Strona główna Kultura Trzemeszeńska powieść czyli „Cień zegara słonecznego”

Trzemeszeńska powieść czyli „Cień zegara słonecznego”

3997
5

W ostatnich latach wydano niemało książek dotyczących naszego miasta i gminy. Były to jednak w większości wydawnictwa historyczne i informacyjne.

Mająca ukazać się niebawem powieść, której fabuła osadzona jest w historii naszego miasta, będzie z pewnością znaczącym wydarzeniem kulturalnym Trzemeszna.

„Cień zegara słonecznego” – bo o tej książce mowa – to literacki zapis życia fikcyjnej postaci Idy, kobiety zamieszkałej w Trzemesznie, której losy przeplatają się z historią miasta.

Autorką powieści jest Jolanta Sroczyńska Pietz, nauczycielka historii i języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1.

Pierwsza publiczna informacja o książce pojawiła się w marcu na spotkaniu ze Stanisławem Górką w SP nr 1. Wówczas to ten znany aktor przeczytał fragment opisujący pożar naszego kościoła w styczniu 1945 roku.

Na promocję wydawnictwa musimy poczekać do 17 września. Pewnych informacji o książce autorka udzieliła w rozmowie z Rafałem Czachorowskim – prezesem wydawnictwa Fundacja Duży Format. Wywiadu możemy posłuchać |TUTAJ|.

Zainteresowanych losami wydawnictwa zapraszamy na „fanpage” autorki |LINK|.

5 KOMENTARZE

  1. To będzie – to już jest – wielkim wydarzeniem! Oby więcej takich ludzi, oby było wsparcie ze strony naszej gminy… A potrzeba łożenia na kulturę jest wielka. Sportowo gmina jest nasycona, więc teraz czas na trening intelektualny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here