Strona główna Polityka Wybrano sołtysów i przewodniczących. Płaczkowo protestuje

Wybrano sołtysów i przewodniczących. Płaczkowo protestuje

5252
20

Od 23 kwietnia do 28 maja trwały wybory w jednostkach pomocniczych gminy, jakimi są sołectwa i osiedla. Wybierano sołtysów, rady sołeckie, przewodniczących i zarządy osiedli oraz komisje rewizyjne.

14 sołtysów zachowało swoje funkcje. Są to Jerzy Kaptur – Cytrynowo, Tadeusz Sobecki – Duszno, Wiesław Pokorski – Gołąbki, Andrzej Winkler – Grabowo, Wojciech Kosiński – Jastrzębowo, Tomasz Szafrański – Kamieniec, Ryszard Dziel – Kruchowo, Wojciech Jurgoński – Ławki, Jadwiga Przybysz – Miaty, Emilia Kozińska – Miława, Filona Goździcka – Popielewo, Jadwiga Daszkiewicz – Szydłowo, Katarzyna Julkowska – Wymysłowo i Dominik Woźniak – Zieleń.

W 7 sołectwach wybrano nowych sołtysów. Są to: Magdalena Czarnecka – Kozłowo (zastąpiła Jadwigę Kędzierską), Julita Kaźmierczak – Lubiń (zastąpiła Monikę Krawczak), Anna Krawczyk – Mijanowo (zastąpiła Marka Michalaka), Leszek Meller – Niewolno (zastąpił Łukasza Zalewskiego), Renata Wendowski – Ostrowite (zastąpiła Przemysława Hędzelka), Eleonora Mądra – Trzemżal (zastąpiła Andrzeja Kołodziejczaka), Mateusz Graczyk – Wydartowo (zastąpił Romualda Filipa).

Funkcję przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 1 zachował Ryszard Dembiński. W osiedlu nr 2 przewodniczącym wybrano Daniela Bisikiewicza (zastąpił Zbigniewa Matelskiego).

Nie wszędzie wybory przebiegały całkiem spokojnie. Po zebraniu w Szydłowie na ręce przewodniczącego Rady Miasta wpłynął protest podpisany przez 33 mieszkańców. Są to głównie osoby z Płaczkowa, które z Szydłowem tworzy jedno sołectwo.

Dotychczasowa sołtys Jadwiga Daszkiewicz, mieszkanka Szydłowa miała konkurentkę – Ewelinę Sowińską z Płaczkowa. Różnica głosów była nieduża (44 : 41). Autorzy protestu uważają, że wybory odbyły się z naruszeniem obowiązujących procedur.

Według nich lista obecności krążyła po sali bez żadnego nadzoru ze strony pracowników urzędu i każdy mógł się na nią wpisać. Nikt nie weryfikował, czy wszyscy uczestnicy zebrania są mieszkańcami sołectwa, a urna krążyła wśród obecnych na sali już przed rozdaniem kart do głosowania.

W związku z tymi zarzutami podpisani pod pismem żądają unieważnienia wyborów i przeprowadzenia ich ponownie. Czy tak się stanie, nie wiadomo. Rada Miejska na wczorajszej sesji powołała specjalną komisję. Ma ona sprawdzić zasadność podnoszonych zarzutów. W jej skład weszli Agnieszka Bartz, Maciej Dalewski, Kacper Lipiński, Tadeusz Pawlak i Rafał Nawrocki.

20 KOMENTARZE

 1. Brawo dla soltysow a soltys Zielenia moze ruszy w teren i sprawdzi jak w solectwie wygladaja drogi drogi panie czekamy na ciezka prace dla mieszkancow.

 2. A kto prowadził zebranie w szydłowie,czy ta Pani radna która na sesjach jak można zauważyć to porażka,niema,wystraszona ,bojąca się chyba własnego cienia,czy ona jest przewodniczącą komisji rewizyjnej rady miejskiej ,to porażka ,ona ma kontrolować naszego burmistrza

  • Gdy głupi milczy, za mądrego poczytany bywa.
   To przy okazji rada dla krzykaczy i mądrali z pośród radnych i innych

 3. Na tych wyborach to chyba wszedzie byl bałagan zwykła kartka A4 i podpisy ludzi ktorzy byli na zebraniu nikt tego nie kontrolował mozna by było sie podpisac za sasiada .Na wczesniejszych wyborach były kartki z mieszkancami sołectwa i było to kontrolowane przez osobe z gminy.Słabo to wszystko było przygotowane

 4. Bisikiewicz wygrał z Matelskim szkoda , moim zdaniem od kilku tygodni uprawiał pseudokampanię w sprawie swojego wyboru. Nawet państwo Bilewscy zjawili się w komplecie na wyborach Przewodniczącego Zarządu Osiedla, zresztą siedzieli koło mnie i co nie co słyszałam. Nie trudno zgadnąć na kogo głosowali ? Mam pytanie do p. Bisikiewicza. Czy nadal jest Pan bezrobotnym i nie płaci ZUS -u oraz podatku bo z tego wniosek że żyje Pan z diet radnego i teraz Przewodniczącego Osiedla, może o tym pan coś powie nagabując ludzi. Pańska „fałszywa” grzeczność przypomina maskę, którą może trzeba zrzucić. Za komuny dostał by Pan nakaz pracy jako „niebieski ptak”. Kreuje się Pan na wzorowego mieszkańca i radnego a nie potrafi Pan zapłacić ZUS-u ? Oj nie ładnie.

  • Panie Danielu gratuluję zaangażowania w sprawy miasta i osiedla. Wynik, który Pan kolejny raz osiągnął jest pogromem dla byłego przewodniczącego. Ja bym się zapadła pod ziemię na jego miejscu. Nie ma się co dziwić zresztą przy takiej skuteczności mieszkańcy nie mogli inaczej głosować i chwała im za to. Opowieści ile to on zrobił dla mnie można wsadzić między bajki. Mieszkańcy chcieli zmian i wyrazili to w głosowaniu oraz tym, że licznie przybyli na zebranie! Brawo.
   Tymi opowieściami z zielonego lasu proszę się nie przejmować. Straszyli panem i nie tylko ale dotąd to się pana wrogom czkawką odbija i tak mam nadzieję zostanie. Powodzenia Anna

  • To bardzo poważny zarzut i jeśli jest nieprawdziwy powinien skończyć się pozwem sądowym. Jeśli natomiast jest prawdą to Pan Bisikiewicz powinien podać się do dymisji we wszystkich strukturach samorządu.

 5. Panie Matelski dziękuję za lata pracy na rzecz nie tylko osiedla ale i Gminy. Choć czasami się różniliśmy dużo Pan dla nas zrobił.

 6. Tu nikt proszę Panią nie straszy tylko pyta a to chyba nie jest zabronione ? Pan Bisikiewicz jest osobą publiczną i nie wypada chyba „migać” się od ZUS – u i podatku. Wszyscy płacimy ZUS i podatki i wszyscy powinniśmy je płacić , również posłowie czy radni. Tego wymaga zwykła uczciwość wobec wyborców jak i mieszkańców i nie wyobrażam sobie aby osoba bezrobotna abstrahując od osoby p.Bisikiewicza zarządzała kilkudziesięcio milionowym budżetem a przypomnę był kandydatem na stanowisko Burmistrza. Chyba, że żyjemy w jakimś matrixie.

 7. Lepiej jak budżetem zarządza nauczyciel, którego życiorys i dokonania są szeroko znane. Panie Przewodniczący do konta całą to lokalną „elitę” i to szybko kilku dzięki rozsądnym wyborcom już tam siedzi i kwili.

 8. Pan Bisikiewicz jeszcze podczas wyborów samorządowych rozpowiadał że od stycznia 2019 ma dobrą atrakcyjną pracę w administracji,wszędzie są konkursy,dziwne że taki wykształcony nie ma jeszcze pracy a chciał być burmistrzem,co to za fachura administracyjna,może podać rączkę z p. Arturkiem,niezła paczka, prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here