Strona główna Sport i rekreacja 3 Maja w Trzemesznie na sportowo

3 Maja w Trzemesznie na sportowo

6688
18

Każdy kto w Trzemesznie chciał aktywnie spędzić Narodowe Święto 3 Maja mógł znaleźć coś dla siebie. Na stadionie miejskim biegali najmłodsi, nieco starsi ścigali się na trochę dłuższych dystansach po ulicach miasta. Można było też spróbować swoich sił na dystansie 3,5 km.

Najwytrwalsi pobiegli trasą półmaratonu im. Jana Kilińskiego (21,1 km) z Mogilna do Trzemeszna.

Miłośnicy turystyki rowerowej wzięli udział w rajdzie „Pod Biało – Czerwonym Sztandarem”. Cykliści przejechali z Trzemeszna do Mogilna przez Kruchowo, a następnie podążali tą sama trasą co uczestnicy biegu głównego.

Półmaraton z czasem 1:13:00 wygrał zawodnik z Ukrainy, reprezentujący KB Rawicz – Pawel Olijnyk. Zapewnił on sobie zdecydowaną przewagę nad rywalami. Wyprzedził o półtorej minuty Zbigniewa Kledzika, i o 4,5 minuty Macieja Łucyka. Wśród kobiet triumfowały również Ukrainki. Pierwsza była Yulia Diatlowa, a druga Swietlana Olijnyk (żona zwycięzcy). Jako trzecia kobieta przybiegła Izabela Wierzchowska z Kalisza.

W kategorii gmina Trzemeszno najszybszym zawodnikiem okazał się Michał Szukalski, drugim Łukasz Urbaniak, trzecim Mariusz Szuba. Najszybsze trzemesznianki to kolejno Aneta Bartkowska, Maria Piechnik i Marzena Brzewińska. Bieg główny ukończyły 472 osoby.

Zwycięzca półmaratonu powiedział nam za metą, że biegł dość spokojnym tempem chociaż przyznał, iż ciepła i słoneczna pogoda nie sprzyjała biciu rekordów. Jego najlepszy czas w półmaratonie to 1:05:31.

Organizatorem wszystkich biegów był Ośrodek Sportu i Rekreacji. Rajd rowerowy zorganizowało stowarzyszenie „Pod Żaglami”.

Dodatkowymi atrakcjami były parada motocykli, pokaz sprzętu wojskowego oraz występ zespołu „Hopki” z Niewolna. W postać patrona biegu wcielił się jak zwykle Wojciech Bisikiewicz – kustosz Izby Tradycji Jana Kilińskiego, wieloletni entuzjasta i krzewiciel pamięci słynnego szewca.

Szczegółowe wyniki biegu dostępne są |TUTAJ|.

18 KOMENTARZE

 1. Gratulacje dla wszystkich uczestników,a szczegolnie dla mojej synowej Anetki .Życzę jeszcze więcej sukcesow.💪💪💪👍👍👍🐤🏃🏃🏃🏃☑

 2. 3 Maj na sportowo bo NAJTANIEJ – wiele to nie kosztowalo

  jednego goscia pytalem czy podiezc jak obok mnie biegl ale nie chcial.

  • Ogólnopolski bieg im.Jana Kilińskiego jest wieloletnią tradycją.Jest organizowany od 27 lat,i nie dlatego że: ,,3 Maj na sportowo bo NAJTANIEJ – wiele to nie kosztowalo”.Może czasem warto zagłębić się w temat,nim zacznie się komentować,robiąc z siebie idiotę.

    • Ach jo,cóż za elokwencja i błyskotliwość,aż mi w pięty poszło.Długo się po tym nie pozbieram :D.,,Kończ waść,wstydu oszczędź”

 3. Piękna rywalizacja sportowa, dużo pozytywnej energii wśród uczestników i widzów.Pogoda dała się we znaki biegaczom a Dyzio ,jak zwykle, bez ładu i składu w mowie ojczystej niezbyt biegły…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj