Strona główna Sport i rekreacja „5-tka dla Autyzmu”. Trzecia edycja biegu charytatywnego

„5-tka dla Autyzmu”. Trzecia edycja biegu charytatywnego

971
8

Już w najbliższą sobotę (11 maja) w Gnieźnie odbędzie się trzecia edycja biegu pt. „5-tka dla Autyzmu”. Organizatorzy zapraszają do udziału biegaczy z terenu miasta i gminy Trzemeszno.

Lokalizacja biura zawodów oraz start na plaży Jeziora Winiary w Gnieźnie.

W ramach biegu przeprowadzone zostaną zawody na dystansach:

 • Biegi dla dzieci (100 metrów) do 3 lat
 • Biegi dla dzieci (250 metrów) 4 – 5 lat
 • Biegi dla dzieci (500 metrów) 6 – 7 lat
 • Bieg główny (5 kilometrów)

Początek biegów dla dzieci o godzinie 10:00, natomiast start biegu głównego o godzinie 11:00.

Wysokość minimalnej opłaty startowej dla jednego zawodnika:

 • Bieg główny: 60 złotych (lub więcej*)
 • Biegi dla dzieci: 10 złotych (lub więcej*)

*Z uwagi na charytatywny charakter biegu, uczestnicy mogą wpłacać kwotę wyższą.

Cały dochód zostanie przekazany na Fundację Instytut im. I. Obuchowskiej, zajmującej się wspieraniem terapii u dzieci w spektrum autyzmu.

Zapytania można kierować na adres e-mial: mistrzowiezabawy@wp.pl

Zapisy, regulamin oraz lista startowa znajdują się |TUTAJ|.

8 KOMENTARZE

 1. Warto wiedzieć:
  Moja wiedza nie jest specjalistyczna tylko ze znajomosci rodzin gdzie występuje spektrum autyzmu i z zaciekawienia tym tematem.

  Nie wiem czy to wiarygodne dane ale w źródłach podaje się obecnie, że Spektrum Autyzmu dotyczy 1 na 100 osób. Borykają się z nim dzieci ale mało mówi się o tym, że spora grupa dorosłych jest jak to się mówi neuroatypowa ale wcale o tym nie wie. Wynika to z tego, że kiedyś nie diagnozowało się tego stanu. Dziecko było uznawane za nieśmiałe lub dziwne i już. Osoby dorosłe, które diagnozują się dziś mówią o tym, że całe życie czuły się trochę inne ale nie wiedziały dlaczego.

  Trudno opisać spektrum autyzmu dlatego, że stopień nasilenia objawów może być bardzo różny. Od dzieci, które zupełnie jakby nie miały kontaktu z rzeczywistością po takie które całkiem nieźle dobie radzą tylko mają kłopoty z kontaktamj z rówieśnikami i różne swoje stereotypowe zachowania (wybiórczość pokarmową, odmawianie noszenia niektórych ubrań, mycia zebów, określony sposób ukladania przedmiotów). Jest też wiele sterorypów dotyczących spektrum autyzmu.

  Rodzice dzieci autystycznych często borykają się z takimi problemami których rodzice neurotypowych dzieci nawet sobie nie wyobrażają. Nie lubię takiego lewackiego bredzenia, że nie wolno krytykować żadnego zachowania bo komuś przykro będzie itp. Ale….. czasami naprawdę warto powstrzymać się od pochopnych ocen i komentowania bo nie wie się wszystkiego.

  • Dziękuję za powyższy komentarz. W pełni zgadzam z ostatnim zdaniem, nie tylko w odniesieniu do osób autystycznych.

   • A proszę uprzejmie. Dziękuję, że poswięciłes/aś czas na przeczytanie
    … jeszcze bym dodała , bo mi umknęło, ze warto zwracać uwagę na pozytywne cechy, mocne strony (zresztą to też dotyczy wszystlich dzieci i dorosłych pewnie też). Ludzie ze spektrum (SA) potrafią być mistrzami w swoich dziedzinach (gdy najdą swój obszar zainteresowań) bo potrafią się bardzo wciągnąć w jakiś temat.
    Czasami przypina się im łatkę – leniwe . Powód: z racji nadwrażliwości na dźwięki, światło, duże skupiska ludzi (np.zwykła przerwa w szkole) potrafią być wycieńczeni sytuacjami, które typowy człowiek znosi bez większych problemów

  • Szkoda, że piszesz o lewackim zachowaniu bo nie wiem do czego to przypiąć. A jak to mówił klasyk- ludzie dzielą się na głupich albo mądrych.Pozdrawiam

   • Szkoda, że z całej wypowiedzi ciekawość wzbudził tylko przymiotnik „lewacki”. Źle z nami Polakami, że wszędzie ta pllityka wciśnięta. O sobie też myślę także jak kogoś uraziło to przepraszam.

    Myślę, że tu najistotniejsze było zwrócenie uwagi na autyzm bo ludzie mało o tym wiedzą. Ale już się odniosę wyjaśnię ten obraźliwy przymiotnik. Jestem konserwatystą ale uważam, że lewica przydałaby się do właśnie np. dbania o interesy osób z niepełnospraenościami, obrony szarego obywatela przed nadużywaniem swoich wpływów przez duże międzynarodowe korporacje. Tylko, że lewica popłynęła w jakieś absudalne tematy oderwane od życia, a często wręcz szkodliwe społecznie. I to oznzcza dla mnie termin lewacki. Do tego wydaje się, że niektóre lewicowe organizacje są przez te korporacje wspierane. I żeby zatrzymać wszelką zdroworozsądkową krytykę stosuje się w kręgach lewicowych termin /mowa nienawiści/. W ten sposób mają być cenzurowane treści tradycyjne bo kto będzie określał co tą mową nienawiści jest??? Dlatego napisałam, że nie chciałabym żeby zakazano krytyki każdego zachowania.

    Ale w tym wpisie chodziło o okazanie szacunku dla ludzi z SA i ich rodzin.

    • pisiowcy caly czas sa szczuci lewakami, zła Unią Europejska tylko o Rosji Jarek nic nie mowi widocznei ona Dobra, nie wiem kim tam jeszcze a wystarczyloby tylko przeczytac Biblie ze Jezus nikogo nie potępiał za to Jaroslaw narzuca zycie to tak to inaczej ludzie czyscie zwariowali ? przeciez to gorsze zasady niz Unijne wiecej swobody brakuje wam 4tego rozbioru Pol;ski chyba zebyscie docenili co macie

 2. Twoja wypowiedź jest ok😉 ale znasz tylko jedną stronę medalu. Osobiście wiem sporo na ten temat z długoletniej praktyki moje żony, która uczy w szkole specjalnej. Pozdrawiam

 3. dla ludzi glosujacych na PIS dobra informacja Agent Moskwy i kolega PiS uciekl na Bialorus

  film na Youtube pt: „Rosja zinfiltrowała rządy PiS! Ucieczka sędziego Szmydta dowodem. Major wywiadu Robert Cheda”

  co ciekawe zostawil wiadomosc dla Polski ktora pan Major odczytal cytując

  warto posluchac o scenaiuszach i dzialaniach szpiegów na terenie PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj