Strona główna Polityka Będzie zmiana skarbnika gminy

Będzie zmiana skarbnika gminy

5351
32

W najbliższym czasie można się spodziewać zmiany na stanowisku skarbnika gminy. Hanna Koperska złożyła rezygnację na ręce burmistrza. Funkcję tę pełniła od czerwca 2019 roku.

Jak nam powiedziała, decyzję taką podjęła ze względów osobistych. Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej gminy ukazało się już ogłoszenie o naborze na to stanowisko.

H. Koperska będzie wykonywała dotychczasowe obowiązki do czasu wyboru nowego skarbnika.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

32 KOMENTARZE

 1. to grubo musialo byc cos skarbnik nie ma latwego zycia w tym urzedzie i ciagaja skarbnika na kazda sesje eeeee osobiste wzgledy to i ja osobiscie bym rzucil papierami

 2. Żadnych inwestycji nie będzie, a kasa się już rozeszła to rezygnacja. Nawet Dąbrowskiego nie zrobią, kompletnie nic, tylko płacimy na administrację, pensje urzędników.

  • No robią gdzieś tam chodnik ciekawe dlaczego akurat ten? Skkro inne w gorszym stanie czekają od x czasu. No ale może ktoś pracuje gdzieś na odpowiednim stanowisku albo coś he he. Jezioro takie wielkie a nie ma plaży. Smutne place zabaw z taka słabizna ze glowa boli. Przestaliśmy już tam chodzić. Takie to sukcesy gminy mamy

   • tjaaaa perspektywy zaj…ste mamy z takimi rzadami a ten jeszcze na sesji mowi ze jezdzi po pogrzebach kilometrowka leci tak to mozna zyc

    • Ktoś przyzwala na takie „rządy”! Gdzie jest ta opozycja? Przecież stanowi teoretycznie większość w radzie. Co robią w tej radzie radni, którzy startowali z list opozycyjnych do burmistrza? Na kogo ludzie głosowali? Na ludzi, którzy twierdzili, że obecny włodarz nie nadaje się na ten urząd? Czy na ludzi, którzy tak mówili przed wyborami bo tak było najłatwiej czyli krytykować a jak przyszło do konkretnych decyzji to nagle ich nie ma? Czy naprawdę myślicie, że tym sobie zapewnicie kolejną kadencję? Miotła wyborcza wymiecie tych, którzy tylko przed wyborami mieli wzniosłe hasła a później siedzieli cicho i biernie przyglądali się tej degrengoladzie. Tak, tak to też Wasza odpowiedzialność i przed nie uciekniecie!

     • Jaka opozycja? Co ty bredzisz? Tam każdy ma swój interes albo interesik. Kawałek chodniczka, zalepienie kilku dziur na drodze w swoim okręgu i już można sie pochwalić przed wyborcami, jaki to jestem skuteczny. Burmistrz każdemu coś tam załatwi i wszystko się kręci. Ważne sa następne wybory i zapewnienie sobie miejsca na następna kadencję.

     • Masz rację mówienie o opozycji w tej gminie można nazwać bredzeniem. Nie ma opozycji. To tylko była ściema, że oni chcą niby coś zmienić. Punkt dla Ciebie!

 3. Która to już zmiana? Czy to z tymi skarbnikami jest coś nie tak, że sami rezygnują czy to inny powód? Skoro już trzeci skarbnik rezygnuje w odstępie kilku lat to raczej inny powód. Jaki? Kto obejrzy sesje i te żenujące tłumaczenia ten szybko zrozumie gdzie jest przyczyna tego, że w tej gminie jest tak jak jest. Ktoś, kto zdecyduje się być skarbnikiem to albo jakiś desperat/ja albo kiepski skarbnik. Dobry skarbnik prędzej czy później rzuci papierami tak jak ci poprzedni.

  • Teraz widać gołym okiem co ten burmistrz znaczy jak miał ludzi do konkretnej pracy którzy ciągnęli tą gminę,znali się i są fachowcami bo albo pełnią odpowiedzialne funkcje lub prowadzą własną działalność gospodarczą i też z efektami ,to co zrobił nasz włodarz ,poprowadzony również przez pseudo podpowiadaczy,jeden z nich to nawet udaje jakby to nie on a wiemy że był głównym motorem aby odwołać i to w chamski sposób p.Kiełpińską z funkcji skarbnika ,to chyba było 10 Lat temu,burmistrzu odpowiedz za tak haniebną decyzję w własnym sumieniu,dlaczego tak postąpił wobec tak pracowitej kobiety , a co zrobił z p.Piechowiakiem,jak go potraktował,jako wroga a przez też blisko 1o lat pracował na jego wizerunek były ogromne środki i inwestycje, a co jest teraz ,a pewnie dlatego że nie mógł dalej zniezc takiego rządzenia,to że p.Paweł pracowity,zaangażowany i umiejący pozyskiwać środki unijne to widać gołym okiem w Zninie,łatwo dostrzec jak Żnin się rozwija.Od tego czasu jakich mamy skarbników?to jest przerażające jak co chwilę są zmiany,do czego to doprowadzi

   • Wielbiona przez Ciebie ekspertka od finansów tak zarządzała świetnie finansami, że pewnego roku zabrakło pieniędzy na wynagrodzenia dla nauczycieli. Jak będziesz dalej pisał te farmazony o jej niby sukcesach to przypomni się historię. Archiwa są bogate. A ten drugi to jesteś oburzony/a, że został zwolniony czy stwierdzasz, że zrezygnował, gdyż nie mógł dalej znieść rządów burmistrza? Zdecyduj się.

 4. Aguś dawaj! Teraz jest Twój czas! Wyjdź w końcu z cienia i pokaż na co Cię stać! Scena będzie Twoja! Zawsze o tym marzyłaś! Wszyscy wiedzą, że jesteś nie do ruszenia! Nawet jak byłaś pod kimś to i tak Twoje zdanie było decydujące. Pokaż jak się zarządza finansami! Ty wiesz jak to się robi!

 5. Prawdą jest jak były male upały to urzędnicy mieli wolne ? Burmistrz opalony. Urzędnicy w końcu pracują tak ciężko jak na budowach. Kiedy będą zwolnienia w urzędzie aby było chłodniej, więcej luzu i oszczędności? Po inwestycjach widać, że gminę stać tylko na wujta, skarbnika i nic więcej.

  • Wspomniany Przewodniczący stwarza na sesji pozory, że jest oburzony zachowaniem burmistrza czy vice. Tylko, że nic wymiernego z tego nie wynika. Dlaczego po dwukrotnie nieudzielonym wotum zaufania w 2019 i 2020 nie było w ogóle projektu uchwały w sprawie referendum o odwołanie burmistrza? 2 lata z rzędu radni nie udzielili wotum zaufania po czym jak gdyby nigdy nic w 3 roku ich kadencji burmistrz takowe wotum od tej samej rady otrzymał. Co się takiego stało, że nagle radni zaczęliście ufać burmistrzowi?

   • Milczącym radnym mówię nie. Żeby jeszcze było widać jakieś pozytywne skutki tego milczenia. Przykład komisji rewizyjnej. Przecież ten skład to jakaś porażka. W większości zasiadają tam osoby, które milczą. Idealna komisja rewizyjna dla burmistrza. Lepsza nie mogła mu się trafić. Zgodzę się z przedmówcą, że kiedyś to były lepsze czasy. Racja. Jak komisji rewizyjnej przewodniczył radny Matelski. Ludzie śmiali się, że czepiał się burmistrza. Śmiali się ci, którym odpowiadały jakieś niejasne sytuacje. Jaki ma być radny i to przewodniczący komisji rewizyjnej? Dociekliwy i odważny czy cichy i bojący się własnego cienia? Dla dobra gminy powinien być dociekliwy i odważny. Szkoda, że radny Lipiński nie jest przewodniczącym tej komisji. Dociekliwy, odważny i mający w czterech literach poprawność polityczną.

    • Ta komisja rewizyjna i ci radni to wielkie nieporozumienie,w której gminie w okolicy jest tak aby na przestrzeni ostatnich 4 latach był już trzeci skarbnik,ten a właściwie ta pani K. ,to była ponoć najlepsza i wybitna w ocenie burmistrza tylko jak to wszystko rzuciła to nawet burmistrz nie widział że odeszła,panie historyku spojrzeć do archiwum,warto,a ten Pan z Poznania czy okolicy jak długo piastował tą funkcję,patrz archiwum,to jest prawdziwy dramat a co najgorsze jak wyglądają finanse naszej gminy,jeżeli pozbywa się własnych ludzi którzy znają się na tym co robią to mamy teraz to co mamy,koniec kropka nic dodać nic ująć

 6. Zobaczcie absolutorium dla Burmistrza Witkowa tam dopiero sie rzadza jest czym 15 radnych za absolutorium a nie jak u nas kasa pusta i dlug gminy ile…..

 7. Z wyborem skarbnika to jest i pewnie będzie jak pracownika do pozyskiwania środków unijnych ,to skandaliczne aby w takiej gminie jak nasza nie było odpowiedniej osoby,a przyjmuje się pewnie niekoniecznie potrzebnych tam gdzie trzeba pracowników

  • Ktoś kto obserwuje to, co się dzieje w tej gminie przy tej władzy wie doskonale, że pracują tu BMW ( bierność mierność wierność). Zacząć należy od inwestycji. Kto tam ma jakie kwalifikacje i kompetencje? Skąd się tam wzięli? W innych gminach, takich jak wspomniane Witkowo, nie narzekają, że nie ma pieniędzy. Po prostu tam są gospodarze a nie konferansjerzy. Konferansjera fajnie się słucha na dożynkach czy innym festynie. Powie coś, niekoniecznie mądrego, i gawiedź się cieszy. Tylko od takiego gawędziarstwa pieniędzy w budżecie nie będzie więcej a inwestycje nie będą sprawniej i racjonalniej finansowo realizowane. Dzięki temu, że lud jest w większości prosty więc gawędziarz zawsze weźmie na litość. Jaki to on jest biedny i pokrzywdzony przez wszystkich. Pożali się, obieca poprawę (który to już raz). W 2023 czy 2024 jak będą wybory będzie stosował te same metody. Skoro tyle razy lud dał się zrobić na szaro to dlaczego i tym razem miałoby się nie udać? Wszystkie gminy będą się rozwijać, w pełnym tego słowa znaczeniu, a Trzemeszno będzie staczać się na dno. Chociaż czy już tego dna nie osiągnęło?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj