Strona główna Polityka Budynek po Domu Dziecka będzie sprzedany

Budynek po Domu Dziecka będzie sprzedany

6023
21

Gorącą dyskusję wywołała na sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego sprawa sprzedaży budynku po Domu Dziecka w Trzemesznie.

Radni mieli podjąć uchwałę o sprzedaży, ale okazało się, że w tym samym dniu sprzedano już część nieruchomości zajmowanych wcześniej przez placówkę. To boisko sportowe, które znajduje się na osobnej działce geodezyjnej.

Na tę informację zareagował radny Marek Gotowała. Zauważył, że jest to ostatnia nieruchomość jaką powiat jest związany z gminą Trzemeszno. Nazwał to nawet grabieżą Trzemeszna. Dopytywał też, kto kupił działkę z dotychczasowym boiskiem, jednak przedstawiciele starostwa nie chcieli udzielić tej informacji. Tłumaczyli, iż jej upublicznienie może nastąpić dopiero po 7 dniach, czyli po terminie składania ewentualnych skarg.

Wypowiedź radnego nie spodobała się staroście Piotrowi Gruszczyńskiemu. Stwierdził, że powiat ma więź z gminą na wielu innych poziomach. Pytał, czy brak nieruchomości w danej gminie oznacza brak więzi z nią. Jak zauważył, od rozpoczęcia budowy nowych domów dziecka w Gnieźnie było wiadomo, że obiekty w Trzemesznie nie będą powiatowi potrzebne. Wspomniał o prowadzonych rozmowach z gminą w sprawie ewentualnego przejęcia budynku, jednak do takiego rozwiązania potrzebna jest decyzja Rady Powiatu.

Uchwałę o sprzedaży budynku przyjęto przy 15 głosach za, 8 przeciw i jednym wstrzymującym. Przeciw sprzedaży głosowali wszyscy radni z terenu Trzemeszna – Leszek Figaj, Marek Gotowała i Edward Załęski.

Jak można przeczytać w komunikacie zamieszczonym na stronie powiatu, do przetargu przystąpiły trzy podmioty. Cena wywoławcza działki o powierzchni 0,1841 ha wynosiła 134.000 zł. W wyniku przetargu została sprzedana za 143.380 zł.

Zapytaliśmy starostwo o to, w jaki sposób był ogłoszony przetarg na sprzedaż działki oraz kto został nabywcą. Jak nas poinformował Damian Kuźniak – kierownik działu nieruchomości i administracji starostwa w Gnieźnie – zarówno wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, a także ogłoszenie o przetargu, były zamieszczone na stronie internetowej i tablicach ogłoszeń starostwa oraz w tygodniku „Przemiany na szlaku Piastowskim”. Nabywcą działki został Tomasz Filipek.

21 KOMENTARZE

 1. Nie bedzie juz jest nabywca na budynek poczekajcie jeszcze troche brak slow Trzemeszno w dupe bite tylko nie rozumiem nalezelismy pod Bydgoskie i budynki byly czyje wychodzi na to ze Gniezna tak jesli przeszlismy pod Wielkopolske to budynkami zawiaduje tez Gniezno czyli wlasciciele nierozumiem tego Trzemeszno poszlo na psy kto do tego doprowadzil zostawili nas w gaciach .Wyraznie mowila zastepca starosty na sesji zlozyc wniosek Gmino i co brak slow bk

 2. Nawet Gmina nie pikla ze dzialka jest osobno obudzilismy sie lapa w nocniku i pozamiatane Gmina swieci pustkami z kasa zeby kupic budynek po Domu Dziecka gdzie na remont po zawodowce nie ma funduszy powiedzcie co nam jeszcze zostalo trzemeszenskie jeszcze troche toLO bedzie puste

 3. Co się okazało? Że działka została w tym samym dniu sprzedana?
  Przecież o tym, że działka, na której jest boisko, będzie zbyta w trybie przetargu nieograniczonego zdecydowali kilka miesięcy temu… radni powiatowi.
  To o jakim zdziwieniu jest mowa? No chyba, że umknął ich uwadze taki mało znaczący szczegół jak uchwała rady powiatu.

  Naiwni wierzyli w to, że powiat będąc w takiej a nie innej sytuacji finansowej sprzeda te nieruchomości Gminie po jakiś preferencyjnych warunkach. Doprawdy naiwni.

  I w sumie bardzo dobrze, że tak się stało.
  Patrząc na to, jak wyglądają budynki, którymi podobno zarządza od ponad dekady wybitny duet gospodarzy lepiej dla oczu i samopoczucia mieszkańców, aby ktoś prywatnie zagospodarował ten budynek w miarę szybko i praktycznie dla tej społeczności.

  Kolejni naiwni to ci, którzy łudzą się tym, że pieniądze ze sprzedaży a dokładniej jest równowartość trafi do Trzemeszna na jakiejś ważne inwestycje np. w drogi powiatowe. No chyba, że duet w ramach „upiększania” widoku z wymarzonego urzędy (po szkole zawodowej) wywalczy skierowanie tych środków na rondo, które wg mieszkańców nie jest zadaniem priorytetowym mając na uwadze istnienie innych, ważniejszych z punktu widzenia bezpieczeństwa chociażby pieszych.

  Tylko jakie imię zostanie nadane temu rondu? Yhm.

  Wszystko może się jednak odmienić jeśli Gmina wystartuje do przetargu. Tylko z czym? Z pustą kasą?

  Chociaż jakby dokładnie przyjrzeć się sprawie to na miejscu starosty nie liczyłbym jeszcze pieniędzy ze sprzedaży tej zabudowanej działki, gdyż gmina ma asa w rękawie. Czy go wykorzysta?

  Do końca kadencji starosty, burmistrza i radnych będzie temat.

 4. Niech powiat tak szybko jak sprzedaje wybuduje chodniki przy drogach powiatowych. Rudki, Zieleń. Ich inwestycje w bezpieczeństwo to kpina.

 5. A mnie cieszy sytuacja, w której rządzą w gminach tacy fachowcy. Zlecajcie dalej remontowanie starych budynków typu była zawodówka. Oj tam można nabić kosztów. Taki budynek to otwarta żyła złota dla wykonawców. Najpierw coś zlecą zrobić. Za kilka lat okaże się, że trzeba coś poprawić bo projektant czegoś (oczywiście niecelowo) nie ujął w projekcie. Każdemu może się zdarzyć o czymś zapomnieć. I biznesie się kręci. Takiego klienta to po nogach całować.

  • Dokładnie tak jak piszesz. Zabetonuje pół trzemeszna.
   Kiedy wy w końcu zrozumiecie ze w rządzeniu nie chodzi o wasze/nasze dobro, tylko żeby napchać kieszenie. Swoje, kumpli, rodzince.

 6. Urząd powinien to kupić i w końcu w jednym miejscu umieścić wszystkie działy gminy i jej podłegłe skończyło by się płacenie czynszów i latanie po mieście urzędników i urzędniczek tłumaczących się że idzie do drugiego budynku.

  • Naprawdę myślisz, że cokolwiek to zmieni w jakości pracy urzędników? Naprawdę jesteś tak naiwną osobą?
   Urzędnik niezależnie czy pracuje w ruinie, pałacu czy z domu zdalnie jeśli nie nadaje się do tej pracy to nawet przeniesienie go do nowego budynku nic nie zmieni. Jeśli widzisz latającego urzędnika po mieście to zgłoś to. Myślisz, że jak przeprowadza cię do zawodówki to nie będą latać?

 7. No to powiat sprzedal dzialke to moze ruszy z chodnikiem w Rudkach i w Zieleniu dostali kase no to niech nie czekaja az podrozeje towar i wykonanie i niech sie biora za te dziury w naszej Gminie a kto sie zajmuje odsniezaniem chodnikow przy powiatowkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj