Strona główna Różne Będzie oświetlenie na ul. Staszica, Borowskiego i Siennej

Będzie oświetlenie na ul. Staszica, Borowskiego i Siennej

966
6

Jak poinformował nas Norbert Dombek z referatu inwestycyjnego UMiG w Trzemesznie, na etapie końcowym jest już projekt dotyczący instalacji oświetlenia na ulicy Staszica, Borowskiego oraz Siennej.

Do końca listopada mają zostać wykonane wszystkie prace, włącznie z montażem. Projekt jest już w fazie uzgodnień w Zespole Uzgodnień Dokumentacji Projektowej, jak będziemy mieli wszystkie zezwolenia ruszamy z budową” – mówi w rozmowie z nami N. Dombek.

Zapytaliśmy również o pomysł utworzenia ronda na skrzyżowaniu ulic Orchowskiej, Wyszyńskiego i Mickiewicza. Z taką inicjatywą wyszedł bowiem zarząd osiedli nr 1 i 2. Dowiedzieliśmy się jednak, że kwestia ta jest niezależna od gminy, gdyż są to drogi powiatowe.

6 KOMENTARZE

  1. Tylko NIE rodno, proszę! Jak znam ,,kulturę” i ,,znajomość” przepisów drogowych wielu trzemeszeńskich kierowców (o wioskowych kierowcach to już nie wspomnę)…. to aż strach co mogą zrobić na tym rondzie! Serio!

    • Z tym rondem to przesada. Dobrym pomysłem byłaby zmiana kierunku poruszania się po jednokierunkowej ulicy Ogrodowej. Teraz żeby się dostać na drugi koniec ulicy 22 Stycznia od strony Biedronki trzeba przejechać całe osiedle piastowskie gdzie jest ograniczenie prędkości do 20km/h albo jechać przez plac św. Wojciecha.

  2. Rondo to by mogło byc koło Tesco te swiatła to porazka choc juz bezpieczniejsze niż na poczatku. Też jestem za odwrotem kirunku Ogrodowej.

  3. rondo jest BARDZO potrzebne – niedowiarków zapraszam na to skrzyżowanie ok. godz. 7.45-7.50 w każdy dzień roboczy. Sznurek samochodów na ulicy Wyszyńskiego jest naprawdę długi – okazuje się, że sporo osób wybudowanych w ulicach odchodzących od Wyszyńskiego dowozi codziennie rano dzieci do szkół. I stoją na podporządkowanej, bo z kierunku Orchowa tez ruch spory, teraz jeszcze wzmożony przez duże auta z ziemniakami dla PPZ. Rondo chociaż częściowo rozładowałoby tę sytuację .

  4. Oświetlenie to nie wszystko, panie norbercie gdzie jest do cholery chodnik na tej ulicy, czy wy ludzie z gminy czekacie na nieszczęście które może sie zdarzyc na tej ulicy? prosty odcinek drogi gdzie z łatwością przekracza się 60 km/h i dzieci idące do szkoły, gdzie tzw śpiący policjant? czy wy tego nie widzicie do jasnej cholery ze z tego osiedla nie da się dojśc do centrum chodnikiem bo owego nie ma na ulicy staszica i kochanowskiego i pytam sie gdzie są radni z tego osiedla, i jeszcze do tego absurdalny zakaz zatrzymywania na ul. długiej, gdzie ma sie podziac na tej ulicy matka z wózkiem . DROGA REDAKCJO PROSZE O ZAINTERESOWANIE SIĘ TA SPRAWĄ, PRZECIEŻ MACIE SWOJĄ REDAKCJE NA ULICY KOCHANOWSKIEGO I NIE WIDZICIE TEGO PROBLEMU?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj