Strona główna Kultura 79. rocznica wybuchu II wojny światowej

79. rocznica wybuchu II wojny światowej

1068
10

Władze samorządowe oraz członkowie Gminnego Komitetu Pamięci Walk i Męczeństwa złożyli dzisiaj – w 79. rocznice wybuchu II wojny światowej – kwiaty w miejscach pamięci narodowej.

W samo południe zawyły syreny alarmowe, po czym delegacje złożyły wiązankę pod tablicą upamiętniającą zamordowanego przez Niemców Kazimierza Jarosława Szymańskiego – przedwojennego burmistrza Trzemeszna.

Kwiaty i znicze złożono także przy tablicy pamiątkowej Andrzeja Marchlewicza – rozstrzelanego w Kociniu dowódcy obrony Trzemeszna, na zbiorowej mogile na cmentarzu parafialnym oraz na grobie w Kruchowie, gdzie również spoczywają rozstrzelani w Kociniu.

10 KOMENTARZE

 1. O jak co roku nic odkrywczego standard choć ludzi z roku na rok mniej no i jest matrix spec od histori nowoczesnej brawo.
  Wieczny wice coś się chowa także pod organizacją tych obchodów się pewnie podpisał?. Dyziu weź go pogoń bo przegrasz wybory nadal na ciebie stawiam ale jeśli nie zmienisz otoczenia to zaglosuję na innego kandydata!

  • To zwykły bojkot tych , którzy przejrzeli na oczy i mają dość utożsamiania się z Burmistrzem . A tak na marginesie jaka to wspaniała uroczystość obchodów napaści hitlerowców na Polskę ?!
   Jak można łączyć dwa zupełnie różne pod względem ideologicznym zdarzenia ?! Uważam , że kwiaty bojownikom za ich bohaterstwo należałoby złożyć w rocznicę wyzwolenia ! Oni byli jej autorami ! Ci bohaterowie nie mieli nic wspólnego z najazdem wojsk niemieckich i okupowaniem ziem polskich ! Nie mam żadnych złudzeń co idei czczenia bohaterstwa . To nasze podziękowanie i zarazem moralny obowiązek . Mamy również obowiązek negować to co miało miejsce 79 lat temu . Negować a nie piec dwóch dań na jednym ogniu !
   Można w dwojaki sposób interpretować ideę tych obchodów . Między innymi składania ukłonów najeźdźcy , dziękowania za możliwość wyodrębnienie narodowego bohaterstwa i bohaterów .

 2. Fotka nr 3 🙂 . Czekam na powtórkę tego marszu po wyborach .
  Niechże podobny w tym składzie trwa , trwa i trwa . Długo , długo i długo znikając za horyzont jak najdalej od Trzemeszna . (Wyłączając Panie Pana L. i M)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj