Strona główna Kultura „Trzemeszeńscy Patrioci” zainicjowali działalność

„Trzemeszeńscy Patrioci” zainicjowali działalność

2796
100

We wtorek w trzemeszeńskim Domu Kultury miała miejsce konferencja prasowa Stowarzyszenia Trzemeszeńscy Patrioci. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele mediów, członkowie Stowarzyszenia – Kacper Lipiński i Maciej Woźniak oraz przewodniczący Stowarzyszenia Gnieźnieńscy Patrioci – Marcin Tomczak.

Istotą konferencji było oficjalne zainicjowanie działalności i przedstawienie głównych celów, a także najbliższych planów. Obecnie Stowarzyszenie liczy 12 osób. Wszystkie osoby chętne do wstąpienia w szeregi organizacji mogą zawitać w najbliższy piątek o godzinie 17:00 do trzemeszeńskiego alumnatu, gdzie odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne. Jedynym warunkiem, jaki trzeba spełnić by dołączyć do stowarzyszenia, jest brak przynależności do jakiejkolwiek z partii.

Celem Stowarzyszenia będzie także jednoczenie ludzi, dla których hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” nie jest reliktem przeszłości, a spuścizną historyczną, której ramy wyznaczają działalność na rzecz narodu, państwa i swojej małej Ojczyzny. Pierwszą inicjatywą, na którą zapraszają członkowie Stowarzyszenia jest spotkanie organizowanie 27 marca o godzinie 18: 00 w trzemeszeńskim Domu Kultury. Tematem przewodnim będzie analiza i ocena wprowadzenia w Polsce tzw. Planu Balcerowicza. Głównym założeniem tego spotkania będzie postawienie tezy, że rok 1989 nie przyniósł Polsce i Polakom wolności i niepodległości.

(stp)

100 KOMENTARZE

 1. Oj nudzą sie chłopcy….śmieszy mnie takie bawienie się.To jest przerażające ….do roboty! A pan radny moglby zająć się poważniejszymi sprawami.pozdrawiam

  • Przerażające jest to że komuś się coś chce? Mnie osobiście temat nie interesuje, ale fajnie że takie coś powstało i to jeszcze z inicjatywy młodych ludzi.

  • Poważnie do tego życia „Pan Anonim” podchodzi… Napracuj się, napracuj i umrzyj. Życie jest piękne, co nie?
   Zresztą jak wjadą Ruskie i zaczną twoją rodzinę mordować inaczej na to spojrzysz :*

   Zapomniałem, żyjemy w XXI wieku. Ruskie? Mordowanie? >alejakto?
   Przecież to niemożliwe! >napewno >pewnoścniepewnąjest

 2. Popieram, w końcu młodzież zaczyna działać, nie przejmujcie się pojedynczymi anonimami na stronie wasz fanpage pokazuje że macie poparcie 😉 same pozytywne komentarze i sporo polubień

 3. Mnie to wcale nie śmieszy tylko bardzo przeraża . Młode pokolenie , które nie wyciąga wniosków z historii może tylko budzić strach i przerażenie . Czyżby tym razem znowu ze wschodu…. No tak macie rację chłopaki – za komuny przynajmniej był porządek!!! . Też będziecie lać w dupę tych co myślą inaczej?.

  • Czy może Pan rozwinąć swoje myśli bo nie chciałbym nad interpretować ? Pytania o „lanie w dupę” chyba nie muszę traktować poważnie ?

 4. Chciałbym zabrać głos , ale nie wiem co powiedzieć , odebrało mi mowę . Po kilkudziesięciu latach dowiedziałem się nie mieszkam w wolnym kraju . Chłopcy, weźcie się do pracy !

  • Bierzemy się do pracy, cieszę się, że zachwiałem Pani/Pana świadomością o stanie państwa polskiego. Pozostaje mi zaprosić Panią/ Pana na spotkanie, które organizujemy …

   • Skoro „rok 1989 nie przyniósł Polsce i Polakom wolności i niepodległości.” to jakim cudem będziecie mogli na ten temat debatować? I skąd ta pewność by wypowiadać się za wszystkich Polaków? Mam obawy, iż jest to kolejny „patriotyczny” potworek by samych siebie dowartościować.

    • Skąd myśl, że wypowiadamy się za wszystkich Polaków ?
     Co to znaczy patriotyczny potworek ?

     Odnośnie możliwości debaty, proszę spojrzeć na komentarze niżej.

     • Zacytowałem Wasz tekst “rok 1989 nie przyniósł Polsce i Polakom wolności i niepodległości.”, tak trudno się doszukać własnej treści? Zadałem jedno pytanie, a dostałem dwa kolejne…Bardzo to merytoryczne.

   • Brawo,w końcu coś zaczyna się dziać,a lemingi jak to lemingi nie czają o co chodzi.Na początek zorganizowałbym jakieś koło strzeleckie itp.Zawsze można odstrzelić LEWACTWO.Śmierć wrogom Ojczyzny!!!

 5. Pan Kacper ma również prawo poświęcać swój czas na inne rzeczy a nie tylko na byciu Radnym. Skoro takie rozumowanie Twoje anonimie to wszyscy, którzy wchodzą w skład Rady powinni zrezygnować z wykonywanych dotychczasowych prac i siedzieć tylko w Urzędzie bo Ty masz taką „wizję” ludzi, którzy zasiadają w Radzie. To nie jest ich całe życie 24h/dobę. Powiedzmy, że praca jak każda inna… Mają spotkania to wtedy zajmują się tym, czym powinni… każdy ma prawo mieć swoje życie prywatne i poświęcać czas na to, co chce, więc wrzućcie na luz… 🙂
  Niektórzy mają jeszcze pasje i cele bardziej wartościowe niż siedzenie przed komputerem. Pozdrawiam 🙂

 6. Wyzywajcie ich dalej z anonima, obrażajcie, a poparcie im rośnie tak czy tak, przejrzałem ich fanpage i 0 negatywnych opini stale rośnie ilość polubień, niestety wasze komentarze nic nie znaczą

 7. Aj polacy, czemu wy nie odpuscicie? Nie widziecie ze wasze walka nie ma sensu? Polska jest pokonana, wy mozecie sobie szczekac, ale nic nie zmienicie. To nie jest rok 1938, to jest 2015 – nikt nie chce sluchac o narodzie. Dajcie ludziom spokojnie zyc i nie mieszajcie im w glowie.

 8. Jak sobie chłopaki lubią o polityce pogadać to niech sobie analizują to i owo, przecież nikomu tym nie szkodzą.Trochę więcej tolerancji dla innych by się w Trzemesznie przydało bo z reguły jak ktokolwiek się w coś angażuje to zaraz negatywne opinie 🙁

 9. „Uważaj, gdzie krok masz postawić,
  i wszystkie twe drogi niech będą pewne.
  Nie zbaczaj na LEWO I PRAWO,
  odwróć swą nogę od ZŁEGO! ”

  Ograniczam się do cytatu,( patrioci powinni wiedzieć skąd te słowa!). Nie będę polemizował. Do dyskusji potrzebny jest partner. Tu w tym wątku nie widzę partnera; jest ciemnota i groza.

  • Panie Jarku, oczywiście, że nie … Jeżeli zechce nam Pan poświęcić swój cenny czas, to zapraszamy na spotkanie, znajdzie Pan tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące Pana pytania.

 10. Nie komentujcie ich, im obojętnie co się o nich pisze, im zależy na rozgłosie i na wkurzaniu nas.
  Wtedy mają satysfakcję niczym orgazm- gdy kogoś zaszokują swoimi dziwactwami.
  A
  więc ….cisza …. na temat tych ludzików…
  Tylko cisza wokół nich jest dla nich wrogiem śmiertelnym.
  Cicho sza…, nie ma ich w naszym życiu…. Ciszaaaaaaaaaaaaaaa

  • Czy Ty się dobrze czujesz… czym oni „WAS” chcą wkurzyć? myślisz, że nie mają nic do roboty tylko myśleć jak „WAS” wkurzyć? Wy pisząc takie komentarze sami siebie wkurzacie i pokazujecie swoją kulturę osobistą. Jako Stowarzyszenie organizują takie spotkania i rozmawiają oni o takich rzeczach, które ich interesują, czy oni „was” zmuszają, abyście uczestniczyli na spotkaniach? skoro kogoś to nie interesuje to nie robi afery jakby mu zabrano cukierka ;)to nie jest raczej dojrzałe zachowanie, jeśli tak bardzo Ci to przeszkadza to załóż swoje stowarzyszenie a nie tylko krytykujesz innyc

 11. Panowie, jakby rok 1989 nie przyniósł Polsce i Polakom wolności i niepodległości to byście dzisiaj nie mogli nawet postawić takiej tezy.

    • Nie opieram swoich poglądów na TV Trwam, tylko polecam osobę prof. Zybertowicza – socjologa, jego trafne uwagi na temat, który Pan tylko poruszył … Na tym proszę się skupić, rodzaj medium jest co najmniej drugorzędny.

     Przykro mi, ale nie jestem na etapie gdzie Radio Maryja lub TV Trwam ma być dla mnie czymś co ma mnie zniechęcić, nie jest to medium, ani lepsze, ani gorsze od innych w Polsce. Awersja ludzi do tych środków przekazu często jest na poziomie odruchów psa Pawłowa, nigdy nie oglądali, nigdy nie słuchali – a wiedzą, że jest to złe … Ciekawe skąd to wiedzą ?

     Natomiast ta refleksja nigdy nie przychodzi im do głów wobec innych mediów Polsce.

     • Jakoś nie przeszkadza Wam mieć awersję do innych stacji zwanych przez Was nurtem głównego ścieku czy jakoś tak.

     • Panie Mikołaju ma Pan rację, choć awersja to zbyt łagodne słowo w stosunku to mainstreamu.

      Toruńskie media reprezentują inny poziom informowania, bardziej skondensowany – oczywiście nie są apolityczne, są tubą partii pseudo – narodowej. Co nie zmienia faktu, że ludzie, którzy się tam pojawiają mają więcej do zaoferowania – intelektualnie niż „eksperci” i goście kombinatu medialnego jaki zainstalował się w Polsce. Świat przedstawiany w telewizji jest tak samo płaski, jak telewizory …

      Proszę obejrzeć ten wywiad, czy znajdzie Pan gdzieś postawienie sprawy protestów rolników w ten sposób ? Wydaje się próżno szukać takiej esencji tych kwestii:

      https://www.youtube.com/watch?v=a5exbzRdTmM

  • Chrzanić taką wolność jak Polska ginie i tylko coraz większa bieda z nędzą jest w społeczeństwie a elity kradną na potęgę, co rusz afera. Dawniej prezesi, wojewodowie, urzędasy miały najwyżej letni domek i wołgę i starczyło a teraz po 5 domów, 5 BM-ek a reszta kasy co się da upchane na szwajcarskich kontach. Zakłady padają, szkoły likwidują a do szpitala to broń Boże bo człowiek najprędzej wyjdzie nogami do przodu. Takiego syfu to nawet w PRL nie było. Jedynie co dobre w tej „wolności” to, to że można stąd wyjechać bez przeszkód do jakiegokolwiek innego normalnego kraju gdzie jest jakaś przyszłość bo tu nawet ciężko zasuwając nie ma co liczyć na emeryturę bo niby skąd, młodzi już wyjechali i to tysiące ludzi, starzy z czasem powymierają, resztę środków rozprowadzi ZUS między swoich ( wczasy – niby szkolenia, modernizacje – marmury w gmachach, itp) a dla szaraczków figa zostanie:-)

 12. Swoją drogą, ciekawe czy ktokolwiek z was przyjdzie na spotkanie, które organizują Trzemszeńscy Patrioci i pokaże, że potrafi dyskutować nie tylko w internecie, ale to co czytam to nie jest dyskusja tylko zwykłe insynuacje i wyzwysika, dlatego czuję, że w realnym spotkaniu nie potrafilibyście użyć żadnych arugumentów przeciwko TP ani rzeczowo porozmawiać. Cóż nadzieja matką głupich i może ktoś z was pojawi się i wygłosi swoje poglądy w kulturalny spsób 🙂

  • A zauważyłeś gdzieś, aby padło takie hasło jak ” nie należysz do nas to nie jesteś patriotą” dlaczego większość dopowiada sobie jakieś brednie, przecież jest jasno powiedziane, że zapraszają zainteresowane tą tematyką osoby na spotkania to po co wypisujesz tu takie rzeczy? chyba tylko po to aby sobie napisać negatywny komentarz 😉

 13. Po co drążyć temat, zakładac jakieś tezy, które będą bez znaczenia. Zainteresujcie się aktualnymi sprawami. Szkoda waszego czasu. To już nie komuna, nie ten wiek.

  • Anonimie, nasza teraźniejszość oraz problemy, które borykają to państwo nie wzięły się znikąd, są konsekwencją przeszłości – by je lepiej zrozumieć musimy się cofnąć do praprzyczyny tego stanu rzeczy. Tym właśnie jest transformacja ustrojowa.

  • Jestem zaskoczony Pani/Pana wiedzą dotyczącą przyszłości naszego funkcjonowania. Takie możliwości jakie Pani/ Pan posiada muszą niesłychanie ułatwiać funkcjonowanie w rzeczywistości … Gratuluje talentu, patrzę na to z podziwem …

 14. Apeluję o zaprzestanie komentowania POCZYNAŃ „PATRIOTÓW”. Przestanie wtedy pisać Maciej-TP. i jego drużyna.
  Ich wpisy są dla mnie jak brzęczenie komara.

   • Komentarz w twoim stylu Komarku, maleńki Robaczku, mój Ty Kreciku z ciemnej noreczki .
    Pozdrawiam bzykająco… w Twoim języku!!!!!!

 15. anonimie, przecież to ty tutaj jak zwykle zacząłeś wylewać swoje frustracje wynikające pewnie z niepowodzeń życiowych i niskiej samooceny, a nie chłopaki z TP. Rzeczywiście jak ktoś wyżej napisał to tych zabetonowanych umysłów w żaden sposób nie można dotrzeć.

 16. Ciekawie zaczynacie;-)Ziejecie nienawiścią i podobnie wam odpowiadają.Czyżby na naszych oczach powstawała bojówka?Za brak „właściwych”poglądów będziecie lać?

  • Nienawiścią zieją półmózgi, które piszą z anonima po to, żeby po prostu coś napisać. Ze strony Trzemeszeńskich Patriotów nie widzę ani grama nienawiści czy agresji, a jedynie kulturalne, elokwentne odpowiedzi. Swoją drogą – panie Macieju – gratuluję, podziwiam i zazdroszczę cierpliwości, bo odpowiadanie na tego typu wypowiedzi musi dość dużo kosztować dojrzałego i inteligentnego człowieka. Brawo chłopaki, pełne poparcie od myślącej młodzieży!

 17. Chociaz ktos chce przyponiec spoleczentwu, ze tu jest Polska, ale widac eurodz…kom baaaardzoe sie to nie podoba. Nie podzielasz pogladow nie musisz sie wypowiadac. Jaka bojowka, jakie bicie??? Czyscie ludzie poszaleli ??? Flagi 3 maja wieszacie jakie ??? Euro czy polskie ???

 18. Ciekawi mnie ilu piszących tu z anonima cwaniaków pojawi się na ich dzisiejszym spotkaniu, jeśli nikt znaczy że jesteście tylko marginesem społecznym który umie krytykować tylko w Internecie z anonima.

 19. Cwaniaczki to jesteście wy tzw.”patrioci”Na waszych spotkaniach,gadajcie sobie ile wlezie.Ale jak pojawiacie się tu,w mediach,to liczcie się z krytyką.Po tym można poznać,czy jest się chłopczykami czy mężczyznami.Bawcię się dobrze dzieciaki:)Raczej nie będę czytał waszych agresywnych wypocin.

 20. plan jest taki zaistniec zalozyc stowarzyszenie, pokrzyczec i wygryźć Piekarza 😛 generalnie chodzi o to zeby w przyszłych wyborach wystartowac no i troche tam głosow zgarnac ;p

 21. stowa… najprawdopodobniej wysunie swojego kandydata na Burmistrza? w obecnej sytuacji Zyziu juz sie ze tak powiem „wystrzelał” i nie ma na kogo oddac glosu? to tez taki kandydat sie pojawi a emeryci lobią takie hasełka Piłsudczykowskie „B,H,O” do tego kilka spotkan w Alumnacie pod symbolem krzyżyka i 30% glosow przejmuja w miescie. Niech jeszcze wspomna o jeziorze ze cos z nim zrobic trzeba, oszczyszczalnia i przywrocic szkoly to juz glosow wystarczy.
  Wysuna kandydatow na radnych ze 3-4 no i gotowa ekipa w skladzie by rzadzic ciemną masą… a jak pokazuja ostatnie wybory masy Trzemeszenskie slepo ida głosowac albo i tez wcale nie idą i pozniej jest jak jest.

  Plan jest krótki przejąć władzę?

 22. Patriotyzm – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili.
  To jest definicja patriotyzmu, dlatego chciałbym się spytać naszych lokalnych patriotów, jak jest u nich z gotowością do obrony – czy byli w wojsku, czy mają jakieś wojskowe przeszkolenia, bo samymi deklaracjami (frazesami), typu jestem patriotą niewiele się zdziała.

  • Panie Rezerwisto – nikt z nas nie ma przeszkolenia wojskowego, jeśli byłby Pan wstanie poświęcić nam swój czas, by opowiedzieć co nie co o funkcjonowaniu w wojsku lub zrobić jakiś kurs to jesteśmy otwarci na współpracę.

   Świetnie Pan wie jak ograniczone możliwości obronne ma obecnie Polska, gwarancje międzynarodowe jak pokazuje historia to fikcja.To, że nie mamy przemysłu ciężkiego – zbrojeniowego oraz jesteśmy pozbawieni skutecznych możliwości obronnych wynika z umowy geopolitycznej, to był warunek Federacji Rosyjskiej wobec połączenia się Niemiec. Przestrzeń między tymi krajami miała być ( obecnie jest ) zdemilitaryzowana. Pogwałcenie tego układu nastąpiło w momencie kiedy Polska weszła do NATO – ale są to tylko gwarancje papierowe, do tego jesteśmy jak dywersanci Amerykanów w tej części świata wobec Federacji Rosyjskiej.

   Oczywiście możemy definiować patriotyzm, jako ofiarę a rzecz ojczyzny – tą największą – życia. Tylko czy te ofiary są tego warte ? Polsce są potrzebni żywi ludzie, Polaków trapi brak elit – ostatnie ginęły podczas okupacji niemieckiej, w kazamatach ubeckich więzień, na murach Warszawy, emigracja kolejno ( za Bieruta, stanu wojennego, III RP ). Brak jest teraz ciągłości pokoleń, za to mamy pseudo – elity, które robią to co robią, funkcjonują jak funkcjonują, są bezkarne i butne w stosunku do nas zwykłych Polaków. Obecnie forma niewoli – okupacji ma zupełnie innych charakter, neokolonializm, neoliberalizm, dług, zewnętrzny dyktat prawny to są problemy z którymi musimy się mierzyć …

   Ja osobiście nigdy nie poszedłbym w pierwszej linii frontu za to państwo ! Obrona najbliższych jest minimum i maksimum jeśli chodzi o konflikt. Niech idą Kaczyński, Bronek, Donek, Leszek wezmą sobie po szogunie i torują drogę do zwycięstwa !

   • Tego elaboratu żaden patriota z Trzemeszna nie wysmażył. Mają na zapleczu jakiegoś gawędziarza w stylu Bronka. Znam trzemesznian patriotów i wiem na co ich stać a dokładnie nie stać.

   • Co za puste slogany.Więc może jako patrioci wybudujcie fabrykę czołgów, wyszkolcie armię „patriotów”. Po co liczyć na polski nierząd? Nie ma przemysłu bo jest tańszy na innym kontynencie. Jaki macie plan naprawczy dla światowego kapitalizmu? Znów będzie jak za Gierka, plus regulowane ceny?
    Może na maturze od razu pytanie na esej „Kto rozkradł Polskę i dlaczego był to Kaczyński lub Tusk?”. To dzięki Komorowskiemu nakład na obronność Polski w 2001! (tak, w 2001 gdy połowa z Was „patriotów” jadła gile z nosa) wyniósł 1.95 PKB. W tym roku (2015) wzrosło to do 2% polskiego PKB i jako jedyni mamy taki współczynnik w Europie. To są fakty, nie wasze quasi-przemyślenia z Radia Maryja. To są fakty. W 2015 nastąpi największa ilość ćwiczeń NATO na terenie Polski, których już się odbyło wiele, co sprowokowało ruskich do straszenia atomem na Krymie. Opracowany jest plan dla cywili w czasie kryzysu wojennego, wystarczy zapytać generała Kozieja. A wy tu udajecie jakieś przaśne tańce niczym XVII wieczna kurtyzana. A wystarczy zapytać. Tacy z was, samozwańczy, patrioci jak ze mnie biskup bo w sloganie bóg,honor i Ojczyzna. gdzie na tego boga wydaje Polska 1.4-1.5 miliarda złotych rocznie na katechezy. A na szpitale tyle samo brakuje.
    Udajecie „patriotów”, a mizerne macie pojecie o zbrojeniu po 1994 roku. I dlatego nie poszedłem na spotkanie z Wami, samozwańczymi, patriotami bo wiecie nic,na co wskazuje wpis Macieja. To wstyd by opluwać własne gniazdo, zwłaszcza, nie znając faktów. Jeśli to mają być dzisiejsi patrioci, to ja Wam serdecznie dziękuję za brak wiedzy i kompetencji.
    I jeszcze jedna sprawa do radnego: Dlaczego nie było w Pana (choć jestem dużo starszy) programie powołania tego gniota? Obawa przed wyśmianiem,brakiem głosów?
    Jak napisałem wcześniej, wycieracie sobie mordę patriotyzmem. Ciekawe ilu z Was poleci jak putin wytrzeźwieje i tu przyjdzie, bo slogany to ma każdy. A Wy? Prosicie o przeszkolenie 🙂 Żałosne. Załóżcie punkt radia maryja,będziecie bardziej wiarygodni.

    • Pana wpis zawiera bardzo emocjonalny charakter, ale odniosę się do niego.

     Drogi Panie, przekaz do gawiedzi o wzroście naszych wydatków jest czystą socjotechniczną manipulacją:

     http://euro-dane.com.pl/wydarzenia-gospodarcze-428

     Niech Pan spojrzy w link wyżej, lepiej mieć 1,5 % wydatków z PKB niemieckiego czy 2 % z polskiego ?

     Polecam dobrze posłuchać tego programu szczególnie skupić swoją atencję na ekspertach – nie politykach, może Panu trochę „ciśnienie skoczyć”:

     http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/18092014/16627202

     Ten apel, skąd się bierze z zadowolenia:

     http://www.prawy.pl/8217-rozpaczliwy-apel-polskich-zolnierzy

     Chce mi Pan powiedzieć, że armia, która zmieści się na stadionie narodowym ma nas obronić przed jakimś państwem ?

     Obecnie jedynym gwarantem suwerenności dla danego kraju jest broń jądrowa. My jako jedyny kraj post – sowiecki nawet elektrowni nie mamy.

     Po co miałaby zajmować Federacja Rosyjska Polskę ?? Może Putin marzy o tych pięknych supermarketach, które mamy ? Albo chce zająć Polskę by spłacić wielkie długi, które 10 pokolenie Polaków nie spłaci. Wiem, pewnie zły Putin chce przejąć naszą armię, bo tylko ona zapewni Rosji nie status mocarstwa tylko supermocarstwa. Na razie to wychodzi na to, że Pan za dużo słucha informacji na falach z Torunia, tylko, że mało krytycznie.

     Teraz niech Pan przeczyta jeszcze raz swój wpis, i pomyśli, że nie jest pański. Czy chciałby Pan dyskutować na poziomie, jaki Pan narzuca ?

     PS:

     Nikt się Pana o nic nie prosi, chyba ma Pan o sobie zbyt duże mniemanie – zupełnie nie potrzebnie.

     • No tak, teraz jeszcze się okazało, że jest pan psychiatrą i behawiorystą by wyczuwać emocjonalność i poziom własnego ego, nie odnosząc się do meritum. Jakie to typowe dla błazenady. Teraz wplączę tu element emocjonalny – żałuję, że zmarnowałem czas na próbę dyskusji z panem – narzekaczem i wodzirejem, który cytuje muzyka Pospieszalskiego, gdy ja podawałem informację od generała Wojska Polskiego. Mnie zarzuca się słuchanie radia z Torunia, ale to pan wklejał linki z tejże stacji. Życzę powodzenia przy budowaniu potencjału atomowego Polski w tym kilkunastoosobowym kółku wzajemnej adoracji.

    • Widzę, że Zadumany nad losem i Rezerwista to jedna i ta sama osoba, tylko nicku się nie zmieniło … Możesz pisać pod jednym nickiem, będzie mi łatwiej …

     • Po co te kłamstwa? Ja nie muszę mieć 8 ksyw by się wypowiedzieć. Proszę zapytać Redaktora tego portalu o IP i wyjdzie, że to kłamstwo! Jak się nie ma argumentów to się stosuje goebbelsowskie metody.

   • Czy po moim eseju już nie jestem Polakiem? Zastanawiam się co Wy chcecie przedstawić,jestem po stronie zomo czy może uda mi się być Polakiem. I błagam mnie nie zapraszać na Wasze spotkania. Z koniem trudno się kopać, a tak to widzę. Obywatelska ciekawość niestety nie wygra nad Waszym populistycznym wpisem. I jaki patriotyzm przez przemawia skoro Radny nosi chińskie buty najka? Żenada i 3 metry mułu. Jak chcecie walczyć, to bądźcie chociaż przygotowani.

    • Kim Pan jest to Pan powinien wiedzieć najlepiej, z nikim się Pan nie musi kopać. Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy się nie mylą …

     Jeśli nie chce Pan zaproszenia na nasze spotkanie, to ciężko będzie Panu nas obiektywnie i rzetelnie ocenić.

     Internet daje tyle samo możliwości, co ograniczeń, więc ta dyskusja nie będzie nigdy pełna.

   • Panie Macieju, po co te przydługie elaboraty, wystarczyła krótka i zwięzła odpowiedź – tak lub nie.
    ps. Chciałbym przy okazji, pozdrowić Zadumanego nad losem.

    • Panie Rezerwisto, przecież Pan to ja wedle tego kółka wzajemnej adoracji 🙂 Więc dziękuję i Panu i sobie za pozdrowienie. Widać, że zwieracze popuszczają skoro posuwają się do kłamstwa, że jesteśmy tą samą osobą. To jest pewnie ten ich honor…

     • Do Panów Rezerwisty/ Zadumany nad losem – bardzo przepraszam za moją insynuację odnośnie tej samej osoby i Waszego funkcjonowania na tym forum. Posypuje głowę popiołem.

      Do Zadumanego losem:

      Jestem członkiem Stowarzyszenia – ale odnośnie moich wpisów – zawierają moje poglądy i uwagi – moje opinie, więc pisanie – pokazałem tym patriotom lub:

      że zwieracze popuszczają skoro posuwają się do kłamstwa, że jesteśmy tą samą osobą. To jest pewnie ten ich honor…

      Proszę takie uwagi kierować w liczbie pojedynczej – DO MNIE, pomijam treść, która nie wątpliwie do ambitnych nie należy … Nie przywykłem do dyskusji na tym poziomie.

      Więc, jeszcze raz powtarzam – pisze Pan ze mną …

      To miłe, że gen. Koziej Panu coś opowiedział, opowiadać z tego co wiem można bajki. Może podzieli się Pan tą tajemniczą wiedzą, jakieś konkrety, treść np ? Gen. Koziej biegał po parlamencie w Japonii z aparatem fotograficznym jak jakaś pacynka, niech mi Pan pokaże, jakieś inne kraje, które mają swoich reprezentantów na takim poziomie ? Zawodowi dyplomaci z którymi miałem przyjemność mieć zajęcia w szkole, załamywali ręce, im na prawdę było żal, że to tak wygląda.

      I dalej pisze Pan:

      który cytuje muzyka Pospieszalskiego, gdy ja podawałem informację od generała Wojska Polskiego

      Po pierwsze z tego co wiem, gen. Koziej jest już szogunem, więc mam nadzieję, że to awans. Po drugie, czy widział Pan co napisałem odnośnie audycji Pospieszalskiego ? Przytoczę jeszcze raz:

      Polecam dobrze posłuchać tego programu szczególnie skupić swoją atencję na ekspertach – nie politykach, może Panu trochę “ciśnienie skoczyć”.

      http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/18092014/16627202

      Oglądał Pan to, może się Pan do tego ustosunkować ?? SĄ TAM EKSPERCI – nie opowiadanie, ( którego nawet streszczenia Pan nie podał ) gen. Kozieja, którego pasją na zagranicznych wojażach jest fotografia …

      Do Pana Rezerwisty:

      Panie Rezerwisto – pewnie szło by krócej, ale tak jakoś wyszło, że faktycznie się rozpisałem. Nikt nie był w wojsku, nikt nie miał przeszkolenia, jeśli zechciałby Pan poświęcić swój czas i poopowiadać o swoich doświadczeniach to na prawdę dla wielu byłoby ciekawe wydarzenie, a może i Pan w jakiś sposób by się spełnił. Jeśli by się Pan zdecydował, zostawię do siebie kontakt.

     • Do Maciej…Odpowiedź na odpowiedź nie jest możliwa, co dedykuję Adminowi 🙂
      Panie Macieju, Pan nie posłużył się insynuacją, jak to pan ładnie nazwał, lecz KŁAMSTWEM. Proszę się do tego przyznać, skoro deklaruje pan w swym etosie, jako takim, honor.
      Śmieje się pan z szoguna – to generał Wojska Polskiego, śmieje się pan z Prezydenta – proszę tego nie robić. Wybrany został przez społeczeństwo i nawet jeśli pan go nie szanuje, to niech pan uszanuję wolę tych, którzy go wybrali. To właśnie ten człowiek w 2001 usiłował zwiększyć budżet na obronność, ten sam człowiek to zrobił w 2015, co wspomniałem a pan wyśmiał, porównując PKB Polski do Niemiec. To jak porównanie krzesła do krzesła elektrycznego.
      Janka Pospieszalskiego nie oglądałem ze względu na szacunek wobec samego siebie. Ten człowiek został skazany za pomówienia, insynuacje (KŁAMSTWA) przez polskie sądy. I nie jest to ekspert. Szogun natomiast tak, jest głównym ekspertem ds. obronności Polski. Jego pracę nt. cyberterroryzmu są niespotykane i cytowane w Europie, może zanim pan znów napisze o nim szogun, zapozna się z jego literaturą.
      Ja nie muszę siebie nazywać patriotą by martwić się o losy mojej Ojczyzny, nie jest mi do tego potrzebny slogan patriotyzmu i puste hasła, którymi się pan posługuje. Napisałem do generała Kozieja z pytaniami, wątpliwościami i troską. Odpisał bo taki jego obowiązek.
      Tu jest odpowiedź:
      http://www.bbn.gov.pl/pl/prace-biura/glowne-inicjatywy/reforma-narodowych-sil/6357,Koncepcja-reformy-Narodowych-Sil-Rezerwowych.html

      Żeby nie przedłużać, bo jak pisałem o kopaniu się z koniem i tak się stało, życzę panu więcej prawdy w tym, co pan robi, więcej kreatywności ponad puste slogany i mniej krytyki, która w pana wykonaniu jest pusta i nierealna. Polska to wspaniały kraj, który ciągle się rozwija, rozbudowuje i stara się być krajem, który się obroni.
      Chociażby tak: http://www.tvp.info/19264638/dluga-lista-zakupow-mon-drony-smiglowce-okrety-i-tomahawki

      Powodzenia w nazywaniu siebie patriotą i niech pan sobie weźmie do głowy słowa Norwida.

 23. Alumnat na takie spotkania? to jest jawne określenie się Kościoła, a tak nie powinno być. Kościół jest apolityczny i tak tu w naszym Trzemesznie było.
  Wiemy o co chodzi. Pisać dalej nie trzeba.
  Liczę na mądrość Proboszcza, o którym mogę hymn pochwalny śpiewać- w tej decyzji się jednak pogubił.
  Przeciw tej młodzieży nic nie mam, ale tam obradować nie powinni. To poważne nadużycie.

 24. Kaplica Św. Faustyny byłaby odpowiednim miejscem dla tych uciesznych harcowników. Proboszcz miałby nad nimi pełną kontrolę. No i jest tam cieplutko.

 25. drodzy patrioci,

  buk, chonor, ojczyzna xD
  boga nie ma;
  honor jest kwestią punktu widzenia i z historii wiemy, że niekoniecznie popłaca;
  ojczyzna – przecież jest fizycznie wykupowana (właśnie od czasu transformacji) przez zachodni kapitał;
  mentalnie, z każdym pokoleniem coraz bliżej nam do zachodniej bezmyślnej popkultury

  Robicie, co robicie, żeby mieć czyste sumienie, ale procesu zniknięcia tożsamości narodowej Polaków nie zatrzymacie.

  Zamiast się kisić w pseudo-Polsce i walczyć z wiatrakami polecam emigrować. Życie bez stresu, na poziomie, z uśmiechem na twarzy.

  • Bóg – istnieje …
   Honor – to kwestia indywidualnych predyspozycji moralnych, definicji.
   Ojczyzna – pełna zgoda co do oceny sytuacji.

   Jeśli nie zaczniemy zatrzymywać tego procesu, to nie odpowiemy sobie na pytanie czy to powstrzymamy. Są kraje ( mniejsze i większe ) od Polski, które potrafią się przeciwstawić.

   Ja osobiście nie chcę się tłumaczyć moim dzieciom, dlaczego byłem bierny w sytuacji kiedy zabierali nam dobra narodowe, zadłużali – hamując rozwój, odbierali 70 – 80 % dochodu podatkami, reglamentowali dostęp do służby zdrowia uśmiercając lub zmniejszając szansę na zdrowie. Ja nie chce mieć wnuków i dzieci za granicą.

   Co do zatracania tożsamości narodowej, to nie zgodzę się z Pani/ Pana opinią, ja widzę mnóstwo odwrotnych postaw.

   • Bóg istnieje? Są na to jakieś dowody? „Jeżeli Bóg istnieje, będzie musiał błagać mnie o wybaczenie” słowa te zostały wyryte monetą na ścianie baraku nr 18 w Auschwitz…

    • Bóg nie istnieje ma Pan dowód ? Przecież to kwestia wiary, można wierzyć lub nie wierzyć ? Tutaj nie ma większej filozofii.

     Z tego co wiem, obozu w Oświęcimiu jak i wielu innych nie budował Pan Bóg, tylko ludzie, którzy postawili się w miejsce Boga.

     I dalej.

     Przepraszam Pana za moje kłamstwo – posypuję głowę popiołem po raz wtóry.

     Czy Pan tego chce czy nie, nasza rozmowa nabiera cywilizowanych kształtów. Choć jak widać jesteśmy z innych biegunów – to naszą miarą niech będzie zmierzenie się z tymi i tymi poglądami. To jest jeden z elementów, który chce bardzo propagować wśród społeczeństwa polskiego – choćby dlatego, że jesteśmy już bardzo zantagonizowani.

     Śmieje się z szoguna, bo to mi pozostało – i to co gorsza nie ja go stworzyłem – tylko prezydent. Faktycznie nie mam szacunku do osoby prezydenta ( nie mylić z urzędem ) jak i do większości tzw. elit. Nie jestem nic winny wyborcom, którzy łażą pod urny głosując nogami nie głową – głowę mają urobioną socjotechnicznymi i PR zagrywkami, które są wodzeniem za nos Polaków – nie mają nic wspólnego z demokracją – która jest świadomym wyborem. Oto cytat Edward L. Bernays, siostrzeńca Freuda. Był pionierem w badaniach nad psychologią zbiorowości i w kampaniach perswazji społecznej:

     Jeśli zrozumiemy motywy i mechanizmy życia zbiorowego, czyż nie jest możliwe kontrolowanie mas zgodnie z naszą wolą bez ich wiedzy ? Świadoma i inteligentna manipulacja społeczeństwem jest ważnym elementem tego „demokratycznego społeczeństwa

     Co do naszego sojuszu z Ameryką:

     Bullshit, skonfliktujemy się z Niemcami, Rosją… Bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy. Problem w Polsce jest, że mamy płytką dumę i niską ocenę. Taka murzyńskość…

     Słowa byłego ministra spraw zagranicznych, nie ministra rolnictwa tylko ministra odpowiedzialnego za resort w którym prostytuuje nasz kraj ( Polskę – tym samym Polaków ). Czy to ja kalam własne gniazdo ?

     Na początku lat 90 gen. Powell powiedział:

     Należy porzucić wszelką nadzieję na uratowanie polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wam nie jest on potrzebny, od nas dostaniecie wszystko.

     No i dostajemy, szkoda tylko, że płk. Przybył musiał sobie przestrzelić policzek, żeby zwrócić uwagę na wielkie defraudacje w resorcie obrony. Pomijam treść umów, jakoś sprzętu itd.

     I po raz trzeci, nie miał Pan słuchać Pospieszalskiego – TYLKO EKSPERTÓW, którzy stawiają tezę, że jesteśmy wstanie skutecznie bronić pasa granicznego o długości 134 km, lub terytorium o wielkości średnich dwóch gmin w Polsce. To jest dopiero kalanie własnego gniazda !

     Co do raportu, przeczytam to się ustosunkuje ( nie będę tego ignorował tak jak Pan postępuje z linkami ode mnie ). Książek też nie czytałem, ponieważ mam ciekawsze lektury … Tak przynajmniej uważam.

     Co do Pana oceny:

     Polska to wspaniały kraj, który ciągle się rozwija, rozbudowuje i stara się być krajem, który się obroni.

     Tak Polska to wspaniały kraj, reszta to propagandowe bzdury …

     Reasumując, nasza rozmowa może wejść w bardzo ciekawy etap – mogę Panu podać mój adres email – bo nie wydaje mi się, że jest to miejsce by dalej ją kontynuować, a jak mniemam nie przyjdzie Pan na spotkanie.

     PS.

     Pan mówi, że kalam własne gniazdo – ja nazywam to realizmem …

     • Nie, dziękuję, kopanie się z koniem nie jest moim hobby. Byłem emocjonalnie chwiejny, potem zbyt toruński,a teraz uprawiam propagandę. Polska się nie rozwija, w ogóle wygląda jak po wybuchu bomby atomowej, są tylko zgliszcza i bezdomne, i głodne dzieci. Niech pan tylko zapamięta, że pański realizm jest realizmem pańskiej perspektywy. Czy aby właściwy nie mnie oceniać bo wcale mnie to nie interesuje.
      Zapomniałem dodać, że jeszcze nie mamy przemysłu a polskie stocznie zostały rozkradzione:
      http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stocznie-w-polsce-osiagnely-swiatowy-poziom,180,0,1736884.html
      Temat uważam za zakończony.

     • Panie Zadumany nad losem, ja traktuje to jako dyskusję, równie dobrze mógłbym napisać, że to ja się kopie z koniem.

      Napisał Pan o moim zachowaniu jak o zachowaniu kurtyzany, więc co miałem napisać, że jest Pan prostak i cham, lepiej chyba nie ubliżać i zrzucić to na emocje – jako złego doradce.

      W mediach toruńskich, które są pożywką dla elektoratu pisu – wypowiada się wielu rusofobów z retoryką jaką Pan podał, czyli:

      ciekawe ilu z Was poleci jak putin wytrzeźwieje i tu przyjdzie, bo slogany to ma każdy.

      Pytałem Pana:

      Po co miałaby zajmować Federacja Rosyjska Polskę ?? Może Putin marzy o tych pięknych supermarketach, które mamy ? Albo chce zająć Polskę by spłacić wielkie długi, które 10 pokolenie Polaków nie spłaci. Wiem, pewnie zły Putin chce przejąć naszą armię, bo tylko ona zapewni Rosji nie status mocarstwa tylko supermocarstwa.

      Niech Pan pomyśli, co się stało z Polską dyplomacją, że przeszliśmy ze skrajności w skrajność i jesteśmy skłóceni do granic absurdy z najbliższym sąsiadem o statusie mocarstwa ? To jest pytanie na które musimy sobie najpierw spróbować odpowiedzieć.

      Pan nie uprawia propagandy, Pan jest pod jej wyraźnym wpływem – właśnie dlatego, że ignoruje Pan inne perspektywy.

      Jeśli chodzi o niedożywione dzieci, ma Pan rację skala jest przerażająca, czy tak Pan definiuje rozwój:

      http://www.rp.pl/artykul/984441.html

      Co do bomby atomowej, na szczęście nie miało to miejsca.

      Jeśli chodzi o stocznie to nie zostały rozkradzione, polecam Panu ten film:

      https://www.youtube.com/watch?v=hkVkawKtmSw

      Trójmiasto jest piękne, nasze morze też mimo, że jest najbrudniejszym morzem na świecie ( wiem, wiem, kalam własne gniazdo). Cieszę się z każdego dobrze opłacanego miejsca pracy w Polsce, bo to gwarantuje stabilność i rozwój. Jak wygląda struktura zatrudnienia w Polsce oraz rynek pracy – temat na inną dyskusję. Ten tytuł z portalu o stoczniach w Polsce przynajmniej nie fałszuje, są to stocznie w Polsce, tak jak nie ma czegoś takiego jak gospodarka Polska, jest gospodarka w Polsce. Zresztą rozmowa o ekonomii czy polityce gospodarczej państwa przez pryzmat takich portali jak money.pl nie daje ani pełnej ani rzetelnej oceny.

      Jak Pan to oceni, bo są i takie przejęcia, fachowo nazywa się to wrogim przejęciem:

      http://polskiepiekielko.pl/dunczycy-kupili-polski-prefabet-100-osob-straci-prace/

      Aha, co do naszych podatków przeznaczanych na katechezy to się Panu pomylił milion z miliardem.

      Co do dokumentu, który Pan podesłał, to chyba nie muszę tej skromnej stroniczki traktować poważnie ?

 26. Do czego prowadzi wasza krytyka skoro i tak mają poparcie? Z moich informacji wynika że na ich wczorajszym spotkaniu nie zjawił się nikt z osób które tak ich tu obrażają, zapytam wprost dlaczego?

   • Nie stoję po niczyjej stronie ale spytam wprost co chcecie osiągnąć ta krytyka zbierzcie sie wszyscy i idźcie im to powiedzieć że nie chcecie ich 😉 dalej ze sie ze jest dużo mniej osób niż to wynika z nickow, bledem w Trzemeszno24.info jest brak możliwości założenia konta przez co latwo zmienić Nick i niestety ciezko ocenić moim zdanie Patriotów krytykują max 3-4 osoby z tego jak porównuje wiele komentarzy jest do siebie podobnych. Widzę też powyżej błagania do księdza aby nie udostępniam im sal, akurat bo ksiądz to przeczyta, a nawet jeśli to posłucha anonimowej osoby o której nic nie wie, idźcie do ksiedza osobiście i mu to powiedzcie. Niestety nic wam nie da krytyka w Internecie, a nawet dziala na wasza niekorzyść bo z tego co widze Maciej nokautuje każdego argumentami i poziomem rozmowy. Powtarzam jeszcze raz jeśli chcecie cos zdziałać, zaszkodzić im zamanifestujcie to w większej grupie, chociaz watpie żeby krytykujących tu osób bylo duzo 3-4 max. A co do was patrioci narazie mnie nie przekonuje cię, ale to dopiero pierwsza akcja nic nie mozna o was po niej powiedziec, po paru miesiącach waszej działalności wystawimy wam opinię. U nas Gnieźnieńscy patrioci również spotykaja sie z podobną krytyka ale raczej oficjalną w twarz, lub na swoim fanpage co niestety pokazuje jak Trzemeszenskie spoleczenstwo stoi słabo w porownaniu do nie obawiających sie krytykować bez anonima Gnieznian

    • Mądrze piszesz. Ale swoje argumenty dałem tym „patriotom”. Niech odpowiedzą zanim mnie zbluzgasz. Oni nie mają pojęcia o obronności Polski, nie akceptują oczywistych danych,pierdzielą hipotetycznie strasząc. Po co? Mnie generał Koziej odpowiedział,a za to jest odpowiedzialny. Czy ktoś z tych „patriotów” czytał ten dokument, ich zapytaj bo ja czytałem.

 27. Ponad 400 osób polubili się nawzajem dobre hehe 🙂 czytam te pseudo komentarze i nie dowierzam, że takie łby jak wy istnieją naprawdę

 28. Ludzie – robcie swoje. Te z pozoru gowno warte komentarze sa ostatnimi podrygami wyrzutow sumienia eurodziwek. PS. Bęgowski lepszy niz trzemeszenski – polski obywatel ??

 29. ———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-!

 30. Ci patrioci powinni sobie przykleic na plecy napis EMPTY jak te rakietki Patriot ktore to dostalismy od Amerykanow niegdyś 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj