Strona główna Różne Blok do poprawki

Blok do poprawki

1703
19

Na początku 2016 roku przy ulicy Kasztanowej oddano do użytku blok komunalny z 36 mieszkaniami. Od momentu zasiedlenia nie minęły jeszcze 2 lata, a budynek wymaga już naprawy. Pojawiły się przecieki w dachu, głównie przy kominach.

Wiele do życzenia pozostawia też wykonanie balkonów, których warstwa wierzchnia ulega kruszeniu. Usterki dachu były wprawdzie naprawiane już przez wykonawcę, jednak nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

O stan budynku i podejmowane w tym zakresie działania ze strony Urzędu Miejskiego pytali radni na ostatniej sesji. Zastępca burmistrza Dariusz Jankowski przyznał, że wykonawstwo bloku pozostawia wiele do życzenia. Nie ukrywał też, iż kontakt z generalnym wykonawcą jest trudny – gmina wielokrotnie zwracała się o rzetelne usunięcie usterek w ramach obowiązującej gwarancji.

Wiceburmistrz zapowiedział, że urząd wykorzysta wszelkie środki prawne w tym zakresie, łącznie z wykonaniem zastępczym. Oznacza to zlecenie naprawy innej firmie, a następnie dochodzenie ich zwrotu od wykonawcy.

Być może nie będzie to jednak konieczne. W ostatnich dniach przy bloku pojawili się pracownicy budowlani.

Generalnym wykonawcą budynku była firma Bud – Mix z Niechanowa.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

19 KOMENTARZE

  1. A tak przy okazji, rewelacyjny plan zagospodarowania w naszym grajdołku, tu Kasztanowa, a Modrzewiowa i inne drzewa sławiące ulice z drugiego końca miasta. Taka logika szachisty-pianisty: szukasz ulicy? Szach mat!

  2. Co wy chcecie od mickiewicza przeciez ta sciana jest tak piekna wygladzona ze mozna przejrzec sie jak w lustrze hihihij a malowanie rewelacja .tylko szkoda ze ta „firma ” nie posprzatala po sobie tylko dwoch jeleni musialo sprzatac po nich bo nawet posprzatac nie umie po sobie. Wielkie brawa dla szefa zaj….opinie sonie wyrobil .

  3. FIRMA zrob na odp.,wez kase i od.. sie a jakie efekty to kazdy widzi jakie sa ///ludzie chcieli miec dobrze a wyszło no własnie widac jak wyszło .

  4. Mam pytanie gdzie jest to towarzystwo z urzędu gminy odpowiedzialne za nadzór a gdzie był ten co ma nadzór nad tymi z urzędu przecież to on jest Burmistrzem i ma zastępcę i obaj panowie mają dużą pesyjke biorą kasę jak się nadzoruje imprezy nawet te są spartaczone -dożynki -to co więcej wymagać brak szacunku dla wyborców mieszkańców pozdrawiam wybory idą proszę obserwacji poddać prace które są wykonywane i dkonac oceny aby powiadomić za pomocą info 24 społeczeństwo gminy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj