Strona główna Różne Akcja poboru krwi (22 lutego)

Akcja poboru krwi (22 lutego)

1966
6

Już w najbliższy poniedziałek (22 lutego) w trzemeszeńskim Domu Kultury, w godzinach od 09:00 do 14:00, odbędzie się akcja poboru krwi. Organizatorem wydarzenia jest klub HDK PCK „Kropelka”.

Każda osoba chcąca oddać krew musi być zdrowa, mieć ukończone 18 lat oraz legitymować się dowodem osobistym.

Powinna także zjeść lekkie śniadanie i wypić około 1 litra wody.

6 KOMENTARZE

 1. Dzień dobry. W dzisiejszej akcji udział wzięło 38 dawców z czego 31 oddało krew. Udało nam się zebrać 13 660 ml cennego leku jakim jest krew. Dziękujemy. Zapraszamy do udziału w kolejnych naszych akcjach.

  • Dzień dobry. Unia Europejska, z sobie tylko znanych, politycznych powodów, przegłosowała, że ślimak to ryba, marchewka to owoc. I widzimy, jedno głosowanie w mig przekreśla cały dorobrk Lineusza. I widzę, że pani ta nowa logika również się udzieliła. Jeżeli krew ODDAŁO 31 osób to w akcji WZIĘŁO UDZIAŁ 31 osób. A ni 38. W tym kontekscie „oddało” i „wzięło udział” są zbędnymi synonimami i wystarczy jedno z nich. Zapewne chciała pani, żeby tekst był nieco dłuższy i brzmiał bardziej mądrze lecz się to pani nie udało. Radzę więc pozostać przy oddawaniu krwi i zaniechać wszelkiego pisarstwa.

   • Brokatem się posyp jak chcesz zabłysnąć. Jakbyś kiedykolwiek oddawał krew, to byś wiedział, że tam się nie wchodzi jak do sklepu. 7 osób najwidoczniej się nie kwalifikowało zdrowotnie i dlatego nie „oddało” krwi. „Udział wzięli” bo przynajmniej chcieli oddać krew i za samą chęć należą im się brawa sfrustrowany lamusie.

    • a ty lamusie sam się posyp bo właśnie na tym polega różnca :chceli oddać ale nie oddali więc chcieli wziąć udział ale nie wzięli. Bez znaczenia jest przyczyna dla której nie oddali: czy wystraszyli się igły, czy poziom hemoglobiny im nie pozwolił, czy wynik wstępnego badania po ukłuciu w środkowy palec był za wysoki, czy może w ciągu 7 dni poprzedzających oddanie mieli zabiegi dentystyczne, czy mieli opryszczke na ustach, czy oddając regularnie przekroczyli roczny limit 6 razy dla mężczyzn i 4 dla kobiet, czy niedawno wyszli z więzienia, czy mają nowy tatuaż, czy mieli przypadkowe kontakty seksualne, czy może siedzący na środku autokaru w tej ciasnej klitce lekarz ich wykluczył Oczywiście, że należą im się brawa ale to nie zmnienia faktu, że nie oddali więc nie wzięli udziału. No i kto jest lamusem lamusie? Więc ty lamusie nie wyciągaj swoich wniosków z komentarzy innych, bo nie potrafisz tego robić a na dodatek nie znasz znaczenia słów.

     • Chyba jednak Janusz ma racje – samo wejście do autobusu oznacza już że ktoś wziął udział w akcji, a że z jakiegoś powodu nie pobrali mu krwi to już nie ich wina. Wzięli udział, ale nie oddali krwi – rozumiesz ? 🙂

     • A ty wziąłeś udział w maratonie w Nowym Jorku! Z jakichś powodów nie biegłeś ale chciałeś. Wziąłeś udział choć nie biegłeś – rozumiesz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj