Strona główna Różne „Bal przebierańców” w Trzemżalu

„Bal przebierańców” w Trzemżalu

1314
0

Karnawał trwa w pełni. W sołectwie Trzemżal skorzystano z tej okazji i 29 grudnia zorganizowano „Bal przebierańców” dla dzieci. Rada Sołecka i sołtys przy wsparciu „Fundacji Nasza Wieś” przygotowali wiele niespodzianek, w tym zabawy przy choince, z animatorem, nie mogło też zabraknąć wizyty św. Mikołaja. 

W tym roku z zaproszenia do wspólnej zabawy skorzystała wyjątkowo duża grupa dzieci z rodzicami i opiekunami. Dzieci były pomysłowo przebrane w różne bajkowe stroje. Podczas imprezy odbyły się warsztaty artystyczne. Uczestnicy według własnego pomysłu dekorowali bombki i wykonywali dekoracje choinkowe. Dzieciom podobały się zabawy z animatorem, a szczególnie pokazywane sztuczki z ogniem i talerzami. Dzieci kręciły talerzami na patyku, skakały na odległość i brały udział innych zabawach. Na zakończenie wybrano „Króla i Królewnę Balu” czyli najpiękniej przebraną parę. Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz odtańczyli taniec. 

Przyszedł czas, kiedy to przybył Św. Mikołaj z pełnymi workami paczek, które wręczał wszystkim przybyły dzieciom. Paczki w tym roku były wyjątkowo bogate dzięki zaprzyjaźnionym firmom oraz prywatnym darczyńcom. W przygotowanie balu zaangażowano również środki z funduszu sołeckiego, które pomogły zapewnić atrakcje i niespodzianki dla najmłodszych. Ponadto dla wszystkich było ciasto, owoce oraz napoje. Eleonora Mądra, sołtys Trzemżala, bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. 

 „Chcę bardzo podziękować za przygotowanie paczek i wypieki: A. Drążkowskiej, B. Czyżewskiej, A. Paluch, M. Wojtaszak , R. Pietras, J. Szoszorek , J. Majchrzak, M. Majchrzak oraz panom za pomoc w przygotowaniu dekoracji sali: D. Paluchowi, D. Majchrzakowi, B. Duszyńskiemu i G. Kubasikowi” – mówi E. Mądra.

Gmina Trzemeszno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj