmik publikowany przez burmistrza żnina z 2018 r jakim jesteś tam dyrektorem, tyranem pracy.oSIAGASZ SUKCESY, TO WIEM , bo mam kontakt z radnymi ze Żnina , między innymi rozmawiałem ostatnio z radnym Żnina p.Sławomirem Kujawą który stwierdził krótko -to pracuś , znajacy się na swojej robocie, fachowiec umiejący pozyskiwać wielomilionowe dotacje dla gminy Żnin która rozwija sie dynamicznie.Panie Dereziński to jest twoja wina że jego niszczyłeś a on nieraz ratował tobie tyłek, lecz ty potraktowałeś go jako wroga.Pamiętam jak pracował to umiał pozyskiwać ogromne środki dla gminy sam chwaliłes jego nieraz za to wszystko na łamach PRASY.Czy to nie jest straszne że taki człowiek z tak ogromnym doswiadczeniem słuzy dla innej gminy.To tylko twoja wina bo krzyczałeś wręcz że dla niego nie ma juz miejsca w Trzemesznie, a teraz masz nicość i marazm bo nie ma kto tak skutecznie ściagac kasę dla gminy. To co czym teraz czerpie pozytki remondis to efekt pracy Pana Pawła i zespołu którym wówczas kierował w naszej gminie.Co róż otrzymywalismy dotacje praktycznie na kazdy złożony wniosek o dofinansowanie była konkretna dotacja. A co teraz jest? Trzeba to podkreslać i zrobic wszystko by tego typu ludzie byli w naszej gminie.Przepraszam za tak długi wywód ale sumienie nakazało mi to przedstawić

  • Tak to są fakty,pracował od samgo początku w naszej gminie,zaczynał od najniższego stanowiska awansujac na kierownika,tyle inwestycji z pozyskanych środkow z unii ,my mieszkancy pamietamy kanalizacje w niewolnie,ledwo co weszlismy do unii to juz mielismy kanalizacje

  • W Radzie Miejskiej jest:
   -5 radnych wybranych z Komitetu Wyborczego Inicjatywa Naprawcza,
   -3 radnych z Komitetu Wyborczego Ponad Podziałami,
   -2 radnych wybranych z Komitetu Wybirczego PSL.
   Startowali do wyborów w 2018 razem z kandydatami na Burmistrza Trzemeszna odpowiednio:
   – Panem Pawłem Piechowiakiem – Inicjatywa Naprawcza
   – Panem Sławomirem Pewno – Ponad Podziałami
   – Panem Danielem Bisikiewiczem – PSL
   Startowali z komitetów, które w sposób otwarty krytykowały politykę prowadzoną przez obecnego Burmistrza.
   Pytanie jest proste jak budowa cepa.
   Kiedy radni z tych komitetów przegłosują uchwałę w sprawie rozpisania referendum?

 36. Zobaczcie poprzednia rada pod przewodnictwem p.Peno za ostra dla burmistrza obecna gdzie Pan Nitka wykorzystuje lagodność i spokój,jest tolerowany brak wyciagania konsekwencji za calkowite lekcewazenie,p.Renata Buzała zadaje tyle pytań,prosi o odpowiedzi i nic nie otrzymje,podobnie p.Lipinski i jeszcze kilmu radnych i jezt to samo.kochani radni skończcie to bo my mieszkancy za to wszystko bedziemy płacić słono z naszych kieszeni,zobaczycie na koniec kadencji ten batdzo slaby zarzadca bedzie zrzucał winę na wdzystkich i na wad głownie,to jest ostatni d,wonek aby to zmienić.

  • Panie Peno wróć Pan do samorządu. Teraz okazuje się że to Pan miał rację. Kwestią sporną dla mnie jest to , czy byl Pan za ostry. Według mnie nie , przedstawiał Pan fakty jak choćby dotyczące Remondisu oraz nie wykonywania uchwał Rady Miejskiej. Czy można było grzeczniej ? Moim zdaniem nie. Oliwa zawsze na wierzch wypływa.

 37. Pani Basiu popieram Panią w Pani wypowiedzi i to co Pani napisała o Panu Pawle Piechowiaku to wszystko prawda ponieważ też znam człowieka szczerze ubolewam nad tym iż przez Pana Derezniskiego straciliśmy takiego fachowca jakim jest Pan Paweł Piechowiak a co za tym idzie wielkie pieniądze które on jednoosobowo bez problemu by pozyskał oczywiście nie ma ludzi nie do zastąpienia, zastąpiła jednego człowieka grupa osób która nieudolnie pozyskuje środki unijne przepraszam raczej nie uzyskuje czyli tak jak powiedziano na sesji pozyskano 0 środków unijnych. Obraz naszej gminy w porównaniu do innych wygląda tragicznie winie za to tylko i wyłącznie waszego burmistrza Krzysztofa Derezinskiego a waszego tylko dlatego bo ja się do niego nie przyznaje.

  • Sukces w realizowaniu przedsięwzięć przy wspolfinansiwaniu zewnętrznym to praca bardzo wielu osób. Skoro on był taki pracuś to dlaczego w jego referacie były dwie inne osoby, które w ramach swoich obowiązków miały pozyskiwanie funduszy zewnętrznych. Jeden z nich został nawet Wojtem Niechanowa. Skoro Pan Paweł robił wszystko sam w kwestii pozyskiwania funduszy zewnętrznych i był takim wydajnym i efektywnym pracownikiem, to po co było zatrudniać dwie dodatkowe osoby. Przecież jako kierownik mógł powiedzieć Burmistrzowi. „Słuchaj Krzychu ja sam wszystko zrobię i te dwie osoby są mi niepotrzebne” czy coś w tym stylu.
   A jak już, tak chwalicie Pana Piechowiaka to proszę podajcie choć jedną inwestycję drogową na terenie Gminy Trzemeszno, do której Pan Paweł pozyskał choćby 1 zlotowke w ramach funduszy unijnych ( od 2004 r. do 2014 r. ), gdyż obecnemu Burmistrzowi zarzuca się, że nie pozyskał w 2019 też ani złotowki?

   • Przecież jak byl kierownikiem to miał na głowie mnóstwo innych zadań za które był odpowiedzialny i burmistrz na niego nakładał,nie bylo słychać aby z czegoś się nie wywiązywał

 38. A gdzie jest jego rzekomy nalepszy fachowiec -skarbnik p .Kociemba i asystent p.Michalak,w taki chamski sposób burmistrz odwołał p.Kiełpinską ktora pracowala rzetelnie dla naszej gminy,przychodzi teraz zbierać owoce,gdzie oni teraaz są i ci twoi burmistrzu podpowiadacze,gdzie oni są???

 39. Ty euro, masz 100% racji ,że jeden człowiek nie osiągnie tego wszystkiego, przecież było też napisane że kierował zespołem i to on był siłą naczelną w pozyskiwaniu środków z zewnątrz,zresztą on zawsze podkreślał że to sukces całego referatu, wszyscy to wiedzą i jak pracował u nas to sami urzędnicy to podkreślali, z pewnością p.Szymon miał od kogo się uczyć , może go zapytać bezpośrednio o to, Niechanowo to rzut beretem.Czy czasem ten asfalcik który mamy od pl.Kilińskiego aż do przejazdu kolejowego w Niewolnie to nie było z Unii ?przed tem to był stan opłakany dziura na dziurze i jak się do tej pory jeździ po tej ulicy to sami widzimy a upłynęło już sporo czasu i to chyba trochę kosztowało.Trzeba to sprawdzić a pożniej nie klepać bzdur, bo rezultaty pracy Pana Pawła były miażdżące w stosunku do obecnego czasu.Można pewnie wymieniać dużo innych inwestycji i to dużych

 40. Kampania jednego z kandydatów na Burmistrza już ruszyła ostro z kopyta 🙂 Co na to pozostali kandydaci? Czy będą motywowali swoich kolegów radnych do referendum? Mają niezłą zagwostkę. Poprzeć czy nie poprzeć oto jest pytanie. Ciekawa jesień polityczna w trzemeszeńskim samorządzie się szykuje:)
  Szkoda, że nie ma jakieś ankiety na forum. Proponuję pierwsze pytanie. Czy dojdzie do referendum w sprawie odwołania Burmistrza Trzemeszna?

 41. W jednym z wyżej wymienionych komentarzy można przeczytać
  ” Panie Pawle ogromny szacunek bo rzeczywiście jestes człowiekiem pracy i jej tyranem.To odzwierciedla krótki filmik publikowany przez burmistrza żnina z 2018 r jakim jesteś tam dyrektorem, tyranem pracy.”
  To on jest tyranem? Naprawdę.
  Przychodzi mi tu na myśl pewna scena filmowa opisująca kwestię przypadku😁
  https://youtu.be/uoGjcJJgHr8 puenta
  https://youtu.be/fhAA5Uwm5Es cała scena

 42. Dla wsztstkich, którzy upatrują w Ponad Podziałami czyli komitecie , który miał za kandydata na Burmistrza byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w poprzedniej kadencji pragnę przypomnieć, kto w blasku fleszy przyjął budżet 10- lecia. Dla tych, co mają problemy z pamięcią poniżej link:
  https://www.google.com/amp/trzemeszno24.info/budzet-zgody/amp/
  I co teraz powiecie radni, którzy tak umartwiacie się nad losem zadłużonej Gminy? Co niektórzy z Was głosowali przecież za tym budżetem, jak to nazwane zostało – „budżetem zgody”. Same wzniosłe hasła, tylko co po nich pozostało – kredyty do spłacenia.
  Coś w tym jest. To był budżet 10 -lecia, gdyż jego konsekwencje będą odczuwane przez 10 lat.
  Radni wiedzieli czym to skutkuje i za czym głosują czy nie?
  Teraz szumnie oglaszają, że to dzięki działaniom Rady stabilizuje się sytuacja finansowa Gminy.
  Dajcie sobie spokój. Najpierw Rada Miejska (oczywiście żeby była jasność poprzedniej kadencji) chce a wręcz żąda wydatków ponad to na co stać gminę a później rycersko Rada tylko trochę w zmienionym składzie walczy z konsekwencjami decyzji Rady. Tak to można się bawić w nieskończoność.

 43. Panie Pawle. Jak Pan napisze 20 komentarzy z różnych perspektyw, jako 20 użytkowników to nie stanie się Pan burmistrzem. Stanie się Pan pacjentem szpitala psychiatrycznego z rozdwojeniem jaźni. Pozdrawiam Panie Pawle. Pana wyborca i kolega.

 44. Że to tak się potoczy, wiadome było już wtedy, gdy Dyziu startował po raz pierwszy. Świadectwem o stanie społeczeństwa lokalnego było wybranie wtedy na urząd burmistrza Dyzia. Co gorsze, mimo ewidentnych porażek przy sprawowaniu tego urzędu, sam Dyziu zdecydował się kandydować ponownie, a społeczeństwo w swej większości poparło porażki jako drogę do sukcesu… Nie przyjmując do świadomości ruiny jako spodziewanego rezultatu. Ba! To się powtórzyło po raz trzeci! A potem raz jeszcze nie do wiary?! Glosujący niczym w Weselu Wyspiańskiego, jak zahipnotyzowani, nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji, zapadają w somnambuliczny marazm. Jak to świadczy o Dyziu, że znów mimo wszystko startował (nawet po kompromitacji z jazdą na bani), i jak o tych, co wciąż na niego głosują?! Brak skutecznej i sensownej alternatywy jest tez świadectwem upadku, degrengolady społeczeństwa naszego miasta i gminy. A postawa radnych-bezradnych przez te wszystkie lata?! Przecież radni tez nie są znikąd, tylko spośród nas. Zatem społeczności Trzemeszna i gminy – Wstyd!

 45. Kiedy w końcu zacznie się karać tych wszystkich co trują paląc różnymi odpadami? Zbliża się sezon grzewczy i znowu będziemy truci. Jaki pomysł poza gadaniem mają nasze władze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj