Strona główna Polityka Agnieszka Bilewska odpowiada na zarzuty

Agnieszka Bilewska odpowiada na zarzuty

4284
94

Po kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Placówce Wsparcia Dziennego swoją kontrolę zarządził również burmistrz Krzysztof Dereziński. Powołał w tym celu zespół pod przewodnictwem wiceburmistrza Dariusza Jankowskiego.

Zespół zakończył pracę krótko przed Bożym Narodzeniem, a protokół z ustaleń został przedstawiony burmistrzowi i Radzie Miejskiej. Wskazano w nim na kilka nieprawidłowości w działalności placówki. Stwierdzono między innymi: brak wykazu dzieci uczestniczących w imprezach, brak dokumentacji w zakresie ilości i wartości dokonywanych codziennie zakupów żywności, brak zespołu kwalifikującego przyjęcie dzieci do placówki, niedopuszczalne korygowanie błędów na fakturach, płatności faktur po terminie.

Zbyt mało – według ustaleń zespołu – było zajęć socjoterapeutycznych, w stosunku do zajęć sportowych, plastycznych, wyjazdów do kina i na basen.

Po analizie wyjazdów stwierdzono ich zbyt wysokie koszty, między innymi w zakresie liczby opiekunów. Zespół zwrócił też uwagę na rodzaj żywności kupowanej szczególnie na organizowane imprezy, zlecił aby w przyszłości kupować bardziej zdrową żywność. Kontrolujący zarzucili także zakup usług transportowych u tego samego przewoźnika, niezgodny z obowiązującym w tym zakresie regulaminem.

W protokóle pokontrolnym zaznaczono, że absencja kierownika placówki utrudniała kontrolę i nie pozwoliła na pełne wyjaśnienie wszystkich kwestii. Kilka dni temu, na ręce burmistrza wpłynęło pismo kierownik PWD Agnieszki Bilewskiej, w którym odnosi się do zarzutów zespołu kontrolnego.

Pisze między innymi, że nie została prawidłowo powiadomiona o kontroli, gdy przebywała na urlopie udzielonym przez burmistrza. „Nie powiadomiono mnie o żadnej kontroli drogą mailową, listowną czy telefoniczną. Do godziny 14:00 dnia 30.06.2017 r. (do której funkcjonowała PWD) nikt nie dostarczył żadnego zawiadomienia. Panie zauważyły w poniedziałek (03.07.2017r) na biurku kierownika kopertę zaadresowaną do kierownika, gdy kontrola już się odbywała”.

A. Bilewska zauważa, iż w protokóle pisze się o jej nieobecności, ale nigdzie nie napisano, że przebywała na specjalistycznym zwolnieniu lekarskim. Podkreśla też, że nieprawdą jest, iż kontrolujący nie mieli dostępu do wszystkich dokumentów. Dostęp do nich miała główna księgowa, która pełniła obowiązki w jej zastępstwie oraz wychowawczynie.

Ponadto kluczami do szaf dysponował burmistrz, któremu klucze przekazała 08.09.2017 r. za pokwitowaniem. W czasie zwolnienia przebywała w swoim mieszkaniu w Poznaniu. Nie przesłano jej w tym czasie żadnych pytań dotyczących kontroli. Jednak o tym, że Urzędowi Miejskiemu znane było miejsce jej pobytu świadczy fakt, iż 22 grudnia na poznański adres przesłano jej informację o likwidacji placówki i wypowiedzenie z pracy.

Liczne próby ustalenia terminu spotkania oraz kontakty z mojej strony z Burmistrzem Trzemeszna od samego początku mojej choroby ograniczały się tylko do szeregu nieodebranych połączeń i lakonicznych, zwodzących sms-ów” – napisała A. Bilewska.

Absurdem nazwała fakt, że komisja zaczęła zadawać pytania pracownicom placówki dopiero we wrześniu, czyli paniom nowo zatrudnionym, nie mającym pojęcia o wcześniejszej pracy placówki. W lipcu i sierpniu pracowały jeszcze wcześniej zatrudnione wychowawczynie, ale nikt z kontrolujących z nimi nie rozmawiał.

Uważa też, że gdyby komisja zapoznała się z odpowiednimi segregatorami, do których miała dostęp, to z pewnością widziałaby listy dzieci biorących udział w wyjazdach oraz różnego rodzaju zajęciach, a także scenariusze z przeprowadzonych zajęć socjoterapeutycznych.

Kierownik PWD nie zgadza się ze stwierdzeniem komisji, że wybierała usługi transportowe bez obowiązujących procedur. Zapewnia, iż każdorazowo robiła telefonicznie rozeznanie cenowe, za każdym razem najniższą cenę proponował ten sam przewoźnik.

A. Bilewska w swoim piśmie bardzo szeroko pisze o pozytywnych aspektach pracy placówki, których zespół kontrolny nie zauważył. Przede wszystkim o pozyskaniu wielu sponsorów, dzięki czemu oferta dla dzieci mogła być o wiele bogatsza. Wymienia między innymi otrzymanie 12 rowerów z WORD w Poznaniu, nieodpłatny lot samolotem AN – 2, ponad dwutysięczny rabat od firmy Nikon na zakup aparatu fotograficznego, nieodpłatny lot szybowcem, bezpłatne – w formie sponsoringu – pomalowanie pomieszczeń placówki, darmowe noclegi dla 20 osób w czasie wycieczki do Lublińca, sfinansowanie w formie darowizny uroczystości wigilijnej i sylwestra o wartości 3400 zł w jednej z restauracji.

Wspomina także o odbywających się w dni wolne od pracy warsztatach tanecznych, konkursach, warsztatach fotograficznych, teatralnych, zajęciach profilaktycznych na temat różnych zagrożeń, udziale podopiecznych w Sztafecie Trzeźwości, przedstawieniach profilaktycznych, między innymi z okazji Dnia Trzeźwości.

Kierownik PWD uważa, że protokół pokontrolny zespołu powołanego przez burmistrza, podważa większość zastrzeżeń Komisji Rewizyjnej: „Tak więc cytaty „poważne nieprawidłowości w PWD” podawane podczas spotkań komisji, na bazie których, w przestrzeni publicznej pojawiło się kilkanaście artykułów prasowych okazują się bezpodstawne. Jednak niszczenie PWD jak i mojej osoby trwa nadal.

W świetle informacji zawartych w protokole kontroli instytucjonalnej jak również na podstawie przesłanych kolejny raz wyjaśnień dotyczących rzekomych nieprawidłowości oczekuję publicznego przeproszenia za wyrządzone krzywdy oraz liczę, że organ samorządowy prowadzący placówkę stać będzie na przekazanie opini publicznej, że oszczerstwa na temat rzekomych nieprawidłowości w PWD były przekazywane radnym jak i opinii publicznej stronniczo i na podstawie fałszywych tez !” – pisze w zakończeniu swego ponad pięciostronicowego stanowiska A. Bilewska.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

94 KOMENTARZE

 1. Po przeczytaniu tego co powyżej mam teraz mętlik w głowie. Gdzie leży racja? Pewnie pośrodku. Nie mogę tylko zrozumieć, jak może burmistrz nie odbierać telefonów od kierownika podległej placówki. No jak????

 2. jakoś nie mogę czytać tych dyrdymałów … miałam okazję poznać p.Agnieszkę osobiście i chwilę z nią obcować w relacji zawodowej . Jak ŻADNA ! inna ma serducho do tych dzieciaków i nieba by im przychyliła .Znam jej podejście i nie mogę uwierzyć w „nieprawidłowości” – jest osobą sumienną i wymagającą …a,że walczyła z burmistrzem o wspieranie i o to,co się należy to tzreba się mścić ? brawo ! normalnie klaskać piątkę w czoło – tylko czekać,aż zabraknie takich ludzi jak p.Agnieszka i dzieciaki w Trzem będą się staczać od małego ! nie róbmy nic ! ,bo przecież lepiej walnąć kłody pod nogi niżeli pomóc i wspierać !
  PANI AGNIESZKO ! dziękuję,że Pani chciała , miała tą iskrę i robiła dla dzieci coś,czego nigdy wcześniej nie miały !

 3. Brakuje mi odpowiedź na zarzuty komisji w sprawie faktur opis ogólnie mówiąc nic nie wyjaśnia tylko że nie odbierano telefonu to normalne a resztą to ocena własna

 4. Z tego co wynika to zespół kontrolny z p.Matelskim na czele musiałby się dokształcić i wiele nauczyć,trzeba najpierw zachowywać reguły i procedury.Pani Agnieszko przecież ta komisja była powołana przez Burmistrza nnależy więc do niego skierować stosowny wniosek a jak nie będzie reakcji to wystąpić do organów nadzoru nad gmina.Nie można sobie pozwolić na targanie za sumienną prace a uchybienia zawsze są bo taki jest cel kontroli

 5. W piśmie pani kierownik zabrakło mi jednego. Nie dowiedziałam się jakie były efekty pracy z dziećmi. Chodzi mi o współpracę ze szkołami i bieżące monitorowanie postępów tych dzieci w nauce, zachowaniu a także radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Bo tak naprawdę to jest cel pracy placówki a nie loty samolotami. Zajęcia , o których pisze pani Agnieszka są tylko środkami do uzyskania tych celów. To pismo potwierdza tylko, że działalność placówki była ukierunkowana na zapewnianie atrakcji a nie pracę u podstaw.

  • Zgodzę się z Belfrem. Podstawowe pytanie jakie były efekty pracy placówki?? Lot samolotem wyjazd do kina ok. ale to nie wszystko. Ważne są efekty w szkole bo to może jakoś wpłynąć na dalsze życie tych dzieci.

   • Całkowicie, podzielam zdanie. Pytanie zasadnicze: jakie były efekty pracy tej placówki /wg z góry zaplanowanych założeń działania placówki – bo chyba jakieś zamierzone cele były/? Po drugie kontrole systematyczne powinny być częściej /wina pracodawcy/ a nie dopiero jak się coś dzieje niedobrego.

 6. Ciekawe ile komentarzy wypisze znowu rodzinka Kropka B.
  – Pytanie najciekawsze gdzie są rozliczenia roczne na kwotę 200tys.
  -Czy prawdą jest że własne dzieci zabierane były na koszt podatnika na wycieczki organizowane przez PWD?
  Jakby kierownik PWD nie miała nic nie ukrycia to by mie uciekła z cała rodzina do Poznania.
  Nikt nie tęskni za jegomościem panoszącym sie i obgadywujacym wszystkich dookoła. Jedengo mniej bedzie z zapędami na radnego.

 7. Znam wiele dzieci chodzacych do placówki gdy sie zapisały siedzialy w koncie w kurtce z nikim nie rozmawiały byly zamkniete w sobie pp krotkim czasiedzieci graly główne role w przedstawieniach teatralnych a oceny z 1 poszly w górę. To są dla mnie efekty pracy tez tej po godzinach jak czytam!

 8. Panie Burmistrzu jak Pan myśli co spowoduje zamknięcie placówki? i co będzie dalej z losem młodego pokolenia które wychowuje się w Trzemesznie? Rozumiem że na Pan w swoim gabinecie odpowiednie pomieszczenie w którym dzieci będa mogły miło spędzać czas
  Pani Agnieszko świetna praca z dziećmi dużo wysiłku ale to się opłaca dzieciaki po za wycieczkami i różnymi atrakcjami dostały coś więcej od Placówki A jest to umiejętność bycia dobrym człowiekiem i pokazanie że bycie dobrym nie musi być złe A jest to naprawdę ważne w dzisiejszych czasach gdzie ludzie kłania kradną
  Pani Agnieszko głowa do góry jesteśmy w placówką!

 9. Pani Agnieszko napisz jakie były efekty Waszej pracy i wpływy na przyszłość to z pewnościa rozwiej wszystkim wątpliwości.przedstawić konkretnie i rzetelnie i to wszystko wyjaśni

 10. Swego czasu miałem zaszczyt poznać Panią Agnieszkę…w późniejszym czasie współpracować przez krótki czas z PWD… zawiść, zazdrość ludzka jak widać nie zna granic…powiem krótko uzywajac metafory Pan Burmistrz ze swoją Radą mieli kurę znoszącą złote jajka…udusili ją…jestem tylko ciekawy co powiedzą tym wszystkim dzieciakom…? Efekty szkolenia,a przelot samolotem,kino czy basen? W niektórych przypadkach być może była już tą ostatnią w życiu atrakcją…?

 11. Pani Agnieszka ma wielkie zaslugi dla tego miasta a wy tak piszecie to samo Pan Artur swoja ciezka, mozolną praca zasluzyl sie i to miasto zaistnialo chociazby na lamach gazet i to nawet tych zaganicznych. Prosze nie pisac bzdur tylko wziac sie do rzetelnej ciezkiej roboty aby budowac PKB polski
  Myślałam ze wiecej oeju w glowie macie.

  • tak potwierdzam ci panstwo mja wielkie zaslugi dl atego miasta a ojciec pana A. byl wybitnym dyrektorem krochmalni to dzieki niemu wzroslo zatrudnienie jak i zadowolenie załogi z zarobków a i rolnicy swoje produkty mogli sprzedac. Pan Artur na radnego !

  • Wstydu nie masz człowieku, oleju w głowie tez brak właśnie Tobie. Powiedziałbym – Wracaj i zamiast niemieckie, buduj „ciężką, mozolną pracą ” PKB polskie, Wujku Dobra Rada – ale Ty ponoć w Poznaniu siedzisz z rodziną, nie w Niemczech…

 12. Pan Artur swoja ciezka, mozolną praca zasluzyl sie…

  nie nie wierze ze ktoś takie bzdury może pisać …
  a tak na marginesie
  Prowadziła placówkę była odpowiedzialna koniec kropka są niejasności wyjaśnić albo pani Agnieszka albo burmistrz ze nie miał kontroli nad placówką

 13. …opisy opisami,ale jak to sie nie pokrywa z otrzymanymi pieniedzmi,to znaczy że coś przywłaszczono…mało to telewizja pokazuje ludzi na stanowiskach co się „ustawili”…

 14. Dzieciaki które wychowują się w Trzemesznie i uczęszczają do placówki dzięki Pani Agnieszce i ludziom związanym z tym projektem będą miały fajne wspomnienia bo co innego mogą robić w takim miasteczku jak Trzemeszno siedzieć pod halą sportową i pić piwo?
  Kto wie może dzięki takim wycieczka na basen do kina lub po zakupie tego aparatu któryś z podopiecznych odnajdzie swoje hobby lub sposób na życie zostanie znanym pływakiem, aktorem, fotografem lub pilotem?

  A Pani Agnieszk to właściwa osoba na właściwym miejscu!

  • trzeba było jeszcze kupić
   -wieżowiec- może by ktoś został budowlańcem,
   -remizę————————-strażakiem,
   -kościół————————księdzem.
   Jankes się wygłupił tym stylem obrony.

 15. Odnosząc sie do słow pani kierownik PWD że dostali upust na aparat fotograficzny to prosze sprawdzic czy jest oddamy ten aparat jak był taki drogi bo z tego co pamietam jegomość cały czas chodził z tył aparatem i przypadkiem naprawde przypadkiem mogl ktos podrzucić im do domu. Tak jak z IP komputera wyjdzie ze nie wiadomo kto pisał. Wiec niech sprawdzi osoba kompetentna czy aparat jest oddany do placówki z tego co pamietam ale moge sie mylić jest to Nikon.

 16. chcialbym oficjalnie powiedziec na forum iz bylem w sklepie jakies 30 min i zapomnialem zamknac drzwi wejscioywych, pozostawiając tym samym właczony konKuter na stole i nie wiem czy pod moja nieobecnosc ktos byl mogl wejsc i cos napisac z mojego konKuteRa
  A na pewno ktos byl bo kolo koNkuTera bylo castko a jak wrocilem to juz go nie bylo…
  Zglaszam sprawe na policje o zbadaie tematu tyko nie wiem czy z powodu wartosci ciastka beda chcieli to zrobic nie mniej jednak zglaszam zeby pozniej nie bylo !

 17. ponad dwutysięczny rabat od firmy Nikon na zakup aparatu fotograficznego ? Zapytuje czy aparat byl kupowany dla siebie ? Ile ten aparat kosztowal ? pozdrawiam

  • – czy tym aparatem byly wykobywane zdjecia podwodne Wraków ??
   – czy aparat ten byl wykorzystywany na wyjazdach do Egiptu na nukowania ???

  • Czy Artur z hukiem nue wyleciał z hali w Mogilnie za aparat m.in? Niezwykła miłość do aparatów. Za wszelką cenę. Nawet palonych za sobą mostów.

 18. cyt: „… otrzymanie 12 rowerów z WORD w Poznaniu, nieodpłatny lot samolotem AN – 2, ponad dwutysięczny rabat od firmy Nikon na zakup aparatu fotograficznego, nieodpłatny lot szybowcem, bezpłatne – w formie sponsoringu – pomalowanie pomieszczeń placówki, darmowe noclegi dla 20 osób w czasie wycieczki do Lublińca, sfinansowanie w formie darowizny uroczystości wigilijnej i sylwestra o wartości 3400 zł w jednej z restauracji”

  – nooo to ja moglbym tam byc WOLONTARIUSZEM jak takie przyjemnosci byly gratis to po co pracowac

 19. Pan Marcel z Domu Kultury uczy sztuki fotografowania tanio, pięknie i mądrze. Dzieci z PWD musiały mieć coś absolutnie drogiego.

 20. Nie rozumiem co się stało !!! kilka uchybień jak stwierdziła komisja to zaraz zamknąć placówkę PWD i zwolnić p Agnieszkę .A rozmawiał ktoś z dziećmi bo chyba najbardziej zostali skrzywdzeni.Komu stała PWD kością w gardle… .Z roku na rok Placówka rozwijała się coraz bardziej dzieci było coraz więcej i więcej P Agnieszka zabiegała oto aby starczyło dla każdego dziecka ,Miała zewnątrz duże wsparcie i przyjaciół którzy też nieśli pomoc dla dzieci ,spotkania z słynnymi sportowcami ,aktorami,piosenkarzami .Za sprawą p Agnieszki słynny lot balonem który spełnił marzenia Dobrusi w ostatnich chwilach życia .Spójrzcie w oczy chorej i niepełnosprawnej Natalce której marzeniem było spotkać Dodę ,Kto jak nie p Agnieszka przyczyniła się do jej szczęścia doprowadziła do spotkania a nawet wspólnie zaśpiewała na scenie trzymając Dodę za rękę Takich i innych wyczynów p Agnieszka ma wiele. Co teraz stanie sie z placówką PWD komu zawadzała ta nazwa że ma powrócić świetlica socjoterapeutyczna .Czy z chwilą powrotu Swietlicy socjoteraupetyczny powrócą stoły i krzesła które zabrała p Kierownik OPS p Matelski coś na ten temat wie .
  I jeszcze jedno komisja rzetelnie będzie przeprowadzać nabór dzieci do Swietlicy będzie sprawdzać czy tatuś i mamusia piją są alkoholikami.

  • Wzruszyłem się, piękny wpis „Anonimie” – szkoda tylko, że nie podnosi kwestii rozliczania się z publicznych pieniędzy.

   Trzeba rozróżnić dwie sprawy:

   1. Placówka moim zdaniem jest co najmniej potrzebna, i cała ta sytuacja powinna zostać szybko rozwiązana, placówka powinna dalej funkcjonować dla dobra dzieci – i funkcjonuje – a jej status prawny, jej uregulowania to kwestie drugorzędne to załatwienia w szybkim trybie w zaciszu gabinetów urzędniczych. Dobro dzieci powinno być priorytetem, a ta sprawa powinna zostać zamknięta w sposób profesjonalny.

   2. Kiedy pojawił się pierwszy wpis na Tno info o nieprawidłowościach w placówce – napisałem, że Pani dyrektor powinna skutecznie zarządzić tym krysem – natomiast jak zarządziła ? Rozchorowała się, unikając stawienia się przed komisją i utrudniając rewizję komisji, teraz mając pretensje do Burmistrza ? Skoro ma się czyste ręce to chyba nie problem je pokazać ? Wystarczyło zwołać konferencję prasową, odrzucić merytorycznie stawiane zarzuty – i wykazać to podczas rewizji komisji – już formalnie – jeśli w takim rozwiązaniu przeszkodziła choroba, wskazać do tego osobę zaufaną …

   Na przykład Pana Artura, który mógł popilnować swojego komputera w domu, zamiast dopuścić do wypisywania oszczerst pod adresem, osób, które dbają o środki publicze i skrobnąć co nie co – zarządzając kryzysem w sposób racjonalny – ale widocznie jest więcej do ukrycia, niż do pokazania.

   A te emocjonalne wpisy, rodzą u mnie wstręt moralny – skoro wszystko było ok, to jaki problem to transparentnie udowodnić ?

   I ten upust na aparat …

   Katastrofa, niczym wrak na dnie morza.

  • „Takich i innych wyczynów pani Agnieszka ma wiele” napisał Anonim . Podkreślam WYCZYNÓW !!!!!! Wiadomo że dzieci nie chcą nauki i wychowania, Podobały im się te WYCZYNY.TAAAK..

   • Dzieci lubią to co łatwo przychodzi. Nauka to już większy wysiłek ale za to procentuje w przyszłości. Wychowania ,zasad dzieci też z reguly nie lubią. Wiec ciągną tam gdzie oferuje im się coś fajnego bez większego wysiłku z ich strony.

 21. Pierwotnie świetlica byla powołana właśnie w takim celu. Miała wspierać dzieci z rodzin alkoholowych bądź z rodzin z innymi dysfunkcjami. Miały odbywać się oprócz rozrywki zajęcia socjotrraoeutyczne (codziennie ) plus pomoc w nauce. Tutaj dominowała jak widać z opisu rozrywka. Bardziej to przypominało jakieś centrum kultury.

  • czy mozna publicznie powiedziec kto pelnil role WOLONTARIUSZA tam ??
   czy ten pan tez latał awionetką?
   czy ten pan zwiedzal tez swiat z dziecmi ?
   czy ten pan bawil sie prywatnie sprzetem zakupionym przez PWD ??

   swoja droga to moze szkoda ze poszedlem do roboty na produkcje i szarpie za 1,900 pln netto a moglemzostac wolontariuszem i balonem latac czy awionetka i fotki cykac z OLKA (olympusa)

   PANIE PREZYDENCIE JAK ZYĆ? NO JAK ŻYĆ ???

 22. Klaro ! czytaj ze zrozumieniem a wtykasz szpile !!!!Dzieci chodziły co dzień na placówkę PWD z plecakiem odrabiały zadania, uczyły się pod okiem pań wychowawców. Były podzielone na grupy starsze i młodsze miały czas na naukę jak i na zabawy co dzień świeże posiłki i napoje.Myślicie że środki które były przydzielone publiczne od Gminy to co ?TO kokosy !!nie starczyło by na kromkę chleba z smalcem i gorzką herbatę Prośba do p Agnieszki proszę podać wskażniki jak i ile wpływało od Gminy z OPS na waszą placówkę .dzieląc na dzieci. Jak można dzielić dzieci na patalogię i wkuwać im spotkania z psychologami na siłę P Agnieszka miała inny sposób pokazała jak można żyć i walczyć z przeciwnościami losu pomagając drugim .Łatwo jest oczerniać. Aparat który jest własnością placówki -czy Burmistrz dołożył grosz ?? Myślę że WYBORY już zaczęły się !!!

  • dziekujemy za odpowiedz – mysle ze IP nie trzeba sprawdzac
   -dzis niedziela to duzo gosci i czy to prawda, ze kolejna wymowka to imigranci ktorych pan wolontariusz po dach przyjal oni tez potrafa zlosliwie pisac na trzemeszno24 ???

 23. Na placówkę były przekazywane gminne pieniadze wiec co w tym dziwnego że ludzie chcą wiedzieć na co były przeznaczone?
  Nawet jeśli faktycznie były tak niskie ze starczyło jedynie na kromke chleba ze smalcem. Skoro nie ma nic do ukrycia to wystarczy przekazać rozliczenie komu trzeba i po sprawie. A jeśli się tego nie robi to niestety takie zachowanie budzi podejrzenia.

  • zbyt male dotacje nawet nie starczylo na zakup paralotni i skokow ze spadachronem. Nie starczylo nawet na zakup łodzi 10 metrowej ze szklanym dnem, nie starczylo na nowy akwalunek itp.

   nawet na skwarki nie starczylo do wspomnianego smalcu panie piekarz pan moze to wyjasni – dlaczego nie starczalo ?

   panowie burmistrzowie moze sie wypowiedza skoro czytaja forum – dlaczego nie starczalo ?

   https://www.youtube.com/watch?v=n8UMDzgP1k8

 24. Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało!

 25. Do pilnej kontroli faktury i miejsca zakupów. A jak naprawdę, w sklepach były zeszyty, to już kontrole powinien przejąć ktoś do tego powołany. Oczywiście, ja w te zeszyty nawet przez chwilę wierzyć nie chcę. Bo ludzie cuda potrafią wymyślić.
  Państwu i świetlicy życzę profesjonalnego oczyszczenia się z zarzutów, bo można wyjaśniać a najważniejszego nie wyjaśnić. Tu potrzebny spec.

 26. Trzeba zwrócić uwagę na etat pani kierownik,czy aby na pewno w miesjcu pracy była stosowną ilość godzin?czy stwierdzicie że wyjazdy z dziećmi pokrywały zmniejszona ilość jej siedzenia w miejscu pracy????

 27. Ludzie ludzie ludzie !
  Wiecie ile idze zarobic w Trzemesznie na pol etatu ?
  Kierownik PWD zarabiała na pol etatu 6 tys zł. To jest szok !! 6 tys na pol etatu !! Brawa dla urzedu ze na takie cos sie godzili !! Zarabiać tyle i jeszcze bać sie kontroli.
  MaciejuW i co ty na to powiesz ?

  • jak smecie tak pisac, panstwo B tak wiele dla dzieci i tego miasta zrobili a wy tak piszecie. Pani Agnieszka tyle pracy w to wlozyla a pan A ja w tym pewnie wspieral nie raz a wy kmioty tak piszecie… sumienia nie macie to przez was wszystko i przez radnych gdybyscie nie wtykali nosa w nie swoje sprawy….

  • Czy to są prawdziwe dane? Pytam, bo to nie do wiary!
   Kto policzy wszystkie straty na jakie narazili nas przez 12 lat swoją niekompetencją burmistrz, wice, urzędnicy, radni?!

  • Kobietka starała się…Ale takiej kasy na pewno nie zarabiała.Te dyrdymały na temat Jej zarobków wypisują zapewne najbliżsi współpracownicy,którzy powinni uderzyć się w piersi.Jakie to trzemeszeńskie=obrzydliwe- najpierw tej Pani czapkować a teraz Ją na forum gnoić…Nie dziwię się tej Kobiecie ,że nie ma zamiaru tłumaczyć się przed równymi sobie.Jest DYPLOMATKĄ👍

 28. Nic nie powiem, bo od lekko ponad 48 h żadna niekompetencja, brak, odpowiedzialności, chaos organizacyjny, lekceważanie ludzi, głupota i wreszcie patologia w zarządzaniu oraz w wielu innych wymiarach mnie nie zaskoczą, poprzeczka została podniesiona za wysoko …

  Donosicielu widziałem piekło w tym wymiarze, idę przez nie …

  Jeśli pół etatu, to zasadne jest pytanie co z drugą połówką ?

 29. Radni i przewodniczący i Burmistrz do roboty!. Zgłosić do PROFESJONALNEJ kontroli i nie okrywać się wstydem nieudolności.
  Wyjaśnienie A.B. zostało napisane do burmistrza
  a teraz Władze niech rozprawią się z tym wstydem.

 30. #ktoś pewnie piszesz ze IP jegomościa;). Fakt jest taki jak sie nie ma mic do ukrycia to sie człowiek nie chowa lub nie ucieka jak szczur ze statku.
  Wczoraj miales tupet przyjsc na obrady komisji i co myślałeś że bedzie po staremu. Dobrze ze kontrole bedzie miał MOPS. Oddaj aparat lepie haha i żegnamy was z tego miasta na stałe! Auf Wiedersehen

 31. A może dla nowej świetlicy socjoterapeutycznej znajdzie się miejsce w obecnym Domu Dziecka;tam szykuje się reorganizacja placówki w przyszłym roku.

 32. Donosiciel od”Emila z drewutni” godz. !9.41 pomylił chyba kwoty. To jest na pewno 600 zł. Powinien Emil poprawić swój wpis, bo tak to wychodzi że pisze głupoty. Trzeba uważać na to co się o kimś pisze. łatwo o skrzywdzenie osoby.

  • Pani rozważna podaje dokładna kwotę dla ogolu na pol etatu mozna zarobic w Trzemesznie 63 639, 09 zł. UmiePani podzielić przez dwanaście miesiecy? To pomoge wychodzi 5 303,25 zł.
   Slucham argumentów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj