Strona główna Różne Akcja poboru krwi (24 września)

Akcja poboru krwi (24 września)

1573
6

Już w najbliższy piątek (24 września) przy hali OSiR w Trzemesznie, w godzinach od 09:00 do 13:30, odbędzie się akcja poboru krwi.

Organizatorem wydarzenia jest klub HDK PCK „Kropelka”.

Każda osoba chcąca oddać krew musi być zdrowa, mieć ukończone 18 lat oraz legitymować się dowodem osobistym.

Powinna także zjeść lekkie śniadanie i wypić około 1 litra wody.

6 KOMENTARZE

 1. Brawo, widzę że mój komentarz zadziałał pod poprzednim postem, mam nadzieję, że teraz będzie więcej informacji o różnych wydarzeniach w Trzemesznie, bardzo się cieszę!

  • Zgodnie z art. 9a ust. 1 pkt 1 ustawy z 22.08.1997 r. o publicznej służbie krwi w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii honorowemu dawcy krwi, który oddał krew lub jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19, przysługują m.in. zwolnienie od pracy oraz zwolnienie od wykonywania czynności służbowych w dniu, w którym oddaje krew i na czas okresowego badania lekarskiego dawców krwi na zasadach określonych w odrębnych przepisach z tym, że wymiar zwolnienia od pracy oraz zwolnienia od wykonywania czynności służbowych przysługuje w dniu, w którym oddał krew lub jej składniki, oraz w dniu następnym.

 2. Do wiadomości tych wszystkich tępych, którzy za każdym razem pytają „Dlaczego tak krótko?”.
  Może w końcu dotrze i przestaniecie się pytać.
  Produkty spożywcze mają datę przydatności do spożycia. I podobnie jest z krwią. Od chwili pobrania nie może być przechowywana w nieskończoność. Dlatego też ten czas liczy się od chwili pierwszego pobrania i krew ma tylko kilka godzin na dotarcie do Centrum.
  Po drugie: jeśli ktoś odda krew to i tak należy mu się ten dzień wolny od pracy. Więc praca nie jest wytłumaczeniem.
  Po trzecie: jeśli komuś zależy na oddaniu to odda. Znajdzie np. taką możliwość w punkcie stacionarnym w Gnieźnie, czynnym również w inne dni. A oprócz Gniezna jest jeszcze kilka innych opcji.
  Po czwarte: Jeśli ktoś jest tak tępy to może lepiej by było, żeby nie oddawał i nie przekazywał swoich mniej inteligentnych genów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj