Strona główna Na sygnale 22-latka ofiarą internetowego oszusta

22-latka ofiarą internetowego oszusta

2503
10

Wczoraj (19 maja) w Komisariacie Policji w Trzemesznie stawiła się 22-letnia mieszkanka naszej gminy informując, że padła ofiarą przestępstwa internetowego.

Jak nas przekazała Anna Osińska, rzeczniczka gnieźnieńskiej komendy, kobieta zeznała, iż nieznany sprawca zalogował się na konto jej kolegi na Facebooku, a następnie – za pośrednictwem aplikacji Messenger – wysłał do swoich kontaktów prośby o podanie kodu BLIK.

Młoda kobieta nieświadoma intencji oszusta, podającego się za jej znajomego, wygenerowała kod ze swojego banku. W ten sposób straciła niemal 500 złotych.

Środki zostały natychmiast wypłacone na terytorium Wielkiej Brytanii. Sprawą zajmują się policjanci z Trzemeszna” – mówi A. Osińska.

10 KOMENTARZE

  1. Więcej blików , więcej płatności internetowych, wogóle więcej płatności bezgotówkowych !!!!!!!!!!!!! Ludzie co się z wami dzieje ? Dzisiejsze społeczeństwo w większości porównałbym do obrazu ŚLEPCY Pietera Bruegla Idealnie oddaje to jak zachowują się niektórzy ludzie . O co chodzi ? Dali się omamić bzdurom i kitom mądrych niestety ludzi którzy im wcisnęli jaki to będzie piękny i łatwy w obsłudze świat bez pieniądza papierowego. Od bardzo długiego czasu mamy efekty w postaci rżnięcia owieczek. Oszuści internetowi i hakerzy nie śpią. Jakoś od samego początku płacę TYLKO I WYŁĄCZNIE kochaną gotówką i NIGDY nie zostałem oszukany. Wolę dopłacić parę złotych do przesyłki internetowej i zapłacić przy odbiorze przesyłki bo wiem że w przypadku oszustwa będę mógł zablokować oszusta który nie otrzyma złotówki ode mnie. Nigdy nie płaciłem z góry za towar zarówno przelewem , zbliżeniowo czy blikiem. I wiecie co ? Żyje . Płacąc gotówką mam pełną kontrolę nad moimi wydatkami. Czego i wszystkim życzę.

    • Generalnie płatność gotówką czy przelewem nie jest niczym frustrujacym ale wymyślają bliki itp.zeby tylko coś opatentować i zarób plus stworzyć nowe zagrożenie dla kupujących a okazję dla złodziei. Ludzie opamiętajcie się z tą nowoczesnością. Od lat niczego mie wynaleziono wszystko jedynie jest „wygoda” dla życia okazja dla oszustów.

    • Spokojnie, bez nerwów, nikt nie zakazuje Panu żyć w XIXw. Ludzie wybierają styl życia, który im najbardziej odpowiada. Przy okazji, gotówka i waluta cyfrowa są na podobnym poziomie bezpieczeństwa, cyfrowa – może nas oszukać haker, gotówka – dostanie Pan fałszywe 200pln i trafi do aresztu na czas śledztwa czy nie wprowadza Pan do obiegu fałszywych pieniędzy. Przestępcy są wszędzie. Czuwaj.

  2. A ja mam pytanie o te betoniarkę co jezdzi wręcz pędzi dlaczego ludzie na Bystrzycy nie mają chodników tylko codzień muszą ryzykować życie zdrowie żeby chodzic ulicą? Mogilenska to jakaś krajówka?

  3. Jak czytam te wasze komentarze to jestem teraz pewien, że społeczeństwo nie ma pojęcia jak to działa. Nie zdajecie sobie sprawy jakie metody są obecnie stosowane, od podszywania się pod numer wysyłający wiadomość na modyfikowaniu głosu w słuchawce przez AI kończąc, nie wspominając o przekierowaniu połączeń na prawdziwe numery banków. Chciałbym posłuchać co takie jeden z drugim mądrali do góry mieliby do powiedzenia jakby zobaczyli kilka przykladów gdzie nie można odróżnić oryginału od osoby podszywającej się. Niestety póki co nie ma na to metody i zostaje tylko asertywność i ograniczone zaufanie – nawet do rodziny (bo nie ma reguły). Uważajcie na siebie !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj