Strona główna Polityka Rozpieszczeni „Zjednoczeni”

Rozpieszczeni „Zjednoczeni”

6353
35

Znaczne mniejsze środki finansowe, w porównaniu z bieżącym rokiem, zamierza przeznaczyć gmina na sport ligowy w roku przyszłym.

W 2019 r. była to kwota 300.000 zł z czego największą część – 200.000 zł – otrzymali „Zjednoczeni”. Międzyszkolny Klub Sportowy został dofinansowany kwotą 81.500 zł, a Trzemeszeńskie Towarzystwo Sportowe (tenis stołowy) otrzymał 18.500 zł.

Nie są to oczywiście wszystkie środki przeznaczone na sport. Gmina oprócz budowy i utrzymania obiektów sportowych przeznacza też pieniądze na inne formy aktywności. Dotowane są między innymi stowarzyszenia, które organizują różnego rodzaju imprezy sportowe.

Kwota 300.000 zł przeznaczona była na wsparcie działalności w zakresie rozgrywek ligowych. W projekcie budżetu na 2020 r. w tej pozycji znalazła się tylko połowa, to jest 150.000 zł na wszystkie kluby, czyli o 50.000 zł mniej niż w tym roku otrzymali sami „Zjednoczeni”.

Skąd tak drastyczne obcięcie środków? Pytali o to radni na niedawnym posiedzeniu połączonych komisji Rady Miejskiej. Marcin Jakubiak wyraził obawy, czy klub „Zjednoczeni” Trzemeszno zdoła się utrzymać przy tak bardzo zmniejszonych środkach.

W odpowiedzi burmistrza Krzysztofa Derezińskiego padło wiele gorzkich słów. Stwierdził między innymi, że klub został rozpieszczony. „Idę na mecz i wybiega 11 zawodników, z czego tylko 3 jest z Trzemeszna. Płacimy za dojazd. Nikt nie patrzy, że czterech jedzie samochodem, każdy dostaje delegacje. Płacimy za trening, a z pieniędzy przekazanych przez gminę zawodnicy otrzymują stypendia” – tłumaczył burmistrz.

Dodał też, że władze klubu grożą rezygnacją, co jest według burmistrza szantażem, a przy dobrym gospodarowaniu są w stanie utrzymać się przy zmniejszonych środkach. Gdzie są ci „Zjednoczeni”, w których grali trampkarze, juniorzy młodsi, starsi i seniorzy – pytał K. Dereziński.

Stanowisko burmistrza poparł przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka, który wspomniał czasy, gdy samorząd przeznaczał na ten klub kwoty w granicach 40.000 – 90.000. Zwrócił też uwagę na potrzebę większego zaangażowania ze strony władz klubu w poszukiwanie innych form finansowania, przede wszystkim sponsorów.

Dodał, iż bywał na meczach i jak zauważył, było tam zaledwie 15 – 20 osób na trybunach. Uznał, że wydanie 300.000 zł w gminie, która ma tyle potrzeb w mieście i na wsiach, a jednocześnie ma problem ze spięciem budżetu, byłoby nierozsądne. Dlatego ścięcie 150.000 zł przez burmistrza w pełni popieram – dodał przewodniczący.

Do jego słów odniósł się Marcin Jakubiak, który zauważył, że kluby korzystają ze sponsoringu i to w niemałej części swoich kosztów. Zaproponował też rozważenie połączenia „Zjednoczonych” i MKS w zakresie piłki nożnej, co w jego ocenie mogłoby zmniejszyć koszty.

Burmistrz przypomniał czasy kiedy w Trzemesznie był tylko jeden klub. Według niego MKS powstał dlatego, że w „Zjednoczonych” zaniechano szkolenia młodzieży. W tej chwili szkolenie w MKS jest na wysokim poziomie i obejmuje sporą liczbę dzieci i młodzieży – mówił K. Dereziński.

Próbowaliśmy się dowiedzieć jakie jest w tej sprawie zdanie władz klubu. Prezes Tomasz Juszczyk odmówił jednak komentarza. Poinformował nas tylko, iż na początku stycznia odbędzie się walne zebranie, na którym zarząd poda się do dymisji, a przy okazji wyda oświadczenie na temat powodów swojej decyzji.

Dodał, że od pewnego czasu próbuje skontaktować się z burmistrzem, aby umówić spotkanie. Zarząd jest gotowy do rozmowy na tematy poruszone w trakcie komisji. Niestety, do dzisiaj, mimo wielu telefonów i SMS-ów nie udało się umówić z burmistrzem.

Przypomnijmy, że obecnie „Zjednoczeni” grają w V lidze, w I grupie wielkopolskiej. Rundę jesienną zakończyli na 12 miejscu. Od października piłkarze trenują pod okiem Grzegorza Witkowskiego, który zastąpił Dariusza Kuryłę.

35 KOMENTARZE

 1. Pan Jakubiak to widzę trochę uniwersalny żołnierz. Raz prosi , wnioskuje o obcìęcie środków, po czym wyraża swoje obawy . Taka trochę hybryda 🙂

 2. dyziu grabarz Zjednoczonych, wbija gwóźdź do trumny w kwestii upadku klubu. Co teraz powiedzą jego oddani zwolennicy-kibice?

 3. Czyli nadchodzi koniec piłki seniorskiej w Trzemesznie brawo Dyziu szkoda tylko że z remondisem nie potrafisz tak porządku zrobić

 4. Jak wygląda ściąganie podatku od transportu jak to jaśnie pan po części ulaskawil przedsiębiorców rzekomym wzrostem wpływów do kasy Gminy A wyszło na to że sakiewka pusta bo w Gminie rozpusta

 5. Piłka to chory sport. Zawodnicy V Ligii uważają się za zawodowców. Za wszystko trzeba im płacić. Za trening za mecz za delegacje. Jeśli chce ktoś grać w piłkę niech gra, a jak chce na tym zarabiać to niech ma wyniki jak Lewandowski 🤣🤣🤣🤣

 6. Panie Burmistrz z całym szacunkiem jedna faktura za zarządzanie wystawiona przez Remondis Warszawa na Remondis Trzemeszno opiewa na kwotę np: za rok 2017 około 250 000 pln. Pytam się za jakie zarządzanie skoro cały sztab w niby nowej spółce komunalnej jak siedział tak siedzi, czyż nie ? Czyżby „rozpieszczał” Pan Remondis Trzemeszno płacąc im za zarządzanie tą spółką w Trzemesznie z naszych podatków ? Przecież jest Pan większościowym udziałowcem czyli właścicielem. Druga sprawa podatki , Remondis powinien płacić blisko 1 milion złotych podatku a ile płaci ? No kto zgadnie ? A no płaci około 300 000 zł mimo pańskiej decyzji z roku 2017 na kwotę bliską 1 miliona złotych. Nie wspomnę o umorzeniach podatku , które też miały miejsce w stosunku do Remondisu. Reasumując tylko z lat 2015 – 2018 powinno wpłynąć około 2 500 000 zł więcej niż wpłynęło . Tylko z tego tytułu znalazły by się pieniądze na dziurę budżetową oraz sport, kulturę i wiele, wiele innych. Jeszcze raz przypomnę jedna faktura za „zarządzanie” starczyła by na sfinansowanie sportu ligowego. Oceńcie Państwo sami „oszczędności” według p. Burmistrza.

  • No ale z tych 2,5 mln które brakują – jeden melon bierze jedna strona, drugi melon druga strona, reszta na Szkolenia (imprezy) itp i wszystko się zgadza.

 7. Rozpieszczeni „Zjednoczeni”, ale czy tylko „Zjednoczeni. Co można powiedzieć o placówek oświatowych tam to rozpieszczenie to mało powiedziane Sielanka, Sielanka, Kumplostwo, Kumplostwo i Nepotyz, Nepotyzm to się dzieje na naszych oczach beszczelnie zatrudna się członków rodziny -matka , córka, brat, szwagierka i to wszystko w jednej placówce, ale ktoś daje na to przyzwolenie. Taki dyrektor jeszcze otrzymuje nagrody i pensję z naszych publicznych pieniędzy, za co, za FIGURANCTWO a w placówce samowola, bo Jaki Pan Taki Kram.

  • Kurka wodna, chyba ktoś to na kacu cos pisał 😀 Jeżeli członkowie rodziny pracują razem i wykonują dobrze swoją pracę, to w czym problem?

   • W tym , ze bez znajomosci i rodzinki nie ma szans się nigdzie dostać 😉 a dziwne ze w jednym miejscu może pracowac kilka osób o tym samym nazwisku . Popieram powyższe komentarze .

 8. Uważam, że w Trzemesznie powinien powstać jeszcze jeden klub. Dla tych młodych chłopaków którzy chcą grać w piłkę ale niestety w naszym zespole seniorskim nie moją takiej możliwości, ponieważ nie mają szans na grę. Uważam że założenie nowej drużyny w Trzemesznie byłoby dobrym rozwiązaniem.

  • Jest grupa juniorow proeadzona przez p.K. ale trener ten sobie folguje odwoluje treningi zredfukował do raz w tygodniu i to tez z niechęca chlopcow do chodzenia na pilke…

 9. Na początku sezonu przychodzi 10 juniorów, a po miesiącu gdy powinni trenować 3 razy w tygodniu zostaje 3.Takie czasy młodzież ma inne priorytety.

 10. Powinni finansowac kijkarzy , Kijkowe Trzemeszno. Przecież jeżdżą po całej Polsce na różne zawody , Puchar Polski, na różne mistrzostwa i bardzo dobrze reprezentują naszą gminę. Zawsze wracają z pucharami. Z mojej obserwacji wiem , że są w tej grupie z wielkimi tytułami . Burmistrz powinien wszystkich zaprosić i podziekowac równo. Bo jeżdżą , za własne pieniądze i w tak pięknym stylu reprezentują nas. Nie raz widzę jak trenują . Wielki podziw i szacunek dla tego klubu.

  • To, że nie widzisz jak piłkarze trenują to znaczy, że nie trenują? Ja z kolei uważam, że kijki stworzone były dla zdrowia i rekreacji, a zrobiono z tego wielką dyscyplinę sportu. Jedna z Pań, która faktycznie przywozi dużo pucharów z różnych zawodów wręcz biega z kijkami jak widzę gdy trenuje. Nie wiem czy to ma wiele wspólnego z prawidłową techniką. Nie wspomnę o tym, że co drugie zawody to „Mistrzostwa Polski”

  • Kijkowe Trzemeszno nie może być finansowane przez gminę , ponieważ jesteśmy stowarzyszeniem nieformalnym ( i tak zostanie). Jeździmy po Polsce za własne pieniądze , bo tak chcemy. To nasz wybór. Nie mamy oczekiwań finansowych ze strony gminy. Dodam,że w ciągu dwóch lat dwa razy otrzymaliśmy pomoc (ze środków na promocję gminy), aby wyjechać jednym autem w większej liczbie zawodników. Również w ciągu dwóch lat Burmistrz skorzystał z naszego zaproszenia i przybył na uroczyste spotkanie , na którym docenił wyróżniajacych się zawodników w tej dyscyplinie.
   Wielbicielu, uwielbiaj nas nadal!:) Wszystkiego dobrego życzę wszystkim klubom i stowarzyszeniom w Trzemesznie. Ze sportowym pozdrowieniem, Justyna

 11. równiez sądze , ze odsuwanie miejscowych zawodnikow jest nie dobre a miało być inaczej przeciez. W tym klubie dobrze sie nie dzieje , pomysł osoby ktora pisala wyzej o utworzeniu drugiego teamu jak najbardziej na plus ale wątpliwy pewnie do realizacji. Co będzie to będzie.
  Krązą słuchy ze licencje zawiesili na występy w rozgrywkach czy to prawda ????

 12. Szczerze to pan Nitka niewiem czy wie gdzie jest stadion w Trzemesznie pamiętam czasy jak 2 autobusy z kibicami jechały na wyjazdy do Dabruwki Znina itp miejscowości zawodnicy swoi a nie posciagane gwiazdeczki z torbami adidas i tylko kasa niech grają za darmo a nie już u nas piłki nie będzie jak była za takich zawodników jaj Glanc Walczak Rudzki Afanaszak

 13. Promować Antę chłopaki od ok. 20 lat grają sami za siebie płacą i poziom zajebisty maja seniorzy Zjednoczonych też często tam grają i dobrze stoją odznaczniki oryginalne piłki można mozna

 14. Racja dużo byłych seniorów trenerów młodzieży tam chodzi za wszystko płacą że swoich pieniędzy może by tak raz w miesiącu Osir by pozwolił za darmo pograć za hala czy zima na hali. Rządzący drużyna naprawdę pokazują że można.

 15. Ale ktoś głupa rżnie!!!, przecież to wszyscy wiedzą w mieście, że darmowe jedzonko przedszkolne, kolesiostwo i nepotyzm, to należy dołączyć pozdrowienia dla dyrektor przedszkola na przystanku, tu to jest rozpieszczanie za publiczne pieniądze, ale co tam, kiedyś jedna Pani POWIEDZZIAŁA MNIE TO NIE INTERESI. Tak to są te same klimaty, nadają na tych samych falach, co „Ta Pani”.

 16. Super stadion, świetne zaplecze mają teraz (orlik, boisko pełnowymiarowe za hala, hala także świetna) wyniki w 4 lidze też były całkiem, do czasu… Teraz zamiast dołożyć starań, aby powrócić do 4 ligi to rada chce wbić noz w plecy.. Panie radny B.N jestem prawie na każdym meczu, nigdy Pana nie widziałem. Prawda jest taka że nie są w stanie grać tylko zawodnikami z naszej gminy, każdy klub szuka wzmocnień aby dawać kibica i sobie samym radość z gry i wygrywania, a co za tym idzie dobrej reklamy miastu w innych miejscowościach z którymi konkurują. Zaplecze i obiekty które mamy, są jednymi z lepszych w okolicy i zamiast to wykorzystać ktoś chce zniszczyć. Dojdzie do tego że boiska będą świecić pustkami. A gra seniorska to nie tylko zabawa jak w juniorach, ale także można to nazwać pracą. Cało dniowe wyjazdy w weekend na mecz, treningi w tygodniu, duży wysiłek i często zaniedbanie swoich spraw dla dobra klubu, miasta. Więc nie rozumiem dlaczego mieli by grać za darmo? A co do zawodników spoza miasta, spójrzmy kto z Poznania gra w Lechu? Kto z Warszawy gra w Legii? Kto w Bayernie gra z Monachium lub kto z Madrytu gra w Realu? Dziękuję pozdrawiam, za hejty również 😁

  • Przecież Pan Benedykt nie chce doprowadzać do zagłady klubu , patrzy na to racjonalnie nie mozna przyrównywac klubu z okręgówki czy IV ligi do Lecha , Legii bo tam jest zawodostwo.Nie może być akceptowane że jeżeli poziom dofinansowania w roku bieżącym i poprzednim był na poziomie wyższej ligii a teraz jest spadek to ma być to samo.Czy zarzad nie rozpieszczał zawodników, kiedyś prezes z kłecka tez prowadził chojność nawet na stadionie to czynił i co jest obecnie ??? to nie tędy droga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj