Strona główna Różne Awaria na przejeździe i olbrzymie korki

Awaria na przejeździe i olbrzymie korki

3582
20

Dzisiaj – około godziny 7:20 – na drodze krajowej nr 15 w Wymysłowie doszło do awarii rogatek na przejeździe kolejowym. Szlabany opuściły się i nie podnosiły, pomimo braku nadjeżdżających pociągów.

Jako iż do usterki doszło w czasie dużego natężenia ruchu, powstały olbrzymie korki. Samochody stały kilka kilometrów od torowiska. Awarię usunięto po ponad godzinie.

Usterki rogatek występują w tym miejscu regularnie, bywają zarówno awarie infrastruktury, jak również kolizje samochodów (najczęściej ciężarowych) z opuszczającymi się rogatkami. Każdy taki przypadek powoduje, że pociągi zwalniają do prędkości około 20 km/h.

Na problem zwróciła uwagę m.in. Rada Sołecka Wymysłowo na swoim profilu facebookowym. Jak czytamy, z uwagi na samochody objeżdżające miejsce awarii przez ich wieś, przejście poboczem było niemal niemożliwe. Wspomniano, jak istotna byłaby budowa chodnika. Opublikowano zdjęcia, które publikujemy w artykule.

„Szukanie objazdu przez wioskę. Tak wyglądały drogi. Zablokowane centralne skrzyżowanie w Wymysłowie. (bo kierowcy nie wiedzą, którędy jechać). Przejście pieszo poboczem wręcz niemożliwe i zagrażające bezpieczeństwu wszystkich użytkowników drogi. Chodnik to nie jest „widzi mi się”. Z całym szacunkiem do Pana Burmistrza oraz Gminy Trzemeszno… Chcemy tylko uświadomić jak wygląda nasza rzeczywistość podczas każdej kolizji, wypadku czy awarii przejazdu kolejowego na DK nr 15” – napisała Rada Sołecka Wymysłowo.

fot. RSW

20 KOMENTARZE

  • A to pierwszy raz jest awaria tych rogatek ? Poprzedni rozumiem nie musiał nic robic ten musi najlepiej najlepiej pol roku naprawić błędy poprzednika posprzątać po nim i jeszcze wybudować wam basen kino i autostrady dla p…..w żeby mogli pohałasować

  • Dojścia bespiecznego i intuincyjnego do świateł z Niepodległości również do bespiecznego niedoprowadził. Bądćmy grzeczni – to dopiero 2 miesiące./. Kiedy remondis zwróci środki z budżetu gminy za budowę zlewni? na cmentarzu nawet w sobotnie popołódnie koparki pracują – Kto następny?

 1. A dlaczego zostało tak mocno zaakcentowane że najczęściej dochodzi do awarii ciężarówek. Przejeżdżałem dzisiaj koło wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i busa. Tenże bus wjechał w tył ciężarówki. W radiu informacja była o zdarzeniu z udziałem ciężarówki. Co ludzie myślą jak takie rzeczy słyszą ? Że te ciężarówki to jest taka zmora społeczeństwa i generalnie wszystko co się dzieje złego to przez te ciężarówki. Proszę tylko o to żeby chociaż tutaj nie szczuć ludzi na tak zwane tiry. Wykonuje zawód kierowcy ciężarówki. Tak na dobrą sprawę nie przypominam sobie żebym usłyszał coś pozytywnego na temat ciężarówek jak i o samych kierowcach tych pojazdów. Kiedyś panował stereotyp że kierowca tira to brudas nieogolony. Może i było w tym trochę prawdy. Tyle tylko że jak podjechało się do jakiejkolwiek firmy na załadunek to nawet toalety nie udostępniali o prysznicu nie wspomnę bo niby nie było. Pamiętajcie ludzie o jednym. Ciężarówki prowadzą ludzie którzy też mają rodziny. Jesteśmy dokładnie tacy sami jak wy. To my przewozimy wam piasek i cegły do budowy domu. To my przewozimy mąkę z młyna z której piekarz piecze chleb. To my przywozimy stał z huty z której fabryka tłoczy garnki do gotowania zupy. Itd. , itp. Proszę bardzo o jedno. Nie jeździjcie po nas jak byśmy byli złem koniecznym. Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia.

 2. Olaboga… narzekają najwięcej ci z końca wsi, co najwięcej zawsze narzekają, a najwięcej brudu i kurzu zostawiają

 3. Burmistrz do robotu. Obejrzyj się wokół siebie. Problemy same nie przyjdą do ,, wac Pana,,! Budynek po Szkole Zawodowej śle głębokie ukłony. Budynku po Domu Dziecka za chwilke nie będzie widoczny poprzez trawy i chwasty.
  K…. a czy ktoś nie pomylil się z odpowiedzialnościa za to miasto i wsie? Gdzie podziała sie inwencja, kreatywność i oczywiście to owo ,, OCH i. ACH ,, .

  • O budynek po zawodówce to zdaje się, że bardzo walczył człowiek z wiedzą i doświadczeniem. Jak to się potoczyło dalej to widzimy codziennie patrząc na ten budynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj