Strona główna Różne Trzemeszno – aktualna sytuacja na rynku pracy

Trzemeszno – aktualna sytuacja na rynku pracy

836
0

Trzemeszno to niewielka miejscowość położona w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim. Jak przedstawia się aktualna sytuacja na rynku pracy i jak aplikować tutaj do pracy?

Aktualna sytuacja na rynku pracy

Obecnie Trzemeszno liczy ok. 8 tysięcy mieszkańców. Przylegają do niego wsie takie jak Kruchowo, Jastrzębowo, Zieleń, Ławki. W wielu z nich także toczy się rozwinięte życie gospodarcze i przedsiębiorstwa działają na wysokim poziomie. To wszystko sprawia, że nie możemy mówić o wysokiej stopie bezrobocia w Trzemesznie (utrzymuje się ona na poziomie ok. 4%). Aktywni zawodowo mieszkańcy Trzemeszna pracują w rolnictwie, leśnictwie, łowiectwie i rybactwie. Dzięki położonym na terenie Gminy Trzemeszno lasom i leśnictwom, także one są miejscami pracy dla wielu ludzi z tego miejsca. Dużym zainteresowaniem cieszy się także podjęcie zarobkowej pracy w przemyśle i budownictwie. Wiele firm szuka wykwalifikowanych pracowników, np. do wykończeń mieszkań, czy budowy domów. Nie można nie wspomnieć także o sektorze usługowych. Co 5 Trzemesznianin pracuje w handlu, naprawia pojazdy, gastronomii, czy jeździ transportem publicznym lub ma posadę w firmie wyznaczonej do przewozu osób. W Trzemesznie znajdą się także osoby, zajmujące się działalnością finansową i ubezpieczeniową, czy obsługą rynku nieruchomości. Dzięki dość rozbudowanym sektorom gospodarki Trzemeszno jest taką miejscowością w powiecie gnieźnieńskim, że dojeżdżają do niej także ludzie spoza miasta.

Gdzie szukać pracy w Trzemesznie?

Trzemeszno posiada na swoim terenie wiele sklepów spożywczych, marketów, restauracji. Te wszystkie miejsca są idealnym miejscem do tego, by aplikować do pracy. Nie można zapomnieć także o większych przedsiębiorstwach przemysłowych, jak PAROC, czy Cembrit. To właśnie tam udaje się wielu młodych ludzi, często po szkole średniej, by zdobyć doświadczenie i zarobić pierwsze pieniądze. Osoby, szukające pracy w Trzemesznie mogą także podjąć staże i praktyki w zakładach kosmetycznych, sklepach odzieżowych. Praktycznie w każdej większej firmie można ubiegać się o stanowisko i z czasem awansować. Potrzebni są wykwalifikowani pracownicy, posiadający kurs na wózek widłowy, specjaliści na kierownicze stanowiska. Nie zapomniano także o stworzeniu miejsc pracy dla początkujących osób, rozpoczynających swoją zawodową ścieżkę.

Aplikuj do pracy w Trzemesznie

Warto zajrzeć także na stronę https://www.aplikuj.pl/praca/trzemeszno, gdzie osoby w różnym wieku znajdą propozycje pracy dostosowane do ich kompetencji i zainteresowań. Propozycje złożone przez zewnętrzne firmy swoim działaniem nie ograniczają się tylko do Trzemeszna, ale także do bliższych i dalszych lokalizacji. Niewątpliwym atutem aplikowania do pracy w Trzemesznie jest możliwość znalezienia mieszkania w niewygórowanej cenie. Na terenie miasta znajduje się także przystanek PKS oraz PKP. Pociągi i autobusy odjeżdżają regularnie w różne kierunki Polski, więc nie ma problemu z dojazdem. To idealna propozycja dla osób dojeżdżających, które chciałyby pracować w jednym z wielu zakładów w tym mieście. Aplikacja do pracy w województwie wielkopolskim to także idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w Trzemesznie. Nie trzeba daleko iść, czy jechać rowerem, by dostać się na określoną godzinę do miejsca, gdzie czekają zawodowe wyzwania.