Strona główna Sport i rekreacja Bezpłatna nauka pływania dla piątoklasistów

Bezpłatna nauka pływania dla piątoklasistów

1211
8

Już po raz trzeci w ramach akcji Nie brakuje w Trzemesznie żaków, nie zabraknie też pływaków uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Trzemeszno uczestniczą w bezpłatnych zajęciach nauki i doskonalenia pływania – pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku. Program jest dofinansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Tegoroczny projekt obejmujący uczniów z rocznika 2001 rozpoczął się 1 marca, a jego zakończenie planuje się pod koniec listopada br. Zajęcia odbywają się na krytej pływalni w Ośrodku Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Mogilnie, na którą uczestnicy są dowożeni autokarami. Opiekę nad dziećmi sprawują nauczyciele szkół podstawowych, a zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy pływania. Każdy uczestnik weźmie udział w kursie składającym się z 15 pełnogodzinnych zajęć. Dla aktywnych uczestników przewidziano krótki kurs nurkowania z płetwami oraz możliwość zdawania egzaminu na kartę pływacką.

Początkowo Ministerstwo dofinansowywało program w 50% jednak z uwagi na zwiększającą się ilość chętnych dofinansowanie to rokrocznie zmniejsza się. Całkowity koszt tegorocznego projektu to 23.000,00 zł., z czego 10.000,00 pochodzi ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a pozostałe 13.000,00 z budżetu gminy. Pozwala to na bezpłatne uczestnictwo każdego ucznia z miasta i gminy Trzemeszno z objętego rocznika.

8 KOMENTARZE

  1. Dlaczego redakcja nie zajmie się tematem ewangelizacji Trzemeszna!? Dzisiaj w godzinach rannych grupa z Trzemeszna zorganizowała super przemarsz ulicami miasta..
    Dlaczego to nie jest nagłośnione?! Nie wnikamy w poglądy religijne!? Błąd!

  2. Miejmy nadzieję że instruktorzy Mogilno ich nie posiada np Prussak prowadzi często zajęcia bez uprawnień radzę tego doglądnąć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj