Strona główna Różne Radni pomogą medykom

Radni pomogą medykom

6146
26

Radny Rady Miejskiej Trzemeszna Grzegorz Koperski zaapelował do swoich koleżanek i kolegów z samorządu, aby jedną z diet przekazać na wsparcie trzemeszeńskiej podstacji pogotowia ratunkowego.

Jak nam powiedział, skontaktował się telefonicznie ze wszystkimi radnymi, a ci wyrazili chęć pomocy. „Moja propozycja była taka, aby wpłacić kwotę adekwatną do wysokości diety radnego. Oczywiście, są to prywatne środki i ostatecznie każdy zrobi z nimi co zechce, przeleje tyle, ile będzie chciał” – mówi G. Koperski.

Środki miałyby trafiać za pośrednictwem zbiórki w serwisie „Pomagam.pl”, założonej przez ratownika medycznego Rafała Lukstaedta. Na publicznej liście wpłat widać już kwotę 670 zł, przekazaną przez radnego G. Koperskiego.

Przewodniczący RM Trzemeszna Benedykt Nitka mówi, iż akcja jest indywidualną sprawą radnych, a on nie może zmusić nikogo do udziału. „Każda forma pomocy jest natomiast jak najbardziej pozytywna. Sam przeleję na ten cel jakąś kwotę” – komentuje przewodniczący.

Stan epidemii generuje ogromne koszty finansowe i powoduje, że pojawiają się potrzeby, jakie wcześniej nie występowały. Potrzebny jest całkiem podstawowy sprzęt w ogromnych ilościach, taki jak choćby maseczki dla pacjentów, do których jeździmy, ale i sprzęt diagnostyczny oraz podtrzymujący życie. Potrzebujemy bardzo przyziemnych rzeczy, tj. pralka czy suszarka do naszych ubrań, których nie możemy wyprać w domowych warunkach nie chcąc narażać bliskich” – czytamy w opisie zbiórki.

Organizator akcji zapewnia, że każda wydana złotówka zostanie udokumentowana.

Środki może wpłacać każdy. Link do zbiórki znajduje się |TUTAJ|.

Uwaga – całość wpłat radnych trafi na rzecz podstacji pogotowia ratunkowego w Trzemesznie. Pozostałe środki – od innych osób – zostaną przekazane na sfinansowanie potrzeb wszystkich zespołów ratownictwa medycznego z powiatu, w tym trzemeszeńskiego.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

26 KOMENTARZE

 1. Akcja na pewno słuszna. Jednak mogłaby się odbyć bez jej upubliczniania. Pomoc ma to do siebie że powinna być bezinteresowna, a to wygląda trochę jak czyjaś kampania…

  • Radny jest osobą publiczną, więc dlaczego nie miałoby to być upublicznione? Zazdrościsz „sławy” to wpłać na zbiórkę pod imieniem i nazwiskiem i bądź jak pan Grzegorz, a nie jak jakiś szukający dziury w całym mały człowiek.

 2. Akcja słuszna i bardzo dobrze,że nagłosniona. Może to zmotywować inne osoby, a szczególnie pozostałych radnych do przekazania swoich diet. Takie akcje TRZEBA nagłasniać.

 3. Taka sytuacja. Piekarnia na „.”.. Pracują cztery panie, jedna na kasie, jedna coś układa, następna zamiata, czwarta jest. Pani na kasie ma rękawiczki, prawidłowo, i każdy produkt który „wbija” w kasę dotyka.Chleb,bułki wszystko.. po czym odbiera i wydaje pieniądze. Następnie znów dotyka sprzedawanych produktów. Rozumiem, pani jest chroniona, ale nie rozumiem dlaczego ktoś pozwala na to by potencjalnie zarażała. Pani która jest, ta czwarta, ubiera rękawiczki i podaje towar, a pani kasjerka kasuje. Pytanie brzmi.. 1Kto za to ponosi odpowiedzialność. 2 Gdzie jest sanepid.

  • Skąd takie informacje? Każdy pracownik po wyjściu klienta ściąga rękawiczkę i zakłada świeża. Jeden klient jedne rękawiczki. Nie zauważył pan tego? No nie.. bo zanim pan wyjdzie dopiero wchodzi nowy klient. Zamiast oskarżać proszę pomyśleć o tym jak Panie w ww sklepie się narażają. Jak codziennie przychodzą do pracy i obsługują dzielnie klientów. A skoro panu dana piekarnia nie pasuje proszę udać się do marketu, gdzie pani które kroją chleb i pakują go w paczki w ogóle rekawic nie zmieniają i wracają zaraz na kasę i dotykają pieniędzy i wszystkich produktów 🙂

  • Panie Wojtku. Panie ekspedientki bardzo starają się przestrzegać zasad które są narzucone im odgórnie. Wystarczy przyjść i popatrzeć chwilę jak zmieniają rękawiczki po każdym kliencie, jeden klient wychodzi zmiana rękawiczek na nowe, następny klient który wchodzi do sklepu nie widzi tego że są założone świeże. A jeśli ma Pan wątpliwości to może zamieni się Pan z ekspedienkami z któregos ze sklepu w Trzemesznie? Każdy potrafi krytykować ale narażać się tak jak pracownicy sklepów to już nie są tacy odważni.

 4. Bardzo dobrze, że takie akcje są nagłośnione.Choroba się rozwija i potrzebne są środki żeby wspomóc służbę zdrowia,dlatego uznanie dla organizatorów.Cel jest szczytny dlatego fajnie że się tak ludzie potrafią zorganizować

 5. Po pierwsze: obserwując działania tego radnego przepraszam ale nie wierzę w jego szczere intencje. Po drugie: po co ten rozgłos czyżby radny miał jakieś przyszłościowe plany? Już raz nam pokazał jaki jest gorliwy głosując za remondisem. Konsekwencje ponosimy do dziś. Zresztą kilka innych przykładów jego działań można przytoczyć i w subiektywnej ocenie nie były one krystalicznie. Po trzecie i najważniejsze pachnie to wszystko mini „plagiatem” bo kilka dni temu można było przeczytać na portalu gnieźnieńskim „radny Tomasz Dzionek zdecydował, że całą swoją dietę radnego przekażę na rzecz ratowników Pogotowia Ratunkowego w Gnieźnie”. Teraz ostatnie pytanie czy to wsparcie dla ratownika założyciela zbiórki, który z tego co widzę ma prywatną firmę handlu i usług medycznych czy wsparcie oficjalne dla systemu państwowej opieki zdrowotnej? Świetnie rozumiem potrzeby medyków więc w mojej ocenie wszystko tutaj musi być przejrzyste i oczywiste.
  Dużo zdrowia dla wszystkich.

  • Zdrowia to Tobie życzę bo od twoich teorii spiskowych i zawiści możesz zawału dostać. Popieram każdą inicjatywę wspierająca epidemię, a pisze wyraźnie że będą fv na wydane pieniądze, więc w czym problem, ze sobą małomiasteczkowy ?

   • Popierać możesz oczywiście wszystko co chcesz natomiast o stan mojego zdrowia „bo od twoich teorii spiskowych i zawiści możesz zawału dostać” nie musisz się martwić. Doktor mnie wybadał i muszę cię zmartwić: że ze zdrowiem poki co jest nieźle nerwów i zawiści brak. Jeśli tak zdecydowanie bronisz akcji po prostu odpowiedz na zadane pytania i będzie po sprawie. Jak zostało wspomniane przejrzystość ponad wszystko. Wszak nie mowa tutaj o wyjaśnianiu prywatnych ciekawostek z życia (może i na te kiedyś przyjdzie czas) a działalności publicznej. Są pytania niechże padają odpowiedzi. Zerojedynkowosć ponad wszystko. Małomiasteczkowość do tego? Hm a moze to uczciwość zamiast mydlenia oczu frazesami?
    „Popieram każdą inicjatywę wspierająca epidemię”? ja tam popieram profilaktykę i walkę z wirusem choć ta rywalizacja jak i polityka w lokalnym wydaniu nie bywa fair. Otulam antywirusowo!

 6. Oj odezwał sie ktoś, komu żal dietki. Sprawa jest troche inna niż widzi to G.Koperski. Te diety radnym po prostu sie nie należą. To nie jest wynagrodzenie, a tylko rekompensata utraconych dochodów. Czy w marcu była sesja? Komisje? Nie. Jęsli ktoś nie pracuje bo firma z powodu koronawirusa stoi, a pracodawca mu płaci wynagrodzenie to cześć i chwała jego pracodawcy. Dieta jest za wykonywanie konkretnych obowiązków. Pomimo to szacunek dla G. Koperskiego. Mieć 670 w kieszeni, a nie mieć to jednak różnica.

 7. Przeczytałam najpierw na Facebooku i myśle sobie, no teraz się poleje hejt…. ale w związku z tym, ze tam komentarze nie są anonimowe to nikt złego słowa nie napisał! Natomiast tu jak zawsze fala zaściankowych komentarzy pełnych kompleksów i niespełnionych marzeń, ludzi których nie zabije koronawirus, a własny jad! Nigdy nie będziecie szczęśliwi, bo nie potraficie być szczęśliwi, żyjecie tylko zawiścią i zazdrością, wypełnieni negatywnymi emocjami od pięt po czubek głowy. Taka osoba nigdy nie będzie miła w życiu dobrze, nigdy!
  Grzesiek, super z Ciebie gość, ja bym się na to nie zdobyła i nie jest mi wstyd tego przyznać. Nie czytaj tych bzdur i rob swoje 🙂

  • W Trzemesznie pomaga bliźnim mnóstwo osób. Bezinteresownie bez rozgłosu i codziennie. Benedyktyńska robota. Oczywiście można sobie z dziubków spijać nektar, słodzić, miodzić i co tam jeszcze do głowy wpadnie. Flesze odpalone reflektory zapalone czas start. Proszę skończyć z mydleniem bo żaden hejt tutaj nie płynie. Ludzie się zastanawiają i mają do tego prawo. Zastanawia ich rozgłos to pytają ot i sedno.

   • A nad czym się zastanawiać? Pan Nowaczyk się o tym dowiedział i poszedł zapytać żeby dać posta na stronę. Ludzie, dajcie spokój bo żyjecie tylko zawiścią i to jeszcze w takich czasach kiedy właśnie w kupie siła! Ja nie słodzę, pisze co uważam, natomiast Wy możecie pisać hejt i nic w tym złego? Gdybym chciała się podlizać to podpisałabym sie imieniem i nazwiskiem. Polecam włączyć mantrę na you tube która zmienia negatywne emocje w pozytywne. Przyda sie ponieważ ten jad płynący z Was wzmaga wydzielanie adrenaliny i kortyzolu w szczególności, co za tym idzie obniża odporność w czasach koronawirusa. Tego byście nie chcieli XD

 8. ” Środki miałyby trafić za pośrednictwem zbiórki w serwisie pomagam.pl założonej przez ratownika medycznego z Trzemeszna ” .Ratownictwo Medyczne to firma państwowa mająca dyrekcję w Gnieźnie. Czy cała ta akcja pomocy jest za wiedzą i zgodą ZOZ Gniezno któremu podlega pogotowie. Kto to rozlicza kontroluje decyduje o zakupach podziale środków potrzeb kto koordynuje. Dlaczego nie podano konta szpitala w Gnieźnie. Jakie są rzrczywiste potrzeby pogotowia w Gnieźnie Trzemesznie Witkowie oraz szpitali. Darczyńcy przekazują wyposażenie gdzie to jest ewidencjonowane. Radni nim przekażą swoje diety z publicznego źródła powinni skontaktować się z dyrekcją ZOZu w Gnieźnie. Podobnie jak Trzemeszno.24 i przekazać informację czy cała ta akcja o szczytnym celu ma jej aprobatę i akceptację.

  • Coś mi się wydaje, że Anonim to jeden z kandydatów do rady miejskiej. Niestety się nie dostał, a frustracja została. Ciekawe, czy w razie wypadku jakby podjechała karetka z Panem Rafałem, to też byś tak dyskutował, czy chciałbyś natychmiast pomocy? Pewnie to drugie. Ale jakby mieli wyposażenie ze zbiórki to kategorycznie odmawiaj udzielenia Ci pomocy.

 9. To raczej temat dla psychologa Ludzie, którzy pomagają innym są często takim wyrzutem sumienia dla tych, którzy tego nie robią. Jedni przemilczają ten fakt, ale są też tacy, którzy usiłują deprecjonować takie osoby. Zazwyczaj zarzuca im się nieczyste intencje lub chęć zaistnienia. To bardzo typowe w takich sytuacjach więc i w tym przypadku nie dzieje się nic nadzwyczajnego. A co do upubliczniania takich sytuacji? Radny jest osoba publiczną, odpowiada przed wyborcami. Ja osobiście chciałbym wiedzieć co robi w tej sytuacji mój radny ( nie jest to GK) Jaką inicjatywę podjął dla swoich wyborców? Oczywiście w miarę swoich możliwości. Teraz włąśnie nadszedł czas próby. Bo działać w tym czasie jest trudniej niż pokazywać sie na imprezach,meczach wreczać puchary, przecinać wstęgi, itp. Panie Grzegorzu. Zakłócił Pan co niektórym błogi spokój. Chapeau bas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj