Strona główna Na sygnale 21-letni trzemesznianin znęcał się nad rodziną

21-letni trzemesznianin znęcał się nad rodziną

7872
53

W ubiegły piątek policjanci z Trzemeszna interweniowali w związku z awanturą domową w jednym z mieszkań na terenie miasta. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali nietrzeźwego agresora, który został zatrzymany.

W ciągu kilkunastu godzin śledczy zebrali dowody świadczące o tym, że 21–latek po raz kolejny dopuścił się przemocy wobec członków swojej rodziny. Sprawca wszczynał awantury pod wpływem alkoholu, podczas których w wulgarny i obraźliwy sposób odnosił się do domowników, niszczył przedmioty znajdujące się w mieszkaniu, a najstarszego członka rodziny szarpał i popychał.

Wcześniejsze środki zapobiegawcze, m.in. w postaci dozoru policyjnego nie przyniosły oczekiwanego skutku, dlatego funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie zawnioskowali do prokuratury o tymczasowe aresztowanie.

12 lutego sędzia po zapoznaniu z dowodami przychylił się do prokuratorskiego wniosku wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.

Za znęcanie się nad rodziną mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy. W tym celu należy złożyć zawiadomienie. Osobom pokrzywdzonym przemocą pomagają liczne instytucje, m.in. powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej.

Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

KPP w Gnieźnie

53 KOMENTARZE

 1. Alkohol jest przyczyna wielu patologi. Może takie osoby na odwyk wysyłać? Zaraz okaże się ze w co drugim domu dochodzi do kłótni. Wiezienie jest miejscem dla kryminalistów. Dla osób alkoholowych i wszczynających bojki po spożyciu alkoholu są odpowiednie terapie odwykowe. Polska uwstecznia się

   • Pytanie dlaczego do tego dochodzi? z jakiej rodziny pochodzi pacjent. W jakich warunkach był wychowywany czy chowany. Dziś ciężko mówić o wychowywaniu bo dzieciaki same się chowają w dużej mierze. Gry, bajki nasycone przemocą, alkohol, zabawy, libacje alkoholowe. To wstęp do złego wychowania. Zamknięcie takiej osoby w więzieniu to żadne rozwiązanie. Agresje się leczy. Alkoholizm i narkomanie się również leczy. Ktoś sądzi ze po 5 latach tego człowieka czeka olśnienie? Zacznie zdrowaske odmawiać? Ktoś za tego człowieka odpowiada. Pytanie kto.

    • Ma 21 lat. Sam za siebie odpowiada. W areszcie i w więzieniu może chodzić na terapię i podjąć decyzję, co dalej. Wszystko w jego rękach. To jego życie.

    • Za czlowieka pelnoletniego nikt nie odpowiada odpowiada sam za siebie tylko mowia jak byl wychowywany i na co pozwalany niestety ale wiekszosc wynosi sie z domu mial zakaz zblizania sie i co w tym kierunku zrobiono do tej pory nic

  • Ani więzienie ani żadna terapia odwykowa tutaj nie pomoże Cuda zdarzają się tylko w bajkach Jeśli ktoś uzależniony od czegokolwiek nie będzie sam chciał z tym zerwać to nawet indiański szaman nic tu nie zdziała Wiem że po tym co za chwilę napiszę naraze się nawet na Boską krytykę ale według mnie konkretny wypierdol coś by pomógł Oczywiście w dzisiejszych czasach człowiek pijany , naćpany czy zdegenerowany to jednak człowiek i nie wolno go tknąć bo on ma prawa człowieka zapisane w konstytucji Także wracamy do punktu wyjścia Podam przykład odnośnie tego wpierdolu Szwagier mojego kuzyna regularnie po wychlaniu lał swoją żonę która uciekała na przeczekanie do żony mojego kuzyna Oczywiście kuzyn nie wtrącał się w niczyje sprawy rodzinne ale pewnego pięknego dnia został poproszony o zrobienie czegoś dobrego w tym temacie Zadzwonił do znajomych policjantów którzy akurat mieli nocną zmianę Przyjechali , zabrali kolesia na komendę i tu nastąpiło coś co nazwałbym karmą Otóż na tej zmianie służbę mial człowiek który strasznie nienawidził takich typów co to biją żony Gość dostał taki wpierdol oczywiście z uwzględnieniem braku śladów pobicia Przez bardzo długi czas był to człowiek do rany przyłóż Po jakimś czasie i tak jego wtedy żona podjęła słuszną decyzję czyli rozwód Pozbyła się kłopotu Drugi przykład też z gatunku mocny bo pijany Pewien mój kolega policjant miał już serdecznie dość wjazdów na interwencję do pewnego kolesia po tym jak tenże typ pastwił się nad rodziną Dostał to na co zasłużył – solidny wpierdol na osobności Po tej nauczce pamiętam częste widoki gdzie ten łachudra pod rękę robił sobie spacerki po naszym mieście z małżonką którą wcześniej tłukł niemiłosiernie Nigdy więcej już jej nie tknął Niestety te akcje miały miejsce kilkanaście lat temu ale niestety dla obrońców moralności mam przesłanie – przyniosły pożądane efekty Zresztą kiedyś za czasów komuny milicja nie zawracała sobie dupy jakimiś paragrafami , wezwaniami do sądów Konkretny wpieprz i to pałą metrową uciszał niepokornych , oduczal zlodzieji kraść czy choćby pijących po bramach zaprowadzał w miejsca odludne gdzie nie rzucali się w oczy Czy należałoby przywrócić takie praktyki teraz ? Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie Kiedyś może nie było idealnie ale był spokój Przypomnijcie sobie jaki kiedyś był porządek Chlali prawie wszyscy ale może się mylę było jakoś tak normalnie bez tej przemocy która teraz jest Od zawsze panowała przynajmniej w naszej Polsce przemoc , były zabójstwa itp. itd. ale czy było tego tyle co teraz gdzie gnój jeden z drugim wszystko ma gdzieś bo przecież on ma prawa a policjant to mu może co najwyżej naskoczyć Żal mi tych ludzi którzy muszą przeżywać katusze i to od najbliższej rodziny

  • Całe szczęście mandaty podrożały to cwaniaczki jeżdżące po alko w końcu się zastanowią na haju pod wpływem alko mało cwaniaczków jeździło?

   • Już nie pojeżdżą bo ich na mandaty nie stać. Były niskie to jeździli. Po piweczku po zioleczku.

 2. Alkohol, narkotyki. Posiedzi na koszt podatników? To ma być resocjalizacja?
  Mój pomysł jest taki jak z mandatami.
  PODNIEŚĆ CENY ALKOHOLU I PROBLEMY RODZIN Z ALKPHOLIKAMI STANĄ SIĘ MNIEJSZE. Nie ma nic gorszego od alkoholika wszczynającego kłótnie, awanturującego się.

  • Bzdura totalna. To nic nie da ! Zaczną sie rozboje, kradzieże żeby było na chlanie. A taki alkocholik jak nie wypije jest tak samo groźny.

   • Jakie rozboje i kradzieże? sklepy maja ochronę. Alkohol powinien być drogi jak mandaty. Tak samo z papierosami. Społeczeństwo polskie to jedno wielkie pijaństwo. Nie do obiadu, kolacji, tylko żeby się najeb… Mój syn po wódce to nie ta sama osoba. Gdyby nie miał wsparcia rodziny byłby pewnie znęcającym się nad kobieta oprawca. Który być może trafiłby do kryminału. Dzięki wsparciu rodziny wie ze nie powinien pic bo staje się złym człowiekiem. Staramy się jak możemy żeby wyszedł na ludzi. Nie wiem czy podwyższenie cen alkoholu coś zmieni ale jest to jakiś krok w dobra stronę.

    • W sklepach maja ochrone do czego chyba do ochrony zlodzieji zlodzieje chodza po marketach i kradna ile wlezie chociaz mandat zaliczyli i zlodziejstwo trwa nadal prosze sie przyjrzec w marketach co sie dzieje

 3. Takiego bydlaka co sie znecal trzeba bylo dawno zagnac do przymusowej roboty a nie nic nie robil a zyl lepiej jak pracujacy 21 lat jak nie nauka to do roboty jak oko przymykali no to…..nie pierwszy raz sie dzialo az przykro.

 4. Życie z alkoholikiem nie jest łatwe bo z jednej strony człowiek kocha go gdy jedt trzezwy a gdy się na pije pokazuje druga twarz.Wiem co pisze.A co do leczenia terapi to już inna bajka i wcale tak łatwo nie jest kiedy on twierdzi że nie jest alkoholikiem

  • Alkoholizm to choroba. Nie można takich ludzi po prosty stygmatyzować. To ciężka choroba z której mało kto wychodzi. Sama mam syna alkoholika który codziennie musi wypić zaplalic do tego coś mocniejszego. Po alkoholu druga twarz.

 5. Podatki płace a jak drogi wyglądają w gminie? Jak chodniki i niektóre ulice wyglądają? Za co ja do k jasne płace te podatki?! Do tvn tylko o was pisać!

   • Odpowiedz urzędniku na proste pytanie. Na co idą podatku ludzi którzy mieszkają w miejscu dzie w chodnikach dziura na dziurze ulice i drogi w koszmarnym stanie? Odpowiedz któryś ze starszych urzędników policzony lub nieodliczony bo nawet doliczyć się nie mozecie ilu was jest. Proszę pokazać swoje kompetencje i odpowiedzieć na proste pytanie.

 6. A 6 milionów dotacji na rewitalizację Placu Kosmowskiego i Alumnatu leży na stole. Jeszcze kilka tygodni i jakaś inna gmina się ucieszy z tego, że gmina nasza nie chce wziąć tych pieniędzy na jakże potrzebny cel!

 7. Ogłoszono wyniki Rządowego funduszu dróg. Ile dostało Trzemeszno ? Nic, zero, nic, bo nikt nie pomyślał złożyć wniosku. Patologia urzędników.. Wszyscy w około dostali tylko nie Trzemeszno. Żal mieszkańców. Wciskano remont alumnatu, gdzie budżet nieaktualny, proponuję się Dąbrowskiego, ale nie składa się wniosku o dotacje i byłby remont prawie za darmo, ale nie. Drogi w Trzemesznie to kpina, gminny i powiatu.

 8. Vicek chce na siłę „utopić” 6 milinów ( których nie ma w kasie gminy) w stary budynek zawodówki pamiętający pewnie 19 wiek. Chce tam zrobić urząd. Urząd bez parkingu przy urzędzie. Absurd. No ale czego się można spodziewać po takim geniuszu. Tyle wyszło z jakiś symulacji a nie dokładnego kosztorysu, nie mówiąc o przetarg. No tak pewnie dla jego wypasionej furki zrobią specjalną kopertę aby jaśnie pan mógł mieć blisko. A petenci? Mają poginać gdzieś daleko?
  Tylko i wyłącznie budynek po domu dziecka na urząd. Tam nie potrzeba żadnych wielkich prac aby urzędnicy realizowali swoje obowiązki. Tam jest wystarczajaco dużo miejsca na urządzenie parkingu dla petentów i urzędników. Przy domu dziecka na sam pocztek wystarczy utwardzic jakiś kruszywem. Wstawić na razie te meble i biurka z obecnych urzędów i niech robią. Rozumiecie to . Nie ma na nic pieniędzy a on cały czas gada jak nakręcony. Kiedy on zrozumie, że jego pomysły są oderwane od rzeczywistości? Mickiewicza 33 nie sprzedawać i próbować pozyskać środki na dom Kultury i muzeum z prawdziwego zdarzenia. Nie płacić PKP za wynajem powierzchni jeśli ma się swój majątek!!!! Tyle lat czekało to jak poczeka z 3 -5 to się nic nie stanie. Trzemeszno miasto z taką historią żeby nie miało domu kultury z prawdziwego zdarzenia tylko jakiś komunistyczny relikt? Mickiewicz 33 to miejsce dla kultury jak magazyn w Mogilnie. Tam też była ruina ale tamtejszy burmistrz doprowadzil dzięki swojej konsekwencji i KOMPETENCJI doprowadził do modernizacji albo raczej odbudowy od nowa miejsca dla kultury. Jest dokumentacja za 70 tys i dlaczego zaniechano działań w kierunku pozyskania środków zewnętrznych? Ktoś odpowie na takie proste pytanie?

  • Moim zdaniem urzędnicy mogą siedzieć w piwnicy. Mam gdzieś co się stanie po budynkach domu dziecka i zawodòwce. Urzędnicy w Trzemesznie nie zasługują na nowe miejsce pracy. Budżet Trzemeszna w 1/3 idzie na administrację i zero na i inwestycje. Brak pozyskiwania środków to patologia burmistrza. Polski ład? Coś złożyli? Na drogi już wiadomo, że nie było żadnego wniosku i nic nie dostaliśmy. W radiu była dzisiaj audycja o Orchowie. Żal takich władz u nas. Takie Orchowo dba o środki zewnętrzne, inwestycje i miło się słucha sukcesy, u nas bieda. Orchowo ma większe środki niż Trzemeszno.

   • Dlaczego piszesz takie prochowni dba? Przecież to ze jest mniejsze od trzemeszna nie oznacza ze ludzie tam są mniej myślący?
    U nas jak widzimy od ładnych lat niekompetencje i lenistwo są widoczne w naszej gminie. Przypomnę ze nasza gmina jest na szarym końcu jeśli chodzi o rozwój w tekście Rzeczpospolitej.
    Wszędzie gdzie jest kolesiostwo nie ma kompetencji. Zapamiętajcie to sobie.
    Na moje mogą siedzieć w piwnicy również .nie zasługują na biuro.

  • Jest XXI wiek rok 2022 a sporo miejscowości w tej super gminie Mogilno gdzie taki super burmistrz nie ma kanalizacji, azbestowe rury wodociągowe ale huuuurrrraaa ma wyremontowany magazyn. Wiesz gdzie my to mamy?

   • Taaa. Bo w Trzemesznie wszędzie jest kanalizacja, nigdzie nie ma rur azbestowych? Zen, ek w Trzemesznie nie mamy kanalizacji wszędzie, mamy rury azbestowe, o których w ogóle się nie mówi i całą masę budynków, na które najzwyczajniej nie ma żadnego pomysłu. Sorry. Pomysły są co chwilę inne tylko na tym się kończy. Wiecznym gadaniu. Co chwile zlecają grube pieniądze na nowe koncepcje. Burmistrze dużo gadają.

 9. Problemy z przemocą są nie tylko w rodzinach ale i wśród uczniów. Wyzywanie, obrażanie, znęcanie, zastraszanie. Jeśli taki młodociany człowiek od podstawówki zaczyna zle zachowanie ujawniać bo tak został ‚wychowany’ to nic dobrego z niego nie wyrośnie. Musiałby się zdarzyc cud. I tutaj widzimy jak ważna jest rola rodziców by nie stworzyć tyrana. Znam osoby które chodzą na terapie obowiązkowe z takich powodów narzucona przez instytucje bo oczywiście sami by nie zauważyli ze coś z dzieckiem nie tak skoro gnębi innych. Dziś kolegów jutro rodzine dziewczynę.

 10. Módlmy się. Ja się modlę i widzę kto się niw modli w nim grzech i diabeł mieszka. Uciekam od diabłów w modlitwę. Modlę się. Co tydzień jestem w kościele z rodzina i mamy się świetnie bez covida mamy kupę kasy jesteśmy mądrzy córki piękne mądre jesteśmy wspaniali bo modlimy się to wymodliliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj