Strona główna Różne Budowa Naukowej Stacji Zabaw ruszy w wakacje

Budowa Naukowej Stacji Zabaw ruszy w wakacje

974
4

W Trzemesznie – jako jednej z pięciu gmin – powstanie Naukowa Stacja Zabaw, składająca się z kilkunastu urządzeń edukacyjno – rekreacyjnych, tj. tablice do zabawy w eko – memory, panele sensoryczne, huśtawki, obrotowe cylindry do animacji obrazów oraz tablice informacyjne.

Umiejscowienie inwestycji (wartej 100 tysięcy złotych) w naszej gminie to efekt aktywności mieszkańców, którzy oddawali głosy na stronie www.powietrzebezsmieci.pl.

Już wiemy, że budowa stacji ruszy w tegoroczne wakacje. Powstanie przy Szkole Podstawowej nr 1.

Kampania ma charakter edukacyjny, dlatego każdy kto chciał oddać głos musiał obejrzeć krótki filmik o tematyce ekologicznej i udzielić odpowiedzi na związane z nim pytanie. W ten sposób mogliśmy budować świadomość ekologiczną wśród mieszkańców gmin. Dziennie odnotowywaliśmy blisko 22 tysiące głosów, co oznacza, że akcja cieszyła się naprawdę dużym zainteresowaniem” – podkreśla Łukasz Kroplewski, przedstawiciel organizatora,

Jak dodaje Ł. Kroplewski, dzięki urządzeniom zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli w trakcie zabawy dowiedzieć się między innymi jak dbać o środowisko naturalne. Na placu zabaw będą również dostępne ławeczki otoczone trawą i krzewami ozdobnymi.

Oprócz Trzemeszna stacje powstaną w Konarzynach, Miłoradzu, Łosicach i Żegocinie.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

4 KOMENTARZE

  1. Oby tylko przy tak wspaniałych projektach nie „przemycono” pod górnolotnym hasłem „bezpieczeństwa dzieci przy SPnr1” budowy nowej drogi do oczyszczalni ścieków!!! Rodzice-trzymajmy rękę na pulsie i jak będzie taka konieczność,to zawalczymy o rzeczywiste bezpieczeństwo naszych dzieci. Pamiętajmy o najważniejszym-prawidłowa i bezpieczna droga do SP1 to droga ulicą Kopernika aż do skrętu naprzeciwko wejścia głównego szkoły (tu walczymy o chodnik z barierką). UMiG natomiast za wszelką cenę i pod każdym hasłem dąży do wybudowania NOWEJ drogi szambiarkom REMONDISU itp podmiotom tuż za siatkowym ogrodzeniem SP1!!! Tam, gdzie dzieci spędzają przerwy siedząc na murkach, biegają na WFie, (bo brak drugiej sali gimnastycznej), gdzie są uroczyste apele pod chmurką, pootwierane okna klas i lekcje na boisku jak pogoda sprzyja…WALCZYMY!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj