Strona główna Różne 55 laptopów z programu Zdalna Szkoła+

55 laptopów z programu Zdalna Szkoła+

3906
55

Gmina Trzemeszno zakupiła 55 laptopów, które użyczane będą potrzebującym uczniom, nieposiadającym dostępu do komputera. Szczególny nacisk stawiany będzie na rodziny wielodzietne.

Komputery znajdują się obecnie w szkołach z terenu gminy Trzemeszno.

Pozyskana dotacja wyniosła niemal 95 tys. zł. Jak informuje Urząd Miejski Trzemeszna, pozwoli to na sprawną realizację zdalnego nauczania i zapewni możliwość dalszej edukacji w przypadku konieczności prowadzenia zdalnych zajęć.

Postawiono na dobrej jakości sprzęt poleasingowy, stąd też duża liczba zakupionych laptopów.

Zakup jest w 100% finansowany ze środków zewnętrznych, z programu „Zdalna Szkoła+”.

fot. UM Trzemeszna

55 KOMENTARZE

 1. Ile gmin, które złożyły wnioski nie otrzymało dofinansowania? Czy warunkiem uzyskania dofinansowania było tylko złożenie wniosku? Jeśli tak było to nie jest żaden sukces w pozyskaniu środków zewnętrznych tylko normalny obowiązek urzędników. Może Urząd pochwali się na jakie przedsięwzięcia były złożone wnioski w ostatnim roku i jakim efektem zakończyły się starania o środki zewnętrzne? W prasie lokalnej piszą, że sąsiednie gminy otrzymują dofinansowania na drogi i kanalizację a tu cisza.

  • Piotrze! Pozamiataj na swoim podwórku bo masz „burdel”. Zajmij się sobą a nie recenzuj działań Burmistrza czy innych Urzędników. Robią co mogą aby w miarę swoich możliwości ulżyć doli biedaków a Ty się czepiasz? Co zrobiłeś z własnej inicjatywy dla dobra wspólnego osobiście Ty?

  • Tutaj nie potrzeba było żadnego wysiłku- tylko formalnie jednostronicowy wniosek do Ministra oświaty, środki z góry przewidziane dla każdej gminy , wysokość przyznanych środków w zalezności tylko od liczby mieszkańców danej gminy – nie było żadnych kryteriów oceny wniosków, dla gminy należał swobodny wybór odnośnie zakupu i ich wyposażenia,mogły być nawet używane, tak więc to żaden wskażnik dla oceny pozyskania środków zewnętrznych, nie było się czym wykazać i tyle !!!!!!!!!!.

 2. Ciekawe ktore dzieci dostana czy te ktore juz maja nawet po dwa w domu czy rzeczywiscie bedzie to madrze przydzielane dzieciom gdzie nawet nie maja a jest wiele brawo Burmistrzu troche wesprzec rodziny wielodzietne bedziemy obserwowac jak to bedzie przydzielane dobre i to chociaz tyle

  • proszę pana ja sobie wypraszam takie uwagi ja mam 5 dzieci my potrzebujemy 5 komputerow bo jak mozna dac 1 komputer na 5 dzieci pobija sie o niego to niedpouszczalne !

   • Niedopuszczalne jest to że dostajecie 500 + na dzieci i sami to przegięcie zamiast dzieciakom kupić co potrzebne, a teraz łapę wyciąganie po kolejne darowizny bo wy nie macie za co kupić
    Do roboty się brać uczciwe a nie z państwowych żyć

  • Podobno znaczna część pieniędzy skierowane jest do dwójki ,czy to nie przypadek ?Panie Nitka warto byłoby to zbadać , bo dla TEJ SZKOŁY JAKOŚ DZIWNIE JAK COŚ TRZEBA TO SĄ OD RAZU PIENIĄDZE ? CZY TO FAKT CZY MIT ?

  • a sam sie pan wez za robote my dla polski dzieci rodzimy to sie nam nalezy jak psu kosc !
   a to ze kupili my auto BMW to rzond nam dal pieniadze to do rzondu pan pretensje kieruj

 3. gdzie sie zapisywac po te laptopu ? jaka jest tam karta graficzna ? pojdzie na tym komputerze gra Wiedzmin ?? maja dyski SSD ???? ile tam Ramu jest ??

 4. „Zakup jest w 100% finansowany ze środków zewnętrznych, z programu „Zdalna Szkoła+”.” – ale wręcza nie kto inny jak Inwestor Na Medal, likwidator czterech szkół plus (plus zawodówka), a za chwilę zgasi pewnie światło w zespole, ruinie po LO.

  • Twojemu potomstwu takie szkoły są pewnie niepotrzebne. Po poziomie Twoich wpisów można wnioskować, że one zostaną „absolwentami” specjalnych uczelni. ha, ha……

  • Wstydu brak też byłemu dyrektorowi zlikwidowanej szkoły, gdy pozuje do zdjęcia z likwidatorem szkół. Wymowa zdjęcia czyż nie jest taka: można demolować oświatę w gminie, można demolować i wyprzedawać przedsiębiorstwo komunalne, można swoimi zaniechaniami demolować ekologię w mieście i gminie, można być nieudolnym na urzędzie od kilkunastu lat, można wreszcie jeździć na bani autem i dostać wyrok za to, ale „nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało”? A przy okazji, na marginesie: Obowiązkową lekturę bym zalecił wszystkim osobom publicznym – Kodeks Honorowy sprzed wojny, jakże brak honoru dziś i przyzwoitości.

   • Dlaczego nie kupiłeś tych firm? Dlaczego nie posylales dzieci do szkół aby z powodu braku stanów osobowych nie musiały zostać zlikwidowane? Nic prostszego.

    • W prostym rozumowaniu wszystko jest proste. Tymczasem rzeczywistość jest bardzo skomplikowana. Dyziu nie daje rady jako burmistrz. I rzeczywiście, wstydu brak, a w zasadzie panuje bezwstydność. I bylejakość. Powszechnie.

 5. Rodzice na każde dziecko dostają 6 000 PLN rocznie. To wystarczy bez problemu na 6 komputerów polisingowych. Dlaczego nie kupili przez tyle lat podstawowego narzędzia edukacji w dzisiejszych czasach? Jak sprowadziliscie na świat dzieci to dbajcie o nie! Podrzucacie je jak kukułcze jaja – „niech dadzą” – tylko tyle się nauczyliście, bezwstydni żebracy. Obrzydlistwo.

   • do „joanny” – Jestem w wieku, w którym ma się już wnuki. Jak byłem w „wieku rozpłodowym” (były to czasu stanu wojennego i kartek na wszystko) to każdy uczciwy człowiek wychowywał swoje dzieci „własnym staraniem i na własny koszt”. Najwyżej pomogła rodzina. Nauczyliście się, lenie śmierdzące, że ktoś ma łożyć na niby „wasze dzieci”. Komplet się wam popieprzyło w tych Waszych pojemniczkach na 2 móżdżki (jeden to prawdziwy móżdżek a drugi to mózg, który pis Wam zredukował też do wielkości móżdżku). Twoje dzieci to i Twój trud wychowania. Jak się Tobie nie chce ponosić „trudu wychowania” to nie trzeba było ich na świat sprowadzać. Czy Ty łożyłaś na mnie za mój „trud wychowania” mojego potomstwa? To miej na tyle wstydu i ponoś „trud wychowania” za swoje. Wypchaj sie tym linkiem!

    • a wiec tos ty emeryt ? – to 13 i 14 emeryture pan pobierasz i cwaniaczysz a kto na twoja emeyture pracuje ty …. zalisz sie czy chwalisz zes komputera nie dostal ?

     • NIKT na moja emeryturę nie pracuje! Odprowadzałem i odprowadzam składki (bo wciąż pracuję) – co do grosza – ile się należy. Naucz się „osobo” skąd się biorą emerytury. Ile składek odprowadzisz taką będziesz mieć emeryturkę. Jak Wasze pokolenie przejdzie w „stan spoczynku” na warunkach, które Wam zafundował obecny rząd i obiecał prezydent to będziecie dostawać ze 30% ostatniej wypłaty – to się Wam oczka otworzą! Kicham na 13 czy 14 emeryturę bo to chwyt marketingowy na ludzi na Twoim poziomie percepcji rzeczywistości. Jak pisowski rząd chce podwyższyć emerytury (bo kogoś znowu oskubali) – to niech doda do każdej emerytury „ukradzione” komuś pieniądze. Zaoszczędziło by się wiele, wiele milionów złotych na kosztach dodatkowych przelewów. Tylko by nie było efektu „wow” dla ludzi na Twoim poziomie. A komputer to kupuję sobie sam – bo wtedy mam możliwość wyboru – i hardwaru i softwaru. Nie muszę liczyć na to, tak jak pewnie Ty, co skapnie z Pańskiego stołu. Zgniewałeś (łaś?) mnie – mało że leń i pasożyt to jeszcze bezczelny

    • Jak ty o twoje dzieci byliście mali to nosiłeś ubrania po 5 pokoleniu. Do nauki wystarczył tobie notes, ołówek ,elementarz po kuzynie Eugeniuszu piątej wodzie po kisielu, wydatki na twoja edukacje były prawie zerowe. Dziś wszystko ma się nieco inaczej. Koszty książek, wyprawki do szkoły to wydatek tak kosztowny, ze nie jeden musi uskładać, mimo iż pracuje 2 rodziców. Zaznaczam : pracujemy, oboje, a wydatki na szkole są bardzo duże.

     • Dlatego potrafię docenić wszystko, do czego doszedłem. Myslisz, ze w tamtych czasach zarabiało się jak dzisiaj – tak jak wydatki były prawie zerowe tak i zarobki były tez prawie zerowe. Ale wydatki na moją edukacje nie były zerowe (choćby koszty internatu). My też używaliśmy zeszytów, kredek, plasteliny, farbek na plastykę, „wiecznych piór”, bloków do rysowania, na WF były potrzebne stroje i obuwie sportowe (mało, że drogie to trzeba było je wystać w długich kolejkach), kitle na „prace ręczne”, chemię i fizykę też nie były za darmo. W latach osiemdziesiątych przy zakupie mięsa czy cukru oprócz kartek były potrzebne również pieniądze. Łatwo się wypisuje jak kiedyś łatwo się żyło – radzę zapytać Szanownych Pani Rodziców – z pewnością wytłumaczą.

   • Trud wychowania leży po stronie rodzica, a nie swój obowiązek przerzuca na innych. Ciekawe jak teraz tak łatwo biorą kasę publiczną czy tak samo z łatwością będą spłacali długi Polski.

  • prosze pana sa inne wydatki na dzieci my z 500 plusa to mamy potrzebniejsze rezczy chleb dzieciom kupujemy to gmina moze nam dac komputery chyba ? panie PIS nam obiecal 500 plus i nie mowil na co a pan tu zaczyna pisac ze mamy z tego komputery kupywac ?

   polisingowy to sam se pan kupuj my chcemy nowe

   • Dzieci nie są „gminne” tylko Twoje. Suka jak urodzi szczenięta to robi wszystko aby je wykarmić (chociaż suka nie ma rozumu na poziomie człowieka i nie ma możliwości dowiedzieć się o prawach rządzących płodnością). Jak się czyta niektóre wpisy to człowiek się zastanawia jakie umiejętności oprócz pisania i robienia dzieci posiadł ten „osobnik”. Nie pracujesz i pasożytujesz na pieniądzach przeznaczonych na dzieci? 500+ to jedyne źródło utrzymania Twojej rodziny? A z czego będziesz żyć jak dzieci przekroczą 18 lat? A z czego będziesz mieć utrzymanie na starość (emerytura). Znowu z łapami do „dobrych ludzi”? Tak zachowują się inwalidzi społeczni. Do czego ten pis doprowadził? Kompletna demoralizacja pogłowia homo sapiens pomiędzy Bugiem a Odrą! U nas we firmie kupowane są komputery polizingowe i spokojnie pracują intensywnie i bezawaryjnie przez co najmniej 3 lata. Kto oszczędza ten ma. A Wy tylko z „łapy do papy” potraficie.

    • jak bys pan ogladal TVP 1 wiadomosci to bys pan wiedzial ze za 5 dzieci emerytura sie nalezy ty łobuzie sam doisz 13 emeryturke a innym zazdroscisz a zebt probosz exkomunikew n aciebie nalozyl 🙂

     • Zarób na zwykłą emeryturę a nie pyszcz. Nie wstyd Tobie pisać, że emerytura „należy się za dzieci”? Ciekawe jaką dacie nazwę – „maciczna” czy „penisowa”? Nie będzie Wam wstyd okradać tych, którzy uczciwie pracują, płacą podatki i odprowadzają składki na ZUS? Wiesz, gdzie normalni ludzie mają te Wasze i proboszczowskie ekskomuniki? Ty możesz się bać proboszcza i innych diabłów ile chcesz bo ja nie! Średniowiecze skończyło się z nastaniem Renesansu a trwało aż 10 wieków bo było od V do XV wieku naszej ery. Wtedy obowiązywały takie hasła o ekskomunikach i paleniu czarownic na stosach. Aż strach pomyśleć ilu ludzi żyjących na terytorium RP cofnęło się mentalnie (mentalnie (technologicznie nie – bo nie przeszkadza im to korzystać z prądu elektrycznego, kolei czy samochodów) do tamtej epoki. Strach się bać, kiedy znowu zapłoną stosy z czarownicami.

     • Człowieku, bo nie lisie, ale Cię podpuścili! I wylazło szydło z wora, bo „jego usta mówią przecież to, czym jest przepełnione jego serce”!

 6. do „Postkomuny” – o jakim „sercu” i „ustach” piszesz? Nauczcie się wreszcie, że o swój los powinien się zatroszczyć każdy sam. Niech sobie ludzie dorabiają różne ideologie, dziewice w niebie, diabły czy anioły ale na swoje utrzymanie doczesne każdy powinien zarobić sam. jak jest młody i zdrowy powinien już szporować na chorobę i starość.
  Strasznie się zdegenerowało pogłowie ludzi na terytorium RP. W latach 70-tych ubiegłego wieku zdawałem maturę i wchodziłem w dorosłe życie (bo skrót „matura” oznaczał wtedy egzamin dojrzałości). Wtedy Polska wychodziła z gomułkowskiego zastoju. Nie wyobrażałem sobie, że ludzie w tym kraju mogą być bardziej cofnięci mentalnie niż za Gomułki i Gierka. Żal tyłek ściska, że w tak dużym stopniu przyczynia się do tego kler KK. Biskup każe wierzyć owieczkom w obrazki i figurki i czekać na cudowne uzdrowienie a jak coś eminencję zaboli to pędzi do najlepszych szpitali i profesorów (bo go na to, w odróżnieniu do baranów, których bezwzględnie strzyże stać). Teraz domyślam się, że kler zawsze taki był – obślizgły jak piskorz – w czasie zaborów, za Hitlera i Stalina. Pańszczyznę na ziemiach polskich szybciej zniósł rosyjski car niż polski kler katolicki.
  Zdobywałem wykształcenie w Polsce i za granicą, pracowałem w Polsce i za granicą. Założyłem firmę, która daje pracę i utrzymanie ludziom, firma odprowadza podatki i świadczenia. Nigdy by mi nie przyszło do głowy, że znajdzie się tylu cwaniaczków, którzy będą żyć za 500+ swoich dzieci. Istocie myślącej z odrobiną godności tak nie uchodzi. Mojej generacji zostało parę lat życia ale jak przyjdzie przeżyć swoje Życie naszym dzieciom i wnukom? Wszystkim życzę dużo zdrowia.

  • panie jak pan jestes taki bogaty to kup pan jeszcze z kilka konkuterow bo moze zabraknac do moich dzieci a ksiadz wielebny dobrodziej znany skad inad jako pleban to pochowa cie za plotem na tej nieposwieconej ziemi gdzie psy i koty sikaja

  • O Twoim sercu w tym przypadku, bo „z wnętrza swego dobywa człowiek…”. A co do zagranicy, o ile to nie były ZSRR, powiedz proszę jaki jest socjal w Niemczech? Jaki w Skandynawii? Jaki we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii?! Więcej, czy mniej niż 500zł?

  • lisek zly bo laptoka nie dostanie szarpie na emeryturze – to ja sie pytam glosno dlaczego pan miejsca mlodym nie zrobisz ????? i kto tu pobiera emeryture i pracuje dodatkowo ??? to teraz jestes pan jak my z pincet plusa !!@!

   • Twoi „młodzi” nie nadają się do takiej pracy bo brak im kompetencji i umiejętności których nie byli w stanie nabyć edukując się za 500+ do 3 nad ranem.

    • Stary lis siedzi i zajmuje miejsce młodym zaś krzyczy olaboga te młode to ale lenie do pracy nie idą. Zwolnij miejsce młodym tak pracowałeś ze musisz dorabiać do emerytury? Na zasiłkach byłeś chowany czy co?

     • Zanim zacząłem robić to, co robię teraz, to jako młody pracownik musiałem się „wykazać”.
      Wasze dzieci, wychowane w luksusach kosztem pracy i zdrowia swoich rodziców mają „w pompie” dyscyplinę, obowiązkowość, terminowość, itd., itp. Pracodawca (normalny – nie korporacja), jak ma wybór to woli zatrudnić nawet za wyższe wynagrodzenie, osobę dorosłą mentalnie a nie rozkapryszonego, roszczeniowego młokosa. Proste jak budowa cepa – nieprawdaż? . Tylko w rozumowaniu pisowca świat jest tylko biały albo czarny (chyba, że firerek zarządzi, że „nikt nam nie będzie wmawiał, że białe jest białe a czarne jest czarne” – cytuje z pamięci).

    • Ale ty człowieku jesteś przepełniony nienawiścią do młodych ludzi. Widać nie masz dzieci ze nie wiesz jaki trud ponoszą w dzisiejszych czasach rodzice by je wychować na porządnych ludzi. Proponuje najpierw zmierzyć się z tym trudem a potem tak lekko oceniać i obrażać dzisiejszych rodziców i ich dzieci. Czasy się zmieniły,wartości również. Dziś jest coś takiego czego kiedyś nie było. Prestiż. Jesi chcesz dziecko ubrać w łachmany, kupić sanki drewniane i komputer comodore to proszę bardzo. Zrób to swojemu dziecku jeśli kiedykolwiek będziesz je miał. Zrób mu największa krzywdę, skaz go na wyśmiewanie przez rówieśników, bo przecież kiedy żyli w jaskiniach i było dobrze. Jadem zioniesz bo nie wiesz o czym piszesz a wydaje się tobie ze wszelkie rozumy pojadles. Tak bardzo boli ciebie ze nie dostajesz nic bo nie masz ani emerytury ani dzieci. Współczuje ale zawsze możesz liczyć na jakiś dodatek dla „dupka”.

 7. Zagranica (jakbyś nie wiedział) leży poza terytorium Polski. Nie naśmiewaj się więc z ZSRR.
  Jak zaczynałem pracę na państwowej posadzie w PRL to zarabiałem w przeliczeniu 15 dolarów. Nie porównuj więc socjalu w krajach starej Unii z tym w Polsce. Nie możesz porównywać siły ekonomiki i zasobności tych państw i Polski. Wasz fihrerek nie daje socjalu za swoje tylko zabierane są pieniądze uczciwie pracującym podatnikom i rozdawane takim różnym „niebieskim ptakom” aby namnożyć głosy. Socjal nic nie daje społeczeństwu – tylko łatwe życie nierobom i dzieciorobom a przede wszystkim ich DEMORALIZUJE. Naprzeciwko mnie mieszkają takie „socjalisttyczne rodziny”. Od kiedy nastał 500+ to są u nich orgie alkoholowe (na początku tylko w weekendy a teraz to już codziennie) a dzieci jak chodziły w łachmanach (wstydzą się z tego powodu iść do szkoły) tak chodzą nadal. Ostatnio taki robił zakupy w spozywczaku i oprócz 2 zgrzewek piwa, 0,7 l wódki, chleba i wątrobianki kupił 3 najtańsze lizaki – „dla sponsorów imprezy” jak to nazwał.

  • „Naprzeciwko mnie mieszkają takie „socjalisttyczne rodziny”. Od kiedy nastał 500+ to są u nich orgie alkoholowe (na początku tylko w weekendy a teraz to już codziennie)”

   dziadk anie zaprosza a chcialby sie wbic na impreze teraz wylazlo z niego co go boli – pacz pan a taki niby elokwencik taki niby elegancik a tu zwykly zazdrosnik w zabek czesany jego mac !

  • Naprawdę ani nie chcesz zrozumieć, co się do Ciebie pisze, ani chyba nie rozumiesz, co sam wypisujesz?! Czy nie stek bzdur połączony z nienawiścią Ci spod klawiszy wyszedł?!
   Doprawdy, „miej serce i patrzaj w serce”!

 8. Bawię się i piję za swoje a w odróżnieniu od tego towarzystwa rano muszę iść pracować a oni sobie odsypiają. Nie zazdroszcze im ich trunków. Gustuję w czym innym.

 9. Kup im sanki z duraluminium, najnowszy model laptopa, BMW, wyślij na Malediwy. Ale ZA SWOJE. Nie możesz zrozumieć tak prostej sprawy? Ci, którzy nie godzą się na okradanie przez różnych cwaniaczków są twoim zdaniem nienawistni? Kiedyś Hitlerowcy, później PZPR a teraz pis i beneficjenci jego różnych „plusów”.

  • A co ci zrobił „beneficjent” 500+ ze ich tak nienawidzisz????? Żal ci ściska d ze nie dostajesz????Widać nienawidzisz dzieci ich rodziców skoro tak beznadziejnie piszesz. Aż żal ze z powodu lepszego bytu dla dzieci może człowieka (czytaj:ciebie) wypełniać taka nienawiść do nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj