Strona główna Sport i rekreacja Boisko ze sztuczną nawierzchnią oficjalnie otwarte

Boisko ze sztuczną nawierzchnią oficjalnie otwarte

10985
34

Jeszcze niedawno amatorzy piłki nożnej przewracali się o kępy traw i inne nierówności na boisku za halą OSiR. Był to też teren szczególnie ulubiony przez właścicieli psów, które zostawiały tam widoczne ślady swojej obecności.

Dzisiaj w tym samym miejscu mamy pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, ogrodzone i oświetlone.

Wprawdzie już od początku wiosny można było zobaczyć tam piłkarzy, ale to wczoraj nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu. Krótko po godzinie 16 przecięto symboliczną wstęgę, po czym nastąpiło poświęcenie boiska.

W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, sponsorzy, pracownicy Urzędu Miejskiego i OSiRu, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy, którzy przybyli na obiekty przy hali zachęceni bogatym programem imprez towarzyszących.

Sama ceremonia otwarcia była bowiem najważniejszym, ale nie jedynym punktem wczorajszego dnia. Można bez przesady powiedzieć, że na boiskach wokół hali każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Już od rana odbywały się tam różnego rodzaju atrakcje. Były turnieje piłki nożnej, tenisa ziemnego oraz szachowy. Odbyły się pokazy karate i street workout. Można było podziwiać lokalne zespoły taneczne i muzyczne.

Na najmłodszych czekały bezpłatne dmuchane atrakcje. Każdy mógł wziąć udział w różnego rodzaju konkurencjach rekreacyjno – sportowych lub spróbować sił w grach planszowych XXL. Dodatkową atrakcją był pokaz motocykli i samochodów retro.

Głównym organizatorem sobotniego wydarzenia był OSiR przy współpracy z Trzemeszeńską Spółdzielnią Mieszkaniową i Zarządem Osiedla nr 1.

W organizację włączyły się też trzemeszeńskie stowarzyszenia, kluby i strażacy.

Inwestycja mogła być zrealizowana dzięki znaczącemu wsparciu środków zewnętrznych. Całkowita wartość prac to 2.789.189,62 zł, z czego 1.349.700 zł to dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej.

34 KOMENTARZE

 1. Szkoda, że nikt nie pomyślał o jakimkolwiek parkingu. Za każdym razem, gdy jest jakaś „impreza” , ludzie parkują gdzie popadnie, nawet zastawiając wjazdy do garaży.

  • Słuszna uwaga, prawie każda impreza na hali kończy się komunikacyjnym horrorem. Parkowanie na trawnikach, krzyżówkach. A do tego jeszcze teraz sporo miejsca zajmuje karuzela na parkingu OSiR

 2. Sport już jest, liczę teraz na milionowe inwestycje w kulturę, która w porównaniu do sportu, w ogóle od lat nie była za bardzo doceniana.

 3. Czy ten pan z tą brodą i laskami to ten znakomity drogowiec z mogilna co tak dba o nasze inwestycje drogowe m.in tą przy hali oraz te które są remontowane na pl kilińskiego jana, mickiewicza,gołym okiem widać jak to jest robione.To kpina z nas mieszkańców,taka hautura że gość za taki nadzór powinien wylecieć z hukiem i niech w swojej gminie w mogilnie u p.duszyńskiego się wykazuje tymi zdolnościami,ale przy naszym burmistrzu może sobie robić co chce

 4. Osracie się tymi boiskami. Ile ich jeszcze w gminie potrzeba? Po dwa w każdej wsi i dwadzieścia w Trzemesznie? A może i to jeszcze za mało?

 5. boisk durzo roboty durzo a efektow brak .
  pilkarzy mamy do 4 litery .
  Prezes garnitur wygolony od stup do glow
  to jest prawie Real Trzemeszno .proponuje po sprzedazy obligacji zatrudnic Nawalke sukces pewny ?.

 6. Proszę o kontakt pilne czy to jest pirwszy raz że sprawiedliwości Boska Cię dopadnie .
  Mamy nadzieję że to już niedługo.
  Bałagan jest w tym mieście.

 7. Sukcesu gratuluję. Wszystkim, którzy sie do niego przyczynili. Boisko na pewno będzie wykorzystane. A teraz nasza Kochana Władzo, prosimy pomyśleć o kulturze. Ale nie na zasadzie 15000 na Dni Trzemeszna i 15000 na dożynki. Potrzeba konkretnych, dalekosiężnych działań. Tak jak sport miał swoje 7 lat tłustych to teraz czeka na nie kultura. Kieruje to szczególnie do Pana Burmistrza, aby nie kierował się personaliami, którego dyrektora bardziej lubi, a którego mniej. Proszę mieść na uwadze mieszkańców, również tych, którzy mają nieco inne zainteresowania niż Pan.

 8. Brawo, kolejne boisko, kolejne miliony…w tym wypadku 1,4mln tak?

  Panie Dereziński i rado miejska, kiedy przyjdzie czas nie tylko na kulturę (żałosne jak bardzo jest pomijana), ale też na elementarne kwestie infrastrukturalne? Przykład-ulica Dąbrowskiego, jedna z dwóch głównych ulic w centrum miasta. Dziura na dziurze, same nierówności.

  Ile jeszcze boisk w planach i innych niepotrzebnych wydatków pod publiczkę i pod czyjeś ambicje?

  • ul. Dąbrowkiego to chybna nie główwna ulica miasta. Ulica mało istotna. Są ulice bez asfaltu lub kostki o nich trzeba w pierwszej kolejności pomyśleć.

 9. Jeśli cytuję: „Był to też teren szczególnie ulubiony przez właścicieli psów” to czy nie warto by było obok utworzyć osiedlowego wybiegu dla psów, jak to np ma miejsce w Gnieźnie czy innych miejscowościach. Z reguły takie miejsca bardzo dobrze funkcjonują bo sami psiarze pilnują porządku w obrębie takich obiektów. Koszty stworzenia takiego miejsca w zasadzie ograniczają się do ogrodzenia (nie potrzeba tam nawierzchni itd, trawa, pas piasku jako psia toaleta) plus ławka, kosz na odchody. Dwa razy proponowałam coś w tej sprawie w Urzędzie Miasta, niestety nieskutecznie. Może gdyby taką inicjatywę poparło więcej osób byłyby szanse na stworzenie takiego miejsca. Pożytek byłby dla wszystkich bo psy miałyby swoje miejsce na którym mogłyby bezpiecznie się wybiegać i nie przeszkadzać nikomu a i ilość kup na osiedlu na pewno by się znacznie zmniejszyła. Warto o tym pomyśleć.

  • Interesujące w jaki niby sposób ilość kup się zmniejszy jak ktoś nie sprząta to i na wybiegu nie posprząta. Czy to dobrze funkcjonuje? W Gnieźnie to raczej kiepsko – niewielu na tym wybiegu psiarzy.

   • Nie masz racji psiurek. Na wybiegach sami tam chodzący z psami pilnują innych by sprzątnęli po psie i śmieciuchy nie są wpuszczane. Jeśli właściciele z osiedla chodzili za halę na boisko i psy się tam załatwiały to nie widzę problemu by mogli chodzić na wydzielony plac a tym samym zmniejszyłaby się ilość kup na trawnikach. Prawda jest niestety taka, że odchodów jest bardzo dużo a osoby sprzątające nieliczne. Co do Gniezna wszystko zależy w jakich godzinach odwiedza się wybieg, trzeba wziąć pod uwagę, że ludzie też pracują i w takich godzinach wybieg może świecić pustkami. Znam jednak osoby z Trzemeszna, które tam jeżdżą a i sama byłam.

  • zamiast piesków kupcie sobie krowe i trzymajcie w swoich mieszkaniach w bloku. Krowy nie trzeba wyprowadzać, gdyż krowa nie potrzebuje się wybiegać. A przy okazji będziecie mieć swoje mleko i nie będziecie musieli kupować.

   • Może tak nie anonimowo? Łatwo krytykować i psioczyć pod przykrywką. Nic złego nie widzę w spędzaniu czasu i aktywności sportowej z psem jeśli ktoś jest odpowiedzialnym właścicielem i dba o porządek. Dziecko zrobi w pampera to się sprząta, nabrudzi ktoś w aucie błotem itp też sprząta więc dlaczego nie sprzątać po psie zwłaszcza w miejscu publicznym? Nie mówię tu o sprzątaniu kupy w polu 5km za miastem itd ale na chodniku, pod posesjami, na trawnikach osiedlowych itd. Wymówką nie jest tu brak koszy. Pytałam nawet kiedyś Prezesa TSM czy można kupy wyrzucać do innego (nie psiego kosza bo te są faktycznie w Trzemesznie nieliczne) Tak, można do innych z odpadami zmieszanymi. Nasza dzisiejsza jest w ogólnym czerwonym koszu przy Piastowskiej 6 😉

  • Widziałem we wrocławiu w centrum miasta wydzielony i ogrodzony taki teren. Na osiedlu sporo domków dla kotów może i wybieg dla psiaków się znajdzie.

 10. Brawo pani Kasiu!Popieram i uważam, że prędzej ,czy póżniej pani pomysł doczeka się realizacji. Wielu ludzi w blokach ma psy ,ale niewielu po nich sprząta.

 11. KOSIR sie nie postarał przy otwarciu boiska bo nie załatwił lądowania helikoptera z MSWiA. Mecz sie odbył bez zadnych atrakcji.
  W innych miastach to potrafia do meczu młodzików zrobic oprawę w postaci helikoptera 😂😂😂

  Chyba już czas zlozyc oficjalną skargę do Rady na dyrekcje KOSiRu bo jest w Trzemesznie sporo stowarzyszeń które sa blokowane przez dyrekcje a promowane jest tylko jedno. Wszyscy to widza i pozwalaj na to.

 12. Gdyby zaproszono Adriana to i lądowisko by powstało . A tak przy okazji ! Czy koniecznym jest podtrzymywanie pogańskich obrzędów ? Czy nie lepiej było na tak zacną imprezę uszyć koszulki z nadrukiem ,,art 178 kk,, i wręczać zgromadzonym ?!

 13. Panie redaktorze a co z wyborami na soltysow czy juz byly czy sa jakiejs nowosci prosimy o male co nie co czy jeszcze trwaja .

 14. Zaraz czyżby to nasz wielki przegrany ostatnich wyborów? No tak kumpel kosirowca to trzeba było przyjaciela zaprosić. Dyzio obaj nie mogą na ciebie patrzeć a ty z nimi swiętujesz chłopie weź się za te klimaty tam z kilometra widać co się dzieje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj