Strona główna Kultura Biało – czerwona „Jedynka”

Biało – czerwona „Jedynka”

2320
12

Tydzień „Dla Niepodległej” – pod takim tytułem odbyły się główne uroczystości 100. rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego w Szkole Podstawowej nr 1. Od poniedziałku wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami dekorowały szkołę w biało – czerwone barwy.

Podsumowaniem obchodów był dzisiejszy festyn na boisku szkolnym. Były zabawy, konkursy z nagrodami, różne stoiska tematyczne, a wszystko łączyło jedno hasło – „Niepodległa”. Można było spotkać przechadzającego się dumnie po boisku patrona szkoły – Jana Kilińskiego. Obecne były służby – straż pożarna, wojsko, policja. Nie zabrakło też słodkich uciech.

Bardzo widowiskowe było zakończenie festynu. Najpierw uczniowie, nauczyciele i wszyscy obecni zaśpiewali wszystkie zwrotki hymnu państwowego. Następnie – gdy szkolny chór śpiewał „Pierwszą Brygadę” – stojący na boisku uczniowie utworzyli z trzymanych przez siebie białych i czerwonych kartek flagę narodową.

Ważnym punktem obchodów był także dzień wczorajszy. Wszystkie klasy wzięły udział w grze miejskiej zatytułowanej – „Trzemeszno – niespokojne miasto powstańców”. Uczniowie opuścili mury szkoły, aby zgodnie ze wskazówkami w otrzymanym tekście rozwiązywać zagadki związane z historią Trzemeszna. Pytania nawiązywały do powstań narodowych, w których udział brali mieszkańcy naszego miasta.

Pomysłodawcami i organizatorami obchodów były nauczycielki Jolanta Sroczyńska – Pietz i Sławomira Krzemińska.

12 KOMENTARZE

  1. Po takim dniu na pewno wszystkie dzieci zapamiętają, że w tym roku Polska Niepodległa ma 100 lat. Brawo pomysłodawczynie panie ze szkoły i brawo uczniowie.

  2. Zbiorowe zdjęcie nr13 jest przepiękne. Flaga narodowa z dziecięcych rąk jest bardzo efektowna. Ale jest przede wszystkim to obraz bardzo wzruszający i bardzo uroczysty. Wzrusza też biało-czerwone serce na czole dziewczynki.
    Pan Bisikiewicz jak zwykle niezastąpiony.

  3. Cała szkoła NR1 biało-czerwona jak polska flaga. Do tego festyn związany z barwami narodowymi, wspólny Hymn narodowy to trzeba bardzo pochwalić. Dzieciaki się nie nudziły a swoje się dowiedziały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj