Strona główna Różne Bądźmy Ponad Podziałami

Bądźmy Ponad Podziałami

1425
0

Szanowni Wyborcy! Dobiega końca kampania przed niedzielnymi wyborami samorządowymi. Wraz z kandydatami na radnych Komitetu Wyborczego Wyborców „Ponad Podziałami” starałem się przekazać Państwu to, co zamierzamy zrobić, jeśli obdarzycie nas swoim zaufaniem.

Nasze zamierzenia przekazywaliśmy Państwu poprzez internet, na spotkaniach przedwyborczych, a także w bezpośrednich rozmowach. Spotkało nas w tym czasie wiele życzliwości, usłyszeliśmy słowa wsparcia i zachęty do działania. Za to wszystko już teraz dziękujemy.

Dzisiaj – po raz ostatni – pragnę zachęcić Szanownych Państwa do oddaniu głosu na kandydatów na radnych KWW „Ponad Podziałami”(13 kandydatów – lista nr 13), a także na moją osobę w wyborach na burmistrza.

Co oferujemy za oddane na nas głosy?

Zapewniam, że możecie Państwo liczyć przede wszystkim na sprawnie zarządzaną gminę, w której burmistrz nie ucieka przed mieszkańcami, a decyzje podejmuje z rozmysłem i nie zmienia ich co chwilę. Deklaruję, że poświęcę wiele czasu na bezpośredni kontakt z mieszkańcami. Chcę do tego wykorzystać także nowoczesne narzędzia, np. stronę internetową gminy czy media społecznościowe.

Warto zagłosować na nas, bo chcemy lepszych dróg, nowego sprzętu dla OSP, poprawy pracy systemu monitoringu, aby nie był tylko kosztownym gadżetem.

Jeśli nam zaufacie, obniżymy granicę wieku seniorów objętych bezpłatną opieką socjalną.

Wykorzystamy potencjał naszej gminy tkwiący w jeziorach – stworzymy ścieżkę spacerową nad Jeziorem Kościelnym, polepszymy wykorzystanie nabrzeża Jeziora Popielewskiego.

Duży nacisk chcemy położyć na polepszenie warunków dla działalności kulturalnej. Jest to w naszej ocenie obszar znacznie zaniedbany. Chcemy wykorzystać możliwości, jakie daje formuła „Kina za Rogiem”, aby mogło zaistnieć również w naszym mieście. Trzeba koniecznie znaleźć długo oczekiwaną siedzibę dla Muzeum Regionalnego, a także polepszyć warunki pracy Domu Kultury i Biblioteki. Duże możliwości daje w tym zakresie popadający ostatnio w ruinę budynek po „zawodówce”.

I wreszcie oświata. Budowa nowoczesnych sal gimnastycznych przy trzemeszeńskich szkołach to priorytet. Chcemy też objąć specjalnymi programami stypendialnymi uzdolnioną – nie tylko sportowo, ale i artystycznie – młodzież.

Jako kandydat na burmistrza chcę zadeklarować, że będę działać ponad podziałami. Poglądy polityczne zostawiam każdemu z wyborców jako indywidualną sprawę. Szkoły, muzeum, drogi, sprzęt strażacki nie są ani prawicowe ani lewicowe. A takimi właśnie sprawami, najbliższymi mieszkańcom, a nie polityką zamierzam zajmować się jako przyszły burmistrz.

Na koniec pragnę podziękować wszystkim, z którymi dane było mi współpracować w mijającej kadencji. Nie wymieniam nikogo z nazwiska, lista bowiem byłaby bardzo długa.

Osobno chcę podziękować swoim kontrkandydatom w wyborach na burmistrza. Kampania niosła z pewnością wiele emocji, były złośliwości i uszczypliwości. Ale nie było na szczęście wylewania pomyj i obrzucania błotem. I za to wszystkim dziękuję. Wybory bowiem miną, ale my, zarówno kandydaci, jak i wyborcy, bez względu na ich wynik, będziemy tu nadal mieszkać. Jestem przekonany, że w zgodzie. I że będziemy ponad podziałami nadal naprawiać Trzemeszno i całą Gminę dla naszego wspólnego dobra.

Sławomir Peno
Kandydat KWW Ponad Podziałami
na burmistrza Trzemeszna

 

Materiał sfinansowany ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Ponad Podziałami