Strona główna Różne Zamontują oświetlenie za przekazany majątek

Zamontują oświetlenie za przekazany majątek

1492
16

Gmina Trzemeszno przekaże nieodpłatnie część swojego oświetlenia ulicznego firmie Enea. Taką decyzję podjęli radni na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Przedmiotem darowizny są słupy oświetleniowe będące własnością gminy, zamontowane na wnioski mieszkańców.

Przekazane zostaną lampy położone m.in. przy ulicach Wyszyńskiego, Staszica, Borowskiego, Siennej oraz oświetlenie przy drodze powiatowej od parku „Baba” do Miat.

W sumie Enea otrzyma 60 słupów o wartości 253.844,30 zł. W zamian za przekazany majątek firma poprawić ma jakość systemu oświetlenia drogowego na terenie naszej gminy. Wybuduje m.in. nowe linie oświetleniowe oraz wymieni słupy.

Jak czytamy w projekcie uchwały, w wymieniony zakres prac wchodzi m.in.:

– budowa oświetlenia na placu Św. Wojciecha i alei Ks. Kowalskiego w Trzemesznie

– wymiana słupów na terenie bazyliki wraz z wykonaniem iluminacji bazyliki oraz wieży ciśnień w Trzemesznie

– wymiana słupów na placu Kilińskiego oraz słupa na ul. Toruńskiej

– montaż 3 szt. opraw na skwerze przy zbiegu ul. Toruńskiej i 22 Stycznia

– montaż 5 szt. opraw na terenie sołectwa Wydartowo

Wartość prac, jakie maja zostać wykonane przez firmę Enea, wynosi 283437,47 zł.

16 KOMENTARZE

 1. Panie burmistrzu -to skandal,wszystkie gminy starają się mieć jak największy swój majątek oświetleniowy aby się nie uzależniać od monopolisty,u nas odwrotnie będziemy płacić za konserwację duże pieniądze jak za zboże.Budując za swoje pieniądze w przetargu uzyskuje się niskie ceny,enea stosuje z pewnością dużo wyższe.To jest racjonalność !!!!!!Taki gospodarz a radni przyklepują !!!

 2. Witam jestem mieszkanką Trzemżala od ponad 16 i od tych parunastu lat pan sołtys , też się prosi urząd gminny o oświetlenie . Tylko że wioskę to się ma w nosie . Ważniejsze jest Trzemeszno .Tak samo jak z placem zabaw miasto ma ich aż za dużo a Trzemżal nie ma żadnego wstyd .

  • Liczby nie kłamią: Trzemeszno: ok.8000 mieszkańców – 4 place, Trzemżal: ok.800 mieszkańców – 0,4 placu :-):-) tyle żartów a na poważnie to może jak wybudują Nivea to przekażą plac z osiedla…

   • Place zabaw z osiedla wysokiego, nigdzie nie będą przekazane ponieważ własnością są Spółdzielni i to ona finansowała ich budowę oraz finansuje naprawy

 3. Najpierw komunalka,teraz to…Będziemy zależni od kilku firm.Co będzie,gdyby Trzemeszno miało lepszą ofertę na dostawy energii?Dajemy się zmonopolizować.

 4. Nie ma się co denerwować mamy takich radnych jakich wybraliśmy. Radni nie dbają o interesy Trzemeszna z punktu widzenia samorządnośći.
  Obojętna jest im sprawa żaglówki która niszczeje więc co się dziwić temat ucichł i jak zwykle nic z tego nie ma. Nikt nawet przez radnych nie zajął stanowiska i nie dociekał prawdy.
  Zresztą Pan Redaktor też nic nie zrobił w tej sprawie a szkoda … i o czymś świadczy

  • Popieram! Pomysł dobry. Niektóre rzeczy w naszym mieście robionych jest bez długofalowego planu, bez pomysłu np. podczas kanalizowania miasta zlecenie demontażu i montażu kostek bazaltowych ludziom, którzy nie maja o tym pojęcia i teraz zamiast ładnej drogi przez miasto mamy porażkę na skalę kraju… byle tanio było… teraz sprzedają lampy zamiast je zmodernizować aby tańsze w eksploatacji były (zapewne są na to środki z funduszy europejskich – tylko, że wtedy trzeba by było się postarać, poświęcić czas, popracować a tak to sprzedali i problem z głowy)

 5. Panie Matelski,Panie Peno – co wy akceptujecie i głosujecie,przecież to co przedstawił burmistrz to najgorsze rozwiązanie,60 punktów oświetleniowych z majątku gminy przekazane do monopolisty – taka transakcja to tylko w naszej gminie daliśmy się wydutkać-co wy robicie to niegospodarość,zorientujcie jak robią inne gminy -zapytajcie burmistrza barcina jak on rozwiązuje sprawę oświetlenia.Były w latach 90 społeczne komitety budowy telefonów-mieszkańcy wykładali pieniądze i co z tego mieli po prywatyzacji TP .SA -fige\ z makiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj