Strona główna Sport i rekreacja „Bieg Pyry” w Gołąbkach

„Bieg Pyry” w Gołąbkach

4180
5

Rozpoczęło się Grand Prix Trzemeszna w biegach 2021/2022. Dziś w Gołąbkach wystartowali biegacze, którzy mieli do pokonania 10 km oraz zawodnicy nordic walking, ścigający się na dystansie 5,5 km.

Start i meta mieściły się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Jutrzenka”, a trasa biegła okolicznymi lasami. Pierwsza edycja cyklu to „Bieg Pyry”, nie mogło więc zabraknąć ogniska i pieczonych ziemniaków.

Trasę 10 km najszybciej przebiegł mieszkaniec naszej gminy Paweł Świątkowski. Za nim na mecie pojawił się Andrzej Krzyścin – wielokrotny zwycięzca Biegu Kilińskiego. Trzecie miejsce zajął Łukasz Gapiński z Palędzia Dolnego.

Trasę „kijkową” najszybciej przeszli reprezentanci „Kijkowego Trzemeszna” – Kamila Kolberg i Grzegorz Mądry, którzy metę przekroczyli niemal równocześnie. Za nimi uplasował się Dominik Nowakowski z Parlinka.

W ramach Grand Prix odbędą się jeszcze 3 edycje. 20 listopada „Bieg Dyni”, 11 grudnia „Bieg Buraka” i 15 stycznia – finał. Organizatorem imprezy jest Fundacja „Aktywne Trzemeszno”.

Szczegółowe wyniki dostępne są |TUTAJ|.

5 KOMENTARZE

    • Nie, byliśmy tam przejazdem w ponad 100 osób i stwierdziliśmy, że zaczniemy się gonić po lesie. Na szczęście każdy miał że sobą numer startowy. Ja miałem nawet dwa to bym Ci pożyczył. Daleko masz na Goląbki? Wlec czasami to może kiedyś se z nami pobiegasz. Tylko pamiętaj numerek zabrać 😜😜

      • O której to trzeba się kręcić żeby na tą gonitwę się załapać? Byłem dzisiaj o 5 rano to nikogo nie było – mam pecha, a wziąłem nawet numerek – z urzędu pracy może być?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj